Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

778

Суть марафону – виконання завдань, розрахованих на певний період часу. «Біжать» ваші передплатники; їх мета подолання дистанції – розкрити свої таланти, навчитись новому.

Ваша мета – підвищити з допомогою цього продажу.

Інтерактив для Instagram, або Як марафони допомагають просунути аккаунт і набрати передплатників

Всі марафони в Instagram – це «навчалки», які реально корисні передплатникам. Наприклад, ви ведете запис магазину жіночого одягу, і перед вами стоїть мета – швидко підвищити впізнаваність бренду, лояльність до нього і підвищити кількість фоловерів. Що потрібно зробити?

 • Ви запускаєте марафон «Міняємо стиль в дусі Попелюшки».
 • Кожен день протягом тижня ви публікуєте завдання, як легко змінити свій стиль.
 • Учасниці роблять репост вашого оголошення про марафоні і звітують про виконання кожного завдання в своїх акаунтах.
 • Переможниця отримує приз – абонемент на покупку в вашому магазині.
 • Таким чином, ви залучаєте нових передплатників в свій аккаунт і підвищуєте свою репутацію як експерта, причому «забіги» в Instagram актуальні для всіх: від знаменитих блогерів до маленьких акаунтів з активною аудиторією.

  Приклади минулих марафонів

  Блогер з мільйоном передплатників Міла Левчук нещодавно закрила марафон «Березень без штанів». Учасниці повинні були в першу весняну тиждень перейти виключно на сукні. Переможниця була визначена шляхом голосування серед передплатниць аккаунта @milalevchuk і отримала абонемент на шопінг в розмірі 30 тис. рублів.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  У Олени Рувель @elenaruvel всього 1 тис. передплатників, але її лінгвістичні марафони теж затребувані.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Чому марафон? Не можна без нього?

  Успішність просування в Instagram залежить від поєднання різних методів просування: массфоловінг, реклама за бартером, таргетингова реклама, конкурси, марафони.

  Якщо ви розвиваєте акаунт у Instagram на перспективу і прагнете до лояльності, то краще не нехтуйте марафонами. По-перше, вони зараз дуже популярні. По-друге, ви зближаєтеся з клієнтами. У марафоні ви разом «у горі й радості».

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Якщо ви ведете навчальний аккаунт в Instagram, то марафон вам прописаний як хворому гастритом – супчики на воді. Якщо учасникам сподобається вчитися в рамках марафону, то багато хто з них прийде до вас за навчальним курсом.

  Не відкриємо Америки, якщо скажемо, що люди приходять в соціальну мережу за спілкуванням. Де ще познайомишся з Ольгою, яка живе в Парижі і пече найсмачніші імбирні пряники? Комментинг допомагає людям знайомитись, а марафони зближують. Всіх учасників об’єднують спільні цілі – дійти до кінця, впоратися з завданнями, вийти із зони комфорту. Учасники «змагання» додають один одного в друзі, обмінюються досвідом і підтримкою. Так вони знаходять своїх однодумців.

  Чому люди беруть участь? Навіщо їм це треба?

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Обов’язкові атрибути марафону в Instagram

  • Цікаві завдання. Повинні представляти інтерес для учасників. Нехай це буде щось актуальне для них в даний момент часу. Є теми, які завжди будуть важливі: саморозвиток, схуднення, зовнішній вигляд. Поділіться своїм досвідом. Як правило, особиста інформація завжди більш корисна і цікава.
  • Розвиток навичок. Ідеально, коли ви своїм марафоном вирішуєте проблему учасників. Люди худнуть, вчаться жіночності, привчаються до порядку. Ви робите людину щасливою, тим самим формуючи точку емоційного контакту з клієнтами.
  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами
  • Приз. Марафон – це вихід із зони комфорту, і для багатьох стимулом є винагорода в кінці. Участь вже саме по собі цінне, оскільки розвиває нові навички, але сьогодні жоден марафон в соціальній мережі не обходиться без призу.

  Визначаємо тематику марафону в Instagram

  Якщо ввести в пошук по хэштегам слово «марафон», то в перших рядках побачите «марафон_пп» та інші хештегі, пов’язані з схудненням. Але це не означає, що в марафон люди приходять, перш за все, за цим: часто організатори придумують для свого марафонів оригінальний, авторський хештег, який не починається зі слова «марафон».

  Вибір тематики залежить виключно від тематики вашого бізнесу. Ось кілька ідей.

  Фотографія

  Зараз багато учасників Instagram намагаються знайти в собі фотохудожника і розвинути смак до предметній зйомці. Марафони їм у цьому допомагають. Користувачі вчаться будувати композицію, робити красиві розкладки, виражати індивідуальність за допомогою фото. Проводять такі марафони найчастіше фотографи та фотостудії. Фотограф Дар’я Боронина у своєму марафоні «Курс красивою розкладки» вчить не тільки вибудовувати, але і відчувати фотографію. У дівчини в записі 70 тис. передплатників.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Такі фотографії зможуть робити ті, хто закінчить курс.

  Малювання/ілюстрація

  Можна не ставати Ван Гогом або Моне – достатньо вміти передавати красу. Художники в Instagram їм у цьому допомагають, тим самим привертаючи увагу до своєї творчості. У марафонах найчастіше навчають скетчингу.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Письменство

  У Марини Гіллер @marinagiller своя школа блогерства. Дівчина регулярно навчає всіх бажаючих через безкоштовні марафони. У неї в обліковому числяться 30 тисяч передплатників. У марафонах в середньому беруть участь кілька тисяч осіб. І хоча всі чудово розуміють, що перемогти в такій ситуації складно, все одно беруть участь. Відгуки завжди захоплені. Останній марафон був проведений у співавторстві з редактором @textbomba. Дівчата навчили людей простим і ефективним технікам письменства. Подивіться, як вдало Марина організувала марафони в окремому записі.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Схуднення

  Суть «похудательной» марафонів перейти на нові харчові звички і подружитися зі спортом. Попит на такі марафони дуже великий.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Саморозвиток

  Здавалося б, що спільного між візуальної соціальною мережею і саморозвитком? Насправді, зв’язок є. Психологи навчають у своїх акаунтах, як ставити цілі і досягати їх, змінити мислення, реалізуватися, все встигати.

  Психолог Олена Друма спільно з колегами у квітні 2017 року провела марафон «Навчися виконувати мрії за 5 днів». Фахівці ділилися психологічними техніками, виконання яких наближає до виконання бажань.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  Лінгвістичні марафони

  Багато людей відчувають пристрасть до вивчення мов, але разом з тим і складності. Професійні філологи допомагають зняти мовні бар’єри, показують, як можна вчити мову ефективно і цікаво.

  Про що би не був ваш бізнес, все одно можна організувати марафон. Якщо він корисний, цікавий і обіцяє цінний приз – люди будуть брати участь.

  Черпайте натхнення в акаунті @insta_marafons.

  Я зважився! Готуюся до марафону

  1. Визначте аудиторію

  Формуємо реальний портрет клієнта. Кому ваші послуги будуть цікаві в Instagram? Зазвичай це ті ж люди, які купують у вас оффлайн. Припустимо, ви хочете продати навчальний курс з текстового наповнення в Instagram. Можливо, опису «люди, які хочуть, але соромляться писати» буде недостатньо. Це занадто абстрактно і не дає розуміння. Формулюємо точніше – «приватні підприємці з бізнес-аккаунтом в Instagram і кількістю передплатників до 2000».

  2. Визначте мета марафону

  Спочатку вашу мета підприємця – ви хочете збільшити кількість передплатників, продати навчальний курс, підвищити продажі? Потім визначте, що ви хочете і можете допомогти своїм передплатникам? Які таланти в них розкрити? Продовжуючи аналогію, ви, наприклад, хочете донести людям, що писати може кожен. Ви вже давно самі цього навчилися і можете навчити цьому інших. Або у вас будівельний магазин і ви «собаку з’їли» на виборі будматеріалів для ремонту. Напишіть план завдань, який допоможе вам у виконанні цієї мети. Наприклад, ви проводите марафон «Моя ідеальна ванна кімната». Завдання першого дня – «продумати планування кімнати». Завдання другого дня – «вибрати раковину». Крок за кроком ви допоможете передплатникам перетворити ванну кімнату.

  3. Створіть банер-оголошення про марафоні

  Подбайте про эстетах. Деякі власники відвідуваних акаунтів дуже ретельно стежать за якістю фото в своєму профілі. Вони можуть відмовитися від участі в марафоні, тільки тому що визнали банер непривабливим. Ідеальний варіант в більшості випадків – пастельного кольору фон/флэтлей в поєднанні з красивими шрифтами. Виняток – марафони «агресивної» тематики. У будь-якому разі подбайте про те, щоб ваш банер хотілося запостити на кращі сторінки Instagram.

  Як провести марафон в Instagram: докладна інструкція з прикладами

  4. Обміркуйте організаційні моменти

  Учасники можуть отримувати завдання різними способами: поштою, у вашому обліковому записі, в окремо створеному під марафон обліковому записі. Скільки планується учасників? Чи зможете ви впоратися поодинці? Які хештегі будете використовувати?

  5. Визначтеся з призом

  Приклади вдалих призів: «Абонемент на покупку», «Особиста консультація», «Навчальний курс».

  6. Ще раз уважно вивчіть план завдань

  Переконайтеся, що вони послідовні, цікаві й корисні.

  7. Опублікуйте оголошення про проведення марафону.

  Я проводжу марафон і не нервую

  1 етап: Анонс

  Опублікуйте оголошення за 3-7 днів до старту. Не всі ваші передплатники перевіряють стрічку кожен день. Якщо ви оголошуєте про марафоні за тиждень – використовуйте другий дебют за кілька днів до початку, щоб підігріти аудиторію. Розкажіть в анонсі, скільки досвіду ви вклали в цей марафон, які фахівці вас підтримали, і будь-яку іншу інформацію, яка підкреслить значущість заходу.

  Перше оголошення робіть простим, інформативним і описовим. Думайте про нього, як про полегшеному варіанті продає посади. Без «купіть за ціною/акція закінчиться», але з описом вигод і переваг.

  Приклад оголошення:

  З 15 до 27 травня ми проводимо марафон #krasivoekino в акаунті @videouroki.

  Марафон допоможе вам:

 • Познайомитися з принципами відеозйомки на практиці.
 • Вибирати тематику і створювати короткометражні фільми у своєму стилі.
 • Дасть впевненість у своїх силах.
 • Правила участі:

 • Ви повинні бути підписаним на обліковий запис @videouroki.
 • Викладіть у себе на сторінці фотографію з анонсом марафону. Опублікуйте банер з цього поста з підписом «Беру участь у марафоні від @imaxuroki. #imaxurokistart Можете додати свій текст. Важливо не забути вказати хештег та адресу аккаунта @imaxuroki».
 • Якщо у вас закритий аккаунт – відкрийте його на час проведення марафону. Ми повинні переконатися, що ви виконуєте умови.
 • Опублікуйте свій e-mail. Ми будемо направляти туди завдання щодня протягом тижня.
 • Можете не публікувати звіти про виконання завдань, але для тих, хто хоче отримати приз – це обов’язкова умова.
 • В описі вигод марафону обов’язково вкажіть, яку вигоду отримають учасники. Хто наважиться брати участь заради нових вражень, інші – для реальної користі. Покажіть, що ваш марафон як 3D-проектор – зачіпає всі сторони життя.

  2 етап: Запуск рекламної кампанії

  Якщо просто опублікувати анонс у тільки що створеному акаунті, що має десяток передплатників, ніякого ефекту не буде: марафон все одно доведеться просувати хоча б на початкових етапах. Планувати рекламний бюджет на марафон можна двома способами.

  1. Виходити з суми, яку готові витратити.

  2. Виходити з числа передплатників, що хочете залучити.

  Припустимо, ви хочете залучити 2000 нових передплатників за тиждень. Виходячи з цього ви виділяєте на рекламу 12000 рублів (передбачувана середня ціна передплатника = 6 рублів).

  Нас цікавить цільова аудиторія, тому використовуємо такі методи:

  1. Реклама у блогерів

  Орієнтовна вартість – від 2000 рублів за посаду, однак ціни можуть сильно варіюватися. Блогер самостійно встановлює ціну: вона залежить від тематики аккаунта, кількості передплатників, залученості, якості контенту, статусу блогера. Ефективність розміщення залежить від таких факторів: ступінь довіри аудиторії, частота рекламних постів у блозі, нативность вашого поста, доречність і якість фото, час і день публікації, атмосфера в записі, час «в топі». Довіру до цього виду реклами поступово знижується, тому вкрай важливо прагнути до нативних. Вартість передплатника в даному випадку складно прорахувати. Хорошу ціну варто віддавати за чуйну аудиторію: індикатором у виборі багато цільових коментарів під постами.

  Прийнято вважати, що чесна ціна – це 1-2 рубля за 1 лайк. Тобто, якщо блогера в середньому лайкають 2000 чоловік, то справедлива ціна реклами – 2-4 тис. рублів за пост. На лайки дивимося, тому що вони показують, скільки людей на вас підпишуться. Найчастіше це 15-20% від лайків. Показник може коливатися в різні сторони.

  2. Реклама в тематичних пабликах

  Від 1000 рублів за пост. Більш широке охоплення і демократична ціна. Якщо публікуватися відразу в декількох пабликах з однієї мережі, можна отримати знижку до 30 %. Ціна передплатника при використанні цього методу просування буде становити 8-10 рублів. Якщо сталося дуже влучне попадання в цільову аудиторію, то і 5-6 рублів за передплатника.

  3. Таргетингова реклама

  Налаштовуємо рекламну кампанію під нашу цільову аудиторію. Маркетологи та власники бізнес-акаунтів називають різні ціни на передплатників. Найчастіше згадується діапазон цін – від 6 до 10 рублів за передплатника. При належному завзятості і везіння ціну можна знизити до 3-4 рублів за нової людини.

  4. Гостьові пости в тематичних пабликах

  Вони обійдуться вам безкоштовно. Підготуйте якісний матеріал, який приверне увагу передплатників.

  5. Розсилка по базі клієнтів

  Запропонуйте вашим клієнтам підписатися на ваш аккаунт в Instagram. Надішліть красиві продають листи з анонсом марафону. У листі вкажіть посилання на аккаунт, строки проведення та приз переможцю.

  3 етап: Завдання

  1. Видавайте завдання

  Давайте зворотний зв’язок по кожному завданню. Якщо не встигаєте лайкати (не вписується в ліміт по лайкам), призначайте кураторів. Дайте людям знати, що їх пост випадковим чином не пройшов повз вас. Ліміт по лайкам для акаунтів від 6 місяців – 1440 в день; ліміт по лайкам для нових аккаунтів – 720 в день.

  2. Морально підтримуйте учасників

  Пишіть пости, в яких розповідайте, чому ваша аудиторія – найкраща. Дайте їм відчути свою унікальність, адже саме на цьому будуються історії найуспішніших брендів. Дайте зрозуміти передплатникам, що ви розумієте їх дискомфорт і готові підтримувати. Ідеальний варіант – стати повноправним учасником марафону.

  3. Створюйте пости зі зворотним зв’язком

  Наприклад, банер з написом «1 День. Зворотній зв’язок». І підпис: «Розкажіть, як склалося ваше перше відео. Що було складним у виконанні завдання? Що далося легко?» Такі пости будуть вашої лійкою продажів – ви зможете побачити, на якому етапі люди покидали ваш марафон, і ознайомитеся з причинами відходу/невдоволення.

  Я видихаю і підводжу підсумки

  1 етап: Визначаємо переможця

  Ви можете самі вибрати учасника, який впорався із завданнями краще за інших, або доручити це завдання кураторам. Можна вибрати 9 кращих і влаштувати інтерактив серед передплатників: в цьому випадку ви формуєте колаж з 9 учасників, ваші передплатники ходять до них в облікових записів і віддають свій голос під постом з колажем.

  2 етап: Підсумки

  Опублікуйте підсумковий пост. Прочитайте коментарі і постарайтеся відповісти/лайкнути кожен. Порахуйте, скільки позитивних відгуків і негативних ви отримали. Чого не вистачило аудиторії?

  3 етап: Оцініть успішність марафону

  Цей пункт найважливіший. Оцінювати успішність марафону потрібно, насамперед, по тому, чи досягли ви поставленої мети.

  Пропонуємо оцінювати досягнення цілей у середньостроковій перспективі.

  1. Оберіть період оцінки

  Якщо метою марафону було продати навчальний курс, то оцінюйте через тиждень – скільки курсів було продано і скільки ви витратили на рекламу. З іншими цілями вибирають більш тривалий період оцінки.

  2. Увійдіть в сервісах статистики

  Вибирайте той, який вам подобається більше. Наприклад, Iconsquare. В цьому сервісі можна знайти докладну статистику: найпопулярніші фотографії, кількість нових передплатників, кількість відписатися. Є можливість аналізувати поведінку постійної аудиторії по всіляких графіків і діаграм.

  3. Відстежуйте активність і швидкість розвитку акаунтів конкурентів

  Наскільки кількість передплатників змінилося у них? Яка середня кількість лайків під постами?

  4. Проаналізуйте зміни в показниках залученості (охоплення, покази, коментарі, лайки)

  Що маємо – погіршення ситуації, поліпшення або колишній рівень?

  5. Проаналізуйте зміни в продажах

  Припустимо, передплатників у вас побільшало, але продажів більше не стало. Причина? Відсутність продають постів або просто цін в постах.

  6. Оцініть ефективність різних рекламних каналів – ціна і приплив передплатників.

  Розглядати кожен пункт окремо варто, щоб знайти вузьке місце і зробити вірні кроки. Навіть якщо через місяць від вас відписалися всі прийшли з марафоном люди, шукайте замкнені собаку в іншому місці.

  Просування в соціальних мережах – це комплексна робота, тому оцінювати ефект від марафону потрібно комплексно; на цій підставі робити висновки і коригувати плани. Залучити абонентів не так складно, як утримати. Потрібно давати їм настільки цінний контент, створювати бренд з свого облікового запису і вміло залучати в діалог, щоб в Instagram вони приходили саме за вашими постами.