Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

343

Більшість інтернет-магазинів використовує в роботі соціальні мережі. Підтримуючи активність на соціальних ресурсах, вони збільшують охоплення аудиторії, залучають трафік, намагаються стимулювати продажу. Американське маркетингове агентство 8th Bridge опублікувало результати дослідження активності найбільших рітейлерів світу в соціальних мережах.

За даними дослідників, соцмережі генерують продажу в інтернет-магазинах. Однак це не головне достоїнство мережевих платформ для онлайн-проектів. Також агентство встановило, що Facebook залишається найбільш відповідним соціальним ресурсом для проведення маркетингових кампаній.

Які вигоди одержують інтернет-магазини з допомогою соціальних мереж і як вони це роблять?

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Провідні онлайн-рітейлери збільшують доходи з допомогою соцмереж

Агентство 8th Bridge провело третє щорічне дослідження активності інтернет-ритейлерів в соціальних мережах. Компанія проаналізувала роботу 872 провідних брендів, у число яких увійшли Amazon, eBay, Walmart, Target і інші.

Дослідження підтвердило, що соціальні мережі генерують продажу в інтернет-магазинах. Проте активність великих інтернет-магазинів в соцмережах переключається зі стимулювання продажу на забезпечення можливості користувачам знаходити нові продукти і вивчати пов’язану з ними інформацію.

За даними 8th Bridge, частка соціального трафіку на сайти інтернет-магазинів залишається низькою. Однак користувачі стали набагато частіше використовувати соцмережі для отримання важливої інформації про продукти. Фактично, клієнти великих інтернет-магазинів навчилися проходити значну частину споживчого шляху з допомогою соціальних платформ. Використовують це онлайн-рітейлери збільшили показник доходу на одного відвідувача в середньому на 10-15 %. Також вони майже в два рази збільшили середню тривалість перебування покупців на сайті інтернет-магазину.

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Рітейлери не розглядають соцмережі в якості важливого джерела трафіку

Провідні інтернет-крамниці світу отримують трафік з Facebook і інших соціальних мереж. Однак вони платять за цей трафік, так як кількість природних переходів дуже невелика. Зокрема, топ-рітейлери активно публікують оголошення в Facebook, так як вважають цю мережу найбільш важливим ресурсом з точки зору SMM. Середній обсяг вхідного трафіку з соціальних мереж вказано на ілюстрації:

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Частка трафіку з Twitter і Instagram залишається незначною. Тільки 85 рітейлерів з 872, які взяли участь у дослідженні, повідомили, що відвідувачі приходять до них з Twitter. Трафік з Instagram зафіксували 55 рітейлерів.

Соціальні мережі інтегровані з сайтів інтернет-магазинів

Більшість онлайн-ритейлерів використовує на сайті кнопки шерінгу соціальних мереж. Кнопка Pin it є найбільш популярною — її встановили 62 % сайтів інтернет-магазинів. Друге і третє місця займають Tweet і Like. Зверніть увагу, переваги топ-25 рітейлерів значно відрізняються від загальних підходів інтернет-магазинів до соціальної інтеграції.

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Незважаючи на популярність кнопки Pin it, споживачі частіше діляться інформацією про товари за допомогою Like «Фейсбуку». Зокрема, 13 % відвідувачів сайтів інтернет-рітейлерів використовували кнопку Like, 11 % віддали перевагу Pin it, а 9 % розповіли про товари за допомогою Tweet.

Зверніть увагу на функцію соціальної авторизації. Вона залишається недостатньо популярною серед всіх інтернет-магазинів. Однак провідні рітейлери активно використовують цей елемент соціальної інтеграції.

Замітки в Facebook — кращий спосіб одержання інформації про товари

За даними 8th Bridge, клієнти інтернет-магазинів вважають пости друзів у Facebook кращим джерелом інформації про товари в соціальних мережах. При цьому фото в Instagram і пости в Twitter залишаються найменш зручними каналами отримання відповідної інформації. Зверніть увагу, соціальні мережі поступаються в інформаційній ефективності сайтів рітейлерів і email-розсилку. На ілюстрації показано середні оцінки користувачів за шкалою від 1 до 5, поставлені тим чи іншим джерелам інформації:

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Рітейлери вважають Facebook кращим драйвером продажу

Інтернет-магазини вважають найбільшу мережу в світі кращим соціальним драйвером продажів. При цьому мова не йде про конверсій на сайті Facebook. Переважна більшість угод відбувається, коли користувач потрапляє на сайт інтернет-магазину з Facebook. У свою чергу, такі переходи найчастіше генеруються рекламними оголошеннями.

Ось результати відповідей керівників інтернет-магазинів про найбільш ефективних мережах-генераторах продажів:

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Зверніть увагу, 78 % опитаних керівників інтернет-рітейлерів сказали, що купують рекламу на Facebook.

Яку соціальну функціональність використовують рітейлери

Провідні рітейлери використовують соціальну функціональність, що дозволяє шукати товари і вивчати інформацію про них. За даними менеджерів інтернет-магазинів, найкращі результати забезпечує інтеграція соціальних функцій у процес покупки. Наприклад, винагорода користувачів за оцінку товару, відгуки або інший користувальницький контент прямо стимулюють продажу.

За даними дослідників, клієнти стикаються з невідповідністю між потребою надавати ритейлеру дані про своєму профілі та недостатньої функціональності соціального шопінгу. Багато користувачів уникають соціальної авторизації або не поспішають оцінювати продукти, так як не отримують взамін суттєві бонуси.

Найбільш популярна соціальна функціональність на сайтах рітейлерів вказана на ілюстрації:

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Натомість на використання соціальних функцій інтернет-магазини збирають такі дані про користувачів:

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Рітейлери планують зробити більш соціальними сайти

Керівники інтернет-магазинів визнають корисність соціальних функцій. Більш того, більшість рітейлерів планує виконати редизайн сайту протягом 2014 року. Переважна більшість рітейлерів пов’язують ці плани з необхідністю впровадження соціальних функцій.

На ілюстрації показано розподіл відповідей на запитання «чи Плануєте ви найближчим часом змінити дизайн сайту?»

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

86 % з тих, хто планує змінити сайт, планує інтегрувати більше соціальних функцій.

Рітейл-гіганти запровадили соціальний пошук товарів

Соціальний пошук — найбільш важливий тренд у розвитку електронної комерції. Сайт Walmart.com впровадив його ще в кінці 2012 року. В даний час функція Trending now доступна з головної сторінки сайту. Скориставшись даними меню, покупці потрапляють на оформлену в стилі Pinterest сторінку, на якій можна ознайомитися з рейтингами і відгуками про популярних продуктах.

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Соціальна функція Collections рітейлера Amazon також заслуговує окремої уваги. Вона дозволяє створювати власні колекції продуктів, а також переглядати товари, зазначені іншими користувачами.

Як провідні онлайн-рітейлери використовують соціальні мережі

Як використовувати соцмережі, щоб потіснити Amazon і Walmart

За даними агентства 8th Bridge, найбільші інтернет-магазини світу розглядають соціальні мережі в якості генератора продажів. Однак мова не йде про негайних конверсіях в Facebook або Pinterest. Інтернет-магазини використовують мережеві ресурси, щоб надавати споживачам інформацію про продукти і досвід їх використання.

Соціальне дослідження продуктів стає мейнстрімом. Провідні інтернет-магазини інтегрують функціональність, що дозволяє користувачам швидко знайомитися з рекомендаціями і відгуками інших покупців. Facebook залишається найбільш перспективною з точки зору маркетингу мережею. Користувачі частіше використовують її, щоб ділитися з друзями інформацією про товари.

Соціальна авторизація — важлива соціальна функція, переваги якої оцінили найбільші інтернет-магазини. Зверніть увагу, щоб клієнти використовували цю та інші соціальні функції і ділилися з ритейлерами особистою інформацією, вони повинні отримувати значимі бонуси.

А як ви використовуєте соціальні мережі для підвищення ефективності бізнесу?

Використані матеріали Top Online Retailers Favor Facebook for Traffic and Sales [Study] і Annual Analysis of How Over 800 Retailers Are Using Social Commerce to Improve the Shopping Experience.

Читайте також:

  • Як підтримувати активність бренду в соціальних мережах
  • Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу
  • Чому соціальні мережі шкодять бізнесу і як уникнути негативного впливу SMM