Як реалізувати контент-маркетингову кампанію з нульовим бюджетом: пять безкоштовних інструментів

343

Уявіть ситуацію: ви — просунутий маркетолог, якого запросили у велику організацію, наче застрягла в минулому. Ця компанія має сайт, однак практично не займається його просуванням. Керівник організації займає посаду з брежнєвських часів. Він нарікає на відсутність коштів і читає вам лекцію про переваги планової економіки у відповідь на прохання профінансувати контент-маркетингову кампанію. Насправді, ситуація дуже типова для багатьох малих та середніх фірм. Принаймні, в нашій країні. Як же надходити просунутим маркетологам, які повинні демонструвати результати роботи, не маючи коштів на просування проектів?

Ви здивуєтеся, але інструменти реалізації контент-маркетингових кампаній з нульовим бюджетом існують. Звичайно, не варто чекати від їх використання швидкого і сильного ефекту, однак ви можете розраховувати на хороший результат в розумні терміни. Крім того, ви повинні вміти добре писати, щоб розраховувати на ефективність контент-маркетингу при нульовому бюджеті.

До речі, ми вже публікували матеріал про #просуванні сайту з невеликим бюджетом. Якщо ви знайомі з ним, рекомендуємо відкласти цю статтю в бік і повернутися до неї після ознайомлення зі статтею по посиланню.

Використовуючи перелічені нижче п’ять інструментів, ви доведете навіть керівникам старої закалки, що контент-маркетинг працює і генерує реальні ліди і продажу. А це змусить апологетів економії розщедритися і почати фінансування вашої маркетингової кампанії.

Безкоштовні інструменти пошуку перспективних тематичних майданчиків

Маючи навіть нульовий бюджет, ви зможете значно розширити аудиторію сайту вашої компанії, підвищити впізнаваність бренду і збільшити цільовий трафік. Для цього вам необхідно знайти велику кількість авторитетних тематичних ресурсів та регулярно публікувати на них гостьові пости з посиланням на ваш сайт. Крім цього, вам слід пропонувати користувачам корисний контент на власному майданчику. Нижче ви знайдете опису інструментів, що дозволяють швидко скласти список тематичних сайтів для гостьових публікацій.

1. Шукаємо майданчики для гостьових постів через BuzzStream

BuzzStream — набір інструментів для управління маркетинговими кампаніями. Він призначений для отримання зовнішніх посилань, збільшення трафіку, пошуку дружніх тематичних сайтів, аналізу аудиторії. Сервіс BuzzStream включає як платні, так і безкоштовні інструменти.

Пошук тематичних майданчиків відноситься до найбільш корисним безкоштовним інструментів сервісу. Вам достатньо заповнити кілька полів, щоб отримати список запитів, які можна використовувати для пошуку нових можливостей просування вашого ресурсу в блогосфері. Єдиний нюанс – сервіс буде корисний у разі, якщо ви шукаєте майданчики для розміщення гостьового поста в англомовному інтернеті. Для кириличного інтернету сервіс підходить мало.

Сервіс з пошуку тематичних майданчиків від BuzzStream використовує пошукові системи Google і Bing для пошуку майданчиків, які готові розміщувати гостьові пости по вибраній категорії, тематиці, ключу. Для просування англомовних проектів, чия цільова аудиторія знаходиться за кордоном, – дуже зручний сервіс.

2. Визначаємо якість донорів через SEOmoz Toolbar і Majesticseo.com

Дуже багато оптимізаторів за кордоном давно оцінили зручність і ефективність інструментів SEOmoz. Вітчизняні фахівці теж мають можливість зробити це, якщо володіють англійською мовою.

Безкоштовний набір інструментів SEOmoz для браузера (SEOmoz Toolbar) дозволяє відслідковувати показники авторитетності домену та окремих сторінок сайту — DA і PA відповідно. Що таке SEOmoz DA і SEOmoz PA? Це алгоритми, аналогічні алгоритмам Google PageRank Google TrustRank.

Аналогічний інструмент оцінки якості донора представляє сервіс Majesticseo.com. Аналогом гуглівського PR тут буде виступати показник Citation Flow, а аналогом гуглівського TrustRank – показник TrustFlow.

Використовуйте ці метрики, щоб визначати блоги і сайти, на яких варто опублікувати ваш гостьовий пост в першу чергу.

Однак не захоплюйтеся публікацією гостьових постів виключно на сайтах, що мають високі показники DA, PR та ТІЦ. Якщо ви можете розповісти про себе на сторінках якого-небудь популярного тематичного ресурсу, зробіть це, не звертаючи уваги на рейтинги.

3. Google Docs

Отже, навіщо потрібен Google Docs інтернет-маркетолога, який працює з реалізації #контент-маркетингової стратегії без бюджету?

По-перше, цей сервіс розширить ваші можливості при роботі з вищеописаними інструментами — BuzzStream, SEOmoz Toolbar, Majesticseo. Зокрема, ви можете налаштувати Google на відображення результатів пошуку по 100 результатів, генерувати пошукові запити за допомогою BuzzStream і експортувати дані в CSV-файл з допомогою SEOmoz Toolbar.

Відкрийте цей файл у Google Docs — ви отримаєте зручну таблицю з посиланнями на ресурси, які можна оцінити за показником DA. А якщо ви просунутий користувач Google Docs, скористайтеся сервісом екстракції доменних імен з URL. Експортуйте дані в CSV-файл, після чого ви зможете обробляти їх в Google Docs. Таким чином, ви легко і просто зможете видаляти повторюваної домени.

Таблиці Google Docs допоможуть вам розраховувати статистичні дані з використанням формул і функцій. Однак насамперед використовуйте їх для фіксації важливих даних. Наприклад, заносите в таблиці відомості про блогах і сайтах, на яких ви вже опублікували гостьові пости.

Скористайтеся пошуковими запитами «SEO-інструменти Google Docs» або «Google Docs SEO tools», щоб дізнатися про інших можливостях використання сервісу Google контент-маркетингових кампаніях.

4. Вивчаємо соціальний потенціал ресурсу через Social Crawlytics

Ви публікуєте гостьові пости не тільки заради зовнішніх посилань на ваш сайт. Насправді, основна мета цієї діяльності — розширення аудиторії та збільшення цільового трафіку. Щоб переконатися в здатності гостьовий публікації генерувати трафік, вам необхідно вивчити соціальний потенціал ресурсу, з яким ви плануєте співпрацювати.

Найпростіший спосіб зробити це вручну — перевірка кількості фоловерів сайту в Facebook, «Вконтакте», Twitter та інших соціальних мережах. Однак – розкриємо секрет полішинеля – дуже часто фахівці з SMM накручують показники, штучно роздуваючи чисельність передплатників за рахунок ботів. Тому показник активності аудиторії, який можна оцінити за кількістю «лайків», перепостів та коментарів, також є дуже важливим. Крім того, навіть найактивніша аудиторія зазвичай ігнорує їй нецікаві теми. Тому вам важливо потрапити в яблучко при підготовці публікації для конкретного майданчика.

Отже, як тільки ви знайшли ресурс, що підходить для публікації гостьового поста, досліджуйте його за допомогою інструменту Social Crawlytics. З його допомогою ви зможете зрозуміти реальний соціальний потенціал майданчики, швидко визначите найбільш популярні матеріали сайту, які отримали найбільший соціальний відгук. Це допоможе вам оцінити переваги аудиторії ресурсу і створити матеріал, який отримає багато «лайків» і шерингов.

5. Followerwonk

Сервіс Followerwonk, нещодавно придбаний SEOmoz, — хороший інструмент пошуку популярних в соціальному середовищі авторів, які працюють у спільній з вами ніші. Проявивши кмітливість, ви можете використовувати Followerwonk для вирішення конкретної задачі — пошуку близьких вам сайтів і блогів, які беруть гостьові публікації. Фактично, даний інструмент дає вам можливість визначити тематичні ресурси, що володіють високим авторитетом у соціальних мережах.

Як використовувати сервіс Followerwonk? Щоб знайти авторитетних користувачів Twitter, які мають сайти і блоги необхідної вам тематики, введіть ключове слово в пошуковий рядок на цій сторінці. Скористайтесь меню «More options», щоб конкретизувати запит. Натиснувши кнопку «Do it», ви отримаєте список користувачів Twitter з зазначенням характеристик їх запису та показника соціального авторитету. Стати фолловером вибраних користувачів можна безпосередньо на сторінці пошукових результатів сервісу Followerwonk. Ви також можете вивчити зацікавили вас акаунти і оцінити сайти і блоги їх власників.

Пам’ятайте, авторитетність облікового запису Twitter не варто визначати за кількістю фоловерів і твітів. Звертайте увагу на активність аудиторії зацікавив вас користувача, яку можна визначити за кількістю ретвітів і відповідей.

Використовуючи Followerwonk, ви також можете аналізувати облікові записи користувачів Twitter за різними критеріями, отримувати дані про активність обраних людей, об’єднувати користувачів у групи за тими або іншими ознаками.

Наступний крок

Отже, використовуючи перераховані вище п’ять інструментів, ви склали список перспективних майданчиків для гостьових публікацій. Тепер ви готові до цієї роботи. Зв’яжіться з власниками вибраних сайтів і блогів та домовтеся про співпрацю. Як зазначалося вище, для реалізації контент-маркетингової кампанії з нульовим бюджетом вам буде потрібно уміння створювати інформативні та захоплюючі матеріали. Наша позиція в цьому питанні категорична. Час непишучих маркетологів підходить до кінця. При все більш зростаючій ролі #контент-маркетингу вміння створювати цікавий, захоплюючий, а головне експертне контент – завдання №1 для інтернет-маркетологів.

Якщо гостьові публікації будуть дійсно цікавими, цільової трафік на ресурс вашої компанії значно зросте. Люди будуть переходити за посиланнями, щоб отримати додаткову інформацію про автора корисних матеріалів та його бізнесі. Крім того, природні зовнішні лінки з авторитетних майданчиків підвищать авторитетність сайту з точки зору пошукових машин. А це збільшить органічний трафік на ваш ресурс.

Пожинайте плоди

Скориставшись описаними безкоштовними інструментами, ви склали список тематичних авторитетних сайтів. Домовившись з їх власниками про співпрацю, ви опублікували багато якісного контенту, який розширив свою аудиторію і підвищив авторитет бренду. Цільовий трафік на ваш ресурс виріс як завдяки прямим переходам зацікавлених користувачів, так і в результаті зростання пошукового рейтингу сайту.

Вам залишається увійти в свої акаунти в Google Analytics, Яндекс.Метрика і Liveinternet.ru, щоб отримати відомості, що підтверджують ефективність контент-маркетингу. Детальніше про необхідних вам даних читайте в одній з #наших публікацій. Створіть презентацію, щоб здивувати керівника вашої компанії. Навіть найбільш консервативний бос не встоїть перед графіками, демонструють вибухове зростання трафіку та коефіцієнта конверсії.

Тепер сміливо вимагайте фінансування контент-маркетингу для вашої компанії. Тільки заздалегідь підготуйтеся до можливих заперечень керівника типу «навіщо гроші, все відмінно виходить з нульовим бюджетом».

Адаптація матеріалу Уілла Стівенса How to Run a Content Marketing Campaign on a Budget: 5 Free Tools.

Більш докладний матеріал на цю тему читайте за посиланням:

  • Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів