Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради

8

Соціальна мережа LinkedIn
відома як ресурс, на якому можна знайти роботу або співробітника. Однак деякі маркетологи навчилися використовувати цей майданчик для просування проектів. Поки більшість бізнесменів розглядає LinkedIn в якості безкоштовної бази резюме, найбільш далекоглядні підприємці користуються соціальними зв’язками між користувачами цього ресурсу. Вони вибудовують відносини з потенційними споживачами і партнерами, а також підвищують довіру до свого бренду, використовуючи для цього акаунти в LinkedIn.

LinkedIn: де гроші лежать

Отже, LinkedIn — це соціальна мережа для професіоналів, користувачі якої шукають нові ділові зв’язки, обговорюють бізнес-теми, пропонують свої послуги компаніям. Такі факти підтверджують перспективність використання цього майданчика в маркетингових цілях:

 • Аудиторія LinkedIn недавно перевищила 200 млн осіб. Щодня понад 170 000 користувачів приєднуються до цієї мережі. Соціальна мережа LinkedIn — місце спілкування зрілої аудиторії. Більше третини користувачів майданчики — люди старше 55 років.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • Зверніть увагу на ключові показники роботи LinkedIn (див. ілюстрацію). Щодня 116 млн унікальних відвідувачів користуються цим майданчиком. Показник PageView ресурсу становив 9,8 в четвертому кварталі 2012 року.
 • Мережа LinkedIn найбільш популярна серед фахівців у сфері інформаційних технологій (4 млн зареєстрованих), фінансистів (2,03 млн), викладачів Вузів (1,95 млн), програмістів (1,65 млн), представників телекомунікаційної галузі (1,59 млн). Найактивнішими користувачами LinkedIn є жителі США (74 млн), Індії (18 млн), Великобританії (11 млн), Бразилії (11 млн) і Канади (7 млн).
 • Сторінка компанії HP в LinkedIn має 1 млн фоловерів. Число фоловерів другого рівня (друзі друзів) компанії складає 43 млн осіб, а кількість фоловерів третього рівня — 138 млн осіб.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • LinkedIn нарощує доходи. Соціальна мережа має три джерела фінансових надходжень, що вигідно відрізняє її від більшості аналогічних майданчиків, які заробляють тільки на рекламі. У четвертому кварталі 2012 року LinkedIn отримав близько 161 млн доларів або 53% доходів від компаній, що використовують мережу для пошуку співробітників. Реклама принесла майданчику 83 млн доларів, а продаж преміум-акаунтів дала ще 59 млн доларів.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • За даними маркетингової компанії Hubspot, коефіцієнт конверсії трафіку з LinkedIn становить 2,74%. Цей показник становить лише 0,69% для Twitter і 0,77% для Facebook.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • 81% компаній, що входять в Inc 500, — список найбільш швидкозростаючих підприємств США — використовують LinkedIn. Ці відомості представлені дослідниками Массачусетського університету.
 • IT-індустрія вибрала LinkedIn

  За даними компанії Forrester Research, що спеціалізується на маркетингових дослідженнях і консалтингу, керівники і власники IT-компаній використовують LinkedIn в бізнесі. Це підтверджується наступними фактами, отриманими в ході дослідження:

  • Керівники IT-компаній мають в середньому в три рази більше фоловерів у LinkedIn, ніж середньостатистичний користувач цієї мережі.
  • Боси IT-компаній в три рази частіше підписуються на сторінки корпорацій і підприємств.
  • Більше 70% керівників відділів інформаційних технологій підписані на сторінки постачальників IT-послуг.
  • Троє з п’яти керівників покладаються на відомості, одержані від друзів за LinkedIn, приймаючи рішення про покупе IT-послуг або обладнання.

  Таким чином, LinkedIn відрізняється від інших соціальних мереж. Якщо Facebook і «Вконтакте» є хорошими майданчиками для підвищення впізнаваності бренду, то LinkedIn можна використовувати для залучення конверсійного трафіку і продажів.

  Як використовувати LinkedIn для просування бізнесу: три ради

  Багато керівники і власники компаній вже вміють шукати співробітників з допомогою LinkedIn. А наступні поради допоможуть вам використовувати дану соціальну мережу для розкрутки проектів. Зверніть увагу, рекомендації спрацюють лише у тому випадку, якщо у вас є особистий аккаунт у соціальній мережі і певну кількість фоловерів.

 • Створіть сторінку вашої компанії на LinkedIn. Переконайтеся, що її можна знайти у каталозі компаній. Обов’язково заповніть сторінку — розкажіть аудиторії про вашому бізнесі, введіть контактні дані. Використовуйте в описі ключові фрази, за якими користувачі шукають інформацію, пов’язану зі сферою діяльності вашого проекту. Регулярно оновлюйте статуси, публікуйте на сторінці анонси матеріалів вашого блогу або корпоративного сайту.
 • Створюйте групи, а також долучайтесь до вже існуючих тематичних спільнот. Ваше завдання — об’єднати аудиторію, яка цікавиться тематикою, пов’язаною з проектом. Розвиваючи власну групу, обов’язково вступайте в релевантні за тематикою та географічною ознакою співтовариства. Не зловживайте публікацією рекламних повідомлень у групах, які створені не вами. Намагайтеся спілкуватися з іншими учасниками спільнот і публікувати корисну інформацію. Наприклад, якщо ви займаєтеся просуванням інтернет-сайтів, опублікуйте замітку «Як розкручувати ресурси». Це більш ефективно, ніж писати спам-повідомлення типу «розкручений сайт недорого».
 • Регулярно публікуйте корисний контент. Ви повинні показати фоловерам, що є експертом в тій чи іншій сфері. Ще раз зверніть увагу, вам необхідно публікувати релевантний заявленої тематики і корисний контент, а не рекламні оголошення. Пам’ятайте, LinkedIn мало нетематичних інформації, тому аудиторія швидко помічає ваш контент. Більш того, користувачі активно тиражують його, якщо вважають інформацію цінною та унікальною.
 • Таким чином, щоб використовувати LinkedIn для просування бізнесу, вам необхідно створити сторінку проекту і переконатися, що її можна знайти у каталозі компаній. Потім вам слід створити власну спільноту і розвивати його. Крім цього, не упускайте можливості вступити в тематичні групи, аудиторія яких може зацікавитися вашим проектом. Нарешті, регулярно публікуйте корисний контент.

  LinkedIn генерує конверсійний трафік, його аудиторія зростає, дана мережа популярна серед керівників і власників бізнесу. Цього достатньо, щоб вітчизняні онлайн — та офлайн-компанії приділили увагу цій площадці. А ви згодні з цим?