Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради

501

Соціальна мережа LinkedIn
відома як ресурс, на якому можна знайти роботу або співробітника. Однак деякі маркетологи навчилися використовувати цей майданчик для просування проектів. Поки більшість бізнесменів розглядає LinkedIn в якості безкоштовної бази резюме, найбільш далекоглядні підприємці користуються соціальними зв’язками між користувачами цього ресурсу. Вони вибудовують відносини з потенційними споживачами і партнерами, а також підвищують довіру до свого бренду, використовуючи для цього акаунти в LinkedIn.

LinkedIn: де гроші лежать

Отже, LinkedIn — це соціальна мережа для професіоналів, користувачі якої шукають нові ділові зв’язки, обговорюють бізнес-теми, пропонують свої послуги компаніям. Такі факти підтверджують перспективність використання цього майданчика в маркетингових цілях:

 • Аудиторія LinkedIn недавно перевищила 200 млн осіб. Щодня понад 170 000 користувачів приєднуються до цієї мережі. Соціальна мережа LinkedIn — місце спілкування зрілої аудиторії. Більше третини користувачів майданчики — люди старше 55 років.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • Зверніть увагу на ключові показники роботи LinkedIn (див. ілюстрацію). Щодня 116 млн унікальних відвідувачів користуються цим майданчиком. Показник PageView ресурсу становив 9,8 в четвертому кварталі 2012 року.
 • Мережа LinkedIn найбільш популярна серед фахівців у сфері інформаційних технологій (4 млн зареєстрованих), фінансистів (2,03 млн), викладачів Вузів (1,95 млн), програмістів (1,65 млн), представників телекомунікаційної галузі (1,59 млн). Найактивнішими користувачами LinkedIn є жителі США (74 млн), Індії (18 млн), Великобританії (11 млн), Бразилії (11 млн) і Канади (7 млн).
 • Сторінка компанії HP в LinkedIn має 1 млн фоловерів. Число фоловерів другого рівня (друзі друзів) компанії складає 43 млн осіб, а кількість фоловерів третього рівня — 138 млн осіб.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • LinkedIn нарощує доходи. Соціальна мережа має три джерела фінансових надходжень, що вигідно відрізняє її від більшості аналогічних майданчиків, які заробляють тільки на рекламі. У четвертому кварталі 2012 року LinkedIn отримав близько 161 млн доларів або 53% доходів від компаній, що використовують мережу для пошуку співробітників. Реклама принесла майданчику 83 млн доларів, а продаж преміум-акаунтів дала ще 59 млн доларів.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • За даними маркетингової компанії Hubspot, коефіцієнт конверсії трафіку з LinkedIn становить 2,74%. Цей показник становить лише 0,69% для Twitter і 0,77% для Facebook.
 • Як розкручувати бізнес-проект з допомогою LinkedIn: три ради
 • 81% компаній, що входять в Inc 500, — список найбільш швидкозростаючих підприємств США — використовують LinkedIn. Ці відомості представлені дослідниками Массачусетського університету.
 • IT-індустрія вибрала LinkedIn

  За даними компанії Forrester Research, що спеціалізується на маркетингових дослідженнях і консалтингу, керівники і власники IT-компаній використовують LinkedIn в бізнесі. Це підтверджується наступними фактами, отриманими в ході дослідження:

  • Керівники IT-компаній мають в середньому в три рази більше фоловерів у LinkedIn, ніж середньостатистичний користувач цієї мережі.
  • Боси IT-компаній в три рази частіше підписуються на сторінки корпорацій і підприємств.
  • Більше 70% керівників відділів інформаційних технологій підписані на сторінки постачальників IT-послуг.
  • Троє з п’яти керівників покладаються на відомості, одержані від друзів за LinkedIn, приймаючи рішення про покупе IT-послуг або обладнання.

  Таким чином, LinkedIn відрізняється від інших соціальних мереж. Якщо Facebook і «Вконтакте» є хорошими майданчиками для підвищення впізнаваності бренду, то LinkedIn можна використовувати для залучення конверсійного трафіку і продажів.

  Як використовувати LinkedIn для просування бізнесу: три ради

  Багато керівники і власники компаній вже вміють шукати співробітників з допомогою LinkedIn. А наступні поради допоможуть вам використовувати дану соціальну мережу для розкрутки проектів. Зверніть увагу, рекомендації спрацюють лише у тому випадку, якщо у вас є особистий аккаунт у соціальній мережі і певну кількість фоловерів.

 • Створіть сторінку вашої компанії на LinkedIn. Переконайтеся, що її можна знайти у каталозі компаній. Обов’язково заповніть сторінку — розкажіть аудиторії про вашому бізнесі, введіть контактні дані. Використовуйте в описі ключові фрази, за якими користувачі шукають інформацію, пов’язану зі сферою діяльності вашого проекту. Регулярно оновлюйте статуси, публікуйте на сторінці анонси матеріалів вашого блогу або корпоративного сайту.
 • Створюйте групи, а також долучайтесь до вже існуючих тематичних спільнот. Ваше завдання — об’єднати аудиторію, яка цікавиться тематикою, пов’язаною з проектом. Розвиваючи власну групу, обов’язково вступайте в релевантні за тематикою та географічною ознакою співтовариства. Не зловживайте публікацією рекламних повідомлень у групах, які створені не вами. Намагайтеся спілкуватися з іншими учасниками спільнот і публікувати корисну інформацію. Наприклад, якщо ви займаєтеся просуванням інтернет-сайтів, опублікуйте замітку «Як розкручувати ресурси». Це більш ефективно, ніж писати спам-повідомлення типу «розкручений сайт недорого».
 • Регулярно публікуйте корисний контент. Ви повинні показати фоловерам, що є експертом в тій чи іншій сфері. Ще раз зверніть увагу, вам необхідно публікувати релевантний заявленої тематики і корисний контент, а не рекламні оголошення. Пам’ятайте, LinkedIn мало нетематичних інформації, тому аудиторія швидко помічає ваш контент. Більш того, користувачі активно тиражують його, якщо вважають інформацію цінною та унікальною.
 • Таким чином, щоб використовувати LinkedIn для просування бізнесу, вам необхідно створити сторінку проекту і переконатися, що її можна знайти у каталозі компаній. Потім вам слід створити власну спільноту і розвивати його. Крім цього, не упускайте можливості вступити в тематичні групи, аудиторія яких може зацікавитися вашим проектом. Нарешті, регулярно публікуйте корисний контент.

  LinkedIn генерує конверсійний трафік, його аудиторія зростає, дана мережа популярна серед керівників і власників бізнесу. Цього достатньо, щоб вітчизняні онлайн — та офлайн-компанії приділили увагу цій площадці. А ви згодні з цим?