Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

1169

Telegram-канал «Колишня» продали двічі за місяць. Перший раз сума операції склала 1,2 мільйона рублів, другий — 5,5. Деякі кинулися створювати канали, сподіваючись у майбутньому отримати від цього профіт. Тільки новоспечені творці каналів забули, що подібна тема може вистрілити лише раз. По країнам СНД котиться вже не перша хвиля «Телеграма», тому для розкрутки каналу знадобиться багато зусиль і бюджет для закупівлі реклами.

Не всі готові витрачатися на піар свого продукту, тому краще спочатку спробувати безкоштовні способи просування. Чи будуть вони ефективними, залежить від вмісту і частки везіння.

Безкоштовні способи розкрутки

Витрачений час на маніпуляції з каналом може не окупитися з-за чисельності каналів, схожості тематик, неправильно стали зірок. Але якщо у вас немає бюджету, то потрібно обов’язково випробувати всі ці способи. Краще зробити і жаліти, ніж сидіти і ворожити.

Сарафанне радіо

Перше, що можна і потрібно зробити — розмістити посилання у всіх соцмережах. Хтось підпишеться в підтримку чисельності, комусь буде цікава тема каналу, а хтось просто стежить за вами, тому що маніяк. У будь-якому випадку перші кілька десятків передплатників вам забезпечені. Ну а якщо ви медійне обличчя або відомий фахівець своєї ніші, то сарафанне радіо може спрацювати навіть краще закупівлі реклами.

Публікація в безкоштовних каталогах:

 • add-groups.com — публікація на сайті проходить модерацію. Щоб потрапити в каталог, потрібно крім назви каналу додати його опис.
 • telegrambots.info — редакція каталогу приймає тільки російськомовні канали, чати і боти. Важливо: боти, створені за допомогою сервісу Manybot не приймаються.
 • telegram-club.ru — каталог для каналів, чатів і ботів. Є зручний пошук по сайту, який шукає слова не тільки в назві топіка, але і в його описі.
 • 50bots.com — сайт англійською мовою. Можна додавати канали і боти «Телеграма» і «Фейсбуку».
 • protelegram.ru — потрапити в каталог безкоштовно можна тільки якщо на каналі більше 500 передплатників, і контент не порушує закони РФ.
 • telegram.tabledo.com — сервіс приймає канали від 1500 передплатників.
 • tgram.ru — сумнівно, що цей каталог призведе передплатників. Здається, він мертвий. Зате безкоштовно.

Якщо знаєте ще безкоштовні каталоги — пишіть. Я вибрала живі на перший погляд сайти, на яких хоч трохи видно фідбек від відвідувачів — рейтингові зірочки каналів або кількість переходів. Але варто відзначити, що безкоштовні каталоги настільки засмічені, що отримати якісну аудиторію буде складно.

Взаимопиар

Власники маленьких каналів часто пропонують бартерний піар — вони згадують про вашому каналі, боте або чаті, ви — про їх. Раджу шукати невеликі канали зі схожою тематикою — у них аудиторія буде найбільш теплою і готової підтримати ваш проект. Наприклад, деякі передплатники каналу про схуднення захочуть дізнатися про блокчейне і биткоинах.

Спеціальні пропозиції від авторів великих каналів

У крутих блогерів є спеціальні пропозиції для молодих авторів каналів. Павло Федоров — автор «Паша і його прокрастинація» — абсолютно безкоштовно рекламує канали до 1000 передплатників, але відбирає їх на свій розсуд. Перевагу віддає інформаційно корисним продуктам: книгам, курсів, розсилок. І не пишіть йому в лічку — точно не потрапите.

Читайте також: Керівництво для авторів каналів в Telegram від Павла Федорова

Така пропозиція є і у власника каналу «Російський маркетинг» Насіння Єфімова. Вимоги до молодих каналах абсолютно такі ж як у Павла — тільки корисності. Щоб отримати шанс на рекламу, пишіть Семену в лічку, раптом ваш продукт порахують хорошим і прорекламують.

Незважаючи на суб’єктивний відбір і рідкісний вихід постів з рекомендаціями, пропіаритися на каналі з аудиторією понад 20 тисяч передплатників дорогого коштує. Охоплення вийде відмінний — кожен пост в «Паша і його прокрастинація» і «Російський маркетинг» набирає від 5 до 15 тисяч переглядів.

Платні варіанти просування

Ніхто не гарантує шалений приплив передплатників. Ви отримаєте тільки охоплення. А розростеться канал читачами чи ні, залежить тільки від вмісту і стратегії ведення каналу.

Закупівля реклами

Якщо ви плануєте просуватися за рахунок закупівлі реклами, але не знаєте, до кого звертатися, то вам пряма дорога на біржі реклами «Телеграм» і канали з продажу рекламомест.

Sociate.ru

Спільний проект сервісу Sociate і сервісу Combot працює вже більше року. Основна зручність біржі в тому, що при пошуку можна вибрати будь-які відповідні параметри:

 • тематику;
 • ціну;
 • охоплення;
 • кількість передплатників;
 • СРМ (вартість реклами за 1000 показів);
 • вік каналу.
Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

Також можна прибрати канали, чиї автори або адміністратори довго відповідають на заявки, показувати adult-канали, додавати вибране і складати свій чорний список.

Telega.in

Біржа з елементарної навігацією. Все, що потрібно для фільтрації — вибрати тематику. Однак у біржі є величезна перевага — мінімальна комісія. У мене навіть закралася думка, що сайт мертвий, а інформація не оновлюється. Порівняйте ціни на рекламу в одних і тих же каналах.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

Видно, що Sociate робить націнку більш, ніж на 50 %, в той час як Telega.in всього 5 %.

Читайте також: Продажу через Telegram: як самостійно створити бот інтернет-магазину без кодинга

Combot.click

На перший погляд біржа не працює, але треба знати де вхід.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

Виявилося, що більше, ніж логічно. Вхід на біржу реклами «Телеграм» через бота @comadbot. Бот сам видасть посилання на особистий кабінет. Просто натисніть старт і дотримуйтесь інструкції.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

І адміністратори, і рекламодавці входять на біржу через кнопку «Мій кабінет». Бот видасть посилання, по якій відкриється особистий кабінет.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

У особистому кабінеті будуть доступні вкладки для адміністраторів і рекламодавців. Також є неймовірно веселі FAQ і такі ж відповіді. Тільки заради них варто заводити канал і користуватися біржею.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

Чат Куплю І Продам

Один з найбільших чатів з безперервним потоком повідомлень про купівлю-продаж реклами. Перш ніж писати в чат, ознайомтесь з правилами. У них також є посилання на платні каталоги каналів.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

За 18 годин набігає 342 повідомлення. Недолік чату в тому, що не всі дотримуються правила: не пишуть ціну, не вказують тематику. Зате деякі хештегом вказують ключові слова про канал. Пошук по чату допоможе знайти підходящу пропозицію.

Читайте також: На які групи у соцмережах варто підписатися, якщо ви цікавитеся інтернет-маркетингом?

Як вибрати канал для реклами в «Телеграм»

Перед тим як замовляти розміщення реклами, відвідайте сайт Tlgrm.ru. В каталозі каналів пошукайте ту площадку, на якій хочете розміститися. Якщо канал є в каталозі, то ви зможете подивитися його статистику і припустити ефективність реклами.

Ось, наприклад, два канали на тему історії. На Фото-історія | Photo-History майже 4,5 тисячі читачів. Незважаючи на деякі прогалини в публікаціях, кількість абонентів зростає. Можна припустити, що каналом займаються і просувають.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

А є інший канал History Ru Time, у якому статистка не така оптимістична. Передплатники все зменшуються і зменшуються. Незважаючи на більшу кількість читачів, варто подумати про трастовості каналу, на якому будете транслювати свою рекламу.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

Чому так відбувається, залишається лише здогадуватися. За різкого зростання передплатників можна припустити, що канал десь пропіарився, але автор не спромігся підтримати інтерес читачів новими публікаціями. Схоже, що разом з новими передплатниками пішли і старі, не виявивши активності.

Ще одна кумедна помилка автора, яка говорить про рівень поваги до рекламодавця і передплатникам. Адміністратор не спромігся прочитати і відредагувати підводку до рекламного посту.

Як розкрутити канал в Telegram: розбір інструментів, способів, помилок

За 17 вересня в History Ru Time з’явився один пост, і той рекламний. Важливо, щоб канал регулярно оновлювався, тоді реклама не буде яскравим дратівливим плямою.

Підсумуємо:

 • просуватися безкоштовно можна, але складно;
 • просуватися через біржі просто, але дорого;
 • розкручувати канал безкоштовно через біржі можна, але аудиторія замала;
 • моніторте канали-донори ретельно, щоб не зливати бюджету;
 • головне — робіть якісний продукт.

Бонус: Павло Федоров про своєму каналі та розвитку «Паша і його прокрастинація»

— З якої кількості передплатників ви почали рекламувати «Прокрастинацию»?

Я свій канал ніяк не просував, вклав у нього буквально 0 рублів. Рекламу став продавати приблизно з 7-8 тисяч передплатників. При цьому перша реклама — це вакансія копірайтера в штат однієї московської компанії. Наскільки я пам’ятаю, отримали кілька десятків резюме і взяли людини (але не впевнений).

— Чи є зворотній зв’язок від закупівельників: після розміщення реклами скільки передплатників приходить до них?

За результатами: при рекламі інших каналів, як показала практика, 90 % успіху залежить від змісту рекламованого каналу. Якщо поставити щось не дуже цікаве, то і вихлопу майже не буде. І навпаки: цікаві канали навіть у добірках і з базовим текстом збирають своїх передплатників.

Плюс залежить від часу «в топі» — тобто скільки після реклами не виходять інші записи. Деякі тримають добу, але мені здається, що це неправильно. Зазвичай я публікую рекламу в 15:00 і тримаю в топі 3 години, тобто в 18:00 її перекриває іншу посаду. І тут спрацьовує механіка «Телеграма»: на канал заходять ті, хто не зайшов до 15:00. І можна спостерігати, як одразу після перекриття реклами котиться нова хвиля підписок.

Насправді, найкраще заходить реклама навчальних або безкоштовних продуктів: безкоштовні вебінари, курси по контент-маркетингу, банківські карти. Ті ж вакансії.

Читайте також: Як залучити клієнтів безкоштовними «плюшками»: 14 робочих ідей

— А як набрали 7-8 тисяч? Скільки часу на це пішло? Сарафанка спрацювала?

Я був у так званої першої хвилі — це перші канали, які з’явилися ще до сплеску популярності. Тоді рекламу закуповувати не було сенсу — вся аудиторія каналів вже перебувала у всіх каналах. Основний приплив давали численні добірки — ЗМІ робив «10 каналів для маркетологів», «20 каналів для аналітиків» та іншого.

— Як зараз швидше розкрутити канал?

Зараз, щоб швидше набрати передплатників, найпростіше купити рекламою. Але, якщо контент крутий, канал розійдеться сам по собі. Приклад — «Колишня», злетіла до небес за короткий час.

Для маленьких каналів є програми підтримки, наприклад, у мене в @abbsol або в @smmrus — автори просто вибирають маленькі цікаві канали і безкоштовно їх розміщують. Ще ефективний ВП — взаимоупоминания з каналами приблизно одного розміру.