Як розрахувати і вибрати осушувач повітря для кімнати

12-18-2021

Для створення комфортного мікроклімату в басейнах і усунення з приміщень для купання надлишків вологи застосовуються сучасні пристрої – осушувачі повітря для басейну.  Залежно від площі басейну і наявності в ньому припливно-витяжної вентиляції, встановлюють промислове або напівпромислове обладнання, здатне впоратися з надлишками вологи, що призводять до появи грибків і цвілі, а також до швидкого псування інтер’єру. Як підібрати осушувач для басейну з оптимальними параметрами, ми розберемо в цій статті. Хочемо порекомендувати почитати як розрахувати та обрати осушувач повітря для кімнати на сайті .

Осушувачі для басейнів-завдання і принципи роботи

Всім відомо, що головним завданням осушувача є зниження вологості в приміщенні до прийнятного рівня. Відповідно до встановлених нормативів, рівень вологості в басейні не повинен перевищувати 70-80%.

Існує три способи досягнення потрібного результату, що застосовуються в осушувачах різного типу:

  • асиміляційний спосіб полягає в заміні теплого вологого повітря в приміщенні на охолоджений, що вміщає в себе меншу кількість вологи. Асиміляційні осушувачі подають повітря з вулиці і мають низький ккд при великих витратах енергії. У басейнах такі прилади майже ніколи не встановлюються.
  • адсорбційний спосіб являє собою поглинання вологи спеціальною речовиною (адсорбентом), що знаходяться в окремому резервуарі. Через резервуар проходить вологе повітря, осушується і направляється назад в приміщення. Адсорбційні осушувачі застосовуються у великих басейнах, аквапарках або водних комплексах.
  • конденсаційний спосіб заснований на принципі охолодження надходить повітря, збору з нього виділяється конденсату і повернення повітряного потоку в приміщення після підігріву теплоносієм. Утворюється рідина збирається в резервуари або виводиться за межі приміщення за допомогою дренажної системи. Конденсаційні осушувачі найчастіше встановлюються в малих і середніх басейнах.

Як вибрати осушувач для басейну

Для початку потрібно визначитися з тим, який вид осушувача найкраще підійде для конкретного приміщення:

  • настінний-монтується на стіну, володіє середньою потужністю, простий в установці і потребує лише в підведенні електрики і системи водовідведення. Настінні осушувачі зручні для установки в невеликих і середніх басейнах, займають мало місця і добре виглядають при будь-якому оформленні приміщення.
  • підлоговий (колонний) – встановлюється прямо на підлогу, не вимагає монтажу і має спеціальні противібраційні опори. Зручний для розміщення в басейнах, що мають достатню площу, так як може бути розташований в будь-якому місці, а при необхідності і перенесений.
  • канальні осушувачі-потужні системи, що встановлюються в окремих кімнатах, що вимагають підведення спеціальних комунікацій і монтажу. Канальними осушувачами, як правило, обладнуються великі басейни і водні комплекси, що мають можливість виділити особливе приміщення під систему. До переваг відносяться: тиха робота, можливість швидкого доступу для ремонту та обслуговування, естетичність елементів, виведених в зал для купань.

Більшість настінних і підлогових моделей рекомендується встановлювати в басейнах з площею дзеркала води до 60 кв. Метрів. Великі обсяги ефективніше обслуговують канальні агрегати, хоча, можлива установка і системи з декількох настінних або підлогових осушувачів.

Розрахунок потужності і повітрообміну: однією з головних завдань при покупці осушувача для басейну, стане правильний підбір його потужності (продуктивності). Куплена система повинна повністю справлятися з видаленням надлишків вологи, але переплачувати за занадто сильний агрегат сенсу не має.

Розрахунок необхідної потужності можна зробити самостійно, а можна замовити в спеціалізованих компаніях. При самостійному розрахунку необхідно враховувати:

  • температуру повітря в басейні.
  • потрібний % вологості.
  • інтенсивність випаровування води в басейні.

Формула розрахунку w = е х s х (рнас — руст) г / год, де е – коефіцієнт теплообміну, s – площа басейну, рнас — руст – різниця тисків водяної пари при різній насиченості і температурі. Значення w і буде об’ємом рідини, який осушувач повинен виводити протягом години.

Не менш важливо визначити обсяг повітряного потоку, який осушувачу необхідно пропускати через себе за годину. В ідеалі, повітря в приміщенні повинен оновлюватися 5-6 разів за 60 хвилин. Потрібний параметр повітрообміну вираховується шляхом множення площі приміщення на його висоту і на бажану кількість циклів оновлення.

Загальні вимоги до осушувачів повітря для басейнів

Визначившись з головними параметрами, не варто забувати і про інші важливі властивості, якими повинні володіти осушувачі повітря для басейнів.

По-перше, корпус будь-якого приладу для басейну повинен бути проведений пластику або металу з антикорозійним забарвленням. Тобто, його поверхня не повинна мати вразливих стикових швів. Бажана і додатковий захист від вологи у вигляді шару емалі.

По-друге, переважно вибирати осушувачі простих форм, конфігурація яких виключає застій вологи на будь-яких елементах.

По-третє, поверхня осушувача повинна бути ідеально гладкою, а труби міцно зістиковані без зазорів і шорсткостей.

Додаткові функції осушувачів: досить часто, виробники оснащують прилади для осушення повітря рядом додаткових функцій. Серед них є і такі корисні, як обігрів приміщення, фільтрація повітря від забруднень і його іонізація, самодіагностика роботи і відключення при несправності. Більшість моделей мають електронний дисплей, що показує рівень вологості, температуру води і повітря.

Сучасний ринок дозволяє без зусиль підібрати і купити осушувач повітря для басейну з потрібним набором характеристик, для того щоб зробити свій басейн максимально комфортним для відпочинку або оздоровлення людей.

Джерело : trotec