Як шукати клієнтів у «Твіттері»

288

Якщо ви регулярно переглядаєте стрічку в «Твіттері», то напевно час від часу бачите твіти з позначками «RT», «пжл РТ», «pls help» і іншими позначеннями прохань про ретвитах і допомоги. Ваші фолловери використовують, коли хочуть швидко отримати якусь інформацію або рекомендацію. Ви навіть допомагаєте їм, коли можете. Але хто сказав, що в ретвитах і рекомендаціях потребують тільки передплатники? В «Твіттері» повним повно незнайомих людей, яким можна допомогти. За гроші, звичайно. З цієї статті ви дізнаєтеся, як шукати потенційних клієнтів за допомогою сервісу мікроблогів.

Як шукати клієнтів у «Твіттері»

Як знайти користувачів «Твіттера», які потребують допомоги

Не потрібно бути семи п’ядей у чолі, щоб здогадатися скористатися пошуком. Наприклад, введіть у пошуковий рядок запит «порекомендуйте дизайнера». Ви отримаєте приблизно таку видачу:

Як шукати клієнтів у «Твіттері»

Ви побачите ще більше твітів, якщо перемкнетеся з вкладки «Популярні» на вкладку «Всі». Зверніть увагу, у видачі є явно неактуальні повідомлення. Не біда, скористайтеся функцією розширеного пошуку:

Як шукати клієнтів у «Твіттері»

Як знайти потенційних клієнтів, що працюють поруч з вами

Якщо ви пишете код, то можете співпрацювати з клієнтами з Сіднея, Ванкувера і Дубая одночасно. А якщо ви очно консультуєте людей, робите зачіски або ремонтуєте квартири, вам потрібні клієнти, які проживають у вашому регіоні. Ви можете знайти їх двома способами. Наприклад, вкажіть в пошуковому запиті потрібний місто з допомогою фрази near:назва міста.

Як шукати клієнтів у «Твіттері»

Якщо у вас включені сервіси геолокаціі, в розширеному пошуку ви можете вибрати опцію «Поряд з…». В цьому випадку система покаже вам повідомлення від користувачів, що знаходяться в одному регіоні з вами.

Читайте також: Як зробити ваш обліковий запис Twitter не таким нудним і підвищити залученість користувачів: 30+ рекомендацій

З допомогою якихось фраз можна швидко знайти потенційних клієнтів

Скористайтеся шаблонами пошукових фраз, підставивши відповідне ключове слово:

 • Хтось може написати код, текст, зробити ремонт).
 • Юристи (дантисти, сажотруси), хелп.
 • Як, як правильно (перевстановити вінду, почистити клавіатуру).
 • Хто знає хорошого водія (сеошника, копірайтера).
 • Хто може написати код, зробити масаж).
 • Проблема: лежить сайт (не працює програма, звільнилася няня).
 • Де можна поснідати, переночувати, потанцювати).
 • Що таке JSON-LD (гострий пульпіт, внутрішнє оздоблення).
 • Чому я не можу (просунути сайт, схуднути).
 • Шукаю (шукаємо) юриста (програміста).
 • Порекомендуйте програміста (юриста).
 • Потрібно тракторист (стропальник).
 • Тракторист (сажотрус) велкам.
 • Нормальний хороший, найкращий, осудний) кухар (тесляр).
 • Поясніть, як видалити вірус (додати друга в ФБ).
 • Не працює (не фуричить, здох) комп (мопед).
 • Підкажіть, як (скачати фільм, відправити лист).
 • Хто пробував (програму, послуги).
 • Програміст (сажотрус) wanted (вонтед, так теж пишуть).
 • Вакансія слюсар (токар).
 • Робота токар (слюсар).
Як шукати клієнтів у «Твіттері»

Читайте також: Як використовувати шапки для «Твіттера» у маркетингу: 8 креативних способів

Що робити, коли ви знайшли потенційного клієнта

Є дві можливі тактики поведінки. По-перше, ви можете написати користувачу або відповісти на його твіт. Не потрібно накидатися на людину з повноцінним комерційним пропозицією. Напишіть щось на кшталт «Здрастуйте, я можу допомогти». Перераховувати регалії і хвалитися досягненнями будете, коли потенційний клієнт попросить зробити це.

Швидше за все, ви будете не єдиним фахівцем, який запропонує свої послуги. Тому приділіть увагу профілю: вкажіть посилання на сайт, виберіть відповідну шапку, завантажте привабливий юзерпік. Добре, якщо у вас багато передплатників і ви публікуєте корисний тематичний контент.

По-друге, ви можете вибрати більш ефективну тактику. Попросіть ваших друзів або знайомих порекомендувати вас користувачеві. Нехай ваш друг напише щось на кшталт «Ось класний програміст, тільки не знаю, чи вільний він». До речі, ви можете створити пул фахівців, які рекомендують один одного потенційним клієнтам. Зверніть увагу, ваші друзі повинні мати «прокачані» профілі і бути успішними фахівцями. Ви ж не будете ризикувати власною репутацією і рекомендувати людям поганого програміста.

Не втрачайте можливості допомогти користувачам знайти хорошого партнера. Наприклад, якщо ви просуваєте сайти, у вас напевно є знайомі класні розробники, копірайтери, дизайнери та інші фахівці. Не бійтеся ділитися контактами, ваших знайомих у вас не заберуть. Зате ви завоюєте репутацію корисного людини. На ваш профіль будуть підписуватися, а ваші послуги будуть рекомендувати.

Читайте також: Мистецтво написання твітів: 12 технік, пробуджують цікавість

«Твіттер» не входить у число кращих платформ для пошуку клієнтів…

… але ігнорувати його можливості не варто. Ви можете знайти людей, які потребують ваших послугах, за допомогою тематичних ключових фраз і хэштегов. Краще, якщо вас будуть рекомендувати авторитетні користувачі. Однак ви можете пропонувати себе самостійно. Не забувайте безкорисливо допомагати людям і рекомендувати їм фахівців, які рекомендують вас. Це дозволить вам завоювати авторитет і наростити базу фоловерів.

Адаптація матеріалу How to Help anyone on Twitter.