Як стати ідеальним клієнтом для маркетингового агентства

330

Можливо, вам знайома дивна ситуація: ви співпрацюєте з інтернет-маркетинговим агентством, своєчасно оплачуєте рахунки з великими сумами, а маркетологи чимось незадоволені. Співробітники підрядника якісь непривітні, а директор і зовсім натякає, що вам треба звернутися в іншу студію. Відповідні натяки на готовність завалити партнерів грошима не викликають ентузіазму.

Ймовірно, маркетологи внесли вас в чорний список незручних клієнтів. У цьому випадку проблеми не зникнуть зі зміною підрядника. Тут є тільки один вихід: вам доведеться змінити підходи до роботи і стати бажаним клієнтом для будь-якої маркетингової студії.

Як стати ідеальним клієнтом для маркетингового агентства

Читайте також: Чому просування по позиціях все ще затребувана клієнтами?

Який настрій потрібний для успішної взаємодії з агентствами

По-перше, одразу забудьте про спроби вирішити все грошима. Ви ж не хочете, щоб маркетологи працювали з вами тільки з-за вашого товстого гаманця? Варіант «я плачу бабки, а ви тут всі переді мною бігаєте» в інтернеті не працює. Так, і для «Газпрому» теж. Звичайно, ви легко знайдете підрядників, готових на все заради грошей. Але їх нещирість дорого вам обійдеться. Тому у ваших інтересах побудувати рівноправне спілкування. Повірте, це впливає на результат спільної діяльності.

По-друге, не сподівайтеся отримати результат під ключ. Вам теж доведеться працювати. Швидше за все, робота буде полягати в необхідності ледь не цілодобово відповідати на численні безглузді питання маркетологів. Ну, вони вам будуть здаватися безглуздими.

По-третє, вам доведеться набратися терпіння. Магічні ворота SEO закрилися, а комплексний інтернет-маркетинг не дає миттєвого результату. Думаєте, агентство стелить солому або намагається витягнути з вас як можна більше грошей? Обговоріть це питання з потенційними партнерами, щоб у вас сформувалися реалістичні очікування.

Як підготуватися до співпраці

Ефективність взаємодії з інтернет-маркетинговим агентством як мінімум на 50 % залежить від вас. Щоб отримати максимум від спільної роботи, ви повинні бачити мету і завдання маркетингу вашого проекту. Варіант «отримати як можна більше трафіку і продажів» не працює. Перед переговорами з агентством, а краще перед пошуком підходящої студії, задайте собі наступні питання:

 • Яку мету і завдання переслідує маркетинг? Будь-яке агентство за 5 хвилин сформулює для вас мета і завдання, але чи вони будуть вашими?
 • Мета — це прогнозований результат діяльності. Завдання — це кроки, необхідні для досягнення мети. Мета повинна бути конкретною, вимірної, досяжною, релевантної, визначеної у часі.
 • У вас є контент-стратегія? Як ви зафіксували? Контент-стратегія — один з основних інструментів вирішення маркетингових завдань. Якщо ви її сформулювали, приготуйтеся обговорити і скорегувати основні положення з партнерами. Якщо ви не знаєте, що це таке, приготуйтеся дізнатися і прийняти активну участь у її розробці.
 • Ви вже займалися/займаєтеся інтернет-маркетингом? Які інструменти ви використовуєте самостійно, а які довіряєте аутсорсерів? В які інструменти ви не вірите і не збираєтеся витрачати на них бюджет? Будьте готові обговорити ці питання з маркетологами.
 • Хто у вашій організації буде відповідати за взаємодію з агентством? Хто буде брати участь у створенні контенту, обробляти ліди, укладати угоди? Якщо ви ремонтуєте автомобілі, комусь з ваших автомеханіків доведеться розповідати офісним розумникам про вузлах і агрегатах автомобіля.
 • Ви знаєте свою аудиторію? Хто відвідує ваш сайт, читає ваш контент і купує продукт?
 • Чи ви готові ділитися з партнерами конфіденційною діловою інформацією? Маркетологи напевно захочуть дізнатися ваші бізнес-секрети. Вони скажуть, що точний рецепт створення вашого продукту необхідний для успішної реалізації рекламної кампанії. Як ви відреагуєте на це?

Дайте відповідь на ці запитання письмово. Залучайте до цієї роботи своїх колег, начальників профільних відділів, продавців, менеджерів за підтримки клієнтів. Ваші відповіді значно збільшать ефективність переговорів і подальшої співпраці з маркетинговим агентством.

Читайте також: Онлайн-рітейлери розкривають секрети: який канал залучення покупців найефективніший?

Як взаємодіяти з агентством після підписання договору

Маркетинг в інтернеті відрізняється від ремонту квартир, тому у вас не вийде заплатити за рахунком, передати партнерам пароль від сайту і поїхати у відпустку на два тижні, сподіваючись побачити зростання продажів на 100 % після повернення. Вам потрібно переконатися, що аудиторія отримує потрібну інформацію, а агентство та ваші співробітники отримують зворотний зв’язок і конвертують її в операції. Наступні рекомендації допоможуть вам налагодити взаємодію з маркетологами:

 • Призначає спеціаліста, відповідального за робочі контакти з партнерами. Переконайтеся, що всі тактична взаємодія з маркетологами замкнуто на цій людині.
 • Уточніть, хто із співробітників агентства персонально відповідає за вашу маркетингову кампанію. Обміняйтеся контактами.
 • Підтримуйте зв’язок з топ-менеджерами агентства. Це необхідно для обговорення стратегії взаємодії і контролю за реалізацією маркетингової кампанії.
 • Прийміть участь в розробці контент-стратегії та складанні контент-плану. Доручіть своїм співробітникам проконтролювати відповідність створюваного контенту інформаційним потребам аудиторії. Простіше кажучи, перевірте, щоб копірайтери агентства створювали якісні тексти.
 • Обговоріть контроль реалізації маркетингової кампанії. Агентство напевно буде регулярно надсилати вам стандартний звіт з набором кількісних показників. По-перше, переконайтеся, що ви розумієте і вірно інтерпретіруете ці показники. Це дозволить вам уникнути маніпуляцій та інвестицій у екстенсивний шлях розвитку проекту. По-друге, попросіть маркетологів розповідати вам про якісні зміни. Звертайте увагу на поведінкові метрики, зміна складу аудиторії, поява лояльних клієнтів.
 • Довіряйте партнерам. Ні, мова не про те, щоб мовчки платити гроші і не критикувати, навіть якщо у маркетологів виходить якась лажа. Дайте агентству можливість спокійно працювати. Не смикайте менеджера кожні 15 хвилин, якщо ваше контекстне оголошення не відображається на першій позиції, посилання на ваш контент немає в топ-10 природної видачі або на коментар клієнта у соцмережі ніхто не відповідає цілих п’ять хвилин. Зрештою, агентство взяло у вас гроші? Нехай тепер викручується і показує результат, а ви поки випийте чаю і перевірте френдстрічку.

Спілкуйтеся з маркетологами з позиції партнера, а не контролера. Це спростить взаємодію і зробить його комфортним.

Читайте також: Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?

Як розподіляти відповідальність

Під час роботи з агентством вас чекають успіхи і невдачі. З успіхами все ясно: ви скажете за них дякую, коли завизируете рахунок на оплату послуг. З невдачами складніше. Більшість клієнтів не замислюючись звинувачують агентства в тактичних помилках. І правильно роблять. Наприклад, неправильно обрана тактика просування в природному видачі, невдало складені оголошення для контекстних систем, відсутність реальної активності в соціальних спільнотах, — це сфера відповідальності маркетологів.

Але чи готові ви розділити з агентством відповідальність за невдалу стратегію? Мова не тільки про спроби отримувати прибуток на падаючому і безперспективному ринку. За бізнес-стратегію відповідаєте тільки ви. Як щодо помилок при стратегічному плануванні маркетингової кампанії, розробці контент-стратегії рекламної концепції? Відповідальність частково лежить на вас, так як ви берете участь в плануванні і стверджуєте стратегічні рішення.

Ідеальний клієнт: який він?

Ідеальний клієнт не розглядає маркетингове агентство в якості продавця готового рішення в красивій упаковці. Ні, хороші маркетологи завжди мають для вас готові набори послуг. Вони завжди готові робити для вас роботу і демонструвати результат. Але успішне співробітництво можливе тільки в тому випадку, якщо ви готові стати партнером агентства, а не пасивним споживачем послуг.

Вважайте підрядника провідником до обраним цілям. Агентство може показати дорогу і навіть побудувати мости. Але йти до успіху доведеться рука об руку. Тоді у вас є шанс знайти свого ідеального маркетолога.