Як створити сайт

12-28-2018

На тлі чималого числа пропозицій серед безкоштовних хостингів і конструкторів сайтів сервіс Гугл сайти (Google Sites) виділяється, звичайно ж, завдяки імені свого творця. Але примітний він не тільки тому, що його створила могутня компанія Google. У нього багато об’єктивних переваг для тих користувачів, яких цікавить така можливість, як можна Гугл сайти створити. Якщо Ви шукаете якісну компанію по створенню сайтів , то рекомендую перейти на сайте

Це повністю користувальницький сервіс, для роботи з ним не потрібно знання основ веб-програмування. І у нього прозорі умови використання.

Нижче докладніше поговоримо про специфіку та переваги сервісу Google Sites, а також подивимося на його функціонал у справі.

Що таке Google Sites
Google Sites (по-російськи «Гугл Сайти») – це безкоштовний конструктор та хостинг сайтів, один з численних сервісів пошукового гіганта, що дозволяє будь-якому користувачеві з зареєстрованим Гугл-аккаунтом створити свій невеликий веб-ресурс типу портфоліо, візитки, лендінгем-сторінки і т. п.

Можна навіть зробити щось спрощеного варіанту повноцінного тематичного інфоресурсу, як, наприклад, ось ця база знань дачника, вона створена на платформі Google Sites:

При створенні сайту ми безкоштовно отримуємо домен третього рівня. Але при бажанні можна прив’язати свій, більш читабельний або розкручений домен.

Створюються сайти за рахунок простору на Google Диску. Їх, до речі, можна плодити у великій кількості і з величезним числом сторінок у кожного. Але не ці фактори є обмежуючими в роботі з Google Sites.

Робота з сервісом обмежується:

Максимальним об’ємом даних кожного окремого сайту – 100 Мб для звичайних користувачів безкоштовних акаунтів і 10 Гб для користувачів акаунтів G Suite;
Максимальною вагою прикріплюється файлу-20 Мб для користувачів звичайних безкоштовних акаунтів і 50 Мб для користувачів акаунтів G Suite;
Кількістю посилань у файлі Sitemap — не більше 1000 шт.;
Неможливістю розміщення рекламних блоків.
Google Sites-не повноцінний хостинг, і компанію аж ніяк не цікавлять інформаційні ресурси, створювані для заробітку на контекстній рекламі. Для цих цілей у неї є інший сервіс – блогер-платформа Blogspot.com.

Платформа Google Sites створювалася насамперед для просування продуктів, послуг і проектів. Це платформа для компаній, підприємців, фрілансерів та іншого роду самозайнятих осіб. Але компанія не дозволяє користувачам монетизувати сайти, створені на її майданчику, з допомогою реклами, так і сама не нагромаджує творіння користувачів своїми контекстними блоками. В цьому плані сервіс працює чесно.

Сайти, створені за допомогою Google Sites, індексуються. Правда, розраховувати на їх появу на почесних місцях в пошуковій видачі Яндекса навряд чи варто.

Отже, головна негативна характеристика сервісу – мізерно малий обсяг сайту (100 Мб) в рамках роботи з безкоштовним Google-аккаунтом. З такою вагою далі сайту — » парустраничника», природно, не підеш.

А які переваги може запропонувати сервіс? Їх чимало:

Простий і зрозумілий інструментарій для сайтобудування;
Сучасні, стильні теми оформлення, адаптивний дизайн;
Інтеграція сервісів Google (YouTube, Фото, Документи, Календар тощо);
Можливість групової роботи над сайтом;
Можливість функціонування сайту в приватному режимі з доступом після авторизації;
Хостинг на зарубіжних серверах.
Як створити Гугл сайт
Щоб потрапити в сервіс Google Sites, знадобиться Гугл пошта, бо саме до акаунта пошти прикріплені безліч сервісів для користувача, в тому числі, і Гугл сайти.

Якщо зайти в свою Гугл пошту, то там відкрити Гугл сайти можна, по-перше, за допомогою Google Диска:

По-друге, можна зайти в Google Sites безпосередньо, ввівши в пошуковик російськомовний запит «гугл сайти». Правда, запит краще набирати після того, як Ви вже зайшли в свою Гугл пошту, благо входити туди все одно доведеться.

У головному віконці сервісу Гугл сайти необхідно натиснути кнопку «Створити» і вибрати тип інтерфейсу. У нашому випадку виберемо «в оновленому інтерфейсі»:

Таким чином, власне, потрапимо в щось на зразок адміністративної панелі-спрощене, інтуїтивно зрозуміле середовище для роботи з сайтом.

Праворуч на панелі знаходяться опції додавання текстових блоків, зображень, файлів, HTML-коду, а також вмісту з інших сервісів Google. По центру розміщується оперований об’єкт, і на початковому етапі це, звичайно ж, Головна сторінка:

Всі додані або редаговані матеріали в адміністративній панелі сайту відображаються так, як вони приблизно будуть видні при перегляді сайту ззовні.

Блоки з веб-контентом можна перетягувати за допомогою мишки, міняти місцями, відокремлювати роздільниками. Текст форматується за допомогою мінімалістичного візуального редактора.

На сайт можна

додати свій логотип,
свою фонову картинку,
вибрати тип заголовка з трьох пропонованих варіантів,
зробити єдиний для всіх сторінок нижній колонтитул,
підібрати тему оформлення.
Тим оформлення пропонується небагато, але вони настроюються: в них можна змінити стиль шрифту і акцентні кольори.

Фонове забарвлення можна вибирати для кожного контент-блоку сторінки. Пропонується три варіанти фонових забарвлень в стилі теми оформлення і можливість установки своєї картинки в якості фону.

Розділ адміністративної панелі «Сторінки» служить для додавання статичних сторінок сайту. Тут можна

додавати сторінки з усім тим матеріалом, який не помістився на головній,
формувати їх структуру в ієрархічному порядку,
при необхідності прибирати їх з панелі навігації (меню) сайту, куди вони додаються автоматично.

За підсумком внесення первинних налаштувань і даних створюваного ресурсу можемо натиснути на синю кнопку «Опублікувати» . Але перед публікацією потрібно уточнити ще деякі важливі моменти:

Придумати ідентифікуючий термін доменного імені;
Якщо сайт задумався як приватний, внести налаштування доступу;
При необхідності тимчасово заборонити індексацію сайту пошуковиками до моменту його повного доопрацювання.

Відстежувати результати виконаної роботи можна в режимі перегляду сайту, де пропонується формат його відображення на екранах різних пристроїв.

Створений сайт можна пов’язати з сервісом Google Analytics і періодично відстежувати статистику відвідуваності.

Як видалити Гугл сайт
При вході в свій аккаунт Google (іншими словами, в свою пошту Гугл) всі створені сайти будуть відображатися як наші робочі проекти. У своєму Гугл акаунті їх можна перейменовувати і видаляти.

Щоб видалити Гугл Сайт, треба зайти в свій Гугл аккаунт, в ньому знайти Гугл сайти, як показано на рис. 2. Навпаки непотрібного Гугл сайт треба натиснути на три вертикальні точки, потім в випадаючому меню-клік «видалити».