Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

360

За допомогою інфографіки маркетологи можуть долати захист від інформаційного шуму і доносити до споживачів свої повідомлення. Ефективність цього типу вмісту багаторазово посилюється завдяки інтерактивності. У даній статті ви знайдете поради, які допоможуть вам створювати інтерактивну інфографіку.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 1: дізнайтеся секрет ефективності інтерактивної графіки

Людина сприймає візуальну інформацію в 60000 разів швидше в порівнянні з текстом. От ще декілька чинників, що визначають ефективність інфографіки:

 • Майже половина нейронів головного мозку людини задіяні в обробці візуальної інформації.
 • 70 % сенсорних рецепторів знаходяться в очах.
 • Сьогодні людина щодня споживає в 5 разів більше інформації, ніж в середині 80-х років XX століття.
 • Середньостатистичний відвідувач сайту читає тільки 28 % слів, які опубліковані на сторінці.
 • Інфографіка допомагає подолати захист від інформаційного шуму, так як візуальний контент на 80 % збільшує мотивацію відвідувача читати ваш матеріал.
 • Медичні фахівці встановили, що людина засвоює лише 70 % інформації з інструкцій лікарських засобів, які містять тільки текст. Якщо в інструкцію додати картинки, людина засвоює 95 % інформації.
 • Люди виконують інструкції з ілюстраціями на 323 % краще, ніж інструкції без ілюстрацій.
Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад
 • Людина запам’ятовує 10 % інформації, яку чує. Він пам’ятає 20 % прочитаного. Люди запам’ятовують 80 % того, що бачать і роблять.

Зверніть увагу на останній фактор. Люди запам’ятовують 80 % того, що бачать і роблять. В цьому випадку поєднуються два канали сприйняття інформації: візуальний і кінестетичний. Секрет ефективності інтерактивної інфографіки як раз полягає в активації візуального та кінестетичного каналу сприйняття.

Іншими словами, інтерактивна інфографіка змушує людину вчиняти будь-які цілеспрямовані дії під час читання. Це значно полегшує передачу і засвоєння інформації.

Порада № 2: примусьте користувача прокручувати сторінку

Багато інтернет-користувачі страждають від гіподинамії. Раз вже вони не хочуть робити зарядку і гуляти по парку, змусьте їх хоча б рухати пальцем. Це підвищить інтерактивність вашої графіки.

За допомогою скролінга користувач може активувати анімацію і переходити від слайда до слайда. У цьому випадку він точно докрутити інфографіку до кінця, оскільки йому буде шкода кидати почате на півдорозі. Подивіться, як з допомогою скролінга експерти ВООЗ зробили інфографіку на нудну тему досить веселою і захоплюючою.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 3: використовуйте пагінацію

Пагинация — це структурування інформації за допомогою сторінок. Цей спосіб підвищення інтерактивності графіки практично не відрізняється від скролінгу. Щоб переглянути наступну сторінку, користувачеві доведеться поворушити пальцем і натиснути на клавішу миші.

Зверніть увагу на інфографіку, наведену трохи нижче. Її творці використовували пагінацію та інші способи підвищення інтерактивності. Щоб побачити її цілком, кликніть по картинці.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 4: Дозвольте користувачам виділяти елементи графіки та отримувати додаткову інформацію

Кращі зразки інфографіки являють собою один невеликий графік, який можна читати годинами. Це досягається завдяки можливості виділення елементів і отримання відомостей про них.

Трохи нижче наведено приклад реалізації цього рішення. Інформація про величину незатребуваного відшкодування за податками в розрізі штатів могла б зайняти 50 слайдів. Натомість автори створили один слайд. Виділивши потрібний штат, користувач отримує необхідні дані. Мало хто втримається від спокуси виділити кілька сусідніх штатів, а потім подивитися, як йдуть справи на Гавайських островах і Алясці.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

А творці наступній графіки об’єднали два підходи: пагінацію та виділення елементів графіки для отримання додаткових відомостей. Щоб побачити її цілком, кликніть по картинці.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 5: дозвольте отримувати додаткові відомості з допомогою кліків

Це ще один простий і ефективний спосіб змусити користувача діяти заради отримання необхідних відомостей. Творці інтерактивної карти мозку стимулюють натискати на малюнок мозку і читати про функції його відділів.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Творцям інфографіки про безпеку житла вдалося об’єднати кліки і скролінг. В результаті вийшов пізнавальний інтерактивний гайд для домовласників.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Рада № 6: використовуйте дані про клієнта

Попросіть користувача надати які-небудь відомості і використовувати їх у інфографіці. Ось приклад реалізації цього підходу: користувач вводить інформацію про своєї річної зарплати, а система показує, скільки хвилин потрібно супертрейдеру Джону Полсону, щоб заробити ці гроші.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Ось ще один приклад використання даних клієнта. Веб-додаток створює графічну модель, яка показує сферу розповсюдження твітів того чи іншого користувача сервісу мікроблогів.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 7: вивчіть CSS3-переходи, трансформації, анімації, фільтри

Зростання популярності інтерактивної інфографіки корелює з аналогічним зростанням кількості посібників та підручників з CCS3-переходів, анімації та іншим властивостям і можливостям. На цьому англомовному сайті ви знайдете докладні огляди та керівництва з використання CSS-переходів, анімації, трансформації включаючи 3D, а також фільтрів. Корисну інформацію російською мовою можна отримати в онлайні-підручнику HTML5.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 8: спробуйте ці класні переходи

На цьому сайті ви знайдете колекцію переходів, яку можна використовувати під час створення інфографіки.

Як створювати інтерактивну інфографіку: 9 важливих порад

Порада № 9: скористайтеся бібліотекою JavaScript для створення D3-об’єктів

Ця бібліотека дозволить вам створити анімацію дані безліччю способів за допомогою HTML, SVG і CSS. Бібліотеку можна використовувати абсолютно безкоштовно. Хто знає про існування цієї бібліотеки, ніколи не стане створювати статичну графіку.

Інтерактивність потрібна для залучення читача

Найпростіший спосіб залучення відвідувача сайту — скористатися його цікавістю і змусити покрутити коліщатко мишки. Однак по-справжньому інтерактивна інфографіка неможлива без дійсно цінної і корисної інформації. Пам’ятайте про це, створюючи візуальний контент.

Адаптація матеріалу 8 pro tips for creating interactive infographics by Luke Klum.

Читайте також:

 • 15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою
 • 10 причин включити інфографіку у свою контент-маркетингову стратегію
 • Як адаптувати сайти з ефектом паралакс-скролінгу до вимог пошукових систем
 • 15 золотих правил контент-маркетингу (інтерактивна інфографіка)