Як створювати креативний контент: 5 порад

426

За даними дослідницької компанії Econsultancy, близько 70% брендів, що просувають бізнес в інтернеті, збільшать витрати на контент-маркетинг в поточному році. Крім цього, представники 90% компаній вважають, що роль даного методу просування зросте в найближчі 12 місяців.

Зростання популярності контент-маркетингу відбувається на тлі значного зміни ринку SEO. Пошукові алгоритми Panda і Penguin в Гуглі, алгоритм Калінінград в Яндексі змусили фахівців в галузі пошукової оптимізації переглянути підходи до просування ресурсів. Зверніть увагу, якщо більшість SEO-фахівців нервово здригається при вигляді зображень панд і пінгвінів, то контент-маркетологи обожнюють цих тварин. Треба розуміти, що глобальні тренди пошукачів працюють проти накрутчиків посилальної авторитетності сайтів (а «класичне seo» базується саме на це), – навпаки – вони працюють на творців якісного і – головне – затребуваного контенту.

В даний час попит на послуги традиційних пошукових оптимізаторів падає, тоді як ринок контент-маркетингу переживає бурхливе зростання. У зв’язку з останніми багато компаній зіткнулися з серйозною проблемою — непрофесіоналізмом багатьох новостворених контент-агентств. З-за них бренди отримують під виглядом контент-маркетингу гори нікчемного контенту, який, природно, не допомагає їм досягти запланованого ринкового результату. Тому вони втрачають довіру до даного методу просування в цілому.

Цю проблему можна вирішити, якщо ви можете відрізнити хороший контент від поганого. Щоб зробити це, необхідно розвінчати деякі міфи, поширені серед інтернет-маркетологів та їх клієнтів. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Міфи контент-маркетингу та їх розвінчання

Хороший спосіб відокремити зерна від плевел — розглянути міфи, якими керуються у роботі багато маркетологи. Нижче представлені три помилки, відмовившись від яких, ви підвищите ефективність своїх контент-маркетингових кампаній:

Міф №1. Контент-маркетинг — це просто створення і публікація величезної кількості контенту.

Це абсолютна помилка. Ключ до успішного маркетингу — створення якісного та затребуваного контенту. А якщо ви жертвуєте якістю заради кількості, це шкодить не тільки репутації вашого бренду, але і трафіку з пошукових систем (сайт перетворюється в текстову ферму – до речі, це є однією з причин накладання фільтрів з боку пошуковиків).

Міф №2. Поняття «якісний контент» є суб’єктивним, ситуативним, невиразним.

Насправді якість контенту визначається легко (ми порушували цю тему в одній з останніх публікацій). Якщо коротко, то мірилом якості буде завжди виступати аудиторія. Пошукачі можуть досить точно визначати рівень залученості користувача на сторінці. Отримав користувач на сторінці те, що шукав, або знову повернувся на сторінку пошуку з тим же запитом – одна з найважливіших характеристик сайту, яка обліковується пошуковими системами при ранжуванні. Довжина сесії, відвідані сторінки, взаємодія користувача з сторінкою в цілому та з окремими інтерактивними елементами – все це є тими самими горезвісними поведінковими характеристиками, що грають зараз пріоритетну роль у ранжируванні сайтів.

Що стосується ситуативності, ви можете створювати матеріали, які практично завжди актуальні для будь-якої аудиторії. Наприклад, до них відносяться керівництва типу «як вибрати», пізнавальні інформаційні матеріали та багато іншого.

Міф №3. Контент живе недовго.

Насправді, ви можете кілька разів використовувати кожен матеріал. Наприклад, створіть інфографіку або подкаст на основі інформаційної статті. Або перетворіть текстове керівництво в відеоурок.

Нарешті, зверніть увагу на ще один міф контент-маркетингу. Як зазначалося вище, ключ до успішного маркетингу — створення якісного контенту. Однак це твердження теж можна вважати помилкою.

Контент повинен бути ще й оптимізовано і соціалізована, щоб він виконував свої функції. Іншими словами, споживачам немає ніякого діла до матеріалів, які можна знайти за допомогою пошукових систем або соціальних мереж. Таким чином, контент можна вважати якісним, якщо він знайдений, спожитий і розтиражований аудиторією.

Як створювати креативний контент

Просуваючи бізнес за допомогою контент-маркетингу, ви постійно потребуєте у великих обсягах якісного контенту. Рано чи пізно ви зіткнетеся з необхідністю розширити свій арсенал, публікуючи матеріали різного формату, типу і спрямованості. Задайте собі три питання, відповіді на які зроблять ваш контент більш креативним:

  • Як ваша цільова аудиторія знаходить контент?
  • Які інформаційні канали є основними для ваших клієнтів?
  • Що змушує ваших споживачів діяти? Чи містить ваш контент те, що допоможе клієнту встати з дивана і виконати необхідну вам дію?
Як створювати креативний контент: 5 порад

Самостійно відповівши на ці питання, ви знайдете багато способів підвищення ефективності маркетингових кампаній. А якщо ви шукайте готові рецепти, скористайтеся такими порадами:

  • Візуалізуйте тренди. Використовуйте актуальні дані для створення інфографіки. Наприклад, ви можете показати аудиторії історію успіху або невдачі того чи іншого проекту, а також відстежити тенденції розвитку ринку в цілому.
  • Дослідіть сайт своєї компанії і уявіть аудиторії отримані результати. Інструменти для веб-майстрів Google і «Яндекс», Google Analytics і Liveinternet.ru дадуть вам величезну кількість даних. Опрацювавши деякі з них, ви створите пізнавальний для клієнтів і інтернет-маркетологів матеріал.
  • Залучайте фахівців фронт-офісу вашої компанії до створення інформаційних матеріалів. Попросіть продавців і менеджерів по роботі з клієнтами записувати всі заслуговують уваги випадки спілкування з споживачами. Напишіть статтю про роботу фронт-офісу, коли заробите достатньо фактів. Вона зацікавить як фахівців, так і клієнтів. Ваш відділ продажів – це найважливіший джерело інформації для ваших контент-маркетологів.
  • Думайте, як видавець. Постійно шукайте теми, потенційно цікаві вашої аудиторії. Використовуйте різні джерела інформації, щоб безперервно пропонувати клієнтам свіжі матеріали.
  • Створіть карту сценарної поведінки споживача. Це інструмент візуалізації взаємодії клієнтів з вашою компанією. Така карта допоможе визначити головні труднощі, з якими стикаються люди на кожному етапі покупки продуктів або послуг вашого бізнесу. Використовуючи отримані дані, ви створите корисний для споживача контент, що допомагає подолати зазначені труднощі.
  • Отже, контент-маркетинг вже завоював серця і уми аудиторії та бюджети брендів. Щоб успішно використовувати цей метод просування, вам слід створювати багато якісного і різноманітного контенту. Крім цього, вам потрібно оптимізувати і соціалізувати свої матеріали, щоб аудиторія могла знайти, прочитати і розтиражувати їх. Створюйте креативний контент, щоб клієнти самі шукали і споживали його.