Як уникнути дефіциту контент-ідей: покрокове керівництво

354

Як уникнути дефіциту контент-ідей: покрокове керівництво

Дослідження Content Marketing Institute підтверджує, що головною проблемою брендів, використовують контент-маркетинг, є постійна потреба у великій кількості контенту. Проте всі копірайтери і контент-маркетологи періодично стикаються з дефіцитом ідей. Природно, ви провалите довгострокову маркетингову кампанію, якщо надовго припиніть публікації на корпоративному сайті або в блозі.

Системний підхід до створення контенту допоможе вам регулярно пропонувати аудиторії нові статті, огляди, відео. Він зробить ваш контент гідним уваги потенційних та існуючих клієнтів, а не висмоктаним з пальця, що часто буває при дефіциті ідей. У цій статті ви знайдете покрокове керівництво, що дозволяє завжди створювати захоплюючі матеріали і не відчувати нестачі в інформаційних приводах.

1. Визначте мету і завдання кожної публікації

Визначте цілі і завдання маркетингової кампанії, щоб розробити ефективний контент-план. Підвищення впізнаваності бренду, залучення аудиторії і збільшення продажів відносяться до стратегічних цілей контент-маркетингу. Звідси випливає, що кожна публікація повинна вирішувати завдання, що дозволяють досягти однієї з цих цілей.

Наприклад, ви можете написати корисне керівництво для споживачів, яке буде залучати аудиторію на сайт. А огляд конкретного продукту, що підкреслює його переваги і недоліки, вирішить задачу збільшення продажів. Визначаючи цілі і завдання публікацій, ви отримуєте можливість структурувати контент-план маркетингової кампанії.

2. Визначте цільову аудиторію кожної публікації

Пишіть статті для конкретної аудиторії, щоб підвищити ефективність контент-маркетингу. Ви навряд чи створите хороший огляд, наприклад, інвестиційних інструментів, звертаючись до абстрактного читача. Нерухомість на Лазурному Березі цікавить певну публіку, що слід враховувати при написанні відповідних матеріалів.

Щоб визначити цільову аудиторію, дайте відповідь на наступні запитання перед початком роботи над публікацією:

 • Для кого ви пишете матеріал?
 • Що ці люди шукають на вашому сайті і є у вас щось для них, чого немає у ваших конкурентів?
 • Які потреби аудиторії задовольняє ваш контент?

Цей крок збільшить ефективність вашого контенту і позбавить від серйозних ляпів, наприклад, від розповідей про ефективність накопичувального страхування життя людям, у яких згоріли накопичення в Держстраху СРСР.

3. Складіть редакційний календар

Редакційний календар, складений з урахуванням сезонних чинників і свят, допоможе вам регулярно публікувати актуальний контент. По-перше, ви захиститеся від тривалих пауз між публікаціями, плануючи вихід тих чи інших статей. По-друге, ви скористаєтеся ситуативним попитом на контент і продукти, враховуючи сезонні фактори. Наприклад, інтернет-магазин іміджевих сувенірів та галантереї залучить додатковий трафік і збільшить продажі, заздалегідь опублікувавши статтю «Що подарувати коханому чоловікові на 23 лютого».

4. Продумайте структуру контент-кампанії

Скористайтеся досвідом паперових журналів і газет, плануючи структуру контент-маркетингової кампанії. Ведіть декілька постійних рубрик, які сформують інформаційне ядро вашого сайту. Спробуйте планувати публікації рубрики на кілька тижнів вперед, якщо довгострокове планування викликає у вас труднощі на першому етапі.

Наступні рекомендації допоможуть вам структурувати контент-кампанію:

 • Інформуйте аудиторію про актуальні події у вашій галузі. Регулярно публікуйте галузеві новини, використовуйте ньюсджекинг.
 • Створіть авторські рубрики. Наприклад, керівник відділу підтримки клієнтів може регулярно розповідати аудиторії, як вирішувати ті чи інші типові проблеми, що виникають у ваших споживачів.
 • Відповідайте на питання аудиторії. Доручайте писати матеріали для цієї рубрики вузьким фахівцям. Наприклад, відповідь на питання про кишкових кольках у дитини повинен написати педіатр, а не маркетолог клініки.
 • Пропонуйте аудиторії споживчі гайди. Пояснюйте потенційним та існуючим клієнтам, як вибирати і використовувати ті чи інші продукти. Зробіть ваші матеріали корисними, об’єктивними та експертними. Ми вже писали, як компанія Magnolia Hi-Fi заробила 87 млн доларів завдяки гайдів в доінтернетівську епоху.
 • Публікуйте інтерв’ю з експертами. Споживачі прислухаються до думки законодавців мод, тому дана рубрика завжди користується популярністю.
 • Розповідайте про новинки або оновлення існуючих продуктів. Залежно від сфери діяльності, ви можете писати матеріали в цю рубрику практично кожен день або раз на місяць.
 • Дозвольте висловитися вашим споживачам. Створіть рубрику, матеріал для якої зможе підготувати кожен клієнт. Це можуть бути невеликі відгуки або історії успішного використання продукту.
 • Потіште ваших вузьких фахівців можливістю регулярно публікувати експертна думка на сайті компанії. Наприклад, якщо ви займаєтеся створенням сайтів, попросіть дизайнерів розповісти про веб-дизайні, оптимізаторів про SEO, програмістів про CMS, а редактора або копірайтерів про текстах.

Звичайно, ви можете розширити список рубрик за рахунок власних ідей.

5. Визначте типи контенту, які ви будете використовувати

Контент-маркетинг — це не тільки тексти. Використовуйте різні типи контенту, щоб залучати аудиторію. Наприклад, користувачі соціальних мереж добре відгукуються на інфографіку і фотографії. Наступні поради допоможуть вам створювати контент різного типу:

 • Запропонуйте аудиторії відео. Вам не потрібно конкурувати з Джеймсом Кемероном за «Оскар», тому використовуйте будь-який пристрій, підходить для зйомки аматорського відео. Наприклад, скористайтесь аматорської фототехнікою, як це зробили ми. Головне, щоб ролик містив корисну для глядачів інформацію.
 • Дозвольте аудиторії почути ваш голос. Створюйте та надсилайте подкасти.
 • Показуйте аудиторії інформацію. Використовуйте для цього візуальний контент — фотографії, інфографіку, презентації.

Не забувайте про тексти, незважаючи на необхідність використовувати різні типи вмісту.

6. Виберіть канали поширення контенту

Визначте, де ви будете публікувати контент. Природно, корпоративний сайт або блог залишиться вашою основною медіа-майданчиком. Однак не забувайте про інші ресурси, якими користується ваша аудиторія. Авторитетні тематичні сайти, соціальні мережі та блоги допоможуть вам збільшити кількість читачів. А електронна розсилка RSS гарантує, що ваші матеріали будуть помічені.

7. Ведіть список контент-ідей

Записуйте будь-які контент-ідеї в блокнот, який необхідно завжди тримати під рукою. Не обмежуйтеся фіксацією лише заголовка майбутньої статті. Витратьте 5 хвилин, щоб записати думки, пов’язані з майбутньою публікацією. Запишіть URL публікації або дослідження, яке надихнуло вас на написання статті. Список контент-ідей повинен позбавити вас від витрати часу на пошук теми чергової публікації.

Скористайтеся наступними порадами, щоб не упускати жодної контент-ідеї:

 • Носіть з собою блокнот і ручку.
 • Створіть текстовий документ для запису ідей в своєму настільному ПК, смартфоні або планшеті.
 • Скористайтесь сервісом Evernote.

Пам’ятайте, вносячи тему майбутньої публікації в список ідей, ви робите перший крок до її написання.

8. Відстежуйте ефективність вашої контент-кампанії

Використовуйте сервіси статистики, наприклад, Google Analytics, щоб стежити за ефективністю ваших публікацій. Це дозволить вам визначити матеріали, в яких найбільше зацікавлена ваша аудиторія.

Отже, використовувати системний підхід до створення контенту, щоб регулярно публікувати корисні для вашої аудиторії матеріали. Скористайтеся покроковим керівництвом, описаним вище, щоб не витрачати час на пошук ідей, реалізуючи маркетингові кампанії. Однак зберігайте гнучкість і дійте по ситуації. Це гарантує актуальність ваших статей і оглядів.

Можливо, у вас є власні секрети, які допомагають регулярно створювати багато контенту? Розкажіть про них у коментарях.