Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

356

Не секрет, що спливаючі вікна дратують користувачів. Вони вискакують в самий невідповідний момент. У них написана якась нісенітниця. Вони виглядають настільки жахливо, що відвідувачі намагаються закрити їх як можна швидше. Нерідко читачі закривають не поп-ап, а вкладку з вашим сайтом. Незважаючи на ці та інші недоліки, спливаючі вікна ефективні. Щоб їх правильно використовувати, враховуйте і виправляйте описані нижче типові помилки.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Помилка № 1: незрозумілий або відсутній заклик до дії

Ви використовуєте поп-ап, щоб стимулювати користувача здійснити конверсионное дію. Якщо ви не використовуєте заклик до дії, ймовірність конверсії зменшується.

Найпростіший спосіб стимулювати відвідувача зробити щось потрібне вам — контрастна конверсійна кнопка з чітким CTA. Подивіться, як отримує адреси передплатників сайт Okdork.com:

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Заклик до дії не обов’язково повинен бути агресивним. Ви можете відмовитися від імперативного тону, як це зробили маркетологи Adme.ru.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Порада: для підвищення ефективності CTA використовуйте ефект терміновості. Ось кілька ідей:

 • Зареєструйтеся зараз.
 • Отримайте знижку сьогодні.
 • Приєднуйтесь негайно.

Читайте також: Якою повинна бути форма підписки: 10 ідей для А/Б-тестування

Помилка № 2: відсутність зручного способу закрити поп-ап

Відвідувачі дуже сильно нервують, якщо їм доводиться шукати спосіб закрити спливне вікно. Якщо користувач не може знайти заповітну кнопку «Ні, дякую» або чітко виділений хрестик протягом декількох секунд, він найімовірніше покине сайт. Зверніть увагу на спливаюче вікно на сайті «Ведомостей» в мобільному браузері:

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

А ось на екрані десктопа все виглядає не так очевидно. Здається, хрестик на місці: в самому центрі екрану. Однак знайти його автоматично навряд чи вийде. Вам доведеться робити це свідомо, втрачаючи декілька секунд. За цей час ви встигнете сказати пару ласкавих на адресу дизайнера поп-апа і згадати кілька альтернативних сайтів.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Порада: додайте в поп-ап альтернативну кнопку. Не робіть її контрастною. Не пишіть в ній чіткі заклики до дії, наприклад, «Закрити», «Відмовитися». Краще змусьте користувача сумніватися і шкодувати про втрачені можливості. Ось кілька ідей тексту:

 • Спасибі, я можу підвищити продажі самостійно.
 • Ні, мені не потрібна знижка.
 • Я не хочу брати участь у безкоштовному семінарі.

Помилка № 3: нецікаве або неактуальне пропозицію

Якщо інформація, яку ви повідомляєте користувачу за допомогою спливаючого вікна, неактуальна, шанси на конверсію зменшуються.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Щоб користувач перейшов по посиланню або здійснив конверсионное дію, пропозиція повинна бути релевантним інтересам аудиторії і цінним.

Порада: щоб стимулювати конверсії, пообіцяйте передплатнику або покупцю щось натомість. Це може бути:

 • Знижка.
 • Безкоштовний контент, наприклад, електронна книга.
 • Безкоштовний супутній продукт, наприклад, зубна паста для покупців електричної зубної щітки.

Читайте також: 11 безкоштовних плагінів WordPress, які прискорять ваш просування в інтернеті

Помилка № 4: спливаюче вікно з’являється занадто швидко

Коли користувач ледь приземляється на сайті, йому немає справи до спливаючих вікон. Він швидше за все закриє поп-ап, якщо побачить його до того, як оцінить контент сторінки.

Порада: регулюйте час появи поп-апу за поведінкою користувача. Тригером спливання може виступати скролінг сторінок. Наприклад, вікно може з’являтися, якщо користувач прокрутив сторінку вниз на 50 %.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Помилка № 5: дизайн поп-апа сильно відрізняється від дизайну сайту

Спливаюче вікно має візуально виділятися на тлі інших елементів сторінки. Однак занадто сильні відмінності змушують користувачів сумніватися і відмовлятися від запропонованого контенту або дії. Наприклад, побачивши занадто яскравий поп-ап на сайті ділового видання, користувач може вирішити, що помилився адресою.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Порада: намагайтеся, щоб дизайн спливаючого вікна поєднувався з дизайном сторінки. Привертайте увагу користувача з допомогою контрастного заголовка і заклику до дії. Якщо ви хочете, щоб користувач напевно побачив ваше повідомлення, використовуйте поп-ап з затемненням сторінки.

Помилка № 6: ви вимагаєте вводити занадто багато інформації

Форми на сайті повинні бути короткими і зручними. Це стосується і форм спливаючих вікон.

Порада: щоб автоматично спливаючих вікон використовуйте форми з одним полем. Наприклад, попросіть ввести ім’я користувача чи адресу електронної пошти. Якщо ви хочете отримати більше інформації, використовуйте поп-апи, спливаючі за запитом.

Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Читайте також: Як отримати клієнтські відгуки: 9 ефективних способів

Помилка № 7: ви не перевіряєте спливаючі вікна

Спліт-тестування допомагає зрозуміти, які елементи сайту працюють краще. За допомогою експериментів ви можете покращувати спливаючі вікна, збільшувати конверсію, знижувати показник відмов.

Порада: проводите A/B-тести, щоб підвищувати ефективність поп-апів. Ось деякі ідеї для тестування:

 • Перевірте ефективність різних варіантів заголовка. Використовуйте різні кольори і розмір шрифту. Спробуйте написати заголовок великими літерами. Поекспериментуйте з текстом. Перевірте, як аудиторія реагує на провокаційні пропозиції, спокійне інформування, обіцянка конкретної вигоди.
 • Протестуйте інформаційне повідомлення. Перевіряйте всі: від візуального оформлення до змісту.
 • Поекспериментуйте з формами. Скоротіть кількість полів, впишіть підказку в полі.
 • Конверсійна кнопка. Тестуйте величину, форму, колір кнопки. Приділіть увагу різним варіантам заклику до дії.
 • Розташування і розміри вікна. Перевірте, як аудиторія реагує на вікно на всю сторінку. Подивіться, чи помітять користувачі вікно в правому нижньому куті сайту. Спробуйте вікна з затемненням і вікна, спливаючі на вимогу.
Як уникнути типових помилок при створенні спливаючих вікон: 7 порад

Оцінюйте результати експериментів по CTR і коефіцієнтом конверсії.

Спливаючі вікна не повинні топити ваш сайт

Це можливо, якщо поп-апи не дратують користувачів, не спливають дуже швидко, не вводять читача в оману. Інформація у вікнах повинна бути цінною і релевантною. Відвідувач сайту повинен мати можливість легко закрити вікно або здійснити конверсионное дію.

Адаптація матеріалу 7 Website Popup Mistakes That Are Hurting Your Conversion Rate by Samantha Mykyte.

Читайте також: 10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог