Як успішно просувати проект в локальному пошуку

290

Якщо ви щось продаєте в офлайні, вам не обійтися без просування бізнесу в локальному пошуку. Актуальність local search зростає в контексті збільшення частки мобільного трафіку, так як власники смартфонів і планшетів часто шукають на ходу фізичне розташування потрібного їм магазину, ресторану або офісного центру. З цієї статті ви дізнаєтеся, як домогтися успіху в локальному пошуку.

Як успішно просувати проект в локальному пошуку

Що таке локальний пошук і навіщо він потрібен

Локальний пошук — це формування пошукової видачі з урахуванням місця розташування користувача пошукової системи. Пошуковик демонструє користувачу локальну видачу, якщо він вказує в запиті назва географічного об’єкта.

Як успішно просувати проект в локальному пошуку

Також вона формується, якщо пошуковий алгоритм вирішує, що людина хоче знати розташування об’єктів пошуку.

Як успішно просувати проект в локальному пошуку

Читайте також: 58 найпоширеніших помилок SEO

SERP Google з результатами локальної видачі включає контекстні оголошення, список організацій з адресами, результати пошуку на картах Google, а також результати природної видачі. За даними американської компанії Nifty Marketing, що спеціалізується на просуванні проектів в локальному пошуку, користувачів настільних ПК активно переходять за посиланнями всіх елементів видачі. За допомогою технології айтрекинга фахівці цієї компанії визначили, що самий високий CTR мають релевантні посилання природної видачі, які розташовані в нижній частині першого екрана.

Як успішно просувати проект в локальному пошуку

В першу чергу просування на локальному пошуку необхідно бізнесу, який обслуговує клієнтів в офлайні. Забезпечуючи видимість компанії на сторінці видачі, ви приводите в магазин, ресторан або офіс відвідувачів. Видимість в локальному пошуку забезпечує вигоди і для бізнесу, який працює в онлайні. Наприклад, сайт інтернет-магазину може ранжуватися в локальному пошуку якщо географічні переваги користувача збігаються з адресою, зазначеною в розділі «Контакти».

Як просувати проект в локальному пошуку

Стратегія просування проектів в локальному пошуку включає три пункти: аудит поточного стану та актуалізацію даних, оптимізацію поведінкових чинників та використання тактики риби-прилипали.

Аудит поточного стану та актуалізація даних

Фактори ранжирування сайтів в локальному і природному пошуку збігаються з більшості пунктів. Тому почніть з перевірки відповідності сайту технічним вимогам пошукових систем, а також переконайтеся, що ваш контент задовольняє інформаційні потреби аудиторії.

Тепер перевірте дані, безпосередньо пов’язані з локальним пошуком:

 • Переконайтеся в актуальності відомостей, вказаних на сторінці вашої організації в Google «Мій бізнес» і «Яндекс.Адреси».
 • Перевірте, чи відображається інформація про вашу організацію при використанні пов’язаних локалізованих запитів. Якщо інформація не відображається, перевірте, чи не потрапив сайт під санкції.
 • Переконайтеся, що інформація про ваш бізнес знаходиться у відповідній категорії. Користувачі і пошукові системи не люблять, коли інформація про автомайстерень або перукарень знаходиться в розділі фінансових послуг.
 • Перевірте, чи є на сторінці вашого бізнесу якісні фотографії офісу або магазину. Вони можуть відображатися на сторінці видачі і привертати увагу користувачів.

Читайте також: 30+ безкоштовних інструментів для створення і обробки зображень

 • Перевірте, чи правильно вказано час роботи. Якщо потенційний клієнт побачить перед собою закриті двері з табличкою «Обід», він навряд чи повернеться до вас.
 • Переконайтеся, що на посадковій сторінці, призначеної для відвідувачів з локального пошуку, є схема проїзду.
 • Перевірте, чи є на сайті інформація про способи оплати. Це особливо актуально, якщо ви приймаєте тільки банківські картки або визнаєте розрахунки виключно готівкою.

Спробуйте знайти свій бізнес з допомогою десктопа і мобільного гаджета. Перевірте, чи зручно користувачам шукати інформацію на вашому сайті.

Оптимізація поведінкових факторів

Ви звичайно знаєте, що поведінкові фактори впливають на результати природної та локальної видачі. Крім того, ви точно знаєте про небезпеку накрутки поведінкових. Тому вам необхідно створити умови, в яких користувачі локального пошуку, що контактують з вашим бізнесом, відчують себе щасливими. Для цього виконайте такі дії:

 • Використовуйте на сайті мікророзмітку Schema.org. Зверніть увагу на базовий тип мікророзмітки «Відгуки».
 • Стимулюйте клієнтів писати відгуки. Зверніть увагу, що вам потрібні справжні думки клієнтів, а не фейки. Тому прямо запропонуйте клієнтам написати відгук про вашу компанію. Для цього візьміть посилання на сторінку вашого бізнесу. Вона виглядає так: https://plus.google.com/+YourCompanyName/posts. Тепер видаліть з URL значення /posts і вставте замість нього значення /?hl=ru&review=1. Новий URL виглядає так: https://plus.google.com/+ YourCompanyName/?hl=ru&review=1. Відправте цю посилання вашим передплатникам. Після переходу по ній вони побачать вікно, в якому можна залишити відгук про вашому бізнесі.
Як успішно просувати проект в локальному пошуку
 • Оптимізуйте title і description посадкових сторінок на сайті. Пошукові системи формують з них назва посилання і сніппет в блоці органічної видачі. Від якості назви і опису залежить CTR посилання на ваш сайт.
 • Переконайтеся, що ваш сайт адаптований під мобільний трафік.

Приділіть увагу користувача досвіду і юзабіліті ресурсу. Ваш сайт повинен робити відвідувачів щасливими.

Читайте також: Просування молодого сайту: як пройти пустелю Сахару і залишитися живим?

Тактика риби-прилипали

Тактика риби-прилипали або barnacle SEO будується на припущенні, що великі проекти, у розвиток яких інвестуються десятки мільйонів доларів, завжди будуть ранжируватися краще сайтів малого і середнього бізнесу. Тому невеликим проектів варто використовувати можливості великих маркетингових майданчиків і просуватися разом з ними.

Наприклад, якщо власник невеликого готелю в Нью-Йорку створить сайт, йому буде складно швидко забезпечити його видимість в природному і локальному пошуку. А якщо він зареєструє його на сайті TripAdvisor або Yelp, то шанси швидко залучити клієнтів значно підвищаться.

Нижче ви знайдете список ресурсів і сервісів, на яких ви можете зареєструвати свій бізнес. Враховуйте географію і сферу роботи вашого підприємства, вибираючи об’єкти, до яких можна «прилипнути». Вам можуть допомогти наступні сервіси:

 • TripAdvisor.
 • Yelp і аналогічні проекти.
 • «Яндекс.Місто».
 • Сайти і біржі для пошуку віддаленої роботи: fl.ru, oDesk.com та інші.
 • «Яндекс.Каталог».
 • «Вікіпедія». Щоб сторінку про вашої організації не видалили, вам доведеться довести, що інформація про вашому бізнесі має енциклопедичну цінність.
 • Галузеві каталоги, дошки оголошень, довідники.

Переконайтеся, що інформація про вашому бізнесі, опублікована на великих довідкових ресурсів, оптимізована під пошукові запити. Не лякайтеся, якщо посилання на сторінку вашого готелю на TripAdvisor ранжується вище вашого сайту.

Ваш бізнес повинен бути видимим…

…для користувачів локального пошуку. Для цього вам необхідно актуалізувати дані ваших сторінок в сервісах Google «Мій бізнес» і «Яндекс.Адреси», оптимізувати поведінкові фактори і скористатися можливостями великих проектів. Окрему увагу необхідно приділити адаптації сайту під мобільний трафік, так як власники смартфонів і планшетів часто шукають адреси бізнесу, що працює в офлайні.