Як в інтернет-маркетингу звернути слабкості в переваги?

372

Навесні 1934 року Генрі Форд отримав лист. Одне з тих, в яких висловлювалося захоплення останньою моделлю авто, зійшла з конвеєра заводу Форда, а саме — моделлю V-8.

В цьому листі не було нічого незвичайного, за винятком однієї деталі — імені автора. Написав його невловимий для поліції гангстер Клайд Барроу, разом з Бонні Паркер грабував магазини і заправки, який вбивав людей, взламывавший сейфи і угонявший машини. Клайд дякував містера Форда за відмінний автомобіль і обіцяв, що надалі буде тільки викрадати машини марки Ford.

Як відреагував знаменитий автопромышленник? Він зрозумів, яку вигоду можна витягти з такого неоднозначного послання — і розголосив лист гангстера, створивши геніальну рекламу своїх автомобілів. До речі, Барроу свою обіцянку дотримав — і справно викрадав «форди», підігріваючи інтерес публіки до них і забезпечуючи заводу Форда популярність.

На наш погляд, ця історія відмінно ілюструє той факт, що часом навіть з неприємних ситуацій можна отримати користь. Деякі слабкі сторони в роботі будь-якої команди можуть (якщо правильно з ними попрацювати) обернутися згодом перевагами. Повною мірою це стосується і команд, націлених на отримання результатів шляхом реалізації контент-маркетингової стратегії. Якщо ви лідер такої комнади, то ця стаття адресована в першу чергу вам. Сподіваємося, вона буде вам корисна.

Як в інтернет-маркетингу звернути слабкості в переваги?

Якщо вам доводиться робити роботу за інших

Ваш дизайнер говорить вам: я не встигаю підготувати потрібні ілюстрації до матеріалів. Ваш копірайтер з винуватою посмішкою ставить вас до відома: я не встигаю закінчити статтю до дедлайну. Ваш конент-менеджер завалений роботою і зволікає з публікацією важливого матеріалу на сайті.

Головне — не ставтеся до всього цього, як до страшної необхідності робити що-то за інших, не задавайте собі питання: а чому вони не можуть взяти частина моїх обов’язків на себе?

Краще запитайте себе: чим я можу допомогти своїй команді, щоб ми змогли зробити більше?

Зрозумійте правильно: це не означає, що не потрібно делегувати (ще як треба!). Це означає, що якщо ви берете на себе роль лідера своєї команди, то ви автоматично повинні взяти на себе і всю відповідальність за результат. Всі удачі — це заслуга команди, будь-яка невдача — це вина керівника. Бувають вирішальні моменти, коли заради справи керівник повинен вміти проявити скромність і допомогти своєму колезі в його роботі.

Не розцінюйте подібні ситуації як тягар, дивіться на них як на шанс внести більший внесок у справу (адже це і є обов’язок лідера, чи не так?)

Якщо на корпоративну пошту приходить розгніване лист від клієнта

Звичайно, вашою першою реакцією буде гостре бажання відкласти складання відповіді на завтра. Але ви ж і самі розумієте, що цього робити не можна?

Маркетолог завжди йде на прямий діалог з клієнтами. Особливо, якщо останні висловлюють невдоволення якістю роботи компанії в цілому або її окремого підрозділу або співробітника. Постарайтеся сильно зіграти в слабкій позиції (не завжди це виходить, але це реально).

Використовуйте цей лист як привід зав’язати конструктивний діалог з клієнтом:

  • З’ясуйте і поясніть йому причину, по якій стався обурив його інцедент.
  • Не давайте обіцянок, що цього не повториться в майбутньому, якщо ви в цьому не впевнені на всі 100 %.
  • Використовуєте цю ситуацію як привід змінити щось на краще — проведіть роботу по складанню списку «правильних» запитань і, попередньо таргетиров ваших клієнтів за статтю, віком, сфері діяльності і т. д., сформулюйте для кожної групи правильні питання (взявши за основу кілька загальних: оцініть за п’ятибальною шкалою якість наших послуг (продукту)? що вам не подобається в роботі нашої компанії? і т. д).

Якщо у вас немає часу писати статтю, а матеріал обов’язково потрібен сьогодні

Економте свій час — створіть замість об’ємного тексту статтю-список. Як показує практика, це виграшний формат, який користується популярністю в аудиторії і може принести вам кілька десятків лайків і репостов.

Як в інтернет-маркетингу звернути слабкості в переваги?

Якщо ви давно хочете створити видеоподкаст, але вас зупиняє відсутність досвіду

Ви розумієте, що відеоконтент — ефективний інструмент взаємодії з аудиторією (можливо навіть, ваші конкуренти вже щосили використовують його), але ви побоюєтеся, що, взявшись за створення відеороликів з вашої тематики, не зможете забезпечити належний рівень професійного виконання.

У вашій команді немає копірайтера, який зміг би добре написати сценарій для відео? Немає оператора? Не виділений бюджет на придбання якісної апаратури? І головне — нікому виступити в кадрі (усі ваші колеги — робочі конячки, які добре виконують свою роботу, але не мають ні бажанням проявити акторська майстерність, ні їм самим).

Повірте, все це — не досить вагомі причини відкладати відмінну ідею до кращих часів. Цікаве відео можна зробити навіть з мобільного телефону. Якісна апаратура при зйомці ролика не так важлива, як його якісний зміст.

Немає сценариста? Але це зовсім не відмовка в епоху вільних форм вираження ідей, в епоху, коли в якості основи сценарної підійде будь-лаконічний текст, який можна прочитати вголос, і він при цьому не буде різати слух излишей литературностью (тобто викликати сумніви: люди так не розмовляють, так тільки публіцисти пишуть). Так, і не забувайте про гумор — він буде родзинкою ролика, якщо тільки ви зумієте наповнити їм ваш сценарій.

Немає сміливої людини, готового стати перед камерою і розповісти про ваш продукт? Шукайте його або, врешті-решт, встаньте перед камерою самі — чому б і ні? Просто відкиньте страх і сумніви — тільки той, хто нічого не робить, не робить помилок. Тренуйтеся, розвиваючи в собі навички правильної поведінки перед камерою і аудиторією, — це абсолютно точно той самий навик, який можна в собі розвинути.

Як знати, можливо, з часом ви зможете літати на камеру так само прикольно, як він:

Як в інтернет-маркетингу звернути слабкості в переваги?

Читайте також:

  • Ознаки працюючого і непрацюючого текстового контенту
  • Менеджмент помер. Маркетинг помер. Стратегія померла
  • Як позбутися від рутини в бізнесі і почати займатися стратегічними речами?