Як вибирати телеграм-канали для покупки реклами? телеметрії

4-12-2021

«Де мені купити рекламу?» — сьогодні це один з найбільш злободенних питань для просто переважної більшості власників телеграм-каналів. Питання стало особливо актуальним у зв’язку з недавнім скасуванням блокування телеграм в Україні. Про особливості реклами в телеграм-каналах можно почитати за посиланням http://gsm-ka.com.ua/ua/pokupka-reklamy-v-telegram-kanalakh-osobennosti-nuansy-i-layfkhaki/

У цій статті я поділюся власними напрацюваннями, які будуть корисні як новачкам, так і досвідченим адміністраторам. Рекомендую відразу  додати статтю в закладки , щоб завжди мати її під рукою. Буду радий обговорити конкретні приклади / питання в коментарях.

Канали для розміщення реклами в телеграм, звичайно, потрібно вибирати за об’єктивними показниками ( метрик ).

Для пошуку цих показників існують два сервісу:

  • tgstat.ru

[Безкоштовний, з меншим функціоналом]

  • telemetr.me

[Платний, з більшим функціоналом]

У цій статті буде розглянуто аналіз каналів на базі Telemetr, тому що даний сервіс надає всі потрібні дані (в безкоштовному аналогу не вистачає деяких найважливіших функцій).

I. Попередня підготовка телеграм-каналу

Перед покупкою реклами канал уже повинен бути заповнений інформацією. «Мінімальна кількість постів» перед покупкою реклами для молодого каналу залежить від його тематики, в середньому рекомендується написати 10-15 постів.

Бажано, щоб на каналі вже було 200-300 передплатників.

II. Заклад аккаунта на телеметрії

Реєструємося на сервісі і оплачуємо підписку на необхідний період.

URL: telemetr.me

На момент написання цієї статті доступні тарифи на один, два, три і шість місяців.

III. Пошук кращих каналів з Вашої ніші. Попередній аналіз

Заходимо в «Пошук по каналах» на Telemetr і відбираємо популярні канали з Вашої ніші.

Можна шукати і за категоріями, і за ключовими словами.

Скріншот видачі по найбільш популярним маркетинговим каналам. Показники пошуку: категорія «Маркетинг / SMM». Сортування за кількістю передплатників.

На скріншоті ми бачимо приклад видачі каналів категорії Маркетинг / SMM, відсортованих за кількістю передплатників. На початковому і середньому етапах розкрутки рекомендую розміщуватися на каналах, що мають до 30,000-50,000 передплатників.

Будь-яка покупка реклами пов’язана з деякою кількістю помилок. Виключаючи найбільш дорогі розміщення, ми автоматично виключаємо і «занадто дорогі» помилки. Рекомендую цей підхід.

Встановіть максимальну вартість помилки

Йдеться про максимальну вартість одного розміщення. На самому початку рекомендується встановити цей ліміт в межах 5,000-10,000 руб.

Навіщо це потрібно? — Щоб не наламати дров на занадто великі суми, допустивши лише одну-єдину помилку.

Поставили собі бюджет на розкрутку, скажімо, в 70 тис. Руб. в місяць. Визначили «максимальну вартість помилки» в 7,000 руб. У даній ситуації ймовірність «спалити вхолосту» весь бюджет прямує до нуля, тому що помилитися відразу 10 раз поспіль практично неможливо.

У більшості випадків молодому (невеликого) каналу варто починати рекламуватися на невеликих і середніх каналах. Купувати рекламу на великих каналах (50,000 передплатників і більш) в перший час не варто. Занадто великий шанс помилитися.

Найбільші канали варто виключити, тому що «Вартість помилки» з ними дуже велика.

Скріншот видачі по популярних маркетингових каналах. Відповідність: категорія «Маркетинг / SMM», передплатників до 30,000, ER> 20%. Сортування за кількістю передплатників.

На цьому скріншоті ми бачимо канали з категорії маркетинг / SMM, що мають до  30,000  передплатників і  ER> 20%  ( співвідношення числа переглядів до числа передплатників за останні 7 днів  — прим. АП). У більшості випадків аналіз нової ніші слід починати саме з таких каналів.

Для старту робіт буде потрібно буквально 3-4 каналу з пошуку.

Далі нам необхідно детально проаналізувати ці канали і скласти «білий список» каналів, вибираючи кращі блоги в певній категорії.

Для цього перевіряємо два ключові показники:

  • джерела аудиторії;
  • якість рекламних інтеграцій.

1) Джерела аудиторії

[Де рекламувався ЦЕЙ канал]

Відкриваємо статистику каналу всередині сервісу і оцінюємо з яких джерел отримана аудиторія цих каналів. Саме джерела трафіку є одним з найважливіших показників якості каналу.

На скріншоті ми бачимо дані за джерелами трафіку каналу. Даного каналу присвоєні тематичні рубрики «Маркетинг / SMM» і «IT». На скріншоті вище ми бачимо, що рекламні розміщення відбувалися в тематичних каналах,  все OK.

Так, у умовного каналу про моду, джерела трафіку можуть бути як тематичними (інші модні канали), так і «чорними» (наприклад, з каналів про всілякі сливи, гумор та ін.) Каналів, які набрали свою аудиторію на нетематичних (як правило, чорних) джерелах, варто уникати.

Тепер давайте подивимося в яких каналах розміщувалися рекламні пости, це нам цікаво. Точно також ці канали-донори і аналізуємо вже їх трафік ( таким чином число каналів для аналізу швидко розширюється  — прим. АП).

2) Якість рекламних інтеграцій

[Що і як рекламувалося в даному каналі]

Перевіряємо що ці канали рекламували у себе. Обов’язково повинні бути виконані такі умови:

  • Вся реклама носить або тематичний характер.
  • На всі інші тематики доводиться не більше 10% розміщень.
  • Реклама будь-яких чорних / сірих видів діяльності повністю відсутня.
  • Рекламні пости розміщуються не частіше 3-х разів на тиждень.

Якщо ці прості пункти не виконуються — досить імовірно, що активна аудиторія каналу вже повністю випалена і ті значення передплатників і переглядів, які Ви бачите не мають ніякого відношення до реальності. Можна переходити до наступного каналу.

Скріншот сторінки рекламної віддачі каналу «На пенсію в 35». Тематика каналу: інвестиції.

На скріншоті вище ми бачимо, що в каналі » На пенсію в 35 » розміщувалися тематичні та близькі по тематиці канали. Середня частота розміщень становила 1-3 в тиждень. Все ОК.

Поступово складаємо список кращих каналів ніші і підписуємося на найцікавіші з них.

Згодом це допоможе і стежити за їх контентом, і спостерігати за тим, чию рекламу вони розміщують.