Як вибрати контент-маркетингове агентство: сім рад бізнесу

359

Ви напевно цікавитеся результатами досліджень у сфері контент-маркетингу, якщо використовуєте інформаційні матеріали для просування бізнесу в інтернеті. Отримані дослідниками відомості допомагають оцінити ринкову ситуацію, а також визначити напрямок руху ринку інтернет-маркетингу в цілому і створення та поширення контенту зокрема.

У зв’язку з цим вам буде цікаво ознайомитися з результатами дослідження «B2B контент-маркетинг в 2013 році: орієнтири успіху, бюджети, тренди» (2013 B2B Content Marketing Benchmarks, Budgets, and Trends), опублікованого Content Marketing Institute і MarketingProfs в жовтні 2012 року. Зокрема, в даній роботі можна знайти інформацію про ринок аутсорсингу створення контенту. Зверніть увагу на такі відомості:

  • 54% компаній, що віддають виробництво контенту на аутсорсинг, планують збільшити інвестиції у створення інформаційних і маркетингових матеріалів найближчим часом. Це хороші новини для бізнесу, так як якісний контент є дійсно ефективним засобом просування проектів в мережі. Звичайно ж, ця новина не може не порадувати контент-агентства.
  • 56% брендів створюють необхідний контент самостійно, тоді як в кінці 2011 року цей показник був дорівнює 38%. При цьому частка компаній, які повністю передають створення контенту на аутсорсинг, скоротилася за рік з 4% до 1%. Таким чином, західний бізнес все частіше вважає за краще утримувати власні редакції, а не делегувати створення контенту підрядникам.

Однак контент-маркетингові агентства можуть не хвилюватися — вони не залишаться без замовлень. Це підтверджують дані про найбільші труднощі, з якими стикаються бренди, які реалізують контент-маркетингові стратегії самостійно. Ось вони:

  • 64% компаній вважають найбільшим викликом необхідність створювати великі обсяги контенту.
  • 52% брендів вважають головною проблемою необхідність створювати контент, який залучає аудиторію у взаємодію з бізнесом.
  • 45% бізнесменів вважають основною проблемою необхідність створювати різноманітний контент.
  • Нарешті, 33% компаній вважають викликом невміння вимірювати ефективність контент-маркетингу. До речі, ми порушували цю тему в попередніх публікаціях, наприклад, тут.

Компанії звертаються до контент-агентства, щоб впоратися з зазначеними труднощами. Адже професійні контент-маркетологи якраз спеціалізуються на створенні контенту у великих обсягах. Вони вміють залучити аудиторію в конверсійний сценарій. Природно, агентства створюють різноманітний контент і вміють вимірювати ефективність маркетингових кампаній.

Сміливо звертайтеся в контент-агентство, якщо плануєте проведення інформаційно-маркетингової кампанії. Ви можете повністю передати контент-маркетинг бізнесу на аутсорсинг, а також делегувати підрядникам виконання частини робіт. А наведені нижче поради допоможуть вам вибрати гідних партнерів.

1. Переконайтеся в професіоналізмі контент-агентства

Ваші партнери повинні розуміти суть контент-маркетингу та принципи ранжирування сайтів в пошукових системах. Вони повинні мати успішний досвід просування сайтів в природному видачі пошуковиків, в плануванні і реалізації контент-маркетингової стратегії, ну і – звичайно – в створенні різнопланового контенту.

Вивчіть послужний список агентства, ознайомтеся з прикладами реалізованих проектів. Порівняйте продукт потенційного підрядника з вашими уявленнями про ідеальний контенті.

2. Подумайте, чи подобається вам те або інше контент-агентство

Ви повинні відчувати симпатію до підрядника, щоб ваше співробітництво було успішним. Серйозно. Якщо ви почуєте на тому кінці дроту щось на кшталт «че треба – так, робимо», набравши номер вибраного агентства, то навряд чи ви спрацюєтеся. А якщо бесіда з менеджерами агентства здасться вам приємною, то ви з великою ймовірністю знайшли, що шукали. Щоб зрозуміти вашу сумісність з потенційними партнерами, задайте собі два питання:

  • Чи можу я працювати з цими хлопцями протягом декількох місяців або років, та так, щоб ні у жодного з нас не виникало бажання придушити іншого?
  • Чи пройдуть ці хлопці пивний тест? Чи я Буду насолоджуватися спілкуванням з ними, якщо запрошу в бар або на вечірку?

Іншими словами, спілкування з партнерами не повинно викликати у вас дискомфорту. Спілкування – це суть будь-якого бізнесу. Технології важливі, але без спілкування нічого доброго не вийде. Успішний контент-маркетинг неможливий без повного занурення в бізнес клієнта. Спілкуватися – особливо на стадії запуску проекту – вам доведеться дуже і дуже багато.

3. Перевірте, чи вміє агентство вимірювати ефективність рекламної кампанії в інтернеті

Контент-маркетинг давно виріс з коротких штанців новомодного способу просування проектів, на який не шкода витратити невелику частину рекламного бюджету за принципом «все роблять – і я роблю». Він перетворився на самостійне маркетингове напрямок, що вимагає значних інвестицій. У зв’язку з цим виникає питання вимірювання ефективності цих інвестицій. Крім цього, бізнес потребує порівнянні результативності контент-маркетингу з іншими способами просування бізнесу.

Коротше кажучи, якщо агентство не вміє вимірювати ефективність контент-маркетингових кампаній, вибирайте іншого партнера. А щоб зрозуміти, чи може ваш потенційний партнер оцінити успішність контент-маркетингу, попросіть його розповісти про результати вашого можливого співробітництва. Як їх виміряти? Відповіді на це питання шукайте у нашій попередній публікації.

4. Оцініть, чи не кажете ви з шевцем без чобіт

Контент-маркетингові агентства повинні просувати власний бізнес за допомогою інформаційних матеріалів. Загляньте в корпоративний блог вашого потенційного партнера. Коли опублікований останній матеріал? Які місця займає сайт агентства з конкурентною ключовим входженням? Яка якість контета на сайті обраного вами агентства? Які типи контенту використовує саме агентство (про типи вмісту ми створили ось цю інфографіку). Яка активність агентства в соцмережах? Яка відвідуваність, у тому числі органічна, сайту агентства? Яка репутація на ринку? Відповіді на ці питання допоможуть вам розпізнати шевця без чобіт.

5. Оцініть здатність агентства збільшити цільовий трафік на ваш сайт

Як говориться, ви можете побудувати шикарний готель в Лас-Вегасі, але якщо до нього не веде жодна дорога, у вас не буде постояльців. Інтернет схожий на Лас-Вегас в цьому питанні — найкращий сайт з самим якісним контентом не представляє ніякої цінності без трафіку. Тому поцікавтеся у потенційних партнерів, як вони планують збільшувати відвідуваність вашого ресурсу – за рахунок яких каналів. Зверніть увагу, контент-маркетинг передбачає отримання більшої частини трафіку з органічної пошукової видачі. Це не означає, що агентство має відмовитися від контекстної реклами, просування в соцмережах і блогах або медійній рекламної кампанії. У агентства повинні бути компетенції у всіх каналах отримання трафіку.

6. Загляньте на кухню вмісту

Обов’язково познайомтесь з ключовими співробітниками контент-агентства, які будуть просувати ваш бізнес. Чи можуть вони розібратися в нюансах вашої діяльності? Чи зрозуміють вони цінність вашого бренду і оцінять його ринкове становище? Конкретні співробітники агентства будуть створювати контент, що говорить від імені вашого бізнесу. Переконайтеся, що ці люди знайдуть потрібну інформацію і зуміють коректно оперувати нею.

7. Переконайтеся, що вам не доведеться додатково шукати фахівців з пошукової оптимізації

Високі позиції в пошуковій видачі і цільовий трафік — ось один з результатів контент-маркетингу. Ваш ресурс має в тому числі відповідати технічним вимогам «Яндекс» і Google, щоб потрапити в топ цих пошуковиків. Погодьтеся, зручно, якщо співробітники контент-агентства самостійно заповнять метатеги, зроблять внутрішню перелінковку, забезпечать моніторинг позицій ресурсу і почнуть працювати за поліпшення ранжирування сайту в пошуковій видачі. Одним словом, вибирайте агентство, в якому є фахівці з SEO.

Скориставшись наведеними вище порадами, ви зумієте вибрати професійне агентство, що відповідає вимогам вашого бізнесу. Це дозволить вам забути про такі проблеми, як необхідність створювати великі обсяги контенту і залучати аудиторію у взаємодію з бізнесом. А адже з ними стикається більшість брендів, як зазначалося вище.