Як вибрати систему відео спостереження

7-15-2020
Як правильно вибрати системи відеоспостереження, рекомендації фахівців

Дана стаття – не наукова робота і не особиста думка на тему цифрового CCTV, а спроба встановити деякі орієнтири на швидко зростаючому ринку відеоспостереження. Тому я прошу не очікувати від матеріалу, який Ви зараз читаєте, розлогих міркувань про якихось аспектах або напрямках розвитку ринку і технологій в даному секторі. Це всього лише маленька допомога, що може зробити Ваше життя трохи простіше. Також хочемо вам порекомендувати Magazun великий вибір систем відео спостереження.

Час не стоїть на місці, на щастя для одних і до нещастя для інших . Вже півтора десятка років минуло з тих пір, як з’явилися перші пристрої цифрового запису відео в охоронних цілях. Спробуємо навести порядок в термінології і виробити прості правила, які допоможуть не помилитися у виборі системи відеоспостереження для магазину та інших об’єктів.

Зараз ми розглядаємо те, що зазвичай об’єднують поняттям «цифрові системи відеоспостереження» (ЦСВН) або зарубіжної термінології DVR ( Digital Video Recorder – цифровий записуючий пристрій). На відміну від іноземців, ми говоримо про системи відеоспостереження, а не реєстрації, маючи на увазі, що функцією запису (реєстрації) володіє будь-яка ЦСВН. За кордоном існує різноманітна термінологія, але, звичайно, найбільш поширені такі поняття:

Дана класифікація не є єдино можливою. Так, виходячи із способу побудови системи і її виконання всі ЦСВН можна підрозділити на три категорії. Це:

Незважаючи на те, що всього категорій три, перші дві представлені вже десятками, якщо не сотнями систем, систем і системищ, третя також скоро наздожене перші дві (3) за кількістю виробників, пропонованих моделей і наданих ними можливостей. Вибір не просто великий, він величезний. Що ж робити споживачеві?

Практика показує, що основну частку ринку, незважаючи на видатні або не дуже характеристики, займають добре розкручені і супроводжувані бренди (бренд – торговий знак компанії, яким вона диференціює свою продукцію від конкурентів). І це добре, коли доводиться вибирати те, що вам близьке, відомо і доступно по гаманцю. Адже якість різних за цінами систем порівняно і далі буде тільки зближуватися – це закон ринку.

Проте, хоча з брендами все досить просто, є ще питання вибору категорії обладнання. Ось тут вже можна давати чіткі і досить певні поради.

У яких випадках слід вибирати систему, базовану на ПК?

Отже, в якій ситуації non-PC – це ваш вибір? Насамперед вам потрібні надійність і простота використання, вас не хвилюють додаткові можливості і ви не будете розширювати свою систему.

Ваша ЦСВН повинна працювати тривалий час автономно, без постійного контролю з боку оператора.

Вам не потрібна (і не потрібно) інтеграція з системами ОПС і СКД (4).

Вам рідко потрібно або не потрібно зовсім можливість копіювання або резервування архівів (5).

Споживачеві варто звернути свою увагу на IP-системи вже зараз, якщо:

Незважаючи на те, що список позитивного вибору у випадку з IP-рішеннями вийшов самим довгим, вони мають і свої мінуси. Зокрема, ви не зможете отримати нестисненого зображеннями для перегляду будете змушені декодувати його, крім того, ви будете обмежені в можливостях детектування руху можливостями самих IP-відеопристроїв або детектуванням по стиснутого зображення.