Як видалити спамний посилання на ваш сайт: 8 рекомендацій для спілкування з веб-майстрами

292

Іноді інструменту по відхиленню посилань недостатньо, щоб обнулити вплив сміттєвих посилань на ваш сайт. В цьому випадку вам доводиться писати власникам сайтів. Думаєте, це марна трата часу, так як більшість вебмайстрів проігнорує ваше прохання? Скористайтеся наведеними нижче тактиками, вони збільшать ймовірність видалення спам-посилань.

Як видалити спамний посилання на ваш сайт: 8 рекомендацій для спілкування з веб-майстрами

1. Використовуйте правильну електронну адресу

Як би ви відреагували на лист з проханням видалити посилання з вашого сайту, якщо б воно прийшло з адреси [email protected]? Якби повідомлення якимось дивом уник спам-фільтрів, ви б його напевно проігнорували. А як щодо листи з адреси типу [email protected], [email protected] або [email protected]?

Коли ви пишете запит на видалення посилань, використовуйте корпоративний електронну адресу типу [email protected] Зверніть увагу на цю рекомендацію, якщо користуєтеся послугами сеошників-фрілансерів. Створіть для них електронний ящик на вашому корпоративному домені.

До речі, поставте себе на місце вебмастера. Якийсь vbnz просить видалити посилання на солідний ресурс. Можливо, це злий конкурент або чорний сеошник намагається позбавити ваших покупців посилальної маси. Ви вступаєте логічно, ігноруючи таке прохання.

Читайте також: 20 тактик линкбилдинга, які більше не працюють

2. Чітко пояснюйте, чого ви хочете

Уявіть ситуацію: у вас є електронну адресу [email protected], з якого ви пишете листа вебмайстру з проханням видалити посилання на ваш сайт facetop.com. Вебмастер отримує ваш лист і погоджується вам допомогти. Але от халепа: у цієї людини 24 сайту, з яких він продає лінки. Він би й радий написати вам і уточнити інформацію, але цей вебмастер отримує по 50 листів на день з проханням видалити посилання.

Коли ви пишете лист із запитом на видалення посилання, вказуйте адресу сторінки, на якій знаходиться небажаний беклінків. Також вказуйте адресу вашого сайту. Це збільшує шанси на результативність листи.

Як видалити спамний посилання на ваш сайт: 8 рекомендацій для спілкування з веб-майстрами

3. Обосновывайте прохання

Пояснюйте вебмайстрам, чому ви просите видалити посилання. Наприклад, поясніть, що ви змінили стратегію просування свого ресурсу і більше не потребуєте платні посилання. Скажіть, що пошукові системи покарали ваш ресурс за неприродне посилальне оточення. Поговоріть з адресатом як вебмастер з вебмайстром. Можливо, професійна солідарність змусить співрозмовника піти вам назустріч.

Пояснення не повинно бути занадто великим і детальним. Досить написати кілька пропозицій, мотивуючих ваше звернення.

Читайте також: SEO для малого бізнесу: чи є майбутнє?

4. Будьте ввічливі

Не погрожуйте вебмастеру, не називайте його сайт линкопомойкой. Що б ви зробили, якщо б отримали лист, в якому вам погрожують санкціями пошукачів або тюремним ув’язненням у разі відмови видалити лінк? Як би ви відреагували, якщо б отримали прохання видалити посилання, так як ваш сайт неякісний?

Правильно, нормальна людина в цьому випадку поставить ще три посилання з найбільш справжніх г****сайтів. І запропонує перевірити ввечері на пустирі, чий сайт насправді неякісний. Пам’ятайте, немає ніяких реально працюючих законів, які можуть змусити вебмастера видалити посилання. Звичайно, якщо ваш сайт не поширює екстремістський контент. Тому вам треба знайти спільну мову з вебмайстром. Погрози і образи тут не допоможуть.

Як видалити спамний посилання на ваш сайт: 8 рекомендацій для спілкування з веб-майстрами

5. Вказуйте в листі важливі деталі

Хочете заощадити час? Тоді включіть в запит на видалення посилань наступні пункти:

 • Так, ви знаєте інструмент відхилення посилань, але ви хочете саме видалити лінк.
 • Ні, закрити посилання атрибутом nofollow недостатньо. Ви просите прибрати її.
 • Ви заздалегідь дякуйте вебмастера за виконання вашого прохання і будь відповідь на ваш лист.

Гірше всього, якщо власник сайту просто проігнорує ваше повідомлення. Навіть якщо він вам відповість відмовою, у вас буде шанс поторгуватися. Тому постарайтеся налагодити діалог.

6. Пишіть коротко

Якщо вебмастер засне під час читання вашого листа, він так і не видалить посилання. Постарайтеся обмежитися двома або трьома абзацами, цього достатньо. При цьому ви повинні дотримати перераховані вище рекомендації: пояснити і обґрунтувати прохання і налагодити діалог.

Читайте також: «Магічні ворота» SEO закрилися

7. Зверніться до вебмайстру персонально

Якщо є можливість знайти особисті дані власника сайту або вебмайстра, зробіть це. Назвіть співрозмовника по імені. Це допоможе налагодити особисте спілкування і підвищить ваші шанси на успіх.

Як дізнатися особисті дані власника сайту? Ось деякі ідеї:

 • Скористайтесь сервісом whois. В більшості випадків власники г****сайтів закривають особисті дані, але раптом вам пощастить.
 • Перевірте розділ «Контакти» на сайті.
 • Спробуйте знайти власника електронної пошти за допомогою пошуковика.
 • Знайдіть особистий електронну адресу власника сайту по домену.

8. Пообіцяйте щось взамін

Цю тактику варто використовувати лише в крайньому випадку: якщо вмовляння не допомагають, а вам необхідно в що б те ні стало видалити саме цю посилання. Пам’ятайте, ви ризикуєте стати об’єктом шантажу: вебмастера будуть ставити на ваш сайт посилання, щоб отримувати якісь бонуси за їх видалення. Якщо ви все-таки вирішили ризикнути, запропонуйте натомість наступне:

 • Купіть у вебмастера десяток посилань на занедбані блоги на ЖЖ.
 • Порекомендуйте його чудову линкоферму друзям.
 • Подаруйте знижку на ваш продукт.
 • Пошліться на сайт веб-зі свого особистого блогу або профілю в соцмережі.
 • Скажіть співрозмовнику, що з вас пиво, коли ви наступного разу приїдете в Петропавловськ-Камчатський.

Запропоновані рекомендації…

… не гарантують видалення кожного посилання. Але з їх допомогою ви значно підвищите ефективність запитів на видалення. Це допоможе вам різко зменшити кількість спам-лінків на ваш ресурс і поліпшити його репутацію з точки зору пошуковиків.

А вам коли-небудь доводилося просити видалити посилання? Як реагували на це прохання власники сайтів? Поділіться досвідом в коментарях.

Адаптація матеріалу 6 Link Removal Request Techniques That Actually Work by Neil Patel.

Намагаєтеся вивести свій сайт з-під «Пінгвіна»? Ми можемо допомогти! У нас реально дуже велика компетенція в цьому питанні і знання таких нюансів, які багатьом невідомі. Звертайтеся!