Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google

302

Управління дескриптори HTML або тегами забирає у бізнесу багато ресурсів, включаючи фінансові та часові. Звичайно, якщо сайт вашого проекту складається з п’яти сторінок, ви можете використовувати одну службу аналітики. У цьому випадку вам достатньо вставити загальний аналітичний тег в HTML-код сайту. Проте якщо кількість сторінок вашого сайту обчислюється сотнями, а ви використовуєте кілька сервісів веб-аналітики, управління тегами значно ускладнюється.

Конкретний приклад такої ситуації — оцінка показника відмов. Проблема в тому, що пошукові системи і служби веб-аналітики враховують відмову, якщо користувач переглянув на сайті лише одну сторінку. Неважливо, чи пішов відвідувач через 1,5 секунди після приземлення або провів на сайті 15 хвилин, читаючи огляд.

Цю проблему вирішує уточнений показник відмов. Щоб використовувати його, вам доведеться додати додатковий код в тег Google Analytics. Без спеціальних знань ви витратите на це багато часу. Але ви можете прискорити впровадження уточненого показника відмов і не відволікати IT-фахівців проханнями покопатися в HTML-коді. Використовуйте для цього менеджер тегів Google.

Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google

Показник відмов: стандартний vs. уточнений

Показник відмов відноситься до найбільш важливих веб-метрик. Він відображає відповідність тієї або іншої сторінки або сайту в цілому потребам аудиторії. Показник відмов виражає частку користувачів у відсотках, які залишили на сайті після перегляду однієї сторінки.

Здавалося б, якщо відмови наближаються до 100 %, можна стверджувати, що сторінка входу не відповідає очікуванням та потребам відвідувачів. Однак це не завжди відповідає дійсності. Уявіть користувача, що бажає дізнатися, як проводити A/B-тестування. Він вводить в пошуковий рядок відповідний запит і потрапляє на сторінку з описом проведення досліджень. Користувач читає керівництво протягом 15-20 хвилин, отримує необхідну інформацію і закриває вкладку браузера.

Тепер уявіть людини, який прийшов на новинний ресурс за посиланням, опублікованій в соціальній мережі. Однак новинний сайт з тієї чи іншої причини видалив публікацію. У цьому випадку користувач бачить на екрані наступне:

Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google

Природно, відвідувач негайно покидає новинний ресурс. Зверніть увагу, пошукові системи вважають відмовою як перший випадок, коли користувач читав огляд протягом 20 хвилин і тільки потім покинув сайт, так і другий, коли користувач залишив сайт в перші секунди після приземлення.

Зрозуміло, що в першому випадку не можна стверджувати, що сторінка сайту не відповідає потребам аудиторії. Відвідувач знайшов у пошуку зацікавив його огляд, прочитав його і залишив сайт. Це не відмова.

Щоб уникнути цього протиріччя, пошукові системи і сервіси веб-аналітики дозволяють враховувати уточнений показник відмов. Наприклад, Google Analytics уточнений показник з’явився в середині 2012 року, а в «Яндекс.Метрика»; він існує з 2011 року. Щоб відстежувати уточнений показник відмов у Google Analytics, вам необхідно додати додатковий код аналітичний тег сервісу.

Додавши код, ви можете довільно встановити поріг відмови, наприклад, на рівні 15 або 30 секунд. У цьому випадку сервіс не враховує відмову, якщо користувач провів на сторінці 15 або 30 секунд відповідно.

Іноді після впровадження уточненого показника відмови на сайті скорочуються з 80 % і більше до 20% і менше. Це дозволяє власникам ресурсу точніше оцінювати його ефективність. Крім того, використання уточненого показника відмов дозволяє легко визначати сторінки, які не відповідають очікуванням і потребам аудиторії.

Для чого потрібен менеджер тегів Google

Диспетчер тегів Google — інструмент управління дескриптори HTML або тегами. Наступний приклад допоможе вам оцінити можливості цього сервісу. Уявіть собі стан маркетолога, який планує використовувати два аналітики сервісу, а також стежити за ефективністю PPC-кампаній і використовувати ремаркетинг. Для цього йому доведеться вставити теги відповідних сервісів в код сайту.

Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google

Багато маркетологи — універсальні бійці. Тому вони впораються із завданням вставити один-два тега в загальний код сайту, витративши на це півтора робочих дня. Але якщо перед маркетологом стоїть більш складне завдання, йому доведеться кликати на допомогу програміста або використовувати диспетчер тегів Google.

Диспетчер дозволяє управляти усіма тегами за допомогою веб-інтерфейсу. З його допомогою можна швидко додавати і видаляти HTML-дескриптори і налаштовувати складні сценарії моніторингу без допомоги ІТ-експертів.

Щоб використовувати диспетчер тегів Google, досить додати в код сайту один тег. Він виконує функцію контейнера, в якому можна зберігати будь-яку кількість тегів. Диспетчер тегів позбавляє вас від необхідності «копатися» в коді сайту всякий раз, коли ви хочете додати, видалити або налаштувати новий тег.

Уточнений показник відмов і диспетчер тегів Google

Диспетчер тегів Google можна використовувати, щоб додати тег Google Analytics у вихідний код сайту. Це економить ваш час, але не вирішує проблему стандартного та уточненого показника відмов. Щоб відстежувати уточнений показник відмов, вам необхідно вставити в код сайту два тега і налаштувати для них правила. Нижче ви знайдете докладний опис створення і налаштування тегів і правил.

Зверніть увагу, в цій статті ви не знайдете загального керівництва з використання диспетчера тегів Google. Відповідну інформацію можна отримати в розділі диспетчера «Початок роботи». Ця стаття присвячена моніторингу уточненого показника відмов за допомогою диспетчера тегів Google.

Щоб налаштувати моніторинг уточненого показника відмов, вам необхідно створити обліковий запис в диспетчері тегів і встановити на сайт контейнер. Після цього ви можете скористатися покрокової інструкцією:

 • Встановіть слухач подій

  В першу чергу, необхідно створити слухач подій. Показник відмов уточнюється з урахуванням часу, проведеного відвідувачем на сайті. Тому вам необхідний слухач, спрацьовує через встановлений час.

  Створіть новий тег, скориставшись меню «Теги — створити», назвіть його.

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Виберіть тип тега

  Виберіть тип тега «Блок прослуховування подій — прослуховування таймера».

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Налаштуйте слухач

  У графі «Назва події» збережіть встановлене значення gtm.timer. У графі вкажіть інтервал часу в мілісекундах, після закінчення якого таймер повинен фіксувати події. Одна секунда дорівнює 1000 мілісекунд. Якщо ви хочете, щоб система аналітики не вважала відвідування відмовою, якщо користувач провів на сторінці більше 30 секунд, у графі «Інтервал» вкажіть значення 30 000 мілісекунд. У графі «Обмеження» вкажіть значення 1. Вам достатньо визначити, що користувач провів на сторінці більше 30 секунд. Поки не натискайте «Зберегти», оскільки спочатку необхідно налаштувати правила.

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Налаштуйте правила

  Тепер необхідно налаштувати правило спрацьовування тега. В даному прикладі тег повинен спрацьовувати для кожної сторінки сайту, що дозволяє визначити, коли відвідувач затримується на ресурсі більше 30 секунд.

  Натисніть кнопку «Додати» в правому верхньому куті екрана, потім відзначте галочкою «Всі сторінки та натисніть кнопку» Зберегти».

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Створіть новий тег Google Analytics

  Тепер необхідно створити тег Google Analytics, який дозволяє стежити за спрацьовуванням таймера. Іншими словами, перший створений тег необхідний для фіксації відвідувань, тривалість яких перевищує 30 секунд. А другий тег необхідний для передачі відомостей про такі відвідування сервісу Google Analytics.

  Створіть новий тег, виберіть тип Google Analytics.

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google

  Введіть необхідні дані в полі «Ідентифікатор веб-ресурсу». У меню «Тип відстеження» виберіть пункт «Подія».

 • Налаштуйте параметри відстеження подій

  Якщо ви відслідковували події з допомогою Google Analytics, то настройка параметрів в диспетчері тегів Google не викличе утруднень. Встановіть назву категорії, дії і назву ярлика. У меню «Не взаємодія» виберіть пункт «Істина». Не зберігайте тег до налаштування правил.

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Налаштуйте правила

  Тепер необхідно налаштувати правило для даного тега. Натисніть кнопку «Додати» у правому верхньому куті сторінки, а потім натисніть кнопку «Створити нове правило». Введіть назву. В випадаючих меню виберіть значення {{event}} і «рівно». В наступне поле введіть значення gtm.timer. Збережіть тег і правило.

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Перегляньте і виправте помилки

  В диспетчері тегів Google є вбудована функція попереднього перегляду і виправлення помилок. Вона дозволяє тестувати створені теги перед використанням. Щоб скористатися цією функцією, в меню «Переглянути» виберіть пункт «Оновити, переглянути і виправити помилки».

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google

  У верхній частині сторінки повинно з’явитися повідомлення про вхід в режим попереднього перегляду контейнера і виправлення помилок.

 • Перевірте сайт в режимі виправлення помилок

  Відкрийте ваш сайт в новій вкладці браузера. На сторінці диспетчера тегів Google ви побачите теги, які завантажуються і спрацьовують, коли ви переглядаєте сторінки. Переконайтеся, що після 30 секунд перебування на сайті завантажуються теги, створені для відстеження уточненого показника відмов.

 • Вийдіть з режиму виправлення помилок

  Для цього скористайтесь меню «вихід» у верхній частині сторінки.

 • Створіть нову версію

  Тепер необхідно створити нову версію контейнера, що містить теги для моніторингу уточненого показника відмов. Функція створення версій контейнера дозволяє оновлювати контейнер або повертатися до його попередньої версії. Це дуже зручно, якщо ваші нові теги містять помилки.

  Скористайтесь меню «Створити версію» у правому верхньому куті екрану. Оновлена версія контейнера створена.

 • Опублікуйте контейнер

  Щоб опублікувати нову версію контейнера, скористайтесь меню «Опублікувати» у верхній правій частині сторінки. Протягом декількох секунд створені теги вбудовуються в код сайту.

 • Протестуйте сайт

  Переконайтеся, що після публікації контейнера створені теги працюють. Це можна зробити з допомогою Google Analytics (меню В режимі реального часу — Події»).

  Як відстежувати уточнений показник відмов за допомогою диспетчера тегів Google
 • Відстежуйте уточнений показник відмов

  Створивши необхідні теги за допомогою диспетчера Google, ви отримали можливість відстежувати уточнений показник відмов. З його допомогою ви можете точно визначати, чи відповідають сторінки сайту потреб аудиторії. Використання диспетчера тегів позбавляє вас від необхідності вставляти дескриптори HTML код сторінок вручну.

  Адаптація матеріалу How to Implement Adjusted Bounce Rate (ABR) via Google Tag Manager [Tutorial] by Glenn Gabe.

  Читайте також:

  • Фільтр аффіліатів в питаннях і відповідях
  • На які питання вміє відповідати Google Analytics
  • Практичне керівництво по ньюсджекингу для контент-маркетологів