Як виконати аналіз сайту конкурента

376

В інтернет-маркетингу немає чарівних кнопок і срібних куль. Кожен власник сайту знає, що потрібно важко орати і «створювати сайт з оригінальним контентом, думати про користувачів і бути чесним». Тому в стратегічному сенсі аналіз сайтів конкурентів навряд чи принесе вам користь. Краще зосередитися на власному проекті і зробити його настільки гарним, щоб конкуренти зеленіли від заздрості і витрачали час на його аналіз.

Однак аналіз сильних конкурентів може бути корисним для вас у тактичному сенсі. Проаналізувавши якісні сайти, ви отримаєте нові ідеї, дізнаєтеся про маленьких хитрощах, специфічних способах просування і прикольних фішках, які підвищать ефективність вашого проекту.

Як виконати аналіз сайту конкурента

Навіщо аналізувати сайти конкурентів

Якщо ви працюєте не перший день, то напевно знаєте своїх головних конкурентів і їх сайти. Щоб не пропустити появу нового сильного суперника, періодично вводите в пошукові рядка «Яндекса» і Google запити, за якими користувачі потрапляють на ваш ресурс.

Як зазначалося вище, аналізуючи сайти конкурентів, ви можете покращити тактику розкручування власного проекту. З допомогою аналізу ви можете отримати такі відомості:

 • Особливості роботи з посиланнями оточенням.
 • Дані про контент-стратегії конкурентів.
 • Відомості про продукт і бізнесі.
 • Особливості роботи з платним трафіком.
 • Дані про поведінку користувачів на конкуруючих сайтах.
 • Технічні особливості сайтів, включаючи дизайн і юзабіліті.

В ході аналізу приділяйте увагу сильним сторонам сайтів. Залиште помилки і недоліки власникам ресурсів, адже у вас вистачає своїх проблем.

Читайте також: Аналіз контенту. Частина 1. Збір метрик з допомогою плагіна Seo Tools

Аналіз посилального оточення

Аналізуючи посилальне оточення сайтів конкурентів, намагайтеся отримати корисні для вашого ресурсу дані. Наприклад, ви можете знайти класні галузеві ресурси або блоги, на яких публікують гостьові пости ваші колеги по галузі. Також ви можете помітити, які матеріали найчастіше отримують природні вхідні посилання. Не звертайте уваги на даремні метрики, наприклад, PageRank.

Використовуйте для аналізу посилального оточення наступні інструменти:

 • Open Site Explorer.
 • Ahrefs.
 • Majestic SEO.

Звертайте увагу на посилаються домени, загальна кількість посилань, анкор. За результатами аналізу складіть список ресурсів, на яких можна опублікувати гостьовий пост або отримати посилання іншим природним способом.

Дані про контент-стратегії конкурентів

Цей блок аналізу конкуруючого сайту присвячений контенту. Вам необхідно визначити найбільш успішний контент ваших колег, отримати відомості про трафикогенерирующих ключових словах і скласти список контент-ідей для розвитку вашого сайту.

Для аналізу вмісту використовуйте наступні інструменти:

 • BuzzSumo. Цей інструмент допоможе вам визначити найбільш ефективний контент на сайті конкурента.
 • Searchmetrics. За допомогою цього інструменту можна визначити трафикогенерирующие ключові фрази.
 • SEMRush. Це комплексний інструмент для аналізу сайтів конкурентів. Зокрема, він дозволяє визначати трафикогенерирующие ключі.
Як виконати аналіз сайту конкурента

Не захоплюйтеся автоматичним аналізом вмісту. Ваше завдання — зрозуміти, що і як пишуть, малюють, знімають ваші конкуренти, щоб залучати та утримувати аудиторію. Так ви отримаєте багато контент-ідей, а також підвищите якість власного контенту.

Читайте також: Покрокове керівництво з проведення контент-аудиту

Відомості про продукт і бізнесі

Аналіз продукту і бізнесу конкурентів необхідно виконати вручну. Якщо ви аналізуєте сайти інтернет-магазинів, вам знадобиться редактор таблиць. Зверніть увагу на наступні особливості бізнесу ваших колег по галузі:

 • Які продукти продають ваші конкуренти, як вони їх позиціонують.
 • Скільки коштують продукти, є у конкурентів пропозиції для різних категорій клієнтів.
 • Як колеги по галузі продають? Як вони генерують ліди, обробляють заявки, обслуговують клієнтів?
 • Якщо можливо, зверніть увагу на технології, які використовують у роботі конкуренти.
 • Якщо мова йде про інтернет-магазинах, порівняйте асортимент товарів і ціни на сайтах конкурентів і власному ресурсі.
 • Приділіть увагу постачальників, з якими працюють колеги.

Постарайтеся знайти корисні ідеї, які покращать ваш бізнес, розширять асортимент продуктів і стимулюють збут.

Читайте також: Як правильно замовити сайт: покрокове керівництво для чайників

Інформація про платний трафік

На цьому етапі аналізу, вам необхідно визначити, якими способами залучення платного трафіку користуються конкуренти. Окрему увагу слід приділити контекстної реклами в пошукових системах. Дізнайтеся, де колеги публікують оголошення і які ключові фрази вони використовують.

Для аналізу PPC-кампаній конкурентів використовуйте наступні інструменти:

 • SEMRush.
 • Планувальник ключових слів Google.
 • SpyFu.
 • Searchmetrics.

З допомогою цих інструментів ви дізнаєтеся основні ключові фрази, які використовують в рекламних кампаніях конкуренти. Сервіс SpyFu в даний час працює тільки з сайтами, публикующими рекламу в англомовному сегменті інтернету. З його допомогою ви отримаєте дані про найбільш прибуткових ключових фразах, оголошеннях конкурентів і інші дані про PPC-кампаніях. А сервіс Searchmetrics дозволяє оцінити приблизну вартість залучення платного трафіку для кожного ключового слова.

Крім контекстної реклами, вивчіть інші стратегії залучення платного трафіку. Зверніть увагу на рекламу в соціальних мережах: якщо ваші колеги публікують тут оголошення, ви напевно помітите. Перегляньте найбільші галузеві сайти. Можливо, конкуренти публікують тут адверториалы або купують банери.

За результатами аналізу сформулюйте список ідей, за допомогою яких можна підвищити ефективність ваших рекламних кампаній. Які ключові слова ви можете включити у власні PPC-кампанії? Варто вам купувати рекламу в «Фейсбуці» або банери на великих інформаційних порталах?

Аналіз поведінки користувачів

Проаналізувавши поведінку, ви повинні зрозуміти, як користувачі потрапляють на сайт конкурента, скільки часу вони проводять на ресурсі, скільки в середньому переглядають сторінок. Порівнявши отримані дані з поведінковими метриками свого сайту, ви отримаєте ідеї, пов’язані з підвищенням його ефективності.

Скористайтесь наступними інструментами:

 • SimilarWeb. Якщо ви користуєтеся цим сервісом, вважайте, що отримали доступ до аккаунту «Яндекс.Метрики» або Google Analytics конкурентів. Ви дізнаєтеся про джерела трафіку, географії відвідувань, частках пошукового, платного і соціального трафіку, поведінкових метриках.
 • Alexa. Це ще один практично повноцінний ключ до акаунтів аналітичних платформ конкурентів.
Як виконати аналіз сайту конкурента

Зверніть увагу на сильні сторони конкурентів. За результатами аналізу складіть план підвищення ефективності вашого сайту. Наприклад, якщо відвідувачі ресурсу колег переглядають за сеанс вдвічі більше сторінок, ніж ваші читачі, перегляньте контент-стратегію і створити умови для зручної навігації.

Читайте також: 500+ кращих інструментів для комплексного просування сайту

Відомості про технічні особливості, дизайн і юзабіліті

Вам необхідно оцінити ключові показники технічної ефективності сайтів конкурентів, а також підглянути ідеї поліпшення власного ресурсу. Для оцінки технічних характеристик скористайтеся наступними інструментами:

 • Woorank. За допомогою цього сервісу ви отримаєте дані про використовувані на сайті технологіях, системах аналітики, адаптації до мобільного трафіку, технічних аспектах юзабіліті.
 • PageSpeed Insights. Цей інструмент Google дозволяє оцінити швидкість завантаження сайту та отримати рекомендації по оптимізації.
 • Інструмент зручності перегляду на мобільних пристроях.

Проаналізуйте дизайн, функціональність і юзабіліті сайтів основних конкурентів вручну. Звертайте увагу на вдалі сервіси, елементи навігації, посадочні сторінки, конверсійні форми. За результатами аналізу складіть список ідей щодо покращення функціональності і юзабіліті вашого сайту.

Аналізуйте сайти конкурентів, але не потрапляйте в пастку

Розглядайте конкуруючі сайти як джерела ідей, які можна використовувати для розвитку вашого проекту. Проте ні в якому разі не намагайтеся зробити ваш ресурс схожим на інші. Ви повинні дотримуватися власної стратегії розвитку, зберігати індивідуальність проекту і брати у колег кращі ідеї підвищення ефективності сайту.