Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

333

Деякі експерти вважають, що суть пошукового маркетингу обмежується високими позиціями у видачі, залученням відвідувачів і вибором правильних ключових слів. Вони фокусуються на технічних аспектах SEO, забуваючи про маркетинг. Зокрема, деякі фахівці пам’ятають, що пошукове просування може і повинен працювати на бренд.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як займатися брендингом, просуваючи проект в пошукових системах.

Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

Навіщо здійснювати брендинг через органічний пошук

Брендинг — це маркетингові зусилля, спрямовані на формування бренду, його прив’язування до конкретних продуктів, побудови емоційного зв’язку між бізнесом і споживачами, створення лояльних споживчих товариств. Брендінг допомагає бізнесу виділятися в середовищі конкурентів.

Брендинг в пошукових системах здійснюється за допомогою двох різних інструментів. По-перше, ви можете підвищувати впізнаваність бізнесу за допомогою контекстної реклами. По-друге, у вас є можливість будувати емоційний зв’язок зі споживачами за допомогою органічного пошуку.

Брендинг в органічному пошуку вигідний з наступних причин:

  • Ви отримуєте вихід на практично необмежену аудиторію з невеликими витратами.
  • Вам не треба постійно платити за рекламу: одного разу виконані заходи працюють на вас постійно.
  • Користувачі більше довіряють результатам органічної видачі, ніж рекламі.

Нижче наведено практичні рекомендації по брендуванню в органічному пошуку.

1. Отримаєте посилання на сайт

Введіть в пошукову рядок назва компанії. Ваш сайт повинен займати першу позицію у видачі. Якщо це не так, вважайте, що ви отримали домашнє завдання по виправленню помилок.

Якщо ваш сайт займає першу позицію, пошукові системи відображають поруч з головною посиланням кілька додаткових. Ось як це виглядає у видачі «Яндекса»:

Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

За даними експертів маркетингового агентства Interactive Vision, Google довільно вибирає сторінок, посилання на які відображає в SERP. Тому перевірте, які саме сторінки потрапили у видачу у вашому випадку. Чи корисні вони для користувачів? Працюють вони на бренд?

Якщо ви хочете замінити посилання, увійдіть в сервіс для вебмайстрів Google. Скористайтесь меню «Вид пошуку — посилання сайту». Знизьте рейтинг лінків, які хочете видалити пошуку.

Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

Після цього Google вибере нові лінки для відображення. Ви не можете вплинути на вибір пошуковика. Тому повторіть операцію, якщо Google знову буде відображати небажані посилання. Щоб відредагувати додаткові посилання у видачі «Яндекса», скористайтеся відповідним меню сервісу «веб-майстер».

2. Використовуйте мікророзмітку для логотипу

В даний час пошукові системи не відображають в органічній видачі логотипи компаній, якщо не вважати результати пошуку по картинках. Проте маркетологи давно очікують, що Google почне показувати логотип у видачі за запитами, в яких входить назва бренду.

Підготуйтеся до цього заздалегідь. Використовуйте мікророзмітку Schema.org, щоб зробити логотип більш помітним. Як мінімум, це поліпшить результати вашого сайту в пошуку по картинках.

3. Брендируйте атрибут alt ваших зображень

Коли користувач шукає картинки, використовуючи в запиті назва вашого бренду, у видачі повинні домінувати брендовані фото. Щоб досягти цього результату, включайте назва бренду в атрибут alt фото, які ви публікуєте на своєму ресурсі. Публікуючи гостьові пости, просіть ваших партнерів включати в alt зображень назва бренду.

Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

4. Використовуйте можливості Google+ і графа знань

Багато маркетологи рунета поки не знають, чи потрібна їм соціальна мережа Google+. Один з аргументів на користь роботи з цим ресурсом — можливість отримати посилання на сторінку бренду Google+ у графі знань.

Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

Щоб скористатися цією можливістю, створіть сторінку компанії Google+, і верифицируйте її. Google часто віддає перевагу власним ресурсів при формуванні видачі. Тому пошуковик може включити в Knowledge Graph посилання на вашу +сторінку, а не на статтю про вашої компанії у «Вікіпедії» або на інших довідкових ресурсах.

5. Використовуйте тег видавця Google

Тег видавця Google дозволяє зв’язати ваш сайт зі сторінкою бренду в Google+. Після цього на сторінці вашого бренду з’явиться знак верифікації. Також на сторінці відображатиметься кількість відміток «+1», які отримали ваші публікації. Крім того, Google буде показувати в результатах видачі поруч з посиланням на ваш сайт лінк на сторінку з зазначенням кількості передплатників.

Щоб використовувати тег видавця, додайте на сайт наступний код: . На сторінці бренду опублікуйте посилання на ваш сайт.

6. Подбайте, щоб у видачі відображалися адреси вашої компанії

Додавайте адреси підрозділів вашої компанії в результати видачі. Щоб адреси відображалися у видачі Google, скористайтеся сервісом Google Адреси. А щоб додати інформацію про ваших підрозділах «Яндекс», використовуйте меню «Географія сайту — адреси і організації» сервісу «веб-майстер».

Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

7. Займіть перші позиції видачі

Коли ви вводите в пошуковий рядок назва бренду, ваш сайт повинен займати першу позицію у видачі. Якщо ви не контролюєте залишилися позиції в топі, тут може виявитися небажана для вас інформація.

Щоб зайняти якомога більше позицій на першій сторінці видачі, зареєструйте сторінки бренду в найпопулярніших соціальних мережах. Публікуйте на них цікаві матеріали. Крім того, публікуйте гостьові пости на авторитетних ресурсах. Використовуйте в них назву вашої компанії. Це збільшує ймовірність того, що на перших позиціях видачі буде відображатися корисна для вашого бренду інформація.


Як виконувати брендинг в органічному пошуку: 7 порад

Тепер органічна видача працює на ваш бренд

Скориставшись наведеними вище порадами, ви забезпечите роботу на ваш бренд результатів органічної видачі. Однак це справедливо тільки щодо запитів у вигляді назви вашої організації. Тепер ви можете знайти найпопулярніші складні запити, наприклад, «ваша компанія + блог» або «ваша компанія + відгуки». Спробуйте брендувати видачу за ним.

Адаптація матеріалу 7 Tips to Ensure Your SEO Strategy Supports Your Brand by Josh McCoy.

Читайте також:

  • Брендований контент і корпоративна, чорт візьми, культура
  • Що ефективніше: продавати мрії або продукти?
  • Як домінувати на першій сторінці видачі Google