Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

262

Дроп, або дропнутый домен – це домен, який був або забутий своїм власником, або не був продовжений з якоїсь іншої причини. В SEO такі домени використовуються, щоб поставити з них посилання на просувний сайт, зробити 301 редирект або включити до блог-мережу.

Незважаючи на те, що SEO-маніпулятори часто використовують масово закуплені прострочені домени для просування, часто роблячи їх частиною блог-мереж, сам метод не є Black Hat апріорі.

 • Колишній глава команди Google по боротьбі з пошуковим спамом Метт Каттс може уявити ситуацію, в якій на сайт посилаються кілька інших сайтів через 301 редирект, і це не буде покарано пошукачем – до тих пір, поки такі редиректи не є основним джерелом посилань (для тих, хто не розуміє по-англійськи – можна включити субтитри):
 • Хоча Денні Салліван ще в 2009 писав, що посилання з дропов можуть не передавати «посилальний сік», практика показує, що в 2017 редирект з тематично пов’язаних з сайтом-реципієнтом дропов працює.
 • Хлопці з блогу Quicksprout кажуть, що це «просто працює», а професіонали в співтоваристві Moz погоджуються, що метод дієвий, якщо його застосовувати правильно і не зловживати ним.

Сьогодні ми подивимося на те, як це робити правильно.

Пошук прострочених доменів

Є багато сайтів, що пропонують доменні імена на продаж, але я волію користуватися мета-пошукачем прострочених доменів expireddomains.net. Він надає можливість поекспериментувати з фільтром пошуку і показує невелику статистику по представленим сайтів, хоча вона не завжди точна.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

В даному прикладі галочка навпроти «.ru» коштує для вас, читачі. Я буду шукати домен для мого клієнта, власника сайту з продажу кави в Орегоні, США. Ви також можете позначити «.ua» або «.su», так як сайти на цих доменах можуть бути російською.

Також на цьому етапі можна задати ключове слово, яке ви хочете бачити в доменному імені і кількість зворотних посилань і доменів, які посилаються на сайт. Я ставлю тільки один домен, тому що наступна позиція – 10, і я не хочу втрачати доменні імена з 5-9 які посилаються доменами в пошуку.

Як видно нижче, фільтри не завжди працюють коректно, але вже на другій сторінці є цікаві кандидати на покупку.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Фільтрація знайдених доменів

Не варто відразу кидатися і купувати доменне ім’я з найбільшою кількістю посилань. Статистика expireddomains не ідеальна, а зіпсований сайт, який посилається на вас, може сильно знизити ваші позиції в пошукових системах.

Перш ніж робити рішення про покупку, потрібно зробити як мінімум наступне.

Перевірити посилальний профіль простроченого домену

Оскільки нам важливо якість посилань, а не кількість, то потрібно перевірити які сайти посилаються на домен. Всі 50 тисяч посилань на домені MomsMorningCoffee.com я, звичайно, не перевірю, але хоча б кілька подивитися варто.

Читайте також: Чек-лист по оптимізації сайту, або 100+ причин не ховати SEO

Moz Open Explorer, яким я користуюся, далекий від ідеалу – інструмент оперує індексом мережі двомісячної давнини – але у відсутність більш дорогих і більш ефективних інструментів підійде і це.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Число 2 766 сильно відрізняється від 50 000, заявлених на expireddomains, але все одно добре. Низький показник спаму і те, що на домен посилаються в основному особисті блоги з таким же низьким показником спаму, це теж добре.

А ось приклад статистики, після якої потрібно видаляти домен зі списку покупок. Швидше за все, попередні власники просували його маніпуляціями пошукових алгоритмів.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Подивитися, як виглядав раніше сайт

Заходимо на Archive.org і вводимо адресу потенційної покупки. Якщо домен був проіндексовані цим ресурсом, ви зможете подивитися, як виглядало його вміст в момент індексації.

MomsMorningCoffee.com виявився досить великим порталом, але не впевнений, що це підходить моїм клієнтам. Бажано, щоб сайт мав схожу тематику, і в минулому ранжировался по тим же, або приблизно тими ж словами, що і просувний сайт. Але задуматися варто.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Інший сайт, HomeCoffeeService.com, показав себе краще, це дійсно сайт з продажу кави. Незважаючи на пропозицію по обміну посиланнями, власники сайту просили продавців віагри, сиаліса, порнографії та інших речей, посилання на які втоплять сайт, не зв’язуватися з ними. Судячи з позитивною статистикою в Moz Open Explorer, ті своє слово дотримали.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Дійсно дуже хороший кандидат. Не дивно, що реєстратор GoDaddy виставляє його на торги за 5 000 доларів. Купувати я його, звичайно, не буду.

До речі, ось приклад того, чому варто заглянути на веб-архів перед рішенням про покупку. ArabicaCoffee.com у 2009 році зазнав ребрендинг…

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Такої історії точно слід уникати.

Скористайтеся «Гуглом»

Іноді найпростіший спосіб – самий дієвий. Наберіть доменне ім’я в пошуковій системі, щоб перевірити репутацію сайту. Також корисно набрати в пошуковий рядок site:domain.com щоб перевірити, проіндексовані чи сторінки сайту пошукачем – в деяких випадках відсутність результатів за запитом може означати, що сайт знаходиться в лазні.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Схоже власники MomsMorningCoffee.com переїхав за новою адресою, але не налаштували 301 редирект зі свого старого проекту. Багато втрачають.

Пошук по ще одному сайту, менш перспективним, нічого не дав.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Компанія, очевидно, закрилася, але нічого поганого про них не пишуть. На жаль, веб-архів за 2016 показує лише редиректи на сайт, який теж перенаправленням веде на якийсь блог, тому цей домен я теж використовувати не буду.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat
Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Ще один домен, хоч і не був проіндексовані, не знаходиться в лазні Google.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Їх і ще один домен я і збираюся купити.

Читайте також: Як скласти семантичне ядро, якщо ви не сеошник і не хочете ним бути

Купівля простроченого домену та 301 редирект

CoffeeBrews.net і CoffeeMillions.com знаходяться в продажу до «backorder». Це означає, що аукціон на доменне ім’я ще не почався, але можна поставити ставку заздалегідь, і забрати його за мінімальною ціною, якщо ніхто інший не буде змагатися з вами. Хтось вже поставив мінімальну ставку на CoffeeMillions.com, тому мені доведеться її перебивати, якщо я хочу отримати домен.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

З третім доменом в списку, CoffeeCups.mobi, все простіше. Він вже прострочений і доступний для реєстрації на GoDaddy.

Як використовувати дропи при просуванні. Ні, стаття не про Black Hat

Moz Open Explorer дає цьому домену тільки 17 DA і показує 33 посилання.

Незважаючи на те, що багато SEO-фахівці радять купувати домени з DA від 25, я додаю його в корзину. Практика показує, що для ранжирування сайтів з низько і середньочастотним запитам цього вистачає з головою.

Після покупки я оновлю контент на моїх сайтах: зміню текст з орієнтацією на потрібні ключові слова оптимизирую картинки під веб і виправлю помилки в коді, щоб спростити індексацію. Також я використовую Google Disavow Tool щоб видалити небажані посилання на мої сайти. Після близько місяця очікування я настрою 301 редирект на головну сторінку сайту, який просувається.

Вуаля!

Коротко

Якщо коротко, ось що потрібно робити:

 • Відфільтрувати видачу на мета-пошуковику під потрібні вам параметри.
 • Відібрати сайти, які підходять вам.
 • Перевірити їх посилальний профіль.
 • Подивитися веб-архів домену.
 • Погуглити для перевірки репутації домену і відсутності бана Google.
 • Купити і виправити у відповідності з вашими потребами.
 • Налаштувати 301 редирект.

Хороший домен-донор повинен бути:

 • Не в бані пошуковиків.
 • Не використаний раніше для сумнівних цілей.
 • Хороший посилальний профіль без спаму.
 • Схожий з вами за тематикою і ключовими словами.
 • Не міняв, або не радикально змінював тематику.

За час моїх пошуків, які лягли в основу цієї статті, я перевірив близько 40 сайтів, які з тієї чи іншої причини мені не підійшли. Це було довго і, місцями, нуднувато, але краще знайти два-три домену які вам підходять, ніж купувати десять доменів, які втоплять сайт-реципієнт.

І не забувайте, що більше – не значить краще. Якщо на ваш основний сайт занадто багато редиректів, це може викликати реакцію Google. Не буду давати конкретну цифру, так як немає ніяких даних щодо максимальної безпечної частки дропов в ссылочном профілі, але якщо 50 % ваших посилань – це редиректи з прострочених доменів, я б сказав, що пора щось міняти.

Наприклад, для моїх клієнтів, яким я шукав дропи в цій статті, швидше за все ці три будуть єдиними.

БОНУС – як безкоштовно отримати користь від простроченого домену

Що? Ви дочитали це полотно тексту до кінця? Спасибі, мені дуже приємно. Не можу залишити такий вчинок без винагороди.

Ось як можна отримати чистий профіт від дропа, не купуючи його і не вплутуючись в сіру зону SEO:

 • Знаходимо дроп за суміжною тематикою з цільовим сайтом.
 • Виймаємо вхідні посилання будь-яким інструментом.
 • Відбираємо найменш спамний сайти.
 • Зв’язуємося з веб-майстром і повідомляємо, що на такий-то сторінці у нього бите посилання.
 • Добродушно пропонуємо своє посилання як заміну.

Не сподівайтеся на великий відсоток позитивних відповідей, але навіть якщо 10 людей погодяться, ви отримаєте 10 безкоштовних і абсолютно моральних і легальних посилань.