Як використовувати email-маркетинг і чому він актуальний

369

Багато інтернет-маркетологи більше не вважають email-маркетинг актуальною темою, розраховуючи переважно на твіти, «лайки» і гуглівського кнопки «+1». Багато фахівців у сфері e-commerce зосередилися на модних інструментах, які у всіх на слуху. Вони називають електронну пошту старомодною і непотрібною. Та що про це говорити, ми самі дотримувалися такої ж точки зору до недавнього часу.

Треба визнати, що це було помилкою. Добровільно відмовлятися від прекрасно працює способу просування брендів, товарів, послуг, — що може бути дурніші?

Отже, чому маркетинг за допомогою електронної пошти є актуальною темою? І як ми це зрозуміли?

Величезна аудиторія

E-mail досі залишається одним з найпопулярніших каналів обміну повідомленнями в інтернеті. За різними даними 70-80% інтернет користувачів перевіряють свої електронні скриньки більше шести разів на день. Це підтверджує, що «електронкою» лишається найнадійнішим способом зв’язку з аудиторією.

Люди воліють email

Facebook та інші соціальні мережі є прекрасним засобом пошуку старих друзів і нових знайомих. Сервіс мікроблогів Twitter дозволяє коментувати події, що відбуваються в режимі реального часу. А електронна пошта залишається все ще традиційним інструментом для обговорення ділових питань.

За даними дослідження компанії ExactTarget, 77% інтернет-користувачів вважають за краще отримувати бізнес-повідомлення з допомогою email. Ваші кінцеві споживачі звикли використовувати соціальні платформи для спілкування, а «електронку» для обміну діловими повідомленнями. Не змушуйте їх відмовлятися від своїх звичок заради сумнівних експериментів.

Email-маркетинг приносить результат

Часи покупки баз електронних адрес і масових розсилок давно пройшли. Однак email-маркетинг залишається ефективним інструментом збільшення продажів. За інформацією дослідників фірми MarketingSherpa, 66% веб-користувачів коли-небудь здійснювали покупки після отримання рекламного електронного листа. А 67% компаній, що взяли участь в дослідженні, збільшили бюджет на email-маркетинг в 2012 році.

Електронна пошта доповнює SMM — і SEO-кампанії

Використання email значно збільшує ефективність маркетингу малого бізнесу в інтернеті. Наприклад, старт нової кампанії в соціальних мережах стає більш успішним, якщо ви відправляєте своїм знайомим листа з повідомленням про початок нового проекту. Шанси на успіх кампанії збільшуються, якщо у вас є багато знайомих, яким цікаві ваші ініціативи.

Розсилка друзям і знайомим лінків на цікаві і корисні матеріали вашого сайту є ефективним способом отримання природних зовнішніх посилань. Крім цього, маючи великий список електронних адрес друзів і потенційних клієнтів, ви зможете попросити їх зробити ретвіт або написати відгук про тому чи іншому продукті.

Як використовувати email-маркетинг для розкрутки бізнес-проекту

 • Створіть базу електронних адрес
 • Дивно, але багато підприємців взагалі не мають якогось списку адрес своїх клієнтів. Інші рідко оновлюють такий список і не стежать за його актуальністю.

  Почніть з створення двох списків. Внесіть в перший електронні адреси існуючих клієнтів, а у другій «електронки» можливих споживачів. Це не викличе у вас труднощів.

  Не купуйте готові бази електронних скриньок. Усі дослідження доводять неефективність розсилок листів купленим адресами. Збирайте «електронки» ваших клієнтів, продаючи їм послуги або товари. Стимулюйте відвідувачів сайту підписуватися на розсилку, залишаючи при цьому реальний адресу електронної пошти.

 • Організуйте інформаційну розсилку
 • Скористайтеся найпростішим способом почати email-маркетингову кампанію — розсилайте хоча б один раз в місяць інформаційні листи. Ваша компанія є однією з кращих в своїй ніші, чи не так? Поділіться з вашими існуючими та потенційними клієнтами і партнерами корисною інформацією, яка зробила вас лідером.

  Використовуйте одну з численних безкоштовних платформ для організації розсилок. Встановіть на своєму сайті форму підписки, вибирайте запам’ятовуються шаблони електронного листа.

 • Організуйте спеціальну розсилку
 • Впоравшись з щомісячними інформаційними листами, приступайте до створення кількох спеціальних розсилок. Цей процес є трудомістким, проте саме він приносить максимальний результат.

  Створюйте та надсилайте вашим клієнтам листи, які допоможуть їм вирішувати будь-які проблеми, які мають відношення до сфери вашої діяльності. Розсилайте ці листи виключно підписалися адресатам. Це дозволить вам працювати з мотивованою аудиторією.

  Чим більш корисними і інформативними будуть ці листи, тим більше клієнтів відгукнеться на них.

 • Оцінюйте результати
 • Оцінюйте ефективність email-маркетингу, щоб розуміти, як працює цей інструмент і які результати він приносить. Організувавши інформаційну та спеціальні розсилки, подбайте про фіксацію лідів, які генерує цей канал.

  Постарайтеся уникнути типової для малого бізнесу проблеми — багато підприємці часто не вміють збирати і аналізувати дані про ефективність маркетингових заходів. Зверніться до зовнішніх консультантів, якщо ви не володієте інструментами фіксації лідов.

  Висновок

  Email-маркетинг втратив популярність у зв’язку з розвитком альтернативних методів просування, однак він залишається одним з найбільш ефективних способів «достукатися» до цільової аудиторії. Результативність поштових розсилок підтверджується численними дослідженнями, але далеко не кожен підприємець веде бази електронних адрес існуючих і потенційних клієнтів.

  Як і інші методи розкрутки бізнесу в інтернеті, email-маркетинг не є універсальним зброєю або панацеєю. Однак він повинен бути одним з ключових елементів стратегії просування малого бізнесу. Спробуйте цей інструмент, щоб переконатися в його ефективності. Оцініть синергетичний ефект, який дає email-маркетинг в комплексі з іншими способами залучення споживачів.