Як використовувати Flickr для просування бізнесу

349

Соціальні мережі для спілкування, а не для маркетингу. Але вас це не зупиняє: ви публікуєте в мережах цікавий контент, проводите конкурси, розповідаєте про нові продукти. Зрештою, це теж спілкування, правда? Проблема в тому, що так вважає більшість брендів. З-за цього новинні стрічки вашої аудиторії забиті маркетинговим контентом, який користувачі вчаться не помічати. Як прорватися через рекламний галас? Спробуйте використовувати для соціального маркетингу мережі, які більшість брендів вважають для цього невідповідними. Одна з таких мереж — Flickr.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Що таке «Фликр»

Flickr — це фото — і відеохостинг, призначений для зберігання та обміну контентом. Цей сервіс має соціальні функції: можливість встановлювати зв’язки з іншими користувачами і стежити за їх публікаціями, вступати в тематичні співтовариства, оцінювати та коментувати фото і відео.

Після реєстрації користувачеві доступний 1 Тбайт дискового простору. Платний аккаунт, вартість якого становить 50 USD на рік, дозволяє зберігати необмежений обсяг інформації.

Щоб завантажити фотографію, необхідно увійти в особистий кабінет і скористатися кнопкою Add. Під час завантаження ви можете вказати назву фото, додати опис і мітки.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

З допомогою меню Add to albums ви можете завантажити фото в альбом, а кнопка Add to groups дозволяє опублікувати контент в групах.

В основному меню Flickr є опції You, People, Groups, Explore, Create, Upload. З їх допомогою ви можете знайти і додати в друзі цікавих користувачів, вступити в групи або створити власні, знайти фото, завантажити нові зображення і відео. За допомогою форми пошуку ви можете знайти контент, зазначений відповідними тегами.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Чим просування в «Фликр» відрізняється від просування в Instagram та Pinterest? На відміну від Instagram, користувачі Flickr не сфокусовані виключно на себе, своєї їжі, одязі і місцях, в яких вони побували. На відміну від Pinterest, Flickr не перетворився у віртуальну вітрину або дошку бажань користувача.

Читайте також: Як оптимізувати фото і залучати трафік з пошуку по картинках

Які маркетингові завдання можна вирішувати за допомогою Flickr

Соціальний сервіс Flickr не підходить для прямих продажів і явної реклами. Це твердження з деякими застереженнями підходить і для інших соцмереж. Однак користувачі та керівники спільнот Flickr дійсно погано відносяться до маркетингового контенту. Якщо ви станете публікувати виключно фото свого продукту, а в описі вказувати ціну і закликати купити, фолловери будуть від вас відписуватися. Публікація рекламного контенту також може коштувати вам членства в групах.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Flickr підходить для м’якого просування бренду, неформального спілкування з потенційними та існуючими клієнтами, вірусного розповсюдження фотографій. Хочете модних SMM-термінів? Flickr — це ідеальний майданчик для візуального сторітеллінга. Його можна використовувати, щоб розповідати аудиторії про компанію, формувати в людей потреби.

Наприклад, уявіть, що ви продаєте кондитерські вироби. Якщо ви сфотографуєте торт, напишіть ціну і скажете, що всім замовникам до кінця тижня надається знижка, це не спрацює. А якщо ви будете постійно публікувати фото своїх кулінарних шедеврів, брати участь у дискусіях у профільних групах, спілкуватися з однодумцями, про ваш бренд дізнається багато людей. Вони потраплять на ваш офіційний сайт, виберуть потрібний продукт і його замовлять.

Як використовувати Flickr в маркетингу

Як відомо, картинка коштує тисячі слів. Якщо ви плануєте використовувати Flickr для просування бренду, будьте готові створювати та публікувати тисячі картинок. Нижче ви знайдете рекомендації, які допоможуть вам ефективно розповідати про свій бізнес.

1. Розповідайте історію свого бренду та продукту

Так, мова знову йде про візуальний сторителлинг. Ви повинні створювати та публікувати якісні фото, які тим чи іншим чином пов’язані з вашим бізнесом і продуктом. Це легко зробити, якщо ви малюєте картини, ліпіть скульптури або хоча б печете булочки на замовлення. А як бути, якщо ви продаєте смартфони і ноутбуки?

Команда Flickr відповідає на це питання в рекомендаціях по використанню сервісу організаціями. Якийсь власник магазину велосипедів фотографує кожного покупця і публікує його фото з товаром. Кажете, ви пишіть код? З боку це виглядає нудно, а задоволені клієнти живуть десь за океаном? Flickr наводить приклад технічної компанії, яка публікує відео і фото з волонтерських акцій і корпоративних заходів.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Наступні поради зроблять ваші публікації більш ефективними:

  • Пропонуйте аудиторії фото, створені вами.
  • Приділяйте увагу якості зображень. Хоча б час від часу наймайте професійного фотографа.
  • Додавайте інформативні назви фотографій і опису.
  • Додавайте мітки, за якими користувачі шукають ваші фото.
  • Додавайте фото в тематичні групи.

Читайте також: Як використовувати Instagram для просування бізнесу: 13 практичних порад

2. Використовуйте силу спільнот

Приєднуйтеся до спільноти, які пов’язані зі сферою вашої діяльності. Наприклад, якщо ви продаєте випічку, вступіть у всі кулінарні спільноти, які знайдете. Беріть участь в обговореннях, оцінюйте контент інших користувачів, діліться чужими фотографіями.

Обов’язково створіть співтовариство. Публікуйте в ньому власні фото, а також відповідний контент інших користувачів. Зробіть так, щоб ваша група стала джерелом натхнення і тригером бажання для потенційних клієнтів.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

3. Стимулюйте користувачів ділитися вашим контентом

Це очевидна тактика, приносить успіх у будь-якій соціальній мережі. Як стимулювати шерінг? По-перше, ви повинні публікувати гарні та оригінальні фотографії. Настільки гарні і оригінальні, що користувачі помітять їх серед тисяч інших зображень.

По-друге, вам доведеться враховувати специфіку Flickr. Зробіть завантажені зображення доступними для всіх користувачів, а також видимими для пошуку. Для цього в особистому кабінеті виберіть вкладку Permissions.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Дозвольте всім користувачам переглядати, коментувати і позначати ваші фото.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Виберіть підходящий для вас тип ліцензії Creative Commons. Наприклад, просто дозвольте користувачам використовувати ваше фото в будь-яких цілях за умови вказівки авторства.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Читайте також: 30+ безкоштовних інструментів для створення і обробки зображень

Переконайтеся, що фото можна знайти за допомогою пошукових систем.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Якщо ви використовуєте ці налаштування, користувачі не будуть боятися ділитися вашим контентом.

4. Інтегруйте Flickr з корпоративним сайтом

Якщо ви використовуєте сайт на WordPress, зверніть увагу на Flickr Photostream або інші плагіни, що дозволяють публікувати фотоальбоми на сайті. Для сайтів на Drupal можна використовувати відповідне розширення. Для сайтів на Joomla підійде цей інструмент.

Якщо ви не хочете використовувати плагіни, опублікуйте на сайті посилання на ваш профіль або фотоальбоми. Також ви можете публікувати посилання на фото в інших соціальних мережах.

Щоб зробити профіль більш помітним, виберіть відповідний URL. Для цього перейдіть за посиланням і вкажіть бажаний адресу. Наприклад, ви можете використовувати назву компанії.

5. Розширюйте мережа контактів

Скористайтеся опцією пошуку друзів (People — Find Frinds), щоб знайти контакти передплатників з Facebook і Gmail. Також ви можете підписуватися на акаунти користувачів, які здаються вам цікавими.

Як використовувати Flickr для просування бізнесу

Просувати бізнес за допомогою Flickr легко

У всякому разі, не складніше, ніж за допомогою інших соціальних мереж. Публікуйте цікавий контент, зробіть його видимим для аудиторії, розширюйте мережу передплатників, беріть участь у спільнотах. Уникайте відвертої реклами і продажу. Не публікуйте посилання на ваш сайт під кожним фото, так як це не прийнято на Flickr. Станьте цікавими для аудиторії, тоді вона сама знайде можливість купити ваш продукт.