Як використовувати гостьовий постинг після заборони цієї технології

351

В середині січня пошукові маркетологи позбулися одного з інструментів просування проектів. Спеціаліст Google по боротьбі з пошуковим спамом Метт Каттс рекомендував припинити використовувати гостьовий постинг в якості інструменту отримання посилань. Власники ресурсів і оптимізатори негативно сприйняли нововведення найбільшої пошукової системи світу. Вони вважають, що Google закручує гайки, щоб стимулювати підприємців інвестувати в контекстну рекламу.

Чому розмови про смерть гостьового постінга передчасні і як використовувати цей інструмент в обставинах, що склалися? Читайте нижче.

Як використовувати гостьовий постинг після заборони цієї технології

Що сказав Метт Каттс

Почесний інженер Google Метт Каттс написав у своєму блозі, що рекомендує припинити використовувати гостьовий постинг в якості інструменту отримання посилань. Пан Каттс вважає, що гостьовий блогінг перетворився в спам-технологію. На його думку, якщо ви публікуєте багато нотаток на сторонніх ресурсах, то чините неправильно.

На доказ своїх слів Метт Каттс навів приклад отриманого ним листи від контент-маркетолога відомої інтернет-студії. Автор листа запропонував спеціалісту по боротьбі з пошуковим спамом Google опублікувати в його особистому блозі гостьову замітку. Контент-маркетолог гарантував релевантність статті інтересам аудиторії, висока якість та унікальність матеріалу. Натомість він попросив вставити в пост одну-дві відкриті для індексації посилання.

Метт Каттс порахував цю пропозицію спробою купити у нього посилання за контент. На думку експерта, така практика порушує рекомендації Google зі створення якісних сайтів. Пан Каттс зазначив, що спочатку гостьовий постинг був абсолютно природним явищем. Проте в даний час цей інструмент все частіше використовують для пошукових накруток. Тому Метт Каттс рекомендував критично ставиться до гостьовому блогінгу.

Гостьовий постинг — це не тільки SEO

Метт Каттс не вперше звертає увагу на гостьовий постинг. Ще в 2012 році він намагався показати різницю між природними нотатками на сторонніх ресурсах та спам-технологіями. В середині 2013 року пан Каттс рекомендував використовувати атрибут nofollow, щоб закривати посилання в гостьових постах. Чому це не призвело до смерті гостьового блогінгу?

Далекоглядні підприємці використовують гостьовий постинг для досягнення стратегічних маркетингових цілей, а не тільки в якості тактичного інструменту отримання зовнішніх посилань. У число таких цілей входять:

 • Збільшення охоплення аудиторії.
 • Брендинг.
 • Завоювання довіри споживачів.
 • Збільшення трафіку (ви ж пам’ятаєте, що існують посилання, щоб приводити на сайт відвідувачів).
 • Побудова спільноти.
 • Підвищення авторитету автора.
Як використовувати гостьовий постинг після заборони цієї технології

Однак нове заяву Метта Каттса про смерть гостьового постінга стане серйозною проблемою для маркетологів і бізнесменів, що публікують гостьові пости для збільшення охоплення аудиторії. Їм доведеться доводити власникам сайтів і Google, що їх публікації не пов’язані з бажанням отримати спам-посилання.

Як стати бажаним гостем на будь-якому сайті після смерті гостьового постінга

Власники авторитетних сайтів і блогів будуть скептично ставитися до пропозицій маркетологів про публікації гостьових постів. Вони порахують більшість потенційних гостей спамерами і відмовлять у співпраці. Наступні рекомендації допоможуть вам подолати недовіру власників сайтів:

 • Не обмежуйте відносини з власниками авторитетних сайтів публікаціями гостьових постів. Спілкуйтеся з власниками відповідних платформ в соціальних мережах, на форумах, в офлайні. Перетворіть гостьовий постинг в один з багатьох елементів вашої співпраці з власниками якісних ресурсів.
 • Пропонуйте власникам майданчиків серії тематичних публікацій. Такий підхід зробить вашу пропозицію більш привабливим і менш підозрілим в контексті спаму.
 • Позиционируйте себе в якості галузевого експерта або незалежного аналітика, а не гостьового автора.
 • Публікуйте гостьовий пост тільки в тому випадку, якщо власник сайту вказує ваше авторство з використанням атрибута rel=»author».
 • Якщо статті для гостьових публікацій пишуть ваші співробітники, простежте, щоб вони мали профіль в Google+. Це необхідно для підтвердження авторства.
 • Якщо ви співпрацюєте з групою авторів, виберіть нішу для кожного з них. Якщо Іван Іванов пише для вашого бренду статті про виробництві вікон, довіряйте йому працювати з усіма матеріалами даної тематики. Кожна нова публікація буде підвищувати авторитет Івана Іванова, що автоматично підвищує авторитет вашого бренду.
 • Оформляйте гостьові пости так, як оформляються публікації штатних авторів обраного сайту. Наприклад, не варто публікувати перед заміткою коротку біографію та перерахування досягнень автора, якщо приймає сайт зазвичай публікує статті без подібної інформації.
 • Не женіться за відкритими посиланнями. Думайте про розширення охоплення і збільшення трафіку, а не про незговірливості власника майданчика, який бажає закрити лінк атрибутом nofollow.
 • Відстежуйте ефективність гостьових публікацій. Використовуйте для моніторингу об’єктивні показники, наприклад, кількість переходів зі сторінки публікації.
 • Мета гостьового постінга — надати аудиторії сайту і бренду корисний контент експертного рівня. Отримання посилань в кращому випадку входить в число тактичних завдань даного методу контент-маркетингу.

  Як приймаючим сайтів уникнути звинувачень в торгівлі посиланнями

  Власник популярного блогу про SEO подумає двічі, навіть якщо сам Метт Каттс вийде на нього з пропозицією опублікувати гостьовий пост. Проте повна відмова від публікацій статей сторонніх авторів явно працює проти ресурсу.

  Як використовувати гостьовий постинг після заборони цієї технології

  Щоб уникнути звинувачень у торгівлі посиланнями, власники ресурсів повинні ретельно відбирати гостьових авторів. Наступні рекомендації допоможуть вам зберегти власний авторитет і уникнути санкцій пошукових систем, не відмовляючись від гостьових публікацій:

 • Переконуйтеся, що гості пропонують вам дійсно оригінальний контент. Мова йде не тільки про унікальність, яку можна перевірити протягом декількох хвилин. Гостьовий пост повинен знайомити аудиторію вашого сайту з новими ідеями.
 • Просіть авторів підписувати свої публікації справжнім ім’ям. Прив’язуйте пости до акаунтів авторів в Google+.
 • Переконуйтеся, що гість має уявлення про потреби вашої аудиторії. Добре, якщо потенційний автор бере активну участь в обговореннях на вашому сайті або в соціальному співтоваристві.
 • Ретельно перевіряйте посилання. Вони повинні бути корисними для аудиторії і релевантними очікуванням читачів. Видаляйте відверто рекламні посилання.
 • Перевіряйте щирість гостей. Якщо вони навідріз відмовляються від публікації з закритими атрибутом nofollow посиланнями, задумайтеся про справжні мотиви потенційних партнерів.
 • Гостьовий постинг живий

  Гостьові публікації працюють на бренди, навіть якщо у них взагалі немає посилань. Якщо ви це розумієте, не турбуйтеся про словах Метта Каттса про нелегальність гостьового постінга. Пошукові системи борються зі спам-технологіями. Вони вітають ефективні маркетингові технології, до яких відноситься публікація якісного контенту на сторонніх майданчиках.

  А як ви використовуєте гостьовий блогінг?

  Адаптація матеріалу Time for Guest Blogging With a Purpose.