Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

259

Іноді ви не можете домогтися видалення спам-посилань. В цьому випадку залишається надія на інструмент відхилення посилань Google. Нижче ви знайдете керівництво по використанню Disavow Tool.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Що таке інструмент відхилення посилань

Найбільша пошукова система світу представила інструмент відхилення посилань восени 2012 року. З допомогою Disavow Tool власники сайтів можуть попросити Google не враховувати певні посилання.

Представляючи інструмент, почесний борець з пошуковим спамом Метт Каттс зазначив, що нова функція розроблена на прохання власників сайтів. З її допомогою вони зможуть обнуляти вплив сміттєвих посилань, які не мають відношення. Напевно Disavow Tool підходить для відхилення посилань, якими веб-майстри мають відношення. Мова йде про куплених з метою маніпуляції видачею в попередні роки беклінках.

Інструмент відхилення посилань можна використовувати для захисту від недоброзичливців, які закуповують сотні сміттєвих посилань з метою зруйнувати авторитет вашого сайту з точки зору пошукової системи. Також Disavow Tool підходить для виправлення старих помилок: обнулення ваги раніше куплених беклінків.

Некоректне використання інструменту відхилення посилань може негативно позначитися на позиціях і трафік на ваш сайт. Тому обнуляйте тільки ті посилання, які були створені для маніпуляції видачею або погіршення позицій вашого ресурсу.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Як створити список посилань

Щоб обнулити спамний посилання, вам необхідно отримати максимально повний список беклінків, вибрати сміттєві посилання, внести їх в текстовий файл і відправити в Google за допомогою Disavow Tool.

Щоб отримати список посилань на ваш сайт, скористайтеся інструментами для веб-майстрів Google. Увійдіть в меню «Пошуковий трафік – посилання на ваш сайт». Перейдіть по посиланню «Додатково».

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

На сторінці скористайтесь опціями «Завантажити більше посилань для прикладу» і «Завантажити останні посилання».

Також ви можете скористатися інструментами для пошуку посилань сторонніх розробників. Зверніть увагу на наступні:

  • Majestic. Ви можете отримати список посилань безкоштовно, однак для цього необхідно зареєструватися та підтвердити право на сайт.
  • Open Site Explorer. Використання цього інструменту описано в статті про отримання посилань в 2015 році.
  • Ahrefs.com. Це платний сервіс, однак його якість коштує витрачених коштів.

Читайте також: 500+ кращих інструментів для комплексного просування сайту

Об’єднайте посилання в загальний документ і отримаєте список доменів

Перенесіть посилання, отримані за допомогою різних інструментів, у текстовий документ Notepad++. Ви отримали список всіх беклінків, виявлених за допомогою різних інструментів. Не турбуйтеся про повторювані посилання, або вони будуть видалені на наступних етапах роботи.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Тепер необхідно видалити з адрес значення https://, htpp:// і www. Для цього натисніть комбінацію клавіш Ctrl+H. В полі «Знайти» вставити значення htpp:// і натисніть кнопку «Замінити все». Повторіть операцію для значень https:// і www.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Тепер ви можете видалити значення URL після символу «/». Натисніть Ctrl+H, в полі «Знайти» вставити значення (/.+)$. Виберіть режим пошуку «Регулярні вирази» і натисніть кнопку «Замінити все». Ви отримали список посилаються на ваш сайт доменів.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Читайте також: 20 тактик линкбилдинга, які працюють

Видалити дублікати

Для цього вставити список доменів в таблицю. Використовуйте будь-редактор таблиць, наприклад, MS Excel, LibreOffice Calc або «Таблиці» Google Docs.

Скористайтеся вбудованим фільтром для видалення дубльованих даних. Якщо ви використовуєте MS Excel, увійдіть в меню «Дані» і скористайтеся опцією «Видалити дублікати». В LibreOffice Calc виберіть меню «Дані – Фільтр – Стандартний фільтр». В меню «Параметри» установіть прапорець навпроти опції «Без повторень» і натисніть «OK».

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Виконайте аудит посилань

Ви отримали таблицю посилаються на ваш сайт доменів. Тепер вам необхідно оцінити кожен домен і відзначити сайти, посилання з яких необхідно відхилити. Оцінюючи конкретний домен, дайте відповідь на наступні питання:

  • Посилання на цьому домені з’явилася природно або була куплена?
  • Чи переходять реальні користувачі по посиланню з даного домену?
  • Не є посилається сайт линкопомойкой, неякісним каталогом, сервісом соціальних закладок?
  • Не вважатиме представник Google посилання спамной, якщо побачить її?

У матеріалі про застарілих тактики линкбилдинга ви знайдете додаткові ознаки спам-посилань. Після проведення аудиту ви отримаєте список посилаються доменів з позначками.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Відфільтруйте домени, які містять позначку «Відхилити», з допомогою стандартного фільтра вашого редактора таблиць. Ви отримаєте список доменів, посилання з яких необхідно обнулити.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Читайте також: 6 просунутих тактик внутрішньої оптимізації за допомогою ключових слів

Створіть файл з посиланнями і завантажте його в Disavow Tool

Щоб скористатися інструментом відхилення посилань, вам необхідно внести підлягають обнулення беклінків в текстовий файл. Перед копіюванням даних з таблиці вам необхідно додати до назв доменів значення «domain:». Це дозволяє відхилити всі посилання з обраного домену.

Якщо ви хочете скинути лінки з декількох доменів, ви можете додати потрібне значення уручну. А якщо обнулення підлягають кілька десятків посилань, додати значення «domain:» можна з допомогою наступній формули: =»domain:»&A1.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Скопіюйте дані із стовпця B в блокнот і збережіть файл у форматі txt. Тепер ви можете відправити його в Google.

Як використовувати інструмент відхилення посилань Google

Залишається трохи почекати

«Гугл» обнулить посилання з зазначених вами доменів, коли пошукові роботи будуть в черговий раз індексувати посилається ресурс. Якщо ваш сайт отримав санкції за спам-посилання, доведеться запастися терпінням. Ви можете розраховувати на відновлення репутації ресурсу в період від декількох тижнів до декількох місяців. До речі, ви можете при необхідності додавати в список нові спам-домени або видаляти з нього помилково додані якісні ресурси.

Адаптація матеріалу Your Start-to-Finish Guide to Using google’s Disavow Tool by Marie Haynes.