Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

407

Контент-маркетинг є однією з найбільш ефективних і зручних стратегій просування для малого бізнесу. Цей маркетинговий підхід привертає увагу потенційних клієнтів до вашого підприємства і формує лояльну аудиторію і спільнота споживачів вашого продукту.

Ефективність контент-маркетингу визначає його популярність серед підприємців та власників малого бізнесу. За даними огляду компанії HubSpot 2013 State of Inbound Marketing, 43% американських підприємств, штат яких не перевищує п’яти осіб, які використовують цю стратегію.

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

Використовуючи контент-маркетинг, малий бізнес отримує можливість конкурувати з великими компаніями. Це пов’язано з різницею у підходах до просування — поки великі корпорації купують дорогу малоефективну рекламу, невеликі компанії залучають клієнтів відносно недорогими способами.

Нижче ви знайдете інформацію, як невеликі підприємства США використовують контент-маркетинг. Також ви познайомитеся з покроковим планом використання контент-маркетингу як інструменту конкуренції малого бізнесу з великими компаніями.

Як малий бізнес використовує контент-маркетинг

За даними дослідження Content Marketing Institute і Outbrain, американський малий бізнес, що працює в сегменті B2B, витрачає 31% рекламного бюджету на контент-маркетинг. Американські компанії з чисельністю персоналу понад 1000 осіб витрачають на контент-маркетинг 24% рекламного бюджету.

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

57% підприємців планують збільшити витрати на даний спосіб просування найближчим часом. І тільки 46% корпорацій підуть на цей крок.

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

Отже, невеликі підприємства, що працюють в сегменті B2B, охоче витрачають рекламні бюджети на контент-маркетинг. Незважаючи на це, вони використовують менше тактичних маркетингових інструментів порівняно з великим бізнесом. У середньому, малий бізнес застосовує 12 інструментів, тоді як великі підприємства використовують 16 інструментів.

До найбільш популярних каналів поширення інформації серед представників малого бізнесу належать:

 • Промоутування контенту через соціальні мережі (використовують 86% підприємців).
 • Промоутування контенту через власні сайти за допомогою SEO-трафіку (82% підприємців).
 • Email-маркетинг (81% підприємців).

Малий бізнес використовує відеоматеріали рідше, ніж великі компанії. При цьому невеликі компанії частіше займаються блогінгом, ніж корпорації.

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

76% представників малого бізнесу ведуть власні блоги. Блогінг є менш витратним тактичним інструментом контент-маркетингу, тому невеликі підприємства випереджають великий бізнес за даним показником.

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

Малий бізнес в середньому підтримує активність у п’яти соціальних мережах. Великі компанії справляються зі спілкуванням лише в чотирьох мережах. Невеликі підприємства, що працюють в сегменті B2B, найчастіше використовують LinkedIn (83%), Twitter (81%) і Facebook (80%). Ми нещодавно писали, з чим пов’язані такі переваги. Великі компанії частіше за все використовують Facebook (80%), Twitter (76%) і YouTube (74%).

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

Більше половини невеликих підприємств США створює контент самостійно. Тільки 39% підприємців віддають цю функцію на аутсорсинг. 65% великих компаній наймають контент-агентства, що говорить про неготовність великого бізнесу США самостійно створювати контент.

Як використовувати контент-маркетинг для просування малого бізнесу і чому це варто робити

Ми вже писали, що необхідність створювати велику кількість контенту є головною проблемою для британського бізнесу, що робить ставку на контент-маркетинг. Американські невеликі фірми, що працюють в сегменті B2B, також стикаються з даними перешкодою. Оскільки зміст власної редакції навряд чи є доцільним для малого бізнесу, можна прогнозувати зростання попиту на послуги контент-агентств найближчим часом.

Чому малий бізнес любить контент-маркетинг

Як зазначалося вище, 43% малих підприємств у США використовують контент-маркетинг. Компанія HubSpot визначила головні причини, що перетворюють даний маркетинговий підхід в самий зручний інструмент просування малого бізнесу. До них відносяться:

 • Мобільність малих підприємств і висока швидкість реакції їх співробітників. Невеликі компанії можуть швидко відповідати на запитання аудиторії у соціальних мережах, коментувати дописи у блогах і виконувати інші дії, що відносяться до контент-маркетингу.
У свою чергу, співробітник великої компанії повинен написати начальнику доповідну про появу нового коментаря в соціальній мережі. Після цього начальник доручить відповідальному спеціалісту створити наказ про необхідність відповісти на коментар… Одним словом, потенційний клієнт буде довго чекати реакції на своє питання. Звичайно, це перебільшений приклад, але він недалекий від реальності.
 • Здатність малого бізнесу фокусуватися на мікросегменти ринку. Великі компанії створюють спільні рекламні оголошення, які не враховують інтереси невеликих груп споживачів. Підприємці легко можуть дозволити собі створення нішевого контенту.
 • Нестандартність мислення представників малого бізнесу. Багато індивідуальні підприємці та власники невеликих компаній мають за плечима хороший бізнес-досвід. Вони перевершують лінійних співробітників великих корпорацій в креативності, знанні ринку, ефективності. Тому представники малого бізнесу пропонують аудиторії більш корисний контент порівняно з великими фірмами.
 • Обмеженість малого бізнесу в ресурсах. Великі компанії можуть дозволити собі розкидатися грошима направо і наліво, публікуючи малоефективні рекламні оголошення та статті сумнівної якості. Малий бізнес заощаджує час і фінансові ресурси, тому робить ставку на якісний контент.
 • Прагнення малого бізнесу працювати у незайнятих нішах. Невеликі компанії шукають перспективні ринки з низьким рівнем конкуренції. Вони часто пропонують споживачам абсолютно нові ідеї. Контент-маркетинг допомагає формувати попит і пояснювати аудиторії способи використання продукту в таких випадках. Великий бізнес частіше працює в сегментах ринку з високим рівнем конкуренції. Споживачі в таких нішах часто знають все або практично все про продукт, що зменшує ефективність контент-маркетингу.

Отже, малий бізнес найчастіше використовує контент-маркетинг в порівнянні з великими підприємствами, а також робить це більш ефективно. Але це не означає, що просування продуктів і брендів з допомогою контенту підходить тільки невеликим компаніям. Великий бізнес також активно використовує контент-маркетинг, про що можна почитати тут.

Як використовувати контент-маркетинг в боротьбі за частку ринку з великими компаніями

Малий бізнес стикається з різними труднощами, намагаючись конкурувати з великими корпораціями. Однак контент-маркетинг є одним з інструментів, що допомагають давидам від бізнесу перемагати транснаціональних голиафов (детальніше про це читайте тут).

Наступні п’ять порад допоможуть вам просувати малий бізнес і успішно конкурувати з великими компаніями, використовуючи контент-маркетинг:

Визначте точку диференціації вашого бізнес-проекту

Подумайте, які у вас є переваги перед конкурентами. Дайте відповідь на наступні питання, щоб визначити сильні сторони свого проекту:

 • Що можуть отримати клієнти у вашій фірмі, чого не запропонують їм у великій компанії?
 • Що робить вашу пропозицію особливим з точки зору покупця?

Розкажіть про це клієнтам у своїх публікаціях.

Визначте вашу цільову аудиторію

Вище зазначалося, що великі компанії можуть дозволити собі стріляти з гармати по горобцях — публікувати оголошення однакові для всіх клієнтів. Ви зможете використовувати більш точне зброю, чітко визначивши і структурувавши цільову аудиторію. Це дозволить створювати контент для кожної групи потенційних споживачів.

Наступні питання допоможуть скласти портрет потенційного клієнта:

 • Хто ваш ідеальний споживач? Що робить його бажаним відвідувачем вашого сайту або магазину? Що впливає на споживчі переваги ідеального клієнта?
 • Чим цікавиться ваш ідеальний споживач, який він чоловік?
 • В якій інформації потребують ваші клієнти, вибираючи товари і послуги?
 • Як ідеальний споживач поводиться в соціальних мережах?

Використовуйте отриманий портрет, щоб створювати таргетований контент.

Визначте своїх основних конкурентів

Багато підприємців щиро дивуються, коли дізнаються, що хтось пропонує їх клієнтам схожий продукт на більш вигідних умовах. Слідкуйте за конкурентами, щоб не опинитися в такій ситуації.

Відповіді на запитання допоможуть робити це:

 • Які великі компанії є вашими конкурентами?
 • Як вони конкурують з вами? Які пропозиції цих компаній схожі на ваші?
 • Як пропозиції конкурентів впливають на ваш бізнес і маркетинг?

Розкажіть аудиторії, чому ваші пропозиції залишаються кращими на ринку. Не критикуйте конкурентів, будуйте свою маркетингову кампанію на позитивних повідомленнях.

Доповніть вашу пропозицію

Подумайте, як зробити свій продукт більш привабливим для споживача. Клієнт повинен отримувати щось особливе, співпрацюючи з вами.

Дайте відповідь на такі питання:

 • На який рівень сервісу розраховує клієнт, звертаючись до вас? Пам’ятайте, якісне персоналізоване обслуговування відноситься до ключових переваг малого бізнесу перед великими корпораціями.
 • Який контент стане доповненням, що робить ваш продукт особливим? Наприклад, ви можете публікувати рецепти, споживчі гайди, кейси, які допоможуть клієнтам ефективно користуватися вашою пропозицією.

Ще раз зверніть увагу, ваша пропозиція може стати більш привабливим порівняно з аналогічними пропозиціями конкурентів, якщо ви просто доповніть його корисним відповідним контентом.

Приділіть увагу ціноутворення

Ні в якому разі не демпингуйте. По-перше, великий бізнес розорить вас, якщо сам вирішить знизити ціни. По-друге, покупці завжди будуть чекати від вас знижок, якщо ви спочатку позиціонуєте себе як дискаунтера.

Дайте відповідь на таке питання, встановлюючи ціну на свій продукт:

 • Скільки коштує такий же товар в конкуруючому магазині? Пам’ятайте, користувачі мають доступ до інтернету. Тому не обмежуйтеся вивченням пропозицій локальних гравців.

Постарайтеся пояснити аудиторії принципи ціноутворення. Це в першу чергу стосується малого бізнесу, який надає клієнтам складні послуги.

Таким чином, контент-маркетинг є зручним для малого бізнесу методом просування. Використовуйте його в якості інструменту конкуренції з великими компаніями. Для цього визначте свою цільову аудиторію. Розповідайте клієнтам, які можливості вони отримують, вибираючи вашу пропозицію. Багато споживачів віддають перевагу продукту малих фірм, так як у корпорацій просто не вистачає часу, щоб підтримувати діалог з аудиторією.

При створенні даного матеріалу ми багато почерпнули із статей 6 Signs That B2B Small Businesses Have Big Plans for Content Marketing Джо Пулицци і How to Position Your SMB for Success In 5 Easy Steps Хайді Коен.