Як використовувати нові функції соціальних мереж контент-маркетингу

301

Технічні можливості сучасних гаджетів і зростаюча пропускна здатність каналів зв’язку дають споживачам можливість легко дивитися, створювати і тиражувати відео. Публікуючи ролики в соціальних мережах, користувачі використовують хештегі для підвищення видимості свого контенту. Це стимулює обговорення і шеринги.

Деякі функції соціальних мереж, що з’явилися недавно, можуть сильно вплинути на контент-маркетинг в цілому і SMM зокрема. Наприклад, у середині року Facebook забезпечив підтримку хэштегов, що дозволяють користувачам легко шукати тематичний контент. На початку року Twitter дозволив користувачам публікувати короткі відео за допомогою сервісу Vine. Аудиторія Instagram також отримала в цьому році можливість публікувати відео.

У цій статті ви знайдете інформацію про те, що з’явилися нещодавно в Twitter, Instagram і Facebook функціях, цікавих з точки зору інтернет-маркетингу. Також ви дізнаєтеся, як правильно використовувати нові функції в рамках контент-маркетингових кампаній.

Відео в Instagram

З весни 2012 року Instagram належить найбільшої соціальної мережі в світі Facebook. В червні 2013 року Instagram забезпечив користувачам можливість знімати і публікувати відеоролики тривалістю 15 секунд. Нова функція стала відповіддю на запуск сервісу Twitter Vine в січні 2013 року.

Користувачі Instagram можуть використовувати 13 фільтрів для відеозаписів, а також самостійно обирати кадр на обкладинку відео. Фільтри Instagram дозволяють зробити зображення чорно-білим, управляти насиченістю кольорів і контрастність картинки. Опубліковані відео захищаються налаштуваннями приватності, встановленими для публікуються фотографій.

Як використовувати нові функції соціальних мереж контент-маркетингу

Як використовувати відео в Instagram в маркетингових кампаніях

Функція створення і публікації відео — зручний інструмент для маркетологів, які хочуть просувати бізнес в Instagram. Привабливість цього сервісу визначається наступними факторами:

  • Влітку 2013 року Instagram налічував 130 млн активних користувачів.
  • Відео, опубліковане в Instagram, можна вбудовувати на веб-сторінки.
  • Instagram інтегрований з Facebook, який залишається найпопулярнішою соціальною мережею в світі.

Бренди миттєво оцінили нові можливості, опублікувавши 5 млн маркетингових відео протягом декількох днів після запуску функції. Виробник кондитерської продукції Red Vines став одним з перших бізнес-користувачів, що опублікували відео в Instagram.

Як використовувати нові функції соціальних мереж контент-маркетингу

Відео Red Vines ненав’язливо нагадує аудиторії про продукцію компанії. Воно не схоже на традиційну рекламу, тому не дратує користувачів. Компанія Red Vines стала законодавцем мод, так як інші бренди також почали публікувати в Instagram ненав’язливі відео, відрізняються від традиційної реклами. Це допомогло сформувати естетику маркетингового відео в Instagram. Бренди негласно домовилися, що контент в Instagram повинен бути простим, повсякденним, легким для сприйняття і поліпшує настрій.

Платформа Vine

Сервіс мікроблогів Twitter запустив Vine в січні 2013 року. Користувачі отримали можливість створювати та публікувати ролики тривалістю 6 секунд, що миттєво привернула увагу маркетологів.

Короткі ролики Vine більше схожі на gif-анімацію, ніж на повноцінне відео. Однак це не завадило Vine залишатися в центрі уваги інтернет-спільноти до середини поточного року, коли з’явилася можливість публікації відео в Instagram. Сьогодні маркетологи і рядові користувачі вже вважають можливості Vine надто обмеженими. Однак бренди все одно користуються цією платформою.

Як використовувати Vine в контент-маркетингу

Як зазначалося вище, максимальна довжина відео, створеного з допомогою Vine, становить 6 секунд. Це не завадило багатьом брендам, наприклад, Chobani, голосно заявити про себе.

Думаєте, за 6 секунд складно передати якусь цінну інформацію? Компанія Chobani зуміла створити з допомогою платформи Vine серію навчальних роликів, присвячених кулінарії. Наприклад, один з «кухонних трюків» компанії вчить початківців кулінарів швидко відокремлювати насіння граната від оплодня.

Як використовувати нові функції соціальних мереж контент-маркетингу

Хештегі в Facebook

Хештегі в Facebook, що з’явилися в середині цього року, є клікабельними словами або фразами, що забезпечують доступність для пошуку користувацьких постів. Коли користувач клікає по обраному хештегу, він бачить список публікацій, зазначених відповідної фрази.

Бренди використовують хештегі, щоб збільшувати охоплення аудиторії і залучати користувачів до дискусії.

Як використовувати хештегі Facebook в контент-маркетингу

Компанії можуть стежити за популярністю хэштегов в Facebook в розрізі демографічних характеристик аудиторії, включаючи стать, вік та інші критерії. Це дозволяє використовувати хештегі для взаємодії з конкретними цільовими групами. Однак налаштування приватності користувачів зменшують можливості використання хэштегов, з-за чого з’явилися розмови про неготовність Facebook до повноцінної роботи цієї функції.

Незважаючи на це, бренди активно використовують хештегі для власного просування. Наприклад, компанія kohl’s користується хештегом #joysofsummer, щоб розповідати про свій продукт аудиторії Facebook та інших соціальних мереж.

Просуваючи бренд в Facebook, використовуйте релевантні вашого бізнесу і потреб аудиторії хештегі. Однак уникайте надмірної специфічності хэштегов, так як вона перешкоджає розширенню аудиторії.

Соціальні мережі будуть постійно пропонувати користувачам і брендам нові функції. Однак не поспішайте використовувати кожну новинку для маркетингу свого проекту. Наприклад, якщо ваша компанія має основну базу фоловерів у Twitter, вам буде складно привернути увагу аудиторії за допомогою відео, опублікованого в Instagram. А ось якщо бренд активний Facebook, маркетологи можуть сміливо експериментувати з хэштегами.

Відео в Instagram і Vine, а також хештегі в Facebook, є зручними інструментами для контент-маркетингу. Привабливість Instagram і Vine визначається затребуваністю візуального контенту аудиторією соціальних мереж. Користувачі з задоволенням коментують, «лайкають» і тиражують відео. Хештегі допомагають брендам донести своє повідомлення до конкретних груп користувачів. Тому розглянуті функції соціальних мереж можна активно використовувати в маркетингових кампаніях.

Адаптація матеріалу The Newest Social Media Content Features: What Marketers Need to Know by Ryan Harris.

Корисні матеріали по просуванню в соціальних мережах:

  • Чим вимірювати ефективність просування в соціальних мережах
  • 7 найнебезпечніших помилок про соціальних медіа
  • 10 найважливіших аспектів SMM, чи Чого очікують клієнти від соцмедіа у 2013-му році