Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

330

Хочете, щоб сайт приносив вам більше клієнтів і угод? Цю задачу можна вирішувати, аналізуючи поведінкові метрики з допомогою Google Analytics. З цієї статті ви дізнаєтеся, де знаходяться поведінкові звіти GA, як їх інтерпретувати та яких заходів можна вжити для підвищення ефективності ресурсу.

Що таке поведінкові звіти Google Analytics

Увійдіть у свій обліковий запис Google Analytics і виберіть вкладку «Звіти». У бічному меню знайдіть розділ «Поведінка». Виберіть опцію «Огляд». Ви бачите поведінкові звіти Google Analytics.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

Поведінкові звіти GA — це зведення показників, що дозволяють оцінити поведінку користувачів на сайті. Аналіз поведінкових показників допомагає вимірювати ефективність ресурсу та визначати напрями оптимізації. Зауважте, ці метрики можна вважати якісними характеристиками ефективності сайту. Ви не зможете реалізувати інтенсивний спосіб розвитку проекту, якщо ігноруєте поведінкові фактори.

Існує два способи розвитку проектів: екстенсивний та інтенсивний. Екстенсивний спосіб передбачає постійне нарощування кількісних показників ефективності, в першу чергу трафіку. Екстенсивний зростання швидко виснажується, стикаючись з дефіцитом ресурсів та обмеженнями ринку. Інтенсивний спосіб передбачає роботу над якісними показниками ефективності, наприклад, коефіцієнтом конверсії. Інтенсивний ріст практично не має обмежень.

Читайте також: Як виконати аналіз сайту конкурента

Як видно на ілюстрації, розділ «Поведінка» Google Analytics має дев’ять підрозділів. Для чого вони потрібні? Давайте розбиратися.

1. Огляд

Розділ «Огляд» містить інформацію про трафік, а також ряд додаткових показників.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

З допомогою метрик ви отримуєте наступну інформацію:

 • Перегляди сторінок. Цей показник фіксує загальна кількість переглядів сторінок, включаючи повторні перегляди одним користувачем.
 • Унікальні перегляди. Кількість переглядів сторінок без врахування повторних переглядів одним користувачем. Перегляди та унікальні перегляди — це кількісні показники, що дозволяють оцінювати трафік.
 • Середня тривалість перегляду сторінки. Це якісна метрика. Чим довше користувач залишається на сторінці, тим вище його залученість. Низька середня тривалість перегляду зазвичай говорить про невідповідність контенту очікуванням відвідувача або його низьку якість.
 • Показник відмов. Стандартні налаштування GA фіксують відмову, якщо відвідувач сайту переглядає одну сторінку і залишає ресурс. Це якісна метрика: чим вище показник відмов, тим імовірніше, що контент не відповідає потребам аудиторії.

Зверніть увагу, GA фіксує відмову, навіть користувач довго залишається на сайті. У відмовники потрапляють відвідувачі, які, наприклад, читають великий огляд і йдуть з ресурсу, задовольнивши свої інформаційні потреби. Щоб вирішити цю проблему, можна відстежувати уточнений показник відмов.

 • Відсоток виходів. Ця метрика відображає частку користувачів, які залишили сайт з обраної сторінки або набору сторінок.

Маркетинговий порада: якщо ви зафіксували низький час перебування користувачів на сторінці і високий показник відмов, оцініть дизайн, функціональність і юзабіліті сайту. Користувачі не стикаються з техничесткими труднощами і проблемами зручності використання ресурсу? Швидше за все, ваш контент не відповідає очікуванням потенційних клієнтів. Почніть з розробки контент-стратегії.

2. Карта поведінки

В розділі «Карта поведінки» відображаються типові шляхи користувачів сайту.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

Карта дозволяє візуально оцінювати тривалість перебування відвідувачів на сайті, точки входу і виходу, а також шляхи по сайту. Дана інформація відноситься до якісних характеристик ефективності ресурсу.

Маркетинговий рада: відстежуйте поведінку користувачів, що потрапляють на сайт через певні сторінки, наприклад, через сторінки корпоративного блогу або різних категорій продуктів. Для цього створіть групи контенту у налаштуваннях подання.

3. Контент сайту

Розділ «Контент сайту» містить інформацію про взаємодію користувача з вашим ресурсом.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

У розділі є такі підрозділи:

 • Всі сторінки. Тут ви знайдете показники для топ-контенту за вибраний період. Використовуйте цей підрозділ, щоб швидко визначити найбільш ефективні сторінки ресурсу.
 • Аналіз відвідуваності сторінок. Цей підрозділ важливий для ресурсів, які мають великі категорії, наприклад, блог групи товарів в інтернет-магазині і т. п. З його допомогою ви можете швидко проаналізувати ефективність категорій.
 • Сторінки входу. Цей підрозділ допомагає швидко визначити сторінки, залучають найбільше трафіку. Також ви можете оцінити ефективність цих сторінок за допомогою ряду показників, зокрема коефіцієнт конверсії.
 • Сторінки виходу. У цьому підрозділі показано сторінок, з яких користувачі найчастіше залишають ваш сайт.

Маркетинговий рада: приділіть підвищену увагу підрозділу «Сторінки виходу». Спробуйте знайти причини, що змушують користувачів покидати сайт. Можливо, ці сторінки недостатньо інформативні. Може, на них немає внутрішніх посилань, які відповідають інтересам користувачів. Переконайтеся, що на всіх сторінках ресурсу є конверсійні опції: форма підписки, кнопка замовлення і т. п.

4. Швидкість завантаження сайту

Розділ «Швидкість завантаження сайту» містить інформацію, котра показує актуальність технічної оптимізації сайту.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

Читайте також: Як прискорити завантаження сайту?

У розділі є такі підрозділи:

 • Швидкість завантаження сторінок сайту. Тут ви знайдете інформацію про швидкості завантаження найбільш популярних сторінок у порівнянні з середнім показником по сайту.
 • Пропозиції по збільшенню швидкості завантаження сайту. В цьому розділі ви знайдете рекомендації по прискоренню завантаження для найбільш популярних сторінок сайту.
Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців
 • Користувацька швидкість завантаження сторінок. В цьому розділі ви знайдете інформацію про середній швидкості завантаження окремих елементів сторінок і про її вплив на користувальницький досвід. Щоб використовувати цей підрозділ, вам необхідно встановити додатковий код на сайт.

Маркетинговий порада: якщо ви вважаєте час завантаження сторінок або інші показники занадто високими, зверніться до співробітника або аутсорсеру, який відповідає за технічний супровід ресурсу. У деяких випадках ви можете зменшити час завантаження сторінок самостійно. Для цього зменшіть розмір зображень на сторінці, а також видаліть зі сторінок зайві віджети. Звертайте увагу на швидкість завантаження в розрізі браузерів. Оцініть швидкість завантаження для мобільних браузерів: цей показник є критичним для користувачів і пошукових систем.

5. Пошук по сайту

Після семантичного апокаліпсису розділ «Пошук по сайту» перетворився на важливе джерело даних пошукових запитах.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

У розділі є такі підрозділи:

 • Огляд. Тут ви знайдете загальну кількісну інформацію про використання пошуку на сайті.
 • Використання пошуку по сайту. У підрозділі ви знайдете дані про візити з використання пошуку по сайту у співвідношенні до візитів без використання пошуку.
 • Пошукові запити. Цей розділ підкаже вам, що шукають користувачі на сайті.
 • Пошукові сторінки. Тут є інформація, необхідна для оцінки ефективності сторінок, на яких користувачі ініціювали пошук.

Маркетинговий рада: приділіть підвищену увагу розділ «запити». Використовуйте його, щоб визначати потреби аудиторії. У вас на сайті є контент, який відповідає на найпопулярніші запити користувачів? Зверніть увагу, пошукові запити відвідувачів сайту часто збігаються з пошуковими запитами користувачів «Яндекса» і Google. Це важливо в контексті відсутності в системах аналітики інформації про ключових запитах в природному пошуку.

6. Події

Розділ «Події» дозволяє стежити за певними діями користувачів, наприклад, кліками по зовнішніх посиланнях, перегляді відео або зверненнями в онлайн-чаті. Щоб скористатися цим розділом, встановіть на свій сайт код відстеження подій.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

У розділі події ви знайдете підрозділи:

 • Огляд подій. Тут ви знайдете загальну інформацію про події, які відстежуєте.
 • Кращі події. Тут відображаються події, генерують більше всього взаємодій з користувачами.
 • Сторінки подій. Тут є інформація про топ-сторінках, генеруючих відслідковують події.
 • Карта подій. У підрозділі ви знайдете візуальну інформацію, що відображає шлях користувача від приземлення на сайт до ініціації досліджуваних подій.

Маркетинговий рада: за умовчанням карта подій групує користувачів по країнах. Змініть настроювання, щоб групувати відвідувачів за джерелами трафіку, сторінок входу або іншим практично важливим параметрам.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

7. AdSense

Щоб використовувати розділ AdSense, зв’яжіть акаунти Google Analytics, AdSense. У розділі є такі підрозділи:

 • Огляд. У підрозділі ви знайдете загальну інформацію про дохід, отриманий в системі контекстної реклами.
 • Сторінки AdSense. Тут ви знайдете інформацію про топ-сторінках, що генерують дохід.
 • Джерела переходів. Тут ви знайдете топ-джерела трафіку, який генерує кліки по контекстним оголошенням.

Маркетинговий порада: постарайтеся знайти закономірності, що об’єднують топ-сторінки AdSense. Чи можна повторити їх на інших сторінках ресурсу? Позитивний відповідь допоможе вам збільшити дохід, отриманий за допомогою AdSense.

8. Експерименти

Цей розділ допоможе вам проводити A/B-тести в Google Analytics.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

Маркетинговий порада: використовуйте спліт-тести, щоб порівнювати ефективність контенту. Наприклад, створіть експериментальний лэндинг з агресивним рекламним текстом і порівняйте його ефективність з вихідним інформаційним варіантом. Експерименти допоможуть визначити переваги вашої аудиторії і підвищити ефективність сайту.

9. Статистика сторінки

Щоб використовувати цей розділ, встановіть розширення для Google Chrome Page Analytics.

Як використовувати поведінкові звіти Google Analytics: керівництво для початківців

Цей розділ дозволяє переглядати сторінки сайту і візуально оцінювати метрики Google Analytics.

Маркетинговий порада: використовуйте розділ «Статистика сторінки», щоб визначати найбільш популярні посилання на сторінках сайту. Переконайтеся, що затребувані лінки входять в конверсійний шлях користувачів.

Поведінкові звіти: інструмент аналізу і оптимізації сайту

Розділ Google Analytics «Поведінка» допомагає стежити за діями користувачів та визначати їх потреби. Використовувати одержані дані для вирішення практичних завдань: оптимізації конверсії, підвищення якості контенту, максимізації доходу від контекстної реклами. У цьому випадку поведінкові звіти стануть для вас інструментом розвитку ресурсу.

Адаптація матеріалу How to Use Google Analytics Behavior Reports to Optimize Your Content by Kristi Hines.