Як використовувати рекламу в Facebook

343

Реклама входить в число інструментів контент-маркетингу. В умовах глухоти аудиторії до комерційних повідомлень маркетологи шукають ефективні методи реклами, за допомогою яких вдається залучати увагу аудиторії до брендів і їх продуктів. Наприклад, до числа таких методів входить контекстна реклама в пошукових системах. Секрет її ефективності пояснюється просто: пошуковики показують користувачам оголошення про товари і послуги, в яких вони зацікавлені.

Реклама в Facebook схожа на контекстну рекламу в пошукових системах. Однак вона перевершує останню за деякими параметрами ефективності. З цієї статті ви дізнаєтесь, як правильно використовувати рекламу в Facebook.

Як використовувати рекламу в Facebook

Навіщо потрібна реклама на Facebook

За даними MOZ, вам необхідно витратити 32 долара США, щоб ваше оголошення в газеті побачили 1000 читачів. За допомогою Google AdWords показати оголошення 1000 користувачів можна за 2,75 доларів США. А щоб ваше оголошення в Facebook побачили 1000 потенційних клієнтів, досить витратити 25 центів.

Як використовувати рекламу в Facebook

Зверніть увагу ще раз, ви можете показати оголошення 4000 користувачів Facebook лише за один долар. На відміну від оголошень у газетах, на ТБ або радіо, ви можете стежити за ефективністю витрат. Рекламодавці в Facebook мають доступ до системи моніторингу рекламних кампаній, як і користувачі AdWords або «Яндекс.Директ».

Реклама в Facebook дозволяє маркетологам привертати увагу до контенту, бренду і продуктів з відносно невисокими витратами. Іншими словами, реклама у найбільшій соціальної мережі світу відноситься до найбільш ефективних інструментів маркетингу вашого контенту, бренду і продуктів.

Основи рекламоведения в Facebook

Існують три типи реклами в Facebook:

 • Оголошення в рекламному блоці (права колонка). Це найдешевший тип реклами, а оголошення в рекламному блоці мають самий низький CTR.
 • Оголошення в новинній стрічці. Це найбільш дорогий тип реклами. Оголошення в новинній стрічці мають самий високий CTR.
 • Оголошення в мобільній стрічці новин. Ці оголошення важливі, якщо ви хочете достукатися до мобільного аудиторії Facebook.
Як використовувати рекламу в Facebook

Ви можете вибрати один з двох способів оплати реклами: плату за клік або за перегляди. Створюючи оголошення, ви можете спрогнозувати охоплення аудиторії ще до початку рекламної кампанії. Система управління рекламою автоматично визначає охоплення, керуючись вашим бюджетом і вибором цільової аудиторії.

Як використовувати рекламу в Facebook

Якщо вас не влаштовує передбачуваний охоплення, використовуйте аукціон, щоб збільшити ефективність вашої кампанії. Знайдіть блок «Ставки і розцінки» на сторінці оголошення. Встановіть рекомендовану ставку за покази чи кліки.

Як використовувати рекламу в Facebook

Як вибрати цільову аудиторію

Щоб зорієнтувати показ оголошень, скористайтесь блоком «Аудиторія». Чим точніше ви виберете цільових користувачів, тим більш ефективною буде рекламна кампанія.

Ви можете скористатися одним з трьох способів вибору цільової аудиторії:

 • Вибір аудиторії за демографічною ознакою. Це найпростіший спосіб націлювання оголошень: ви вибираєте бажане місце проживання, стать, вік та інші демографічні характеристики користувачів. А система забезпечує показ ваших оголошень людям, що потрапили в обрану категорію.
Як використовувати рекламу в Facebook
 • Вибір аудиторії у відповідності з інтересами користувачів. Цей спосіб дозволяє націлити показ оголошень на потенційних клієнтів, що цікавляться певною тематикою публікацій або товарами якої-небудь категорії, а також демонстрували якісь важливі з вашої точки зору поведінкові патерни. Ви можете комбінувати демографічний таргетування з націленням за інтересами.
Як використовувати рекламу в Facebook
 • Розширена цільова спрямованість на залучену аудиторію. Цей варіант дозволяє точно націлити покази на користувачів, пов’язаних зі сторінкою вашого бренду або заходом. При цьому ви можете вказати демографічні параметри спрямованості. Наприклад, ваше оголошення може бути націлене на всіх чоловіків у віці від 35 до 60 років, які проживають в Санкт-Петербурзі.
Як використовувати рекламу в Facebook

За даними канадської маркетингової компанії Wishpond, таргетування виконано правильно, якщо потенційний охоплення складає від 100 тис. до 500 тис. користувачів. Більш низькі показники говорять про дуже вузької спрямованості рекламної кампанії. А більш високий охоплення може призвести до надмірних витрат.

Як залучати цільовий трафік

Існують додаткові способи точного таргетування рекламних кампаній в Facebook. Наприклад, якщо у вас є сторінка бренду в Facebook, ви можете налаштовувати покази для вибраних категорій користувачів. Для цього в блоці «Аудиторія» необхідно вибрати меню «Користувацька аудиторія».

За допомогою цього меню ви можете імпортувати існуючу базу респондентів, наприклад, передплатників на RSS чи Email-розсилку, покупців і т. п. Система реклами в Facebook знайде потрібних вам користувачів за адресами електронної пошти і покаже цим людям ваші оголошення.

Робота з користувальницької аудиторією передбачає, що ви демонструєте оголошення людям, які вже знайомі з вашим брендом і контентом. Цей підхід можна використовувати, якщо ви хочете збільшити залучення аудиторії у взаємодію з вашим бізнесом в Facebook. А якщо ви хочете збільшити охоплення, скористайтесь опцією «Схожі користувачі».

Опція «Схожі користувачі» доступна рекламодавцям, які використовують меню «Користувацька аудиторія», а також плагін для Google Chrome Power Editor. За допомогою даної опції ви можете забезпечити показ оголошень користувачам, які мають демографічними, поведінковими та географічними характеристиками, схожими з представниками вашої існуючої аудиторії.

Таргетируя оголошення на схожих користувачів, ви значно розширювати охоплення рекламної кампанії. Ось один з можливих алгоритмів використання даної опції:

 • Завантажте в систему реклами Facebook список передплатників на вашу Email-розсилку, скориставшись меню «Користувацька аудиторія»
 • Виберіть опцію «Схожі користувачі».
 • Створіть оголошення, яке розповідає про електронну книгу, white paper або іншому привабливому скачуваному контенті.
 • Підкресліть, що клієнти можуть отримати книгу безкоштовно тільки протягом 10 днів.

Користувачі гарантовано захочуть отримати ваш безкоштовний подарунок. Завдяки цьому вони познайомляться з вашим брендом і контентом.

Як повертати пішли відвідувачів з допомогою реклами в Facebook

Система контекстної реклами AdWords дозволяє повертати відвідувачів, які одного разу бували на вашому сайті. З допомогою ремаркетингу ви можете забезпечити показ тематичних оголошень користувачам, які переглядали певні сторінки вашого ресурсу. Для цього досить додати тег до коду вашого сайту.

Реклама в Facebook також дозволяє повертати користувачів, які коли-небудь бували на вашому сайті. Ретаргетінг дозволяє показувати оголошення в соціальній мережі користувачів, які відвідали ваш сайт. Щоб використовувати ретаргетінг в Facebook, вам необхідно:

 • Стати користувачем сервісу AdRoll.
 • Додати запропонований сервісом код на сайт, а також поповнити рахунок.
 • Налаштувати параметри ретаргетинга. Наприклад, ви можете налаштувати показ оголошень тільки для користувачів, які відвідали цільову сторінку сайту.
 • Вибрати тип рекламного оголошення. Користувачі AdRoll можуть використовувати праву колонку або рекомендовану публікацію в стрічці новин.
 • Коли відвідувач вашого сайту вирішить перевірити свій аккаунт в Facebook, система покаже йому ваше оголошення.

За даними AdRoll, CTR ретаргетированных оголошень в десятки разів перевершує CTR традиційних оголошень в Facebook.

Найефективніший спосіб використання реклами в Facebook

Щоб ефективно використовувати рекламу в Facebook, скористайтеся наступними рекомендаціями маркетологів компанії Wishpond:

 • Використовуйте меню «Користувацька аудиторія», щоб завантажити в систему реклами базу ваших передплатників. Цей інструмент добре працює, якщо у вашій базі налічується понад 10 тис. осіб.
 • Скористайтесь меню «Схожі користувачі».
 • Запропонуйте аудиторії безкоштовний скачуваний контент, наприклад, електронну книгу. Натомість вимагайте від користувачів електронну адресу. Заздалегідь підготуйте серію електронних листів, які ви відправите новим передплатникам.
 • Переконайтеся, що ваше оголошення привертає увагу. Якщо ви вибрали покази в новинній стрічці, використовуйте яскраві фото, які контрастують зі спокійними кольорами Facebook. Використовуйте заголовки, що підкреслюють вигоду вашої пропозиції. Переконайтеся, що в тексті оголошення є заклик до дії.
 • Експериментуйте з оголошеннями. Наприклад, спробуйте змінити фото або заголовок. Перевіряйте, який варіант забезпечує найбільш високий CTR.

А ви коли-небудь використовували рекламу в Facebook? Розкажіть про свій досвід в коментарях.

Адаптація матеріалу How to Use Facebook Ads for Content Marketing: The Ultimate Guide by James Sherrer

Читайте також:

 • Меми або серйозні публікації: як просуватися в Facebook після оновлення алгоритму
 • Шеринги і «лайки» в Facebook не впливають на результати видачі Google
 • 8 харизматичних способів залучити користувачів facebook’а у взаємодію з вашим брендом