Як використовувати цифровий детокс з вигодою для вашого бізнесу

305

За даними журналу Consumer Reports, середньостатистична людина бачить 247 рекламних повідомлень в день. І це лише консервативні оцінки. Видання Business Journal Phoenix збільшує цей показник до 600, а громадська організація Union of Concerned Scientists і зовсім називає цифру 3000. Тільки вдумайтеся, ви щодня отримуєте в тій чи іншій формі сотні або навіть тисячі рекламних повідомлень. Щоб не зійти з розуму і сконцентруватися на важливої інформації, ви несвідомо не помічаєте 90 % реклами. А коли сильно дістають що залишилися 10 %, ви можете влаштувати собі цифровий детокс: відмовитися від використання інтернету, комп’ютера і смартфона на тиждень-іншу.

Найважче доводиться бізнесу. З-за інформаційного шуму в аудиторії розвивається рекламна глухота. Однак підприємці не можуть просто припинити публікувати рекламні повідомлення, так як ніші, що звільнилися негайно займуть конкуренти. Однак бренди можуть використовувати ідею цифрового детокс, щоб залишатися на зв’язку з користувачами, дозволяючи їм перепочити від утилітарних комерційних повідомлень.

Як використовувати цифровий детокс з вигодою для вашого бізнесу

Що таке цифровий детокс для брендів

Цифровий детокс для людини — це добровільна відмова від використання інтернету та комп’ютера протягом певного проміжку часу. На думку прихильників цієї концепції, вихід з віртуального світу в реальний знижує рівень стресу, покращує фізичне самопочуття і підвищує творчі здібності.

Як зазначалося вище, бренди не можуть дозволити собі надовго піти з онлайну. Цифровий детокс для бізнесу полягає не у відмові від публікації комерційного контенту, а в зміні підходів до рекламним кампаніям. Бренд може влаштувати аудиторії перепочинок, відмовившись на час від реклами конкретних продуктів. Замість цього можна зробити ставку на підвищення залученості аудиторії. Наприклад, для цього можна рекламувати корисний або розважальний контент, публікувати іміджеву рекламу.

Мета цифрового детокс для бізнесу — показати аудиторії, що ваша компанія не фокусується виключно на те, щоб впарити » клієнту чергову річ. Споживачі повинні побачити, що ви теж любите відпочивати і дивитися на зірки, що ви вмієте сміятися, поділяєте спільні з користувачами цінності. Ваші партнери повинні хоча б на час перестати бачити в вас настирливого продавця. Щоб зрозуміти, про що йде мова, подивіться стала мемом тайську рекламу «Страховий тарган».

Як вдалий приклад цифрового детокс для бізнесу можна назвати рекламну кампанію американської мережі ресторанів Chipotle. Маркетологи Chipotle домовилися про співпрацю з відомими письменниками, включаючи Тоні Моррісон, Малкольма Гладуелл та інших авторів. Цікаві цитати і навіть невеликі твори майстрів пера з’явилися на одноразовому посуді і упаковці для їжі поруч з логотипом мережі ресторанів.

Як використовувати цифровий детокс з вигодою для вашого бізнесу

13 ідей цифрового детокс для вашого бізнесу і аудиторії

Якщо ви працюєте в конкурентній галузі, іноді корисно робити паузу в стандартних рекламних кампаніях, щоб дати аудиторії відпочити від нав’язливих комерційних повідомлень. Але що робити, якщо Пєлєвін, Сорокін і Товста не хочуть бачити цитати зі своїх творів на упаковці вашого продукту? Скористайтеся наведеними нижче ідеями.

 • Рекламуйте корисний для аудиторії контент, опублікований на вашому сайті. Це може бути керівництво користувача, думка експертів про стан ринку, безкоштовні веб-сервіси, книги.
 • Створіть і рекламуйте розважальний контент, що має відношення до вашої сфери діяльності. Наприклад, страхові компанії часто публікують смішні історії або цитати з заяв страхувальників.
 • Публікуйте іміджеву рекламу. Пам’ятайте кампанію одного банку «Чесним бути вигідно»? Придумайте щось схоже і опублікуйте на YouTube. Можливо, ваші провідні фахівці виступали на найпрестижнішої галузевої конференції? Може бути, ваш аналітик на початку року зробив точні прогнози і ненавмисно записав їх на відео? Поділіться з аудиторією.
 • Проведіть дослідження і рекламуйте його результати. Вони повинні бути цікавими широкої аудиторії, а не тільки галузевих експертів.
 • Організуйте соціальну кампанію і розкажіть про неї аудиторії. Наприклад, оплатіть ремонт дитячих майданчиків, посадіть на пустирі поруч з вашим офісом дерева, проведіть суботник у парку.
 • Використовуйте емпіричний маркетинг.
 • Організуйте або профінансуйте якусь акцію чи перфоманс. Наприклад, встановіть новорічну ялинку в центрі мікрорайону.
 • Проведіть конференцію, тренінг чи вебінар. Опублікуйте ключові виступи і рекламуйте їх.
 • Організуйте безкоштовні курси для споживачів. Наприклад, навчіть ваших клієнтів готувати страви східної кухні, ремонтувати автомобіль або фотографувати.
 • Проведіть конкурс або вікторину.
 • Запропонуйте аудиторії взяти участь у розробці нового продукту. Стимулюйте найактивніших учасників.
 • Розіграйте клієнтів. Пам’ятайте смішну рекламу телевізорів про кінець світу?
 • Як використовувати цифровий детокс з вигодою для вашого бізнесу

  13. Організуйте при вашій компанії курси для дітей. Ваші клієнти із задоволенням приведуть своїх малят у школу майбутнього мільйонера або юного комп’ютерника.

  Дайте клієнтам відпочити

  Періодично дозволяйте аудиторії відпочивати від настирливої реклами ваших продуктів. Це ефективний спосіб боротьби з глухотою до комерційних повідомлень. Не відмовляйтеся від взаємодії з користувачами на період детокс. Просто змініть фокус рекламних кампаній: розповідайте клієнтам веселі історії, даруєте подарунки і організуйте конкурси.

  Адаптація матеріалу Can Your Brand Benefit from Digital Detox by Ben Plomion.