Як за допомогою брехні поліпшити якість своїх статей?

396

Євгенія Крюкова (це я) – справжня врушка.

Так-так. Ви не помилилися. Останнім часом я тільки і роблю, що вру. І, знаєте, що найцікавіше? Це допомагає мені краще писати. З тих пір, як я почала практикувати брехня, якість моїх статей зросла на кілька порядків.

Напевно, ви думаєте: «Що за єресь вона несе? Невже в цій статті вона буде давати поради про те, як майстерно брехати своїм читачам? Так що вона про себе думає?»

Друзі, давайте не будемо робити поспішних висновків і раніше часу закривати сторінку. Метою цієї статті не є пропаганда брехні в звичному розумінні цього слова. Я не збираюся закликати вас обманювати своїх читачів, клієнтів та і взагалі яких-небудь інших людей. Навпаки, я настійно рекомендую вам цього не робити (сподіваюся, пояснювати причини немає необхідності?). У цій статті я хочу розповісти вам трохи про інше.

Про самообман. І про те, як за допомогою нього можна поліпшити свої письменницькі навички.

А що, якщо…?

Кажуть, більшість геніальних відкриттів починаються саме з цих слів. В голову приходить божевільна з першого погляду думка, починаєш її обмірковувати, потім шукати підтвердження в інтернеті, розпитувати знайомих і раптово розумієш – а думка не така вже й погана! Може бути, її можна використовувати для своєї вигоди?

Так було і в моєму випадку. Однак, перш ніж розкрити зміст моєї ідеї, дозвольте розповісти вам коротку передісторію.

Як за допомогою брехні поліпшити якість своїх статей?

Зовсім нещодавно ми запустили кампанію по гостьовому блогінгу. Буквально за тиждень мною було написано і відправлено на погодження 4 статті. Як ви розумієте, якість цих статей має бути на вищому рівні, інакше на публікацію можна було і не розраховувати. На їх створення було витрачено купа часу і зусиль. Вичитування була вдвічі ретельніше, ніж зазвичай. Кожне пропозицію було доведено до ідеалу. Який підсумок? З чотирьох статей опублікована лише одна.

Не дуже хороші результати, чи не правда? Однак помідорами кидатися в мене не стоїть. Статті дійсно були якісними, просто так лягли карти. Один блогер відмовився приймати статтю у зв’язку з тим, що вона містить недостатньо детальне керівництво до дії (хоча з цим я могла б і посперечатися). Інший – не відповідав протягом декількох тижнів, а тримати статтю так довго просто недозволено. Третій – досі зберігає мовчання. У підсумку 3 з 4 статей пішли на наш сайт.

Через деякий час після публікації я вирішила перевірити статистику за цими статтями. І ось, що я знайшла – кожна з них набрала більше переглядів і розшарювання, ніж усі мої попередні статті!

(Ось, до речі, вони. Якщо цікаво, почитайте)

 • Технологія Eye Tracking, або Чого не дадуть вам сервіси веб-аналітики
 • Виявили крадіжку вашого контенту? Як і коли можна завдати удару у відповідь?
 • Правдива історія про те, як один закордонний блогер за рік збільшив трафік на 342%

І тут я подумала:

А що якщо ВСІ статті писати так, ніби вони призначаються для крутих блогерів? Кожен раз уявляти собі суворого дядька, з блиском розбирається в обраній тематиці, і вичавлювати з себе все до останньої крапельки. Намагатися так, ніби в цій статті залежить не тільки моє майбутнє, але і майбутнє моєї компанії та глибоко улюблених колег.

Ця проста з першого погляду ідея осінила мене. І я вирішила дізнатися, що з цього приводу думають вчені-психологи.

Результати досліджень

«Самообман у малих дозах має величезні переваги», – говорить Роберт Триверс, професор антропології в Рутгерськом університеті та автор книги The Folly of Fools («Дурниці дурнів»).

«Віра в те, що ми більш талановиті і розумні, ніж насправді, може допомогти нам взяти верх над іншими. Керівник, який вважає, що він великий оратор, не тільки відчуває себе краще під час виступів перед підлеглими, але і з набагато більшою легкістю може переконати їх у тому, що він правий.»

Згідно з дослідженням Зої Чанс, проведеного в Гарвардській школі бізнесу, більшість людей займаються самообманом несвідомо. Найчастіше – для того щоб підвищити свою самооцінку і почати відчувати себе більш комфортно. Серед улюблених практик цих людей: блокування негативних думок, уявлення того, як навколишні захоплюються плодами їхньої роботи, і більш позитивна оцінка своїх здібностей.

Також учені зазначають, що цими тактиками можна користуватися і усвідомлено – для поліпшення результатів своєї діяльності (якраз мій випадок). Головне при цьому, не перегинати палицю. Що мається на увазі під цією фразою? Дивіться на картинці:

Як за допомогою брехні поліпшити якість своїх статей?

Можливі труднощі

Отже, результати досліджень показали, що самообман в невеликих кількостях може бути дуже корисний. Напевно, ви погодитеся зі мною, що те, що я пропоную (уявляти, що пишеш для авторитетних блогерів) – не є «перебором» і може стати відмінним способом поліпшення якості статей. Однак тут існує одна проблема. Уявляти, що пишеш для сторонньої людини та реально для нього писати – зовсім різні речі. Тому тут може знадобитися серйозна налаштування.

Ось порядок дій, яким я керуюся:

 • Вибираю успішний блог з відповідної тематики.
 • Читаю статті, які на ньому вже розміщені.
 • Вселяю собі думку про те, що моя стаття повинна бути не гірше. А, може бути, навіть і краще – для того, щоб блогер звернув на мене увагу і захотів з нами співпрацювати.
 • Сідаю писати статтю.
 • Під час написання постійно нагадую собі про те, що, якщо я створю неякісний матеріал, читачі блогу не упустять шансу познущатися наді мною в коментарях.
 • Заключні рекомендації

  Обов’язково проведіть такий експеримент – напишіть статтю для уявного блогера. Хоча б раз. І подивіться статистику. Ось побачите, різниця буде очевидною. Якщо ж після цього ви вирішите використовувати самообман на постійній основі, будьте готові до того, що в деяких випадках вас чекає провал. Так вже влаштована наша психіка – іноді легше написати звичний «середнячок», ніж мучити свій мозок, змушуючи видати черговий шедевр. Ставтеся до себе лояльно, але при цьому не забувайте: самообман – відмінна штука, за допомогою якої можна показати свої найкращі здібності і доставити своїм читачам справжнє задоволення.