Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

418

Сьогодні існує купа сервісів, які дозволяють створювати і додавати на свій сайт опитування. На жаль, більшість із них платні, але є і деякі, за які не треба платити. Серед останніх, на мій погляд, найкращими є наступні:

  • Surveymonkey.com

Survey Monkey – це всесвітньо відомий сервіс для створення і проведення опитувань. Існує на ринку вже більше 10 років і за цей час заслужив авторитет одного з найбільш якісних і перевірених. Має кілька тарифних планів, один з яких абсолютно безкоштовний (правда, з обмеженням функцій, а також кількості запитань / відповідей). Можна вибирати тему оформлення, тип питання і їх кількість.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

Сервіс має відмінну захист від накруток. Після створення опитування видає прості посилання (для надсилання поштою, наприклад), а також код для розміщення на сайті.

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world’s leading questionnaire tool.

Приклад опитування, створеного в surveymonkey

  • Pollservice.ru

Ще один чудовий, але вже повністю безкоштовний сервіс для створення опитувань, за функціями трохи скромніші попереднього. Є хороший захист від накруток, можливість створювати опитування з множинним вибором і вільним відповіддю, коди для вставки на сайт і форуми, а також детальна статистика (діаграма з вибраними відповідями, діаграма з вільними відповідями і детальна інформація по кожному відповіді: країна і місто проголосував, вибраний варіант відповіді або вільна відповідь). Реєстрація не обов’язкова, але з нею буде зручніше керувати створеними опитуваннями.

Який спосіб просування, на ваш погляд, є найбільш ефективним?

Контент-маркетинг
Контекстна реклама
SEO-оптимізація
Комплексний інтернет-маркетинг

Ось так виглядає опитування, створений за допомогою pollservice.ru і стилізований під наш дизайн

Навіщо потрібні опитування?

Опитування – це відмінний спосіб отримати фідбек від ваших користувачів. Багатьом з них хочеться писати довгі та розгорнуті відповіді по імейлу або розмовляти з вами по телефону, а от взяти участь у двохвилинному опитуванні – нікчемна справа. Їм це не складе труднощів, а ви отримаєте цінну інформацію для поліпшення свого бізнесу.

Отже, що можна визначити за допомогою опитувань?

1. Затребуваність нового продукту / сервісу

Коли ви починаєте розробляти новий продукт або сервіс, ви націлюєтеся на певну групу людей – ваших цільових споживачів. Однак відвідувачі вашого сайту можуть не підходити під дану категорію. Можливо, ваші нововведення їм просто нецікаві або в них немає необхідності. Саме тому, перед тим як вкладати кошти у створення чогось нового, важливо переконатися в тому, що це має сенс. Як це зробити? За допомогою опитування.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

2.Очікування цільової аудиторії

Щоб новий продукт / сервіс виявився успішним, мало знати, наскільки він затребуваний у вашої цільової аудиторії. Також необхідно визначити, які його особливості викликають у них найбільшу зацікавленість. Наприклад, ви плануєте створити продукт з суперміцного матеріалу і зробити його основним конкурентним перевагою. А в реальності може виявитися, що їм зовсім не важливо якість матеріалу, для них важлива його невисока ціна. Щоб цього не сталося, опишіть новий продукт або послугу своїм споживачам і попросіть їх відзначити найбільш важливі, на їх погляд, особливості.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

3.Недоліки продукту / сервісу

Отримати відгук від клієнта не завжди просто. Однак робити це, звісно, потрібно. Якщо ви відчуваєте труднощі з «вибиванням» потрібної вам інформації, можна скористатися опитуванням. Додайте його у свій автореспондер, і всі ваші недоліки швидко спливуть на поверхню.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

4.Кращий логотип, слоган або дизайн

Навіть якщо логотип компанії розробляє справжній професіонал, а правки по сто разів обговорюються кращими представниками компанії, все одно є шанс того, що він не буде «чіпляти» ваших користувачів. Проведення опитування на вибір кращого логотипу, слогану або дизайну сайту допоможе вам зрозуміти, який з представлених варіантів найкраще резонує з вашою цільовою аудиторією.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

5.Як споживачі ставляться до вас

Одна справа розповідати своїм користувачам, наскільки хороший ваш товар, і зовсім інша – почути те ж саме у відповідь. Попросіть їх описати ваш продукт одним або кількома пропозиціями. Саме ці слова вони будуть повторювати при описі вашої компанії своїм друзям та знайомим. І, повірте, краще, якщо ви їх почуєте першими і постараєтеся оперативно виправити свої косяки до того, як вони потраплять в ефір сарафанного радіо.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

6.Ваша конкурентна перевага

Що вашим споживачам найбільше подобається у вашому продукті або сервісі? На що зробити упор при їх описі? Звичайно, у кожного користувача свою думку, але коли проголосує достатня кількість респондентів, ви зможете виділити найбільш важливі особливості.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

7.Наскільки хороший той чи інший аспект вашого сервісу

Попросіть своїх користувачів оцінити швидкість доставки або професіоналізм ваших менеджерів по роботі з клієнтами. Так ви зможете знайти слабкі місця в своєму сервісі і вжити необхідні заходи.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

8.Пропозиції по поліпшенню

Не знаєте, чому на вашому сайті великий показник відмов? У вас чудові тексти, а закликів до дії ніхто не переходить? Ви вже провели 100500 А/Б-тестів, вичерпали всю свою фантазію, але так і не знайшли причину поганого користувальницького поведінки? Вистачить мучитися. Запитайте у своїх користувачів, що їм не подобається. Попросіть дати вам пораду. Ці люди – кращі фахівці з юзабіліті.

Як за допомогою опитувань зібрати потрібну інформацію: 8 цікавих ідей

Опитування – це відмінний інструмент для маркетологів. За допомогою них можна збирати таку інформацію, яку дуже складно добути усно або за допомогою імейла. Саме це ми спробували донести до вас в цій статті. Перераховані вище ідеї – лише основа, відправна точка для ваших власних ідей. Так що, включайте фантазію і дійте.

P. S. Якщо у вас є ще якісь цікаві ідеї, будемо раді, якщо ви поділитеся ними у коментарях.

І так, стаття про опитування просто не могла обійтися без опитування:

Що вам не подобається в нашому сайті / сервісі? Опитування анонімне, так що не соромтеся! Висловіть все, що у вас на душі 🙂

Дизайн (якийсь простенький, непоказний)
Величезні врізки (що у вас проблеми із зором? особисто у мене — ні)
Нецікаві статті в блозі (даєш більше статей про контекстну рекламу)

P. S2. Дякую всім, хто проголосував. І за критику, і за похвали. Всі ваші відгуки дуже важливі для нас.

Адаптація матеріалу 8 Clever Ways Online Marketers Use Consumer Surveys.

Читайте також:

  • Повне керівництво по формуванню купівельної персони
  • Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію і залучення клиентовНачало форми
  • Як підвищити ефективність контент-маркетингу з допомогою досліджень