Як за допомогою візуального контенту стимулювати взаємодію з користувачем у режимі реального часу

341

За допомогою візуального контенту можна стимулювати клієнтів взаємодіяти з вашим бізнесом у режимі реального часу. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому це вигідно і як це зробити.

Як за допомогою візуального контенту стимулювати взаємодію з користувачем у режимі реального часу

Навіщо необхідно взаємодію в режимі реального часу

По-перше, потрібно зрозуміти, про яку взаємодію йде мова. Вам потрібна соціальна активність користувачів: постинг в соціальних мережах фото і відео, пов’язаного з вашим брендом, поширення візуального контенту, «лайки», коментарі, участь у конкурсах. Ці дії збільшують охоплення аудиторії, дають вам користувальницький контент, підвищують довіру до вашого бренду.

По-друге, ви напевно пам’ятаєте золоті слова персонажа знаменитої радянської комедії. У маркетинговій практиці їх можна інтерпретувати так: в той момент, коли клієнт отримує позитивний досвід співпраці з вашим бізнесом, він може в яскравих фарбах розповісти про свої враження друзям і знайомим. Це може виглядати так: «Вау, купила тільки що отпадное сукню з рюшами! Магазин відмінний: асортимент, знижки, консультанти ввічливі. Дівчата, рекомендую!»

Через кілька годин покупець приходить додому. Позитивні емоції не те щоб зовсім зникають, але стають не такими яскравими. Міряючи плаття будинку, дівчина зауважує, що «ось тут трохи настовбурчується, а ось тут блискавка заїдає, чому ця коза в примірювальній нічого не сказала». Вона все одно постить фото з обновкою в соціальній мережі, проте з опису кудись зникають «вау», «отпадное», «рекомендую» та окличні знаки.

Щоб взаємодіяти з клієнтом в потрібний час, використовуйте наведені нижче способи.

Спосіб № 1: стимулюйте клієнта робити селфи і публікувати його в режимі онлайн

У вас офлайн-бізнес? Тоді ви можете легко стимулювати клієнтів публікувати селфи. Подивіться, як з цим завданням впорався австралійський готель «1888», який здобув реноме першої в світі Instagram-готелі.

Обстановка готелю «1888» стимулює постояльців робити селфи. Власники готелю створили спеціальні місця для фотографування, придумали власний хештег, забезпечили постояльцям доступ до безкоштовного Wi-Fi, встановили у вестибюлі кілька комп’ютерів. Крім того, в кожному номері лежить iPad, яким постояльці можуть вільно користуватися.

Як за допомогою візуального контенту стимулювати взаємодію з користувачем у режимі реального часу

Помітивши фото тегом #1888hotel, користувачі автоматично приймають участь у конкурсі. Скориставшись комп’ютерами у вестибюлі, вони можуть переглянути власні фото і оцінити пости інших учасників. Переможець конкурсу отримує право на безкоштовне проживання в готелі.

Готель «1888» не зупинився на селфи. Маркетологи готелі розробили маршрут екскурсії, яка називається «Instagram-прогулянка». В ході екскурсії туристи відвідують такі місця, де неможливо втриматися від фотографування.

Нарешті, кожен працівник готелю має акаунт в Instagram. Покоївки, кухарі і охоронці «лайкають», коментують і расшарівать фото, позначені корпоративними хэштегами.

Спосіб № 2: попросіть користувачів поділитися візуальним контентом

Цей спосіб підходить для онлайн-бізнесу, який не має фізичних торгових точок. Просіть користувачів показати і розповісти, де вони перебувають і що роблять. Пообіцяйте призи авторам найкращих фото або відео.

Експерт в області SMM Майк Стелзнер в одному зі своїх подкастів попросив користувачів сфотографувати себе під час прослуховування аудиопоста. Автору кращого фото була обіцяна одна з книг Стелзнера з автографом. Слухачі надіслали близько 400 фотографій. Виявилося, що кожен четвертий учасник конкурсу слухає подкасти під час відпочинку на курортах.

Як за допомогою візуального контенту стимулювати взаємодію з користувачем у режимі реального часу

Щоб мати можливість відповідати на пости в режимі реального часу, просіть користувачів позначати їх хэштегами.

Спосіб № 3: завжди будьте готові скористатися несподіваною можливістю

Це важко запланувати. Найчастіше контент отримує потужний відгук випадково. Однак це не означає, що маркетолог може чекати такого випадку склавши руки. Спеціалістам рекламного агентства 360i вистачило 5 хвилин, щоб зреагувати на вимкнення світла на стадіоні під час Супер Боула 2013 року. За цей час вони створили і опублікували твіт, який протягом кількох годин набрав 13 тис. ретвітів і 19 тис. «лайків».

Як за допомогою візуального контенту стимулювати взаємодію з користувачем у режимі реального часу

Маркетологи опублікували візуальний контент, який миттєво став виральным. Аудиторія обговорювала зниклий на стадіоні світло і печиво Oreo протягом всієї ночі після Супер Боула. А фахівці з реклами говорять про це твіті досі. Ймовірно, він увійде в усі підручники з SMM, інтернет-маркетингу.

Спосіб № 4: готуйте контент, пов’язаний з подіями, які у всіх на слуху

Ви можете потрапити в центр уваги, заздалегідь підготувавши візуальний контент, прив’язаний до якої-небудь події. Компанія Dunkin’ Donuts змусила фірмові стаканчики з кавою пройтися по червоній доріжці перед врученням премій «Греммі»:

Це коротке відео отримало багато «лайків» і «розшарювання». З його допомогою маркетологи компанії привернули увагу користувачів до обговорення події в співтоваристві бренду в одній з соцмереж.

Як отримувати відгук тут і зараз

Клієнти більш охоче взаємодіють з вашим брендом, коли відчувають позитивні емоції через вдалої покупки. Намагайтеся отримувати фото або відео користувачів в такі моменти. Стимулюйте їх ділитися контентом за допомогою конкурсів. Створюйте умови для створення та розповсюдження фото і відео. Оформляйте торгову точку або офіс так, щоб кожен відвідувач захотів тут сфотографуватися. Відкрийте доступ до Wi-Fi. Створюйте візуальний контент, яким будуть ділитися ваші клієнти.

Адаптація матеріалу How to Use Visual Content for Real-Time Engagement by Donna Moritz.

Читайте також:

  • Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті
  • Які типи зображень підвищують ефективність контенту і де їх взяти
  • 6 джерел інформації для створення візуального контенту