Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії

266

За даними компаній Nielsen і Google, користувачі здійснюють 77 % мобільних пошукових запитів з будинку або офісу. Вони напевно знаходяться в кроці від стаціонарних ПК, але все одно шукають інформацію за допомогою смартфонів або планшетів. Показник відмов мобільних користувачів на 9,56 % перевищує аналогічний показник для власників стаціонарних ПК, про що повідомляє маркетингове агентство Shareaholic.

Конфлікт між прагненням аудиторії використовувати мобільні девайси і неготовністю брендів задовольняти контент-потреби власників смартфонів і планшетів дає маркетологам великі можливості. Сфокусувавши маркетингові зусилля на мобільному каналі, бізнес отримає стратегічне конкурентну перевагу в боротьбі за клієнтів і частку ринку.

Як правильно планувати мобільний контент-маркетингову кампанію? Про це читайте нижче.

Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії

За даними CMS Magazine, тільки 16 % російських компаній мають мобільну версію сайту або сайт з адаптивною версткою. Адаптувавши сайт під мобільний трафік, ви автоматично обійдете більше чотирьох п’ятих конкурентів. Число мобільних відмов скоротиться, власники смартфонів і «таблеток» будуть надовго затримуватися на вашому сайті.

Однак кількість мобільних і адаптивних сайтів буде неухильно зростати. Тому простий адаптації ресурсу під гаджети з маленькими екранами недостатньо. Вам потрібен мобільний контент-маркетинг. Наступні рекомендації допоможуть впровадити мобільний контент-стратегію і скористатися прагненням аудиторії використовувати для пошуку інформації смартфони і планшети.

1. Фокусуйтеся на локализированном контенті

В ході дослідження компанії Nielsen і Google встановили, що 40 % мобільних запитів носять локальний характер. Наприклад, користувачі шукають телефон філії банку або адресу магазину. Частка мобільних локальних запитів зростає.

Як визначити, в якому контенті потребують користувачі мобільних гаджетів, які живуть в тому чи іншому місті? Це можна зробити за допомогою Google Trends. Сервіс «Тренди» дозволяє вивчати потреби аудиторії в розрізі регіонів.

Щоб скористатися Google Trends, необхідно виконати наступні дії:

  • Оберіть регіон.
Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії
  • Перейдіть в розділ «Аналіз популярності запитів»
Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії
  • Додайте запити, пов’язані з вашим бізнесом.
Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії
  • Також ви можете порівняти популярність запиту в різних регіонах. Для цього виберіть меню «Країни і регіони», додайте порівнювані регіони і вас зацікавив запит.
Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії

Також популярність запитів в розрізі регіонів відображається в меню «Популярність по регіонах».

2. Визначайте потреби мобільних користувачів

Розуміючи наміри користувачів, що вводять пошукові запити за допомогою планшетів і смартфонів, ви отримуєте можливість задовольняти їхні потреби. Щоб зрозуміти, як мобільні користувачі знаходять ваш сайт, скористайтеся Google Analytics.

  • Виберіть меню «Аудиторія — Мобільні пристрої — Огляд».
Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії
  • Створіть фільтр пошукових запитів для мобільний девайсів, включаючи планшети.
Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії

Так ви отримаєте список ключових запитів, які використовують мобільні відвідувачі вашого сайту. Визначте за допомогою даних ключів потреби своєї аудиторії і задовольняйте їх за допомогою контенту.

3. Використовуйте відеоконтент

За даними Nielsen, на початку 2012 року 28 % мобільних користувачів щодня дивилися онлайн-відео на смартфонах і планшетах. Вже два роки тому відео було найбільш популярним типом контенту серед власників девайсів з маленькими екранами.

Щоб створювати маркетингове відео, не потрібно мати голлівудські бюджетів та спеціальне обладнання. Увагу мобільних користувачів можна залучати з допомогою роликів, знятих навіть з допомогою смартфонів. Зверніть увагу, якою популярністю користується відеоконтент, створений за допомогою сервісів Vine і Instagram.

Щоб зрозуміти, яким відео цікавиться аудиторія, скористайтесь Google Trends. Для цього виберіть в налаштуваннях «Пошук по YouTube» і додайте потрібні пошукові запити.

Як задовольняти потреби мобільного аудиторії, реалізуючи контент-маркетингові кампанії

Публікуючи відео на YouTube, створюйте релевантні опису. Публікуючи ролики в Vine, помічайте їх релевантними хэштегами.

4. Коректно вибирайте конверсійні цілі

Вибір цілей конверсійних для стаціонарного трафіку зазвичай не викликає труднощів. Точкою конверсії можна вважати оформлення замовлення, замовлення зворотного дзвінка, підписку на розсилку, скачування файлу і т. п. Коли мова йде про мобільний трафік, конверсійні мети вибирати складніше. Наприклад, власники смартфонів не завжди можуть завантажити файл.

Вибрані конверсійні цілі повинні бути адаптованими до мобільного трафіку. Наприклад, створюйте форми підписки з мінімальною кількістю полів, розміщуйте на сайті кнопки Tap to call («Доторкніться, щоб подзвонити») і т. п.

5. Пам’ятайте про юзабіліті

Власники смартфонів не користуються мишею і курсором. Тому вони часто стикаються з труднощами при спробі перейти за потрібною посиланням. Пам’ятайте про це, вибираючи дизайн сайту і публікуючи контент. Зокрема, стежте, щоб посилання в тексті перебували на достатній відстані один від одного. Так ви утримаєте користувачів від бажання розбити смартфон або як мінімум покинути ваш сайт.

Розробляючи цільові сторінки для мобільних маркетингових кампаній і верстаючи контент, дотримуйтесь рекомендації мобільних платформ. Наприклад, згідно з рекомендаціями iOS, мінімальний розмір областей дотику повинен становити 44 на 44 пікселя.

Як зробити контент-маркетинг мобільним

Щоб ваша маркетингова кампанія була ефективною, необхідно враховувати інтереси і розуміти потреби мобільного аудиторії. Використовуйте сервіси Google Analytics і «Тренди», щоб визначати потреби ваших потенційних клієнтів, які відвідують сайт за допомогою смартфонів і планшетів. Створюйте контент, релевантний запитам мобільного аудиторії.

Реалізуючи маркетингові кампанії, фокусуйтеся на локальному пошуку. Для цього враховуйте потреби регіональної аудиторії. Зробіть доступною контактну інформацію компанії, скористайтеся на сайті кнопки Tap to call.

Коректно вибирайте конверсійні цілі і пам’ятайте про юзабіліті. Мобільні користувачі повинні мати можливість скористатися вашою пропозицією.

Адаптація матеріалу How to Create a Mobile-First Content Marketing Strategy by Devica Girish.

Читайте також:

  • Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обов’язковою
  • Як оптимізувати сайти під мобільний трафік
  • Адаптивний дизайн як інструмент SEO