Як захистити великі сайти від «Панди»: 6 порад

399

Якщо у вас є сайт або блог, ви знаєте, скільки часу і здоров’я потрібно витратити, щоб залучити і утримати аудиторію. Якщо у вас є великий сайт, ви витрачаєте на його розвиток не тільки час і здоров’я, але і значні фінансові ресурси. Ви наймаєте кращих програмістів, оптимізаторів, копірайтерів, дизайнерів, щоб кожна з мільйона сторінок ресурсу була корисною для відвідувачів. Уявіть мій стан, коли одного разу вранці ви помічаєте падіння природного трафіку з Google на десятки відсотків. Таке може статися з різних причин. Наприклад, з допомогою алгоритму Panda Google може внести ваш великий сайт в список неякісних ресурсів.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як захищати великі сайти від «Панди».

Як захистити великі сайти від «Панди»: 6 порад

Чому великі сайти стають жертвою «Панди»

Google Panda – це алгоритм, з допомогою якого найбільша в світі пошукова система визначає неякісні сайти і позбавляє їх трафіку. Цей алгоритм з’явився на початку 2011 року, а вже через півроку був впроваджений у всіх сегментах пошуку.

Ресурс потрапляє в список неякісних, якщо «Панда» знаходить такі ознаки:

 • Запозичений контент. «Панда» обов’язково прийде за вашим сайтом, якщо ви системно крадете контент і видаєте його за свою творчість.
 • Наявність на сайті сторінок, мають низьку цінність для користувачів. Наприклад, якщо власник інтернет-магазину публікує на сторінках продуктів тільки їх назву і фотографію, такі сторінки є прекрасним кормом для «Панди».
 • Маніпуляції пошуковою видачею. Алгоритм Panda карає ресурси, використовують маніпулятивні техніки, наприклад, keyword stuffing або обмін посиланнями.
 • Невідповідність ресурсу технічним вимогам пошукових систем. Наприклад, Panda може прийти в гості, якщо на сайті є невалидный код.
 • Нерозбірливість у рекламі. Чекайте санкцій, якщо на сторінках вашого ресурсу занадто багато реклами або ви публікуєте нетематические оголошення.
 • Негативні поведінкові показники. Алгоритм Panda використовує поведінкові фактори, щоб оцінювати якість сайтів. Високий показник відмов, низька тривалість перебування користувачів на сайті, низька кількість переходів і деякі інші показники можуть розсердити «Панду».

Великі сайти найчастіше стають жертвою Panda з-за технічних проблем. Ресурси з мільйоном сторінок і більше, наприклад, сайти великих інтернет-магазинів або ЗМІ, зазвичай мають складну структуру. Вони включають ряд субдоменів, десятки категорій, сотні однотипних сторінок.

Можливі ситуації, коли різні частини сайту потрапляють під санкції «Панди» з-за різних проблем. Поки вебмастер бореться з дублюючим контентом у розділі А, Panda знаходить неякісні сторінки в розділі Б. Власник ресурсу часто дізнається про нові проблеми після оновлення алгоритму «Панда».

Як виглядає типова жертва «Панди»

Google не повідомляє власника сайту про санкції, застосовані за допомогою алгоритму «Панда». Зазвичай вебмастера стикаються з різким падінням відвідуваності. Намагаючись пояснити причини цього, вони знаходять сліди активності «Панди».

Як захистити великі сайти від «Панди»: 6 порад

Як зрозуміти, що ваш сайт постраждав саме через «Панди»? Ось основні ознаки:

 • Відвідуваність сайту впала після офіційно оголошеного оновлення алгоритму Panda.
 • Значна частина сторінок ресурсу зникла з індексу Google.
 • Пошукова сторінка не індексує нові сторінки сайту.
 • Сторінки залишаються в індексі, однак позиції у видачі різко впали.
 • Падіння відвідуваності торкнулося тільки певних розділів сайту або типів сторінок. Наприклад, Google перестав надсилати відвідувачів на сторінки товару, однак продовжує давати трафік в розділ «Статті».

Якщо ви зіткнулися з однією чи кількома зазначеними проблемами, з високою часткою ймовірності по вашому сайту погуляла «Панда».

Зустріч з Panda: міні-кейс агентства GSQi

Американське маркетингове агентство G-Squared Interactive (GSQi) має досвід роботи з великими ресурсами, які потрапили під санкції Panda. Наприклад, один з клієнтів агентства розвиває сайт з більш ніж мільйоном сторінок. Цей ресурс має кілька субдоменів, а контент для нього створюють кілька команд авторів. Незважаючи на це, власнику сайту постійно не вистачало часу, щоб заповнити контентом кілька розділів.

Відвідуваність ресурсу різко впала після офіційного оновлення алгоритму Panda, тому власник не сумнівався в причинах проблем. Він звернувся до експертів GSQi. За результатами аудиту вони рекомендували комплекс заходів по висновку ресурсу з-під санкцій. Зокрема, аудитор рекомендував заповнити контентом порожні сторінки. Після реалізації цих заходів трафік швидко відновився.

Проте вже через кілька місяців органічний трафік з Google впав на 30 %. Це знову сталося після оновлення алгоритму Panda. Фахівці GSQi провели повторний аудит, в ході якого знайшли декілька незначних проблем, які навряд чи могли стати причиною санкцій. Експерти шукали типові недоліки, що викликають гнів «Панди»: неякісний і повторюваної контент, технічні проблеми і т. п.

Причина санкцій була знайдена за допомогою ручного сканування сайту. Експерти виявили тисячі сторінок, кожна з яких містила буквально кілька пропозицій у вигляді гіперпосилань. Ці сторінки неможливо знайти з допомогою меню сайту, проте вони відкриті для індексації пошуковими системами. Аудитори відразу зрозуміли, що ці сторінки створювалися не для користувачів. Більш того, ці сторінки швидше за все створювались автоматично.

Перевірка визначила походження тисяч даремних сторінок. З-за технічної несправності CMS сайту зберігала сторінки результатів користувальницького пошуку. Як сказано вище, кожна з таких сторінок містила кілька пропозицій у вигляді гіперпосилання. Тисячі подібних сторінок потрапили в індекс Google, який справедливо вважав їх марними.

Як захистити великі сайти від «Панди»: 6 порад

Після усунення технічної проблеми відвідуваність сайту відновилася.

Як не пустити «Панду» на великий сайт

Наступні рекомендації допоможуть вам захищати великі ресурси від негативного впливу Panda.

 • Регулярно перевіряйте сайт. Заплануйте регулярні аудити і виконуйте їх з обраною періодичністю. Якщо ваш сайт містить більше мільйона сторінок, на перевірку піде багато часу і ресурсів. Тому плануйте заздалегідь, що, як і коли ви будете перевіряти. Перевіряйте повідомлення про помилки сервіси для веб-майстрів Google і «Яндекс», використовуйте програми та сервіси для автоматичної перевірки ресурсів. Періодично виконуйте ручної аудит: перевіряйте якість контенту у вибраних розділах ресурсу, переконайтеся, що реклама на сайті відповідає його тематиці, перевіряйте коректність роботи меню.
 • Слідкуйте за технічними оновленнями сайту, а також оновленнями алгоритмів Google. Технічні зміни на сайті можуть привести до несподіваних наслідків для пошуку. Тому маркетологам важливо стежити за планирующимися оновленнями і намагатися прогнозувати їх наслідки. Це стосується також оновлень алгоритмів пошукових систем. Щоб стежити за ними, використовуйте оповіщення Google.
 • Тестуйте заплановані зміни. Для цього вам знадобиться тестовий сервер, що дозволяє перевіряти наслідки оновлень до їх фактичного запуску. Наприклад, перевірка нового дизайну або адаптивної верстки на тестовому сервері допоможе уникнути втрати частини вмісту і візуально оцінити новий зовнішній вигляд ресурсу.
 • Постійно навчати. Чим більше ви знаєте про пошукових системах і принципи їх роботи, тим менше ймовірність потрапити під санкції. Ваше освіта повинна охоплювати два напрямки: технічний і маркетинговий. Технічні знання допоможуть вам уникати типових помилок, а знання в області пошукового маркетингу дозволять розуміти напрям розвитку пошукових технологій.
 • У режимі реального часу спілкуйтеся з усіма фахівцями, які працюють над вашим сайтом. Наприклад, створіть груповий чат і включіть в нього програмістів, дизайнерів, маркетологів, оптимізаторів і інших експертів, які мають доступ до сайту. Так ви зможете обговорювати заплановані зміни і контролювати їх.
 • Оцінюйте будь-які зміни з точки зору технічного SEO та пошукового маркетингу. Великі сайти постійно розвиваються. Завдання власника ресурсу або маркетолога — брати участь в обговоренні нових функцій та інших змін на початковій стадії. У цьому випадку ви будете впевнені, що програмісти і дизайнери враховують потреби аудиторії ресурсу і вимоги пошукових систем.
 • Дотримуючись ці рекомендації, ви різко зменшуєте ймовірність санкцій, що застосовуються за допомогою алгоритму Panda.

  Захист від «Панди»: профілактика ефективніше лікування

  Якщо великий ресурс стикається з санкціями Google Panda, вебмайстру доводиться витрачати значні ресурси на усунення недоліків. Після цього йому доводиться довго чекати, коли Google помітить і оцінить роботу над помилками.

  Тому власникам великих сайтів варто попереджати появу «Панди». Для цього необхідно стежити за оновленнями алгоритму і вимог пошукової системи, регулярно перевіряти сайт, планувати і тестувати оновлення ресурсу. Веб-майстер повинен координувати роботу всіх фахівців, що мають доступ до ресурсу, а також оцінювати її з точки зору технічного SEO та пошукового маркетингу.

  Адаптація матеріалу 6 Tips to Protect a Large and Complex Website From Google Panda by Glenn Gabe.

  Читайте також:

  • Як зберегти пошуковий рейтинг після впровадження Google Колібрі: 8 порад
  • Як приборкати «Пінгвіна»?