Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

352

За даними фахівців Карлтонського університету, відвідувачі оцінюють сайт протягом 0,05 секунди після приземлення на сторінку. Вдумайтеся: протягом п’яти сотих секунди після появи на сайті користувач вирішує, чи подобається йому сторінка і буде він взаємодіяти з нею. Людина використовує для оцінки невербальні сигнали. Він несвідомо формує перше враження. Змінити його практично неможливо. Як впливати на відвідувача в перші частки секунди після приземлення? Читайте нижче.

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

Чому контент-маркетологи повинні впливати на аудиторію невербально

Думаєте, аудиторія готова миритися з відсутністю дизайнерських вишукувань заради цінного контенту, який ви регулярно публікується на сайті? Це не так. Користувачі формують враження про сайт ще до початку споживання контенту. Якщо воно негативне, ефективність контенту знижується. Звідси з’являються висока частка відмов, короткий час перебування на сайті, низька глибина перегляду і недостатня конверсія.

Щоб підвищити ефективність сайту, вам необхідно зрозуміти поведінку користувачів і змінити його в сприятливу для вас сторону. Іншими словами, щоб контент працював, ваш сайт повинен виробляти позитивне перше враження на користувачів. Описані нижче способи невербального впливу на аудиторію поліпшать метрики сайту і збільшать ваші продажі.

Метод № 1: дізнайтеся, куди в першу чергу дивиться відвідувач сайту

Фахівці Інституту Пойнтера використовували айтрекинг, щоб простежити за поглядом людей, які вперше потрапляють на веб-сторінку. Виявилося, що люди, які належать до західної культури, в першу чергу звертають увагу на певні області сторінки. На ілюстрації нижче вони позначені червоним і жовтим кольором.

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

Зверніть увагу, зазначені області візуально нагадують букву «F». Зазвичай людина починає оцінку з верхнього лівого кута сторінки. Його погляд ковзає зліва направо, фіксуючи візуальні образи. Потім він опускається вниз і повторює рух зліва направо.

Як використовувати дані цього дослідження на практиці? В областях сторінки, які відвідувач оцінює в першу чергу, він повинен знайти невербальні знаки довіри, заклики до дії, сигнали схвалення і доброзичливості.

Метод № 2: Використовуйте невербальні знаки довіри

Довіра — один з китів тривалої і плідної співпраці бізнесу з споживачами. Однак у вас немає часу, щоб логічно доводити відвідувачеві, що ваш сайт заслуговує довіри. Як сказано вище, перше враження формується протягом сотих часток секунди. Тому використовуйте невербальні знаки довіри:

 • Покажіть відвідувачу свої руки. Психологи стверджують, що на мові тіла руки є головним індикатором довіри. Зверніть увагу на виступи досвідчених політиків. Вони активно жестикулюють і тримають руки не нижче рівня грудей. Використовуйте їх досвід: публікуйте на сайті фото, на яких добре видно руки.
Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів
 • Використовуйте на сайті фото з відповідними виразами обличчя. Ділові люди часто допускають грубу помилку, публікуючи на сайті фото, на яких вони посміхаються. Психологи стверджують, що посмішка виражає сильні негативні емоції: презирство, ненависть.
Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

Особи співробітників на фотографіях повинні виражати щастя і радість. Це відбувається, коли людина на фото щиро посміхається або сміється. Не турбуйтеся, якщо людина на фото виглядає по-дурному. Якщо це відбувається з-за сміху, то ви передаєте відвідувачу позитивний невербальний сигнал. Не можете відрізнити щиру посмішку від усмішки? Вчіться у дітей.

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

Метод № 3: закликайте до дії за допомогою невербальних знаків

Коли користувач вперше потрапляє на ваш сайт, ви хочете справити на нього гарне враження і закликати до корисної дії. Але як зробити це невербально? Найпростіший спосіб невербальної передачі інформації — жести. Наступне фото претендує на приз в номінації «кращий невербальний CTA»:

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

На фото зображена редактор сайту Science of People Ванесса Ван Едвардс. Коефіцієнт конверсії сторінки з її фото становить 5,4 %. Попередня версія сторінки містила тільки текст. Її коефіцієнт конверсії становив 0,6 %.

Невербально закликати до дії можна навіть поглядом. Зверніть увагу на наступне фото:

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

Якщо ваші співробітники не згодні перетворюватися в живі заклики до дії, використовуйте мультяшних персонажів і графічні символи: стрілки або дорожні знаки.

Метод № 4: Покращуйте візуальні елементи, на які користувачі звертають увагу в першу чергу

Доктор Хонг Шен з Миссурийского університету науки і технологій встановила з допомогою айтрекинга, що в перші миті після потрапляння на сайт відвідувач оцінює наступні елементи:

 • Логотип.
 • Головне меню навігації.
 • Форму пошуку.
 • Кнопки соціальних мереж.
 • Малюнок в шапці сайту, якщо він є.
 • Текстовий контент. В даному випадку мова йде про оцінку візуального оформлення текстів.
 • Футер сайту.

Підвищуйте візуальну привабливість цих елементів, щоб привернути увагу відвідувачів.

Метод № 5: управляйте відвідувачами за допомогою кольору

Фахівці Миссурийского університету науки і технологій досліджували вплив кольорів на оцінку користувачами веб-сторінок. Вони встановили, що користувачі схильні довіряти сайту, якщо кольорова гама оформлення справляє сприятливе враження.

За даними власника Buffer Blog Лео Уилдрича, з допомогою кольорів ви можете заявити відвідувачу сайту про наступних якостях вашого бізнесу:

 • Блакитний: лояльність, стабільність, спокій.
 • Жовтий: щастя, оптимізм, молодість.
 • Зелений: здоров’я, успіх, надія.
 • Чорний: сила, загадковість, професіоналізм.
 • Білий чистота, невинність, відкритість.
 • Червоний: пристрасть, сексуальність, сила.
 • Фіолетовий: аристократизм, духовність, розкіш.
 • Помаранчевий: енергійність, тепло, гарний настрій.

Використовуйте в оформленні сайту кольору, збігаються з місією вашого бренду і очікувань аудиторії.

Метод № 6: зробіть ваші невербальні знаки гранично чіткими

Щоб відвідувач помітив ваші невербальні сигнали, вони повинні бути чіткими. Зверніть увагу на дизайн гіршого в світі сайту:

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

На цьому сайті дуже багато невербальних сигналів, які не мають відношення один до одного. Тому користувачеві складно «зачепитися» за одне вербальне повідомлення.

На наступній ілюстрації ви знайдете приклад простого і чіткого невербального сигналу:

Як залучати і конвертувати увагу відвідувачів сайтів: 6 невербальних методів

За даними Google, користувачам подобаються типові сайти. Це означає, що ваш інтернет-магазин на базовому рівні повинен бути схожий на інші інтернет-магазини. Дотримуючись цього правила, ви захистите себе від появи зайвих візуальних елементів і збережіть чіткість ваших невербальних сигналів.

Контент не стане королем без невербальних сигналів

Якщо ваш сайт не справляє на користувача сприятливе враження протягом часток секунди після приземлення, той не стане читати ваш контент. Тому звертайте увагу на візуальну привабливість сторінок. Намагайтеся керувати поведінкою користувача за допомогою невербальних сигналів.

Адаптація матеріалу 6 Nonverbal Hacks for Your Website So it Captures Attention and Converts by Vanessa Van Edwards.

Читайте також:

 • Технологія Eye Tracking, або Чого не дадуть вам сервіси веб-аналітики
 • Як боротися з вбивцями конверсії: 9 найстрашніших загроз для вашого сайту
 • 15 помилок веб-дизайну, які відлякують відвідувачів сайту
 • Сторінка подяки: 4 приклади того, як збільшити конверсію та залучення клієнтів