Як залучити користувача соціальних мереж контент

384

По-про-про-від ж гадство! — кричить СММщик, вириваючи собі волосся. Типова реакція після аналізу кривої охоплення в соціальних мережах. З десяти тисяч передплатників групи, публікацію бачить дві тисячі передплатників. Є від чого засумувати!

Раніше вигравав той, хто правильно підбирав час публікацій. Становив контент-план, стверджував його. Після узгодження публікував все через SMMplanner і пив чай. Все інше робилося автоматично. Публікації виходили вчасно, збирали органічний охоплення, сприяли продажу. Тепер публікувати вчасно мало. Алгоритмічна стрічка, яку ввели майже у всі соціальні мережі, обрізає охоплення публікацій. Тепер, щоб отримати органічний охоплення, контент повинен бути цікавим.

Як соціальна мережа визначає, що показати користувачам, а що ні — ніхто не знає. Імовірно, алгоритм показу публікацій розроблений на аналізі реакцій користувача і на соціально-демографічних параметрах.

Припустимо, у вас є група в «Фейсбуці» на 3000 передплатників. Опублікували ви запис. Цей запис побачило 300 осіб. Якщо 300 передплатників лайкнут, прокоментують, або зроблять репост, алгоритми «Фейсбуку» вирішать, що контент цікавий, і наступну публікацію побачать 400 осіб. Якщо передплатники не будуть реагувати на контент, «Фейсбук» в наступний раз покаже запис 200 передплатникам.

Читайте також: Робота з контентом в різних соцмережах: що, як і коли постить, щоб залучити клієнтів

Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, що таке контент який втягує, навіщо він потрібен і як його створювати.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Що таке контент який втягує і чому він хороший

Який втягує контент — той, який запрошує підписувача до діалогу. Щоб запросити до діалогу, контент повинен:

 • інтригувати,
 • обманювати,
 • загравати,
 • давати корисне.

Від хорошого утягує контенту передплатник отримує задоволення від бесіди з цікавою людиною, а бренд отримує органічний охоплення, фідбек та ідеї для наступних публікацій.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

ER — індекс залученості передплатників у контент групи, показує наскільки цікавий контент передплатникам. Зазвичай ER вважають так: підсумовують лайки, коментарі, репости і ділять на передплатників. Залежно від бізнес-завдань, формулу можна змінити.

Кожен бізнес ставить свої завдання перед соціальними мережами. Не кожному для вирішення завдань потрібен контент-маркетинг і утягують публікації. Рішення про купівлю на digital-ринку часто приймається після прочитання блогу. Коли вибираєш фітнес-клуб або школу англійської мови, контент-маркетинг допомагає незначно.

Читайте також: NPS: «індекс споживчої лояльності», яку потрібно відстежувати кожній компанії

Як шукати контент який втягує

Якщо у вас немає ідей, як створити який втягує контент, зверніться до аналізу цільової аудиторії і до моніторингу конкурентів.

Аналіз цільової аудиторії

Візьміть аркуш, розділіть його на три колонки. У першій колонці напишіть «Болі, Проблеми», в другій «Веселить», третьої «Сильні емоції». Тепер візьміть портрет цільової аудиторії, і відповідайте на питання в колонках. Що веселить цільову аудиторію, що хвилює її, а що викликає сильні емоції.

Отримані відповіді стануть списком ідей для публікацій. Чим краще ви знаєте цільову аудиторію, тим більше ідей для публікацій.

Читайте також: Цільова аудиторія: навіщо знати свого клієнта

Моніторинг конкурентів

Другий спосіб — підглянути у конкурентів.

Вам потрібно два списку спільнот. Список ваших конкурентів і список, де ще складаються ваші передплатники. Конкуренти працюють з людьми, схожими на вашу аудиторію. В їх суспільствах треба підглянути найпопулярніші публікації. А список «на що ще підписані ваші передплатники», допоможе зрозуміти інтереси цільової аудиторії.

Щоб скласти список «на що підписані ваші передплатники» потрібен будь-який сучасний парсер, або безкоштовний SocialStats. Парсери допоможуть дізнатися в яких спільнотах складаються ваші передплатники і передплатники ваших конкурентів. Поки розберемо, як шукати групи через SocialStats. Він працює з громадами, до яких у вас є права адміністратора.

Як залучити користувача соціальних мереж контент
Як залучити користувача соціальних мереж контент
Як залучити користувача соціальних мереж контент

Тепер треба дізнатися, який контент викликає найбільший інтерес. Можна зробити це вручну, переглянувши всі публікації і порахувавши ER кожній. В діджитал, найпопулярніший контент — навчальний. Якщо проаналізувати блоги і спільноти сервісів, контент-маркетингових агентств, то можна зробити висновок: самий популярний тип контенту — навчальний. Але що робити, якщо не можна постійно створювати навчальний контент?

Я проаналізував 63 групи в нішах від громадського харчування до інфобізнес, і отримав 8 типів контенту, які завжди викликають інтерес. Мені довелося виключити контент, який відноситься до конкурсів, give away і розіграшів, так як такі публікації завжди набирають більше залучення.

Читайте також: 23 сервісу з аналізу сайтів конкурентів

Типи вмісту та приклади

Міркування, роздуми, обговорення

Це публікації, в який ви ділитеся своїм ІМХО. Берете актуальне питання, розвиваєте тему, наводите аргументи, цифри, пруфы. Просто поділитися ІМХО — мало, треба домогтися того, щоб ваша думка помітили, і в коментарях пішло подальше обговорення. Для цього можна згадати експертів.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Питання до передплатникам

Вдала тактика збільшення ER – задавати різні питання своїм передплатникам, чи просити їх допомогти і щось порадити, наприклад, книгу на вихідні.

Секрет успішного питання: задавати питання спочатку. Якщо потрібно, можете ввести споживача в курс справи, але обов’язково задавайте питання в першому реченні. Деякі спільноти в соціальних мережах цікаві тим, що передплатники звертаються до іншим передплатникам, за експертною допомогою.

Про що можна питати:

 • Про переваги передплатників, що вони люблять або не люблять.
 • Попросити рекомендації як вчинити в тій чи іншій ситуації.
 • Запитати про їх ставлення до чого-небудь.
 • Попросити поділитися своєю думкою, або своєю історією.
 • Попросити поділитися контактами корисних людей.
Як залучити користувача соціальних мереж контент

Опитування передплатників

Опитування можна створити за допомогою спеціального інструменту «Опитування», або за допомогою сторонніх додатків.

Публікації з опитуваннями у «ВКонтакте» володіють дивовижною магією. Звичайна публікація набирає 40-50 лайків, публікація з опитуванням в цьому ж співтоваристві спокійно набере 150-200 голосів, і 10 лайків.

У «Инстаграме» інструменту опитувань немає, але блогери знайшли вихід. У публікаціях задають питання, і пропонують відповісти за допомогою емодзі або цифр.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Читайте також: Опитування: навіщо вони потрібні і як їх проводити

Ігри

Всі люблять ігри. Хтось любить танки, а кому-то ближче головоломки з пошуком відмінностей. Колись у «ВКонтакте» були популярні ігри на зразок: «Опиши попереднього коментатора одним словом», «Міста», «Продовж фразу». Зазвичай такі ігри жили в обговореннях. Тепер це ремейки ігор з журналів: «Знайди загублену деталь», «Скільки деталей на фотографії», «Розв’яжи приклад», «Вгадай слово» та інші ребуси і головоломки. Але є ігри цікавіше.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Читайте також: Чому маркетологи можуть навчитися у розробників ігор

Дослідження передплатників

Це як питання, тільки серйозніше. Питання задаються не просто так, а з метою вивчити цільову аудиторію і скорегувати аватар цільового клієнта. Можна впізнавати прості і очевидні речі від «А скільки вам років», до наукових «Скажіть, а що ви думаєте про питання електропровідності тугоплавких матеріалів». Можна проводити маркетингові дослідження, дізнаватися, як передплатники відносяться до якогось продукту або послуги, або збирати зворотний зв’язок від абонентів і з’ясовувати, що можна поліпшити в співтоваристві. Дізнавшись відповідь, вносяться правки у аватар клієнта і контент-план. Наступного разу пропонувати публікації цікаві аудиторії.

Одкровення

У соціальних мережах легко прикидатися. Я довгий час прикидався, що щоранку бігаю. Перебувала аудиторія, яка вірила таким публікаціям. Правда, такі публікації рідко привертали увагу передплатників. Але варто лише щиро і чесно розповісти про свою проблему, або про своїй думці, як передплатники відразу бачать, що ця публікація справжня. Такі одкровення привертають увагу і часто розсилаються друзям зі словами: «Ти це читав?».

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Читайте також: Чому всім треба писати як Торшина

Обговорення актуальних тем і політика

Я звичайна людина. У мене свої погляди на маркетинг, на инфостиль, сірі методи просування та політику керівної партії країни.

Якщо запропонувати передплатникам гострі теми, в яких розбираються всі, можна збирати коментарі. Мій особистий топ тим, в яких всі розуміються:

 • Політика.
 • Державне управління.
 • Стосунки інших людей.
 • Реклама.

Ні форумів, де старі шановні фізики сперечаються про постійну Планка, зате знайдете публікації, де шановні фізики оголосять рекламу Бургер Кінга викликає і непрацюючої.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Чат

Я знаю кілька видів чату в соціальних мережах.

 • Питання від передплатника — відповідь від адміна. Адмін оголошує, що він буде готовий відповісти на будь-які запитання абонентів з 10 ранку до 16 вечора.
 • Нічний чат. Такий чат ідеально підходить для великих розважальних спільнот, з потужним активним ядром. Зазвичай приймає вигляд флудильни. Ніхто нікого не модерує, і йде спілкування на будь-які теми.
 • Експертна чат або Питання від передплатника. Популярний в вузькотематичних, професійних групах. Користувач задає питання, і очікує допомоги від експертного співтовариства.

Я люблю переглядати експертні чати. У коментарях можна знайти ідеї для нових публікацій, статей, креативів.

Як залучити користувача соціальних мереж контент

«Накипіло» або вкидання

Якщо вам здається, що в співтоваристві стало занадто тухло, і передплатники не звертають на вас увагу, зробіть вкидання. Цей прийом люблять газетярі і політики. Подумайте про те, що вас дратує. Як погано працює сервіс, або яка погана реклама в «Бургер Кінг». Займіть вкрай радикальну позицію і напишіть про це. Такі публікації знаходять відгук і в коментарях починається пекло. Як правило, якість коментарів можна порівняти з характеристиками китайського айфона з антеною. Коментатори можуть перейти межу і образити людей, почуття віруючих, робочі принципи.

Читайте також: Вжух — і популярність: як і що заробляють на сексизмі

Як залучити користувача соціальних мереж контент

Підсумуємо

Утягують публікації допомагають збільшувати охоплення спільноти, та як наслідок штовхають криву продажу вгору. Якщо бізнес займається контент-стратегією, йому слід інвестувати у створення залучають публікацій.

Запам’ятайте вісім прекрасних ідей для утягує контенту:

 • Питання до передплатників.
 • Опитування передплатників.
 • Ігри.
 • Дослідження передплатників.
 • Одкровення.
 • Обговорення актуальних тем.
 • Чат.
 • Вкидання.

Передплатнику плювати на навчальний, який втягує, комерційний контент. Звичайний користувач не бачить між ними різниці. Тому рішення про корисність співтовариства буде приймати по всім публікаціям відразу. Будь-яка публікація будь-якого типу повинна бути продає, репутаційної і утягує.