Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

666

Заробити на блозі можна. Але далеко не кожен блогер готує публікації під пальмою з ноутбуком. Що там говорити, зовсім не кожен автор особистого журналу може купити собі на доходи від блогу цей лептоп. Гаразд, давайте начистоту: доходи більшості блогерів не дозволяють оплатити навіть хостинг і домен.

Проблема не у відсутності інструментів монетизації і навіть не в невмінні їх використовувати. Більшість блогерів з тієї чи іншої причини не може зробити веб-журнал, який можна монетизувати. Ви не заробите на ноутбук під пальмою, якщо повісите блок AdSense на сайт з відвідуваністю 100 уніків на добу.

Тим не менш, у цій статті йтиметься про способи монетизації блогу. Ви дізнаєтеся, коли і який блог можна монетизувати, які інструменти використовувати для заробітку, а від яких триматися подалі. До речі, стаття буде корисна власникам підприємств, а не тільки потенційним вебмайстрам-манімейкер. Підприємцям від сохи простіше отримувати прибуток з публікацій в інтернеті, ніж чистим інфобізнесменам.

Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

Як правильно вибрати тематику блогу

Якщо у вас вже є відвідуваний і затребуваний блог, пропустіть цей невеличкий розділ. Якщо ви тільки плануєте створити журнал, інформація про виборі тематики стане вам у пригоді.

Ви напевно чули про дорогі і дешеві, перспективні і не дуже тематики. Дійсно, при інших рівних комерційний блог про фінансах або медицині приносить більший дохід, ніж розважальний журнал про знаменитостей. Але ні в якому разі не вибирайте тематику блогу по середньої вартості кліка в «Директе» або по популярності інформаційної ніші.

Читайте також: Про що вести блог: 26 ідей для початківців

Пам’ятайте, що хороший і відвідуваний блог в дешевій і непопулярною тематики в дев’яти випадках з десяти принесе більший дохід, ніж непосещаемый журнал в дорогий тематики. Це не означає, що для заробітку на блозі потрібно йти від конкурентних тематик. Для заробітку неважливо, про що ваш журнал. Для заробітку важливо, щоб він був гарним і відвідуваним.

Хочете головний рецепт гарного блогу, який можна буде монетизувати? Тематика повинна цікавити автора. Тоді блогер буде занурюватися в кожну тему і напрацьовувати експертизу. Тоді він буде місяці і роки писати, не озираючись на низький CTR рекламних блоків. Тоді блозі буде цікавим для читача.

Років п’ять тому я зробив блог про фінанси. Вибрав тематику з двох причин. По-перше, вона дорога. По-друге, я кілька років працював у фінансових організаціях, тому у мене були знання в цій області.

Мене вистачило приблизно на 30 постів типу «Як правильно оформити КАСКО» і «Що потрібно знати про страхування життя». Потім інтерес до тематики пропав. Я зрозумів, що мені цікавіше читати умовний MOZ, ніж умовний Bloomberg.

Писати про страхування стало нудно. AdSense приносив кілька центів на добу. Тому я не знайшов жодної причини, щоб продовжити хостинг.

Свій урок я вивчив: не можна вибирати тематику тільки із-за високої ціни кліка. В ідеалі журнал повинен бути про те, про що ви зможете писати довго. Про те, що у вас болить, свербить, викликає постійний та довготривалий інтерес. Цього свербежу та інтересу повинно вистачити як мінімум до появи іншого джерела мотивації: фінансового. Ще краще, щоб інтерес до тематики зберігався постійно.

Коли можна монетизувати блог

Однозначної відповіді на це питання немає. Можливість заробити на веб-журналі залежить від тематики і обраного способу монетизації. Наприклад, в дорогий комерційної ніші кілька сотень унікальних відвідувачів в добу можуть забезпечити вам пристойний дохід. А в розважальної тематики і декількох тисяч унікальних відвідувачів на добу може не вистачити для пристойного заробітку.

Теоретично ви можете отримувати дохід з перших днів існування блогу. Наприклад, стартова публікація може привести в журнал відвідувачів, частина з яких стане вашими клієнтами.

Якщо ви вибрали рекламну модель монетизації, перші читачі можуть переглядати комерційні блоки і приносити вам перші гроші. Багато системи реклами не пред’являють вимог до відвідуваності майданчиків.

На практиці монетизація блога має сенс після досягнення певного рівня відвідуваності. Скільки уніків на добу повинно надходити на сайт, щоб з’явився сенс у публікації реклами?

Вибирати орієнтир вам доведеться самостійно. Враховуйте тематику, особливості проекту, поведінку користувачів на сайті. Зверніть увагу на вимоги до відвідуваності, які існують в РМЯ. Пам’ятайте, 500 уніків на добу — це поріг допуску в одну з рекламних систем. Вони не гарантують вам можливість завжди працювати на шезлонгу з лептопом на колінах під пальмами.

Зробіть так: виберіть орієнтир, після досягнення якого, на вашу думку можна займатися монетизацією блогу. До досягнення цільового показника думайте про розвиток ресурсу.

Не вішайте рекламу на журнал з відвідуваністю 10 чи 100 чоловік на добу. Чому? Зароблені копійки можуть стати дуже сильним демотиватором. Ви виконайте кілька арифметичних дій і побачите, що для ноутбука під пальмами вам не вистачить не тільки тисяча, але й 10 тис. відвідувачів на добу. Ви подумаєте, що якщо за рік досягли відвідуваності 150 чоловік в день, то до 10 тис. доведеться вести блог ще років 15. Ви не хочете чекати так довго і кинете писати.

Ще одна причина: замість створення контенту та розвитку блогу ви будете витрачати час на експерименти з рекламними блоками.

По-хорошому, якщо вас цікавить заробіток, до блогу потрібно ставитися як до бізнес-проекту. Тобто ви повинні запланувати, який дохід чи прибуток має приносити журнал. Після цього потрібно розрахувати, які показники відвідуваності і конверсії потрібні для досягнення цільового прибутку.

Відкладіть розрахунки до розгляду конкретних інструментів монетизації. Це підвищить точність бізнес-планування.

Повний список способів монетизації блога

Є тільки два реальних способу монетизації веб-журналу, тому список вийшов хоч і повним, але дуже коротким. За великим рахунком, блог можна монетизувати такими способами:

 • Продажем реклами.
 • Участю в реальному бізнесі.
 • Детальніше ці моделі будуть розглянуті нижче. Є і альтернативні способи монетизації. Але їх не варто включати в список, так як розсудлива блогер навряд чи буде розглядати їх серйозно.

  Наприклад, до альтернативних і далеким від реальності інструментів монетизації належить збір пожертвувань, вибачте, краудфандінг. Ви напевно бачили на сторінках блогів прохання авторів пожертвувати будь-яку суму, так як вони старалися.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Чорт, цей спосіб використовує Джиммі Вейлз, і у нього все виходить. Чому б вам не включити інструмент бізнес-план при запуску блогу? Для відповіді на це питання самостійно порівняйте масштаби і значущість вашого журналу і «Вікіпедії» для веб-спільноти. Порівняння вас не переконало? Тоді спробуйте: попросіть аудиторію підтримати блог. Вам знадобиться віджет форми для прийому благодійних внесків від «Яндекс.Грошей».

  Ще один альтернативний спосіб монетизації — платна підписка. До нього також належить продаж створених з публікацій у журналі інфопродуктов. Цей спосіб ще менш реальний, ніж збір пожертвувань. Чому?

  Людину щомиті атакує контент. Інформація буквально завалює людей з головою. Видання борються за кожен перехід з стрічок соціальних мереж, зі сторінок пошукової видачі, з агрегаторів новин і RSS-фідів. У людей є величезний вибір безкоштовного якісного контенту. Навіщо їм купувати підписку на ваш блог?

  Якщо у вас дійсно є відповідь на це запитання, спробуйте монетизувати блог за допомогою платного доступу. Нижче ви знайдете успішний приклад використання цього підходу до монетизації.

  Є одна умова. Щоб модель спрацювала, натовпи відвідувачів вашого поки ще безкоштовного блогу повинні хоча б один раз покласти сервер хостера.

  До речі, скоро якісного безкоштовного контенту буде ще більше. Роботи вже пишуть романи і виграють літературні конкурси. Тому не розглядайте платну підписку на блог в якості реального способу монетизації. Краще приділіть увагу поки ще працює рекламної моделі і завжди перспективного участі в ринку.

  Читайте також: 97 ідей інтернет-бізнесу

  Як заробити на блозі за допомогою реклами

  Реклама — не самий вдалий спосіб монетизувати блог. Зверніть увагу на ілюстрацію.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  П’ята частина відвідувачів texterra.ru використовує блокувальники реклами типу AdBlock. Ви збираєтеся заробляти на рекламі в блозі, а кожен п’ятий користувач встановив програму, яка ховає практично усі оголошення. Але навіть це не головна проблема рекламної моделі монетизації.

  Основний блокувальник реклами за замовчуванням працює в голові більшості користувачів, які будуть переглядати ваш блог. Мова йде про несприйнятливості до реклами чи рекламної глухоті. Із-за надлишку комерційних повідомлень користувачі відфільтровують практично всі комерційні повідомлення до того, як вони потрапляють на рівень свідомості.

  Банерна сліпота робить рекламу на вашому сайті невидимою для переважної більшості відвідувачів. З-за цього середній CTR онлайн-оголошень усіх форматів становить жалюгідні 0,06 %. Це дані HubSpot і Display Benchmark Tools.

  Все-таки хочете заробляти за допомогою реклами? Можливо, спробувати варто, так як є блогери, які тільки з допомогою продажу оголошень заробляють мільйони доларів. Нижче ви знайдете інформацію про одне з них. А поки почніть з систем контекстної реклами.

  Контекстна реклама

  Контекстні оголошення забезпечують рекламодавцям і видавцям CTR вище середнього по ринку. Секрет ефективності полягає в наступному: рекламна інформація вбудовується в інформаційний контекст сторінки. Тобто система показує відвідувачам сайту оголошення, відповідні їх поточного інтересу. Наприклад, якщо користувач читає статтю «Як вибрати велосипед», в рекламному блоці він з високою часткою ймовірності побачить рекламу велосипедів.

  Зверніть увагу на системи контекстної реклами від Google і «Яндекс».

  Google AdSense

  Ви можете опублікувати рекламні блоки Google AdSense відразу після створення блогу. Система контекстної реклами Google приймає рекламні майданчики без обмежень по відвідуваності. Блог повинен відповідати стандартним правилам.

  Щоб опублікувати рекламу, виконайте наступні дії:

  • Зареєструйте аккаунт в Google Adsense.
  • Додайте блог в систему у меню «Налаштування – Мої сайти».
  • Виберіть відповідний рекламний блок в меню «Мої оголошення».
  • Скопіюйте код і додайте його на сайт.

  Щоб додати код оголошення в блог на WordPress, скористайтеся стандартним віджетом «Текст», штатним плагіном від Google, альтернативними плагінами для вставки коду типу WP Insert Code. Якщо ваш дизайн-шаблон має відповідну функціональність, вставте код через меню управління темою.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Офіційний плагін Google AdSense для WordPress автоматично аналізує встановлений дизайн-шаблон і пропонує оптимальне розташування рекламних блоків. За допомогою цієї надбудови ви можете опублікувати оголошення в протягом хвилини.

  Скільки можна заробити за допомогою Google AdSense

  Манімейкери з «Серч» стверджують, що середній CTR рекламних блоків AdSense в рунеті складає від 1 до 5 %. Їх колеги з англомовних форумів вважають CTR 1,5 % хорошим показником.

  Вартість переходу залежить від тематики. Для розважальних сайтів середній показник становить від 1 до 5 центів за клік. Для сайтів будівельної тематики середня вартість переходу становить від 10 до 20 центів. Перехід на сайтах про автомобілях і IT приносить власникам кілька десятків центів.

  Інформація про вартості переходу отримана з допомогою аналізу повідомлень на популярних в рунеті форумах.

  Зверніть увагу, показник CTR можна вважати по-різному. Уявіть, що ваш блог відвідує 1000 чоловік в добу. Вони дивляться в середньому за три сторінки. Це забезпечує 30 переходів по рекламним оголошенням.

  Google AdSense враховує клікабельність на підставі кількості переглянутих сторінок. Тобто ваш CTR дорівнює 1 %: 30*100/3000. Деяким вебмайстрам зручніше вважати CTR на підставі кількості відвідувачів. У цьому варіанті показник складе 3 %: 30*100/1000.

  Рекламна мережа Яндекса»

  Стати учасником РМЯ складніше, ніж користуватися Google AdSense. До стандартним вимогам до сайтів все ще найбільший пошуковик рунета додав поріг відвідуваності. У систему приймаються сайти, відвідуваність яких становить не менше 500 уніків на добу. Щоб опублікувати партнерський блок «Яндекс.Маркета», потрібно домогтися відвідуваності 1000 чоловік в добу.

  Щоб опублікувати контекстну рекламу від «Яндекса», заповніть анкету партнера і додайте сайт в систему. Після схвалення заявки ви зможете вибрати зовнішній вигляд оголошення додати код на сайт. Це можна зробити за допомогою стандартного віджета «Текст», плагінів для вставки коду типу WP Insert Code. Функціональність деяких тем дозволяє опублікувати оголошення в меню управління шаблоном.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації
  Читайте також: Покрокове керівництво по «Яндекс.Директ» для новачків

  Скільки заробляють блогери з допомогою РМЯ

  Користувачі «Серч» говорять про середню клікабельності оголошень 2-3 %. Показник варіюється в залежності від тематики ресурсу, кількості оголошень на сторінці, розташування блоків.

  У середньому винагорода за перехід становить від декількох рублів до декількох десятків рублів. Конкретний показник залежить від тематики.

  В цілому РМЯ забезпечує партнерам більш високу вартість кліка в порівнянні з Google AdSense. Але оголошення рекламної системи Google забезпечують більш високу клікабельність. Тому AdSense і РМЯ приносять блогерам і власникам сайтів приблизно однаковий дохід.

  РМЯ і Google AdSense фактично ділять ринок контекстної реклами рунета на двох. Якщо у вас англомовний блог, в якості альтернативи AdSense ви можете використовувати об’єднану рекламну мережу Yahoo! і Bing. У рунеті в якості альтернативи лідерам ринку можна використовувати систему Relap.

  «Розумна» система демонстрації оголошень Relap

  Сервіс Relap.io позиціонує себе як смарт-системи монетизації сайтів. За твердженням розробників, Relap використовує алгоритми машинного навчання і big data, щоб визначити уподобання користувачів. Система показує кожному відвідувачеві сайту контент, який він хоче бачити. Завдяки цьому середній CTR блоків Relap становить 17,8 %.

  Власники блогів за допомогою Relap можуть вирішувати дві задачі. Перша — поліпшення поведінкових метрик. Блоки Relap збільшують кількість переглянутих сторінок на відвідувача і тривалість сесій.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Друга задача — монетизація трафіку. У блоках Relap можна демонструвати рекламу. Ви будете отримувати винагороду за кожен перехід читача по платній посиланням.

  Щоб скористатися Relap, зареєструйтесь в системі. Вкажіть домен і додайте запропонований системою скрипт в хедер сайту. Якщо ваш блог працює на WordPress, це можна зробити за допомогою плагіна WP Insert Code.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  В панелі керування Relap виберіть розділ «Віджети». Увімкніть відповідний віджет. Натисніть на шестірню, щоб налаштувати його зовнішній вигляд і отримати код.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Встановіть блок Relap в сайдбар блогу з допомогою стандартного віджета WordPress «Текст». Дочекайтеся, поки система просканує сайт і почне показувати посилання на схожі публікації. Після цього включіть монетизацію у відповідному розділі панелі управління Relap.

  Ефективність Relap

  В Мережі є позитивні відгуки про Relap від представників популярних ресурсів, включаючи AdMe.ru, РИА Новости, «Лайфхакер». Видавці повідомляють про поліпшення поведінкових показників і високий CTR блоку рекомендацій.

  Користувачі «Серч» відносяться до Relap.io з недовірою. На форумі навіть є повідомлення про проблеми з виплатами. Втім, учасники манимейкерских спільнот насторожено ставляться до всього нового.

  Партнерські програми

  Партнерські програми працюють так: ви публікуєте у блозі рекламний блок або посилання. Якщо користувач після переходу за нею здійснює цільове дію, ви отримуєте винагороду. Наприклад, англомовні блогери активно користуються для монетизації ресурсів партнерською програмою Amazon.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Якщо ваш журнал розрахований на англомовну аудиторію, сміливо використовуйте цю партнерку. Якщо ви працюєте для російськомовної аудиторії, вам підійдуть перелічені нижче партнерські програми:

  • «Яндекс.Маркет». Учасники РМЯ можуть встановити контентний API і заробляти на переходах користувачів в магазини. Щоб використовувати партнерку, блогер повинен забезпечити відвідуваність журналу не менше 1000 уніків на добу.
  • Ozon. Блогер отримує комісійну винагороду до 18 %. Ozon воліє бачити в партнерах великі і відвідувані ресурси. Однак мінімального порогу відвідуваності немає. Тому публікувати рекламні посилання оголошення можуть всі блогери, якщо їх ресурси не порушують законодавства і відповідають стандартним вимогам. До речі, партнерські програми пропонують і інші великі інтернет-магазини.
  • Leads.su. Партнерська програма для блогів фінансової тематики. У програму приймаються ресурси з відвідуваністю від 100 чоловік на добу. Працює реферальная програма.
  • Aviasales. Партнерська програма для блогів туристичної тематики. Комісійна винагорода блогера досягає 70 % від суми угоди. Є реферальная програма.
  • Партнерські програми хостинг-провайдерів. Практично всі оператори послуг хостингу пропонують винагороду за рефералів. Зверніть увагу на Reg.ru, Agava, HOSTiQ і інших гравців ринку.
  • Ігрові партнерки: Welcome Partners, Admitad, LiveGames, RBK Games і інші.
  • Партнерські програми FOREX-тематики: ForexClub, Alpari та інші.
  • Адалт-партнерки.

  Ефективність партнерських програм

  Блогери відгукуються про партнерських програмах по-різному. Деякі автори вважають партнерки кращим способом монетизації. Більшість вважає інструмент неефективним або використовує його для побічного заробітку.

  В англомовному сегменті блогосфери партнерська програма Amazon вважається паличкою-виручалочкою і найбільш реальною альтернативою AdSense. Її активно використовують блогери, які пишуть про персональної електроніки, косметики та парфумерії, одягу.

  У російськомовній блогосфері негативних відгуків про партнерських програмах великих ритейлерів більше, ніж позитивних.

  В чому проблема монетизації блогу з допомогою партнерських програм? У рунеті багато партнерок скомпрометованих або компрометуючих тематик: адалт, казино, онлайн-ігри. Такі програми приносять дохід блогеру, але погіршують користувальницький досвід і знижують якість журналу.

  Щоб гідно заробляти з допомогою партнерських програм з хорошою репутацією, блог повинен бути відвідуваним. Крім того, тематика журналу повинна співпадати з тематикою партнерської програми.

  Інші сервіси монетизації блогів

  Представлені нижче сервіси дозволяють блогерам заробляти на продажі реклами. Ці ресурси виступають в якості посередника між рекламодавцями і авторами.

  Ви можете скористатися такими сервісами:

  • Rotaban. Біржа банерної реклами. Блогери та власники сайтів з форуму Searchengines вважають, що контекстна реклама приносить більший дохід, ніж публікація реклами з біржі. З якихось причин у систему Rotaban не приймають сайти на https.
  • Rotapost. Брат-близнюк Rotaban. Блогери заробляють на публікації постів з посиланнями.
  • Sape.ru. Автоматизована система продажу реклами і посилань. Є ще біржа посилань Gogetlinks, біржа оглядів Getgoodlinks, біржа статей Miralinks.
  • Blogun. Блогери отримують плату за публікацію постових посилань і оглядів.
  • Advmaker. Біржа банерної реклами, кликандеров, відеореклами.
  • Advertur. Біржа RTB-реклами.
  • Nolix. Сервіс дозволяє транслювати рекламу з допомогою рекламної рядка.
  • Direct/Advert. Система реклами з оплатою за кліки. Власники блогів можуть публікувати стандартні рекламні блоки, а також користуватися більш агресивними інструментами: тизерами і pop-under’ами.

  Що спільного у перерахованих сервісів? Вони спрощують реалізацію рекламної моделі монетизації, але це не головне. Автор, який цінує свій блог, ніколи не скористається цими та іншими подібними системами. Чому?

  Продаж посилань, постових, публікація платних оглядів, використання тізерів, поп-апів і поп-андерів та інших агресивних і маніпулятивних форматів — це відмінний спосіб угробити веб-журнал. Ви готові продати за кілька рублів свою репутацію, втратити довіру аудиторії, отримати санкції пошукових систем?

  Так, в списку є декілька систем, які використовують або коли використовували солідні ресурси. Чому б не опублікувати банери від Advmaker або тизери від Direct/Advert?

  Задайте собі інше питання: чому рекламодавці публікують оголошення не в «Директе» і AdWords, а в альтернативних системах? Швидше за все, вони хочуть заощадити або залучити трафік на сайти, які не пустили до системи контекстної реклами найбільших пошуковиків. Варто співпрацювати з такими рекламодавцями?

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Ефективність сервісів монетизації блогів

  Сервіс Direct/ADVERT пропонує блогерам розрахувати потенційний дохід з допомогою калькулятора.

  У блогосфері і на форумах вебмайстрів багато суперечливих відгуків про сервіси монетизації. Ось їх суть коротко: заробити можна, але ви створювали блог не заради кількох десятків рублів в місяць.

  Прямий продаж реклами

  Якщо ви користуєтеся Google AdSense або іншими системами, частина кожного платежу від рекламодавця залишає собі посередник. Щоб ні з ким не ділитися, ви можете продавати рекламу безпосередньо. Так чинять великі видання та автори популярних блогів. Як приклад зверніть увагу на «Лайфхакер», «Стрічку.ру» або Shakin.ru.

  До речі, ніхто не заважає вам одночасно публікувати блоки «Директ» або AdSense і банери від прямих рекламодавців.

  З перевагами прямого взаємодії з рекламодавцями зрозуміло: ви не платите посередникам. Чи є якісь проблеми? Звичайно.

  Реклама від «Яндекса або Google зазвичай вбудована в контекст сторінки. Тематика оголошення від прямого рекламодавця може не співпадати з тематикою блогу.

  Наприклад, ви пишете про автомобілі, а прямий рекламодавець купує у вас місце під рекламу побутової техніки. В чому проблема? Випадання комерційного повідомлення з контексту погіршує користувальницький досвід і знижує ефективність оголошень.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Ще одна проблема: більшість рекламодавців хоче, щоб реклама була якомога вище і як можна більше. Вам буде складно продати оголошення у кінці статті. Великі і яскраві банери в верхній частині екрана можуть не сподобатися користувачам і пошуковим системам.

  Вам буде складно продати рекламу, якщо ваш блог ще не досяг популярності і відвідуваності, порівнянної з «Лайфхакеров». Посередники дозволяють публікувати оголошення навіть на блогах з нульовою відвідуваністю.

  Читайте також: Як вести себе, щоб у редакції ЗМІ вас не вважали придурком

  Беремо натурою: монетизація без монетизації

  Цей спосіб заробітку широко поширений серед блогерів. Ось схема: виробник або продавець надсилає продукт популярному автору. Власник блогу деякий час користується річчю, а потім пише відгук. Зазвичай товар залишається у блогера. Натуральний заробіток використовують власники журналів різних тематик, але особливо популярна схема у б’юті-блогерів.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Варто називати модель «товар за огляд» монетизацією або заробітком? Це скоріше риторичне питання. Чи Не втрачає блогер довіру аудиторії? Якщо автор зберігає об’єктивність, репутація не страждає. Питання в тому, чи зможе блогер бути об’єктивним, коли магазин чи виробник надсилає йому гору тестерів і кілька тюбиків чудодійного крему.

  Що потрібно знати про рекламної моделі монетизації

  В рамках рекламної моделі монетизації можна використовувати ще сотні інструментів. Їх фізично неможливо перерахувати в одній статті, та це й не має сенсу. Важливіше зрозуміти іншого — з допомогою реклами монетизувати блог складно. І з кожним днем заробити буде важче.

  Ефективність комерційних оголошень падає. Рекламодавці скорочують бюджети. Доходи видавців знижуються.

  Ось думка генерального директора «Текстерры» Дениса Савельєва про рекламної моделі монетизації веб-проектів:

  — Рекламна модель для будь-якого проекту — це від безвиході. В цілому така модель відмирає. По всьому світу. Закономірність така (на мій погляд) — прибутковий бізнес народжується на стику онлайн і офлайн. Бувають винятки, але в цілому — так.

  Щоб окупити витрати на серйозний веб-проект, потрібно влазити в ринок.

  Увійти в ринок: монетизація для серйозних блогерів

  Участь у ринку — єдина реальна альтернатива рекламної моделі монетизації блогу. Ринкова схема працює так: блогер робить те, про що пише, і отримує за це гроші. Тут можливі два варіанти.

  Перший: людина спочатку робить якийсь бізнес. Це може бути автомайстерня, інтернет-магазин, виробниче підприємство, приватна клініка. Потім бізнесмен створює блог, з допомогою якого показує експертизу і приваблює клієнтів. За прикладами далеко ходити не треба, правда?

  Другий варіант: людина створює блог, з якого виростає бізнес. Наприклад, якщо блогер пише про косметику або народні музичні інструменти, він може відкрити інтернет-магазин косметики або налагодити виробництво сопілок і дудок.

  Пам’ятайте рецепт успішного блогу, запропонований вище? Автора повинна цікавити обрана тематика. Це дуже важлива умова успішного входження в ринок.

  Універсальні рецепти з перетворення блогу бізнес не мають сенсу, так як в кожній ніші діють свої закони і правила. Тому зверніть увагу на успішні приклади перетворення веб-журналів у прибуткові підприємства. Можливо, вони вас надихнуть і підкажуть спосіб дії.

  Локалс: з блогу про нерухомості в сервіс для орендарів і орендодавців

  Сервіс оренди квартир без комісії The Locals зріс з блогу про нерухомість. Автори в якості експерименту «прикрутили» до веб-журналу можливість публікувати оголошення про здаються квартирах. Потім вони забезпечили актуальність бази орендодавців і запропонували потенційним орендарям платний доступ. Докладну історію проекту можна знайти тут.

  В даному випадку підприємці створили на базі блогу успішний онлайн-сервіс. Вони не стали самі формувати бази орендодавців і надавати послуги ріелторів. Тому не можна однозначно сказати, що автори The Locals увійшли в ринок. Але вони знайшли свою нішу між блогосферою та офлайн-бізнесом.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  The Blonde Salad: блог про моду приніс автору мільйони доларів

  Сьогодні Кьяра Ферраньи — один з найбільш авторитетних експертів індустрії моди, світська левиця і успішний бізнесмен. А починала вона в 2009 році з блогу The Blonde Salad. На реєстрацію журналу бойфренд К’яри витратив близько 10 доларів. В блозі Кьяра публікувала переважно власні фото в модному одязі.

  Історія Ферраньи унікальна, так як їй вдалося успішно монетизувати блог за допомогою двох підходів. По-перше, вистрілила рекламна модель монетизації. Журнал став дуже популярним. Щомісячна аудиторія видання, в якому вже працюють десятки співробітників, становить 500 тис. осіб. Реклама і партнерські продажу приносять дохід 1,5 млн доларів в місяць. Хороший привід не скидати з рахунків рекламну модель, правда?

  По-друге, блогер не просто увійшла в ринок, а пірнула в нього з головою. К’яра Ферраньи успішно експлуатує свою зовнішність і популярність. Провідні модні будинки вважають за честь подарувати дівчині предмети з нових колекцій. А поява К’яри на показі одягу обходиться організаторам в 50 тис. доларів.

  Ферраньи створила власну колекцію взуття. У 2014 році продажі принесли їй прибуток у розмірі 5 млн доларів.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Скажена сушіння: від аккаунта Instagram до прибуткового онлайн-проекту

  Автор проекту «Шалена сушка» Василь Смольний починав навіть не з повноцінного блогу, а з аккаунта в Instagram. У 2011 році чоловік поміняв спосіб життя: він став займатися фітнесом і правильно харчуватися. Смольний публікував власні фото в популярній соцмережі.

  Василь організував онлайн-марафон зі схуднення. За скромні 500 рублів кожен бажаючий міг змагатися за головний приз, який становив кілька десятків тисяч рублів. Сьогодні в марафоні розігруються машини і квартири, а вартість участі зросла до 3000 рублів. Блозі в «Инстаграме» перетворився в онлайн-проект з мільйонними оборотами.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Нетиповий випадок: блог з платною підпискою став альтернативою ЗМІ

  Автор World Politics Review Хемптон Стівенс отримав диплом спеціаліста з міжнародних відносин в 2006 році. Він вирішив стати журналістом-міжнародником, але популярні видання неохоче друкували матеріали Стівенса.

  Хемптон став публікувати політичні огляди в блозі. Журнал став дуже популярним. Блогер зробив доступ до більшості матеріалів платним. Це дозволило наймати журналістів-фрілансерів, а також платити зарплату продавцеві-фултаймеру.

  Блог перетворився на повноцінне онлайн-видання, яке приносить прибуток завдяки платним підписки. World Politics Review позиціонується в якості альтернативи мэйнстримным ЗМІ, так як журнал працює за принципами незалежної журналістики.

  Можна назвати історію World Politics Review успішним входом в ринок? Так, автор перетворив особистий блог в прибуткове медіа-видання, яке конкурує з Washington Post і National Journal. А ще історія успіху Стівенса показує, що навіть в епоху девальвації контенту можна заробляти за допомогою платних підписок.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Історія простого комп’ютерника

  Завдяки блогу Метью Родела пішов з роботи і став підприємцем. Мет дуже хотів відкрити майстерню з ремонту комп’ютерів. Але йому було страшно кидати роботу зі стабільною зарплатою. Тоді Родела став вести блог про комп’ютерах. Журнал став популярним, а у автора з’явилися постійні читачі та клієнти.

  У 2008 році чоловік відкрив майстерню, але продовжував паралельно працювати за наймом. У 2011 він став заробляти достатньо, щоб піти з роботи. Метью як і раніше веде блог. В ньому можна знайти корисну інформацію про ремонт і експлуатації комп’ютерів. Також Родела вчить читачів відкривати власні майстерні.

  За словами блогера, ведення журналу допомогло йому психологічно. В блозі приходили сотні читачів на добу. Завдяки цьому Метью повірив, що знайде реальних клієнтів.

  Як заробляти на блозі: повний список способів монетизації

  Монетизувати блог можна двома способами

  Перший — це продаж реклами. Інструментів для реалізації рекламної моделі тисячі: від «Діректа» і AdSense до тізерних мереж та партнерських програм. Монетизація з допомогою реклами працює. Але ви сміливо можете продовжити цю тезу словами «поки що».

  Рекламна сліпота аудиторії знижує ефективність комерційних повідомлень. Рекламодавці шукають альтернативні маркетингові інструменти, а доходи видавців падають. Так, успішні приклади монетизації з допомогою реклами є. Але перспективи рекламної моделі монетизації м’яко кажучи туманні. Тому будьте реалістами при плануванні інструментів отримання доходів від блогу.

  Другий спосіб — участь у ринку. Якщо у вас є бізнес, запускайте блог для залучення клієнтів. Якщо у вас є блог, робіть бізнес для монетизації журналу. Брати участь у ринку можна по-різному. Fashion-блогер Ферраньи створила колекцію модного одягу. Автор блогу про комп’ютерах Родела відкрив майстерню з ремонту комп’ютерів. А ви шукайте бізнес-можливості в ніші, про яку пишете.

  Чи можна заробляти гроші іншим способом, наприклад, за допомогою платної підписки або збору пожертв? Спробуйте самі, а потім поділіться досвідом в коментарях.