Як зберегти пошуковий рейтинг після впровадження Google Колібрі: 8 порад

273

Кожен бізнес намагається привертати увагу потенційних споживачів. Бренди, які використовують довгострокову контент-стратегію, що вирішують цю задачу найкраще. В даний час найкращою стратегією є створення і публікація матеріалів, що відповідають потребам аудиторії. Справа в тому, що Google та інші пошукові системи прагнуть якомога краще піклуватися про своїх користувачів. Тому вони привласнюють високі рейтинги ресурсів, найточніше відповідають потребам людей, що вводять в пошуковий рядок ті чи інші запити.

Запуск алгоритму Google Колібрі є конкретним прикладом такої турботи. З допомогою Колібрі найбільша пошукова система світу задовольняє потреби інтернет-аудиторії, що використовує мобільний і голосовий пошук.

З появою Hummingbird, Google змістив акценти з «що шукає користувач» на «чому шукає користувач». Маркетологи повинні пам’ятати про це, створюючи комерційний контент.

Працюючи за принципом «що шукає користувач», пошукова система порівнювала відповідність веб-сторінок пошуковому запиту. Наприклад, якщо інтернет-серфер відправляв запит «купити зимову гуму Москва», Google показував в SERP сайти, на сторінках яких знаходив саме цей набір слів.

Однак слова можуть мати різне значення. У травні 2012 року віце-президент Google Аміт Сингхал проілюстрував це на конкретному прикладі. Коли користувач використовує запит «Тадж-Махал», він може шукати інформацію про архітектурній пам’ятці, музиканта або розважальному центрі в Атлантік-сіті.

Цей приклад ілюструє необхідність в пошуковому алгоритмі, здатного розпізнавати наміри користувача з урахуванням контексту запитів. Google Колібрі, анонсований у вересні 2013 року, володіє такими можливостями.

Пошуковий «движок» Колібрі розпізнає основні патерни використання мови. Іншими словами, Google вміє з високою точністю визначати смисли, що вкладаються користувачами в багатозначні слова і фрази. Алгоритм Hummingbird робить це з допомогою технології Knowledge Graph, що знаходить зв’язки між різними поняттями.

Маркетологам потрібно якийсь час, щоб визначити наслідки впровадження алгоритму Google Колібрі. Проте вже зараз зрозуміло, що користувачі будуть рідше використовувати запити типу «недорогий ресторан Сочі». Вони отримають більш повні відповіді з допомогою природних запитів, наприклад, «де можна недорого пообідати в Сочі», «у чому різниця між Сочі і Геленджик» і т. п. Запити нового типу дадуть потужний імпульс розвитку пошукових і маркетингових технологій, так як інженери пошукових систем і бренди більше ніколи не будуть керуватися підходом «що шукає клієнт».

Як Панда перетворилася в Колібрі

Оцінюючи еволюцію пошукових алгоритмів Google в останні роки, можна переконатися в закономірності появи Hummingbird. Зокрема, пошуковий алгоритм Панда негативно вплинув на рейтинги сайтів з малоінформативним і неякісним контентом. А ресурси, навмисно насыщавшие тексти ключовими фразами, і зовсім потрапили під фільтри.

На початку жовтня Google повідомив, що більше не буде надавати власникам сайтів дані про ключових фразах, що генерують трафік. Найбільша пошукова система світу говорить відкритим текстом, що високі позиції в SERP більше ніяк не пов’язані з вживанням або невживанням ключів. А влітку цього року Google в черговий раз розкрив секрет просування ресурсів в топ: «Щоб підвищити пошукові рейтинги ресурсу, створюйте і публікуйте якісний контент, затребуваний і тиражований користувачами».

Зверніть увагу, Google не пише про щільність ключових слів, ссылочном оточенні та інших «сеошних» категоріях. Ключовим елементом успіху в SEM є якісний контент, яким читачі діляться один з одним. Після появи алгоритму Колібрі це визначення можна доповнити – ключовим елементом успіху є якісний контент, релевантний потребам користувача. Зверніть увагу, мова йде про релевантності контенту потреб аудиторії, а не пошуковому запиту.

Який має бути контент-стратегія після появи алгоритму Колібрі

Поява алгоритму Hummingbird змусить маркетологів змінити підходи до просування проектів. Як зазначалося вище, відтепер пошукові системи фокусуються на потребах користувачів. Значить, маркетологам теж доведеться думати про потреби аудиторії, а не про ключових фразах, трафік або посиланнях.

Як зберегти пошуковий рейтинг після впровадження Google Колібрі: 8 порад

Пошукові системи будуть все далі йти від пошуку, заснованого на зіставленні ключових фраз і розрахунку авторитетності ресурсів. Вони вчаться визначати смисли запитів і вгадувати бажання людей. Тому маркетологам потрібна одна універсальна стратегія, яка буде працювати після впровадження Колібрі і всіх подальших пошукових алгоритмів. Такою стратегією є контент-маркетинг, так як даний підхід передбачає задоволення потреб аудиторії з допомогою вмісту.

Наступні вісім порад допоможуть вам адаптувати контент-стратегію до Google Hummingbird та іншими алгоритмами, які з’являться пізніше:

 • Навчіться розуміти потреби аудиторії. Подивіться на вершину вашої воронки продажів і подумайте, чому потенційні клієнти виявляються в поле її дії. Іншими словами, визначте основну потребу людей, що зацікавилися вашим продуктом. Ваш контент повинен допомагати користувачеві задовольнити цю потребу. Наприклад, якщо ви надаєте послугу накопичувального страхування життя, ваша цільова аудиторія потребує в довгостроковому фінансовому плануванні та захисту сім’ї. Розповідайте про інструменти, що дозволяють вирішувати ці завдання.
 • Аналізуйте користувальницькі пошукові запити на сайті. Встановивши на сайті відповідний плагін, ви отримаєте важливу інформацію, конкретизирующую потреби аудиторії. Наприклад, потенційний клієнт може бути зацікавлений в кредитуванні. Пошукова форма на сайті допоможе вам зрозуміти, яким саме видом кредитування цікавляться користувачі. Це дозволить створити додатковий актуальний контент, а також змінити бізнес-пропозицію у відповідності з очікуваннями ринку.
 • Експериментуйте з формами. Сьогодні користувачі можуть не тільки переглядати сайти з допомогою десктопів або мобільних гаджетів, але і дивитися відео та презентації, слухати подкасти, читати ваші статті лежачи на дивані, попередньо надіславши їх на «читалку». Тому вчіться створювати різні типи вмісту.
 • Зробіть свою мову більш різноманітним. Алгоритм Колібрі враховує інтереси людей, що користуються голосовим пошуком. Вони схильні використовувати природні людські запити, а не «сеошные» фрази. Тому ваш контент повинен містити різні синоніми одних і тих же понять, розмовні обороти, популярні серед представників цільової групи.
 • Забезпечте аудиторії можливість ділитися вашим контентом в соціальних мережах. Реагуйте на соціальні сигнали і заохочуйте їх.
 • Покажіть потенційним клієнтам переваги співпраці з вашим брендом. Сьогодні компанії домагаються успіху за рахунок унікальних бізнес-пропозицій. Тому клієнт повинен розуміти, чому йому вигідно працювати саме з вами.
 • Пропонуйте клієнтам різноманітний контент, що охоплює різні тематики. Це не означає, що фінансової компанії слід регулярно публікувати новини про особисте життя зірок естради. Однак аудиторія банку або страхової компанії напевно зацікавиться думкою когось з селебріті про новий фінансовий продукт.
 • Пам’ятайте про продажі. Не зводите роль контенту до музики, яка звучить в супермаркетах у фоновому режимі. Ваші публікації повинні допомагати клієнтам вибирати необхідний продукт і купувати його.
 • Алгоритм Колібрі допомагає досягати успіху брендів, навчилася задовольняти потреби клієнтів з допомогою якісного контенту. Він забезпечує високі позиції в SERP ресурсів, публікації якого релевантні потреб конкретних користувачів.

  Скажіть, а ви знаєте, що потрібно вашій аудиторії?

  Адаптація матеріалу Keep Your Website Content Ranking After Google Hummingbird: 8 Tips by Paul Hill.

  Читайте також:

  • Як відновити свої позиції після введення Пінгвіна 2.0?
  • Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обов’язковою
  • Чотири поради, які допоможуть вам створювати «правильний» контент