Як збільшити відвідуваність сайту: 60 способів, які підірвуть ваш трафік

418

На питання «Як підвищити трафік?» неможливо дати короткий і лаконічний відповідь, тому що способів, з допомогою яких можна збільшити відвідуваність сайту, вкрай багато. Саме тому ми вирішили підготувати для вас цей матеріал – зручну шпаргалку з практично всіма відомими способами видобутку трафіку. Говоримо «майже», тому що могли щось забути або упустити, але в будь-якому випадку це одна з найбільш повних статей на дану тему, які є в рунеті і, сподіваємося, вона вам знадобиться.

Як збільшити відвідуваність сайту: 60 способів, які підірвуть ваш трафік

Семантика

1. Зберіть максимально широке семантичне ядро. Включіть туди всі типи пошукових запитів – не тільки ВЧ, але і СЧ і НЧ (як це зробити правильно, докладно написано тут), складіть грамотну структуру сайту і почніть поступово відпрацьовувати зібрані ключі.

2. Використовуйте Key Collector або Slovoeb. Ці програми дозволять вам автоматизувати і значно полегшити процес збору ключів.

3. Сортуйте ключові фрази розумно. Думайте в першу чергу про те, якими словами ваша аудиторія буде шукати потрібну їй інформацію.

Внутрішній і зовнішній контент-маркетинг

4. Почніть вести блог. Але перед цим переконайтеся, що в ньому присутні всі необхідні для його розвитку елементи.

5. Публікуйте матеріали регулярно. Бажано не рідше, ніж 2 рази в тиждень. При відсутності результатів на протязі одного і навіть декількох місяців, не зупиняйтеся, не скидайте обертів. Щоб блогінг почав приносити плоди, буде потрібно якийсь час. Просто прийміть це як факт.

6. Пишіть про те, в чому реально розбираєтеся. І що дійсно може бути корисно вашим користувачам.

7. Публікуйте матеріали в один і той же час. Це виробить звичку у вашої аудиторії читати ваш блог регулярно, стежити за оновленнями.

8. Пам’ятайте про смислове унікальність. З кожним своїм матеріалом ви повинні привносити в інтернет щось нове: нову інформацію, новий підхід, нову точку зору. Це один з істотних чинників ранжирування.

9. Намагайтеся створювати контент з виральным потенціалом: статті-списки з великою і красивою цифрою в заголовку, інфографіки-шпаргалки, статті, які транслюють унікальний досвід.

10. Оформляйте свої статті правильно. В кожному вашому текстовому матеріалі повинні бути наступні елементи: сильний заголовок, короткий інтригуючий лід, якісні зображення з дотепними підписами, а також врізки з найбільш цікавими або важливими фактами. Все це зробить ваш пост цікавим і візуально насиченим.

11. Намагайтеся викликати у людей емоції. Для цього ось вам гарна шпаргалка у допомогу.

12. Складіть рейтинг найвідоміших особистостей у вашій ніші. Опишіть, чим вони знамениті, додайте їх фото та посилання на профілі в соцмережах. З великою часткою ймовірності, багато з них захочуть поділитися вашим творінням зі своїми передплатниками, а ви отримаєте значне збільшення охоплення аудиторії.

13. Візьміть у експерта вашого ринку інтерв’ю і публікуйте його в своєму блозі. Це дасть вам непогане збільшення відвідуваності.

14. Складіть список найбільш расшариваемых постів у вашій тематиці (як це зробили ми, наприклад). Подібні статті просто приречені на отримання великої кількості лайків і розшарювання.

15. Створіть пост-відповідь. Знайдіть спірну статтю у вашій ніші і напишіть матеріал, в якому ви висловлюєте свою точку зору на порушене питання. Не забудьте зробити так, щоб автор оригінального матеріалу помітив ваше творіння.

16. Проведіть об’єктивне дослідження свого ринку. Створіть на основі цього дослідження якісну white paper.

17. Не заганяйте себе в рамки. Практикуйте різні види подачі контенту.

18. Збережіть собі в закладки ось цей матеріал. Він буде рятівною паличкою, коли настане дефіцит ідей (а він обов’язково настане, повірте).

19. Вивчайте контент конкурентів. Щоб зрозуміти, які кроки вам потрібно зробити для отримання більшого трафіку, потрібно стежити за тим, що роблять ваші суперники.

20. Спробуйте розширити тематику вашого блогу. І подивіться, до чого це призведе. Іноді грамотне розширення тематики виливається у непогане збільшення трафіку. Ми це перевірили на власному досвіді, коли кілька місяців активно писали на тему «бізнес і саморозвиток». Головне, не захоплюйтеся занадто сильно.

21. Час від часу воскрешайте свій старий контент. Для цього можна використовувати будь-який з запропонованих 12 способів.

22. Станьте куратором контенту. Анонсируйте у своєму блозі корисні публікації з авторитетних джерел. Як знаходити такий контент, читайте в нашій статті.

23. Підпишіться в Google Alerts на запити вашого ринку. Вам будуть надходити сповіщення на опубліковані матеріали, що містять ці ключові фрази.

24. Створіть форум на своєму сайті. З допомогою нього ви зможете значно поліпшити показник відмов, побудувати зацікавлена у вашій тематиці співтовариство і зробити так, щоб ваш сайт почав ранжируватися по низькочастотних ключових фразах.

25. Займіться гостьовим постінгом. Тільки не пишіть заради посилань, а заради розширення охоплення аудиторії. Інакше можете заробити фільтр.

26. Почніть вести колонку на одному з найвідоміших сайтів у вашій області. Стати автором Forbes не так складно, як про це все думають.

27. Використовуйте сервіси «Питання і відповіді» Google, Відповіді Mail.ru та інші подібні ресурси. Відповідайте на питання, пов’язані з вашою сферою діяльності. Допомагайте користувачам вирішувати їх проблеми, не вимагаючи нічого натомість.

28. Станьте активним коментатором на форумах і блогах, пов’язаних з вашою тематикою. Використовуйте своє реальне ім’я і фотографію.

29. Скористайтеся соціальними агрегаторами Flipboard або Categoriya. З їх допомогою ви можете представити свої пости візуально привабливими.

30. Збирайте відгуки. Якщо продаєте товари, давайте невелику знижку кожному клієнтові за зобов’язання залишити чесний відгук на вашому сайті.

Читайте також: Як правильно замовити сайт: покрокове керівництво для чайників

Соціальні мережі

31. Заведіть офіційні сторінки у всіх популярних соцмережах: Facebook, Вконтакте, Однокласники, Google+, Twitter.

32. Почніть працювати з Pinterest або Instagram. Якщо ви продаєте візуальні товари, ви повинні обов’язково бути присутнім на одному з цих майданчиків.

33. Не ігноруйте Twitter і Bebo. Незважаючи на те, що ці соцмережі ще не дуже популярні в рунеті, в один прекрасний день вони можуть дати вам непоганий приплив трафіку.

34. Давайте повні анонси своїх матеріалів в соцмережах. Це означає, що в них обов’язково повинен бути присутнім вступний текст, фото і посилання.

35. Включайте в свої повідомлення цікаві витримки. Наприклад, цитати або статистичні дані.

Як збільшити відвідуваність сайту: 60 способів, які підірвуть ваш трафік

36. Найбільш важливі та цікаві пости прикріплюйте до самого верху стрічки. Щоб зробити це в Facebook, натисніть на стрілку в правому верхньому куті посади та виберіть пункт Виділити публікацію». Щоб зробити це Вконтакте, клацніть по часу публікації посту і натисніть «Закріпити».

37. В анонсах на Facebook додайте кнопку заклику до дії. Як це зробити абсолютно безкоштовно і без використання реклами, докладно написано тут.

38. Використовуйте картки Twitter. Щоб ваші твіти виходили більш красивими та інформативними і отримували більше переходів.

39. Пишіть інтригуючі твіти, за яким хочеться клікнути. Так, це ціле мистецтво, але йому можна навчитися.

40. Влаштовуйте конкурси. Виберіть гідний приз, встановіть чіткі правила і вперед. А тим, кому складно придумати щось своє, можна скористатися готовими шаблонами.

41. Роздавайте знижки за «лайки». У Фейсбуці це можна зробити за допомогою платного додатка Facebook Coupon App.

42. Обмінюйтеся постами з подібними спільнотами. Знайдіть групи з приблизно такою ж кількістю передплатників, як і у вас, і запропонуйте безкоштовно обмінятися постами.

Як збільшити відвідуваність сайту: 60 способів, які підірвуть ваш трафік

43. Згадуйте експертів. Коли ви цитуєте або робите репост матеріалу одного з відомих експертів у вашій області, згадуйте його ім’я з допомогою символу @.

44. Підготуйте 10 описів статті (це можуть бути цитати, цифри, несподівані висновки) і публікуйте їх в соціальних мережах кілька тижнів поспіль.

45. Збережіть собі в закладки ось цю статтю і почніть реалізовувати ці ідеї на практиці.

46. Використовуйте кнопку pay with a tweet. Її сенс полягає в наступному: щоб скачати якийсь корисний контент з вашого сайту (ebook, white paper, дослідження тощо), необхідно поділитися цією посиланням в Твіттері. Таким чином, ви зможете сильно збільшити охоплення аудиторії.

Інші способи

47. Займайтеся ко-маркетингом. Домовлятися з конкурентами про взаємовигідне співробітництво. Згадуйте один одного в email-розсилках, промоутируйте пости один одного в соцмережах, пишіть гостьові пости і т. д.

48. Почніть вести email-розсилку. Це один з найбільш потужних інструментів залучення трафіку і утримання клієнтів.

49. Промоутируйте свої нові пости в розсилці. Не обов’язково, щоб усі ваш лист складалося з одних лише посилань на ваш сайт, але парочку (на найкращі матеріали за минулий тиждень) додати безсумнівно варто.

50. Займайтеся ньюсджекингом. Прочитайте наше практичне керівництво, щоб оволодіти цією технікою і привернути на свій сайт потужний приплив трафіку.

51. Використовуйте платні способи просування. Контекстна реклама, тематична реклама в соціальних мережах і на популярних серед вашої аудиторії ресурсах, розміщення банерів на великих за відвідуваністю сайтах допоможуть привернути увагу до вашого контенту.

52. Працюйте з негативними коментарями. Не видаляйте їх, відповідайте чесно і розгорнуто. Якщо дійсно винні — визнавайте провину і намагайтеся її компенсувати.

53. Використовуйте семантичну мікророзмітку. Всі провідні пошукові системи рекомендують це робити для отримання кращих результатів у видачі.

54. Використовуйте розширені сніппети. Вони привертають увагу користувачів і збільшують кількість переходів на сайт зі сторінки видачі.

55. Запам’ятайте: один день – одна зміна на сайті. Перетворитеся на того, хто постійно щось робить, а не тільки будує туманні плани.

56. Піклуйтеся про «щастя користувача». Підвищуючи задоволеність користувачів, ви посилаєте пошуковим системам важливий сигнал – після переходу на ваш сайт і перегляду матеріалу користувач вирішує свої завдання.

57. Займайтеся рекламою в офлайні. Залишайте посилання на свій сайт на брендованої продукції, службових автомобілях, використовуйте флаєри, рекламу на радіо та ін. (більше цікавих способів описано тут).

58. Відстежуйте результати своїх дій. Займайтеся веб-аналітикою, відстежуйте всі необхідні метрики, моніторте соцмережі і згадки вашого бренду в мережі. Тільки так ви зможете зрозуміти, що ефективно, а що – ні.

59. Зосередьтеся на тих стратегій, які реально працюють. Не робіть бездумно те, що роблять інші. Спробуйте кожен спосіб, описаний у цій статті, та виберіть тільки ті, що підходять саме вам і вашому бізнесу.

60. Але не зациклюйтеся на одному і тому ж. Шукайте нові шляхи збільшення трафіку, майданчики, інструменти та підходи. Відкривайте нові горизонти і не бійтеся експериментувати. Це і є вірний шлях до збільшення трафіку.