Як зменшити показник відмов: 9 реальних способів

264

Показник відмов відноситься до ключових поведінковим метрик. Велика кількість відмов — це негативний сигнал для пошукових систем. «Яндекс» і Google вважають, що немає сенсу давати трафік ресурсів, які користувачі залишають відразу після приземлення. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зменшити показник відмов.

Як зменшити показник відмов: 9 реальних способів
Як зменшити показник відмов: 9 реальних способів

1. Перевірте дизайн і технічні характеристики сайту

У першу чергу переконайтеся, що високий показник відмов не пов’язаний з жахливим дизайном сторінок або технічними проблемами: відсутністю адаптації під мобільний трафік, низькою швидкістю завантаження сторінок, некоректним відображенням або нечитабельностью вмісту сторінок. Проведіть юзабіліті-аудит і виправте помилки.

2. Розповідайте історії

Коли стаття починається з цікавої історії, опису випадку з практики або міні-кейсу, це збільшує шанс зацікавити відвідувача і стимулює його дочитати матеріал до кінця. Також це підвищує ймовірність перегляду інших публікацій на сайті.

Зверніть увагу, системи аналітики за замовчуванням вважають відмовою відвідування, в ході якого користувач переглянув тільки одну сторінку сайту. Відмова фіксується, якщо відвідувач провів на сторінці кілька секунд або півгодини. Використовуйте уточнений показник відмов, щоб коректно оцінювати залучення аудиторії.

Не зловживайте історіями і не притягивайте їх за вуха. Розповідь має бути релевантним теми статті і очікуванням читача, природним, коротким і цікавим. Якщо він вийде смішним, запишіть собі в карму плюс. Щоб зацікавити читача, часто досить поділитися власним досвідом та враженнями. Це створює контекст і дозволяє встановити довіру між читачем і автором.

3. Персоналізуйте публікації

Персоналізація публікацій збільшує залучення аудиторії. Наступні ідеї допоможуть вам центрувати контент навколо особистостей ваших клієнтів, співробітників або авторів:

 • Розкажіть в статті щось особисте: опишіть свої звички, погляди, уподобання. Наприклад, зізнайтеся, що любите брехати чи вважаєте себе протестним аскетом.
 • Доведіть, що креативність та творчий підхід — це не порожні штампи, а ваша місія.
 • Покажіть, що у вашій компанії працюють живі люди, а не облікові записи optimizator1 і support. Як це зробити? Ну, хоча б публікуйте фото і відео.
 • Дозвольте клієнтам відчути, що ви пишете про них і для них. Використовуйте маркетингові персони, стимулюйте створення користувацького контенту, організовуйте конкурси та розіграші призів.

Персоналізуйте поштову розсилку. Це збільшує CTR комерційних листів.

Як зменшити показник відмов: 9 реальних способів

4. Покажіть кухню бізнесу

Якщо ви працюєте в інтернет-маркетингу, опублікуйте кейси, поділіться з аудиторією метриками сайтів клієнтів, покажіть, як ви підвищили CTR оголошень і конверсионность лэндингов. Якщо ви ремонтуєте ноутбуки або взуття, розкажіть, як ви це робите. Опишіть, як ваш клієнт може самостійно почистити клавіатуру або замаскувати подряпину на черевику.

Розкажіть, як ви починали, скільки заробляють ваші продавці, як ви залучаєте клієнтів. Ваша розповідь має бути цікавим і корисним для читачів. Не бійтеся ділитися інформацією. Вам важливо продемонструвати аудиторії відкритість і щирість.

Читайте також: Чому накрутка поведінкових факторів руйнує ваш бізнес і що з цим робити

5. Навчайте читачів

Освітній контент залучає користувачів у взаємодію з вашим бізнесом, підвищує лояльність аудиторії і формує ваш авторитет. Наступні ідеї допоможуть вам навчати передплатників:

 • Публікуйте докладні керівництва щодо вибору і використання ваших продуктів.
 • Створюйте видеобзоры і кліпи у форматі how-to.
 • Публікуйте репортажі з галузевих заходів, записи лекцій і тренінгів.
 • Проводите вебінари і публікуйте свої записи на сайті.
 • Створіть розділ «Чапи» і детально відповідайте на запитання користувачів.

Ваш сайт та групи в соціальних мережах повинні стати джерелом цінної інформації. Це гарантовано зменшить показник відмов.

6. Залучайте цільовий трафік

Користувач швидко покидає сайт, якщо опублікований контент не відповідає очікуванням або не цікавить його. Відповідність очікуванням — це питання якості та актуальності матеріалів. А коли не цікавлять інші публікації на вашому сайті, проблема може полягати в залученні нецільового трафіку. Щоб вирішити її, уникайте наступних тактик:

 • Публікації контенту, що виходить за рамки вашої тематики. Ви можете збільшити відвідуваність сайту компанії, що встановлює пластикові вікна, опублікувавши результати ігор чергового туру футбольного чемпіонату або фотосесію Ріанни. Але ви не змусите футбольних вболівальників та любителів поп-музики читати статті про підготовку вікон до зими або купувати ваш продукт.
 • Занадто агресивна реклама. З допомогою продають заголовків і обіцянок золотих гір ви можете залучити на сайт додаткових відвідувачів. Але багато з них не будуть готові взаємодіяти з вашим бізнесом тут і зараз. Іншими словами, занадто щедрі обіцянки можуть привернути увагу зацікавленого користувача і змусити його перейти на сайт. Але ці дії далеко не завжди принесуть вам результат.
 • Невірний вибір цільової аудиторії. Якщо ви продаєте нові дорогі автомобілі, не варто рекламувати їх в розділі «Продам авто» районної газети.

Не намагайтеся залучити нецільову аудиторію, щоб не погіршувати поведінкові метрики сайту.

Як зменшити показник відмов: 9 реальних способів

Читайте також: Що таке якісний контент з точки зору пошукових систем

7. Забезпечте відвідувачам зручність навігації

Якщо користувач здійснює хоча б один перехід, системи аналітики не зараховують відмову. Ось деякі ідеї, які допоможуть відвідувачам вашого сайту переходити зі сторінки на сторінку:

 • Підвищуйте юзабіліті меню і навігації сайту.
 • Посилайтесь на релевантні матеріали вашого сайту.
 • Використовуйте блоки «Популярні статті», «Останні коментарі», «Вас також зацікавить».
 • Переконайтеся, що програму пошуку по сайту розташований на видному місці.
 • Стимулюйте користувачів підписуватись на розсилання. Перенаправляйте передплатників на сторінку подяки або скачування якогось контенту.

Переконайтеся, що мобільні користувачі можуть легко використовувати меню і посилання вашого сайту.

8. Публікуйте на сайті релевантні відео

Ця рекомендація працює, якщо ви використовуєте уточнений показник відмов. Додавайте на сайт відео, перегляд якого збільшує час перебування на сторінці. Також ви можете публікувати серії фотографій.

9. Пропонуйте користувачам скачуваний контент

Створіть і опублікуйте на сайті електронну книгу або white paper. Для скачування цього контенту перенаправляйте користувачів на окремий лэндинг. Анонсируйте контент за допомогою банерів або спливаючих вікон.

Читайте також: White paper: Корпоративний блогінг

Один клік або 30 секунд

Якщо ви використовуєте уточнений показник відмов, вам достатньо утримати користувача на сайті протягом 30 секунд, щоб Google Analytics не зафіксувала відмову. Крім того, якщо користувач здійснить хоча б один перехід, вважайте, що ви перемогли. Ці завдання тільки здаються простими: показник відмов багатьох сайтів наближається до 100 %.

Щоб зменшити кількість відмов, публікуйте цікаві статті, відео та фото. Персоналізуйте публікації. Пропонуйте користувачам переглядати або завантажувати додатковий контент. Переконайтеся, що зручна навігація сайту.

Адаптація матеріалів 9 Things You Can do to Decrease Bounce Rate on Your Blog і The Psychology of Your Bounce Rate, and 7 Ways to Fight It.