Як змусити аудиторію самостійно шукати ваше брендоване відео

297

Бізнес-проекти все частіше замінюють довгі маркетингові тексти короткими брендованими відео. Вони прислухаються до дослідникам YouTube, Ooyala, Wistia та інших компаній, які стверджують, що вже через 10 років з допомогою видеомаркетинга можна буде генерувати 90% трафіку. Однак бізнесу слід враховувати, що аудиторія давно переситилася нав’язливими рекламними роликами, які день і ніч транслюються по всім телеканалам. Тому компанії повинні створювати брендоване відео, позбавлене недоліків традиційної реклами.

Ця стаття познайомить вас з п’ятьма типами цікавого і корисного комерційного відео, яке користувачі шукають самостійно.

Як змусити аудиторію самостійно шукати ваше брендоване відео

Навіщо створювати маркетингове відео

Як зазначалося вище, експерти Google і YouTube вважають, що через 10 років відеоконтент буде генерувати 90% трафіку. Скажете, співробітники Google — відомі фантазери, в числі іншого обіцяють, що через 20 років люди стануть кіборгами? Та й навіщо думати про перспективу 10 років, якщо прибуток отримувати потрібно сьогодні? Тоді зверніть увагу на результати дослідження eMarketer:

Як змусити аудиторію самостійно шукати ваше брендоване відео

Експерти eMarketer встановили, що в наступному році майже чотири п’ятих інтернет-користувачів будуть дивитися відео онлайн як мінімум раз на місяць. Вже в 2012 році близько 100 млн американців щодня переглядали відеоролики в Мережі. А в поточному році відеоматеріали склали майже половину всього онлайн-контенту. До речі, не схильна до фантазій компанія eMarketer вважає, що в 2016 році відео буде представляти вже 86% усього опублікованого контенту. Так що прогнози Google виглядають не такими вже нереальними. Може, ми не станемо кіборгами, але відеоконтент цілком здатний генерувати 90% трафіку до 2023 року.

Несприйнятливість споживачів до традиційної реклами не залишає шансів промо-роликах, які можна побачити в телеефірі. Вкладаючи кошти у створення рекламного контенту, будьте готові, що 90% користувачів будуть натискати кнопку «пропустити», лаючи вас нецензурними словами за спробу вторгнення в інтелектуальний простір. Щоб уникнути неефективних інвестицій, розгляньте можливість виробництва брендованого контенту, який користувачі шукають самі. Нижче описано п’ять типів такого контенту.

1. Влог

Відеоблоги або влоги відносяться до найбільш популярних типів маркетингового онлайн-контенту. Створення вмісту даного формату не вимагає серйозних інвестицій, режисерських навичок або доступу до дорогих технічних ресурсів. Щоб опублікувати пост, достатньо мати веб-камеру і доступ до інтернету. Переважна більшість відеоблогеров публікує контент на YouTube, залишається найпопулярнішим відеохостингом серед маркетологів.

Принципи видеоблоггинга не відрізняються від підходів до традиційного блогінгу. Власник онлайн-щоденника повинен створювати цікаве і корисне для аудиторії відео. Природно, тематика контенту повинна відповідати сфері діяльності бренду. Наприклад, потенційні та існуючі клієнти компанії Nokia цікавляться стільниковими телефонами. Тому вони очікують знайти у відеоблозі бренду відповідну інформацію.

Доступне визначення влога пропонує автор наступного онлайн-щоденника:

Репортажне відео виділяється серед інших форматів брендованого відеоконтенту відсутністю сценарію. Користуйтеся цим, щоб створювати хороший контент без зайвих витрат енергії.

4. Інтерв’ю

Використовуючи відеоінтерв’ю, бренди можуть вирішувати цілий ряд завдань. По-перше, взявши інтерв’ю у цікавого співрозмовника, наприклад, відомого фахівця в галузі, компанія гарантовано притягає цільовий трафік. По-друге, відеоінтерв’ю — хороший спосіб створення контенту практично без інвестицій. По-третє, інтерв’ю з працівниками, відповідальними за певні напрямки роботи, формують позитивний імідж компанії.

Почесний інженер Google Метт Каттс знайшов цікавий формат відеоінтерв’ю. У своєму відеоблозі він відповідає на запитання користувачів:

Відеоінтерв’ю збільшують залучення аудиторії у взаємодію з брендом. В першу чергу, це стосується формату, в якому користувачі самі задають питання експертам.

5. Відеопрезентації

Відеопрезентації та огляди продуктів — ще один формат контенту, який аудиторія бренду шукає самостійно. Створюючи презентацію, подбайте, щоб відеоролик був дійсно корисним для глядачів. Іншими словами, огляд повинен бути об’єктивним, щоб клієнти не визнали його банальною рекламою.

В якості прикладу вмісту даного типу зверніть увагу на відеопрезентацію однією з моделей смартфонів LG, створену агентством Texterra:

Яким має бути брендоване відео

Створюючи маркетингове відео, пам’ятайте про золотому правилі контент-маркетингу. Фокусуйтеся на постійному розширенні воронки продажів, а не на негайних конверсій. Такий підхід гарантує довгостроковий успіх.

Брендоване відео має бути корисним для аудиторії, цікавим і природним. У цьому випадку користувачі будуть шукати його самостійно.

Адаптація матеріалу Tap into the Thriving Video Content Scene: 5 Types of Brand Videos by Justin Park.

Потрібно по-справжньому круте і якісне відео? Тоді зверніться в «Текстерру»! У нас працюють професіонали своєї справи з великим досвідом роботи, а ціни нижчі ринкових. Натисніть тут , щоб замовити безкоштовну консультацію!