Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах

320

Курирування контенту дозволяє маркетологам використовувати чужі публікації в інтересах власного бізнесу. Репостинг тематичних матеріалів в соціальних медіа стимулює активність аудиторії і привертає увагу нових користувачів. Однак контент-куратор не повинен натискати кнопки «мені подобається» і «поділитися» під усіма підряд статтями, що мають хоча б віддалене відношення до його бізнесу. Повторно публікуючи чужі матеріали, він повинен бути впевнений в їх актуальності для передплатників.

Як знаходити самий гарячий контент, який не залишить байдужими вашу аудиторію? Читайте нижче.

Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах

Навіщо ділитися чужим контентом

Це необхідно, щоб аудиторія сприймала сторінку вашого бренду, тематичний паблік або особисту сторінку в соцмережах як джерело цінної інформації. Сьогодні люди живуть в такому темпі, що у них не завжди залишається час, щоб спокійно повечеряти. Тому читачі будуть вдячні вам, якщо ви будете знаходити і пропонувати їм цікаві публікації.

Пропонуючи клієнтам корисні матеріали, ви можете розраховувати на репостинги і збільшення охоплення аудиторії. Ваші власні публікації також будуть отримувати більше шерингов завдяки зростанню активності учасників спільноти.

Як шукати цікавий контент

Курирування контенту передбачає вибір і публікацію матеріалів, тематика яких збігається з тематикою вашого бізнесу. Однак якщо ви використовуєте соціальні мережі для збільшення охоплення аудиторії, публікуйте статті, що висвітлюють події в суміжних галузях. Якщо ваш паблік висвітлює бізнес-тематику, уникайте публікацій розважального контенту, навіть якщо він суперинтересный і сверхпровокативный. Але пам’ятайте, що це правило має винятки.

Тема — основний предмет публікацій. Наприклад, темою публікацій на сайті форекс-брокера є ситуація на валютних ринках. Тематика — сукупність близьких тем. Наприклад, в тематику фінансових ЗМІ входять публікації про валютних ринках, кредитування, заощадження, страхування і т. п. Макроекономіка, ситуація в промисловості, геополітика, — приклади тематик, суміжних з фінансами.

Наступні рекомендації допоможуть вам знаходити дійсно цінний контент:

 • Слідкуйте за новинними ресурсами

  Це можуть бути універсальні ЗМІ, наприклад, Стрічка.ру, РИА Новости, або спеціалізовані видання. Якщо сфера вашої діяльності — інтернет-бізнес, зверніть увагу на видання Slon.ru, «Хабрахабр», «Цукерберг зателефонує». Серед російських ділових видань уваги заслуговують «Ведомости», РБК, «Комерсант» та інші.

  Більшість ділових ЗМІ об’єднує публікації в тематичні розділи. Наприклад, інтернет-бізнесмени знаходять цікаві матеріали у розділі «Ведомостей», присвяченому технологій.

 • Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах
 • Переглядайте новинні агрегатори

  Скориставшись новинним агрегатором, наприклад, Яндекс.Новини або аналогічною службою Google, ви отримуєте доступ до найбільш актуальних новин, зібраним автоматично з різних джерел. Агрегатори також об’єднують матеріали у тематичні розділи. Зокрема, на сторінці «Експорт новин» ви можете підписатися на RSS-канал цікавить вас розділу агрегатора «Яндекса».

 • Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах
 • Збирайте новини з джерел вакансій, що вас самостійно

  Для цього можна використовувати RSS-рідери і настроювані агрегатори, наприклад, Feedly або Anews. Щоб скористатися Feedly, вам необхідно додати в стрічку новин, що цікавлять вас, джерела. Для цього слід скористатися меню Add content, вибрати потрібну категорію і зазначити відповідні видання.

  Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах

  Також ви можете знайти стрічку цікавить вас ресурсу або розділу за назвою, URL або хештегу.

  RSS-рідери і настроювані агрегатори дозволяють ділитися-яким контентом в один клік, що допомагає дуже зайнятим контент-кураторам економити час.

 • Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах
 • Звертайте увагу на популярні пости в соціальних мережах

  Провідні соціальні мережі — одні з кращих помічників для контент-куратора. Вони підказують користувачам, який контент користується популярністю. Наприклад, в Twitter є розділ «Актуальні теми в світі», в якому відображаються найбільш гарячі топіки на поточний момент. У LinkedIn популярні пости зібрані в розділі LinkedIn today. «Вконтакте» збирає заслуговують на увагу матеріали у розділі новинної стрічки «Статті».

  Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах

  Також для пошуку популярних і цікавих постів у соціальних мережах можна використовувати функцію пошуку. Провідні мережеві платформи підтримують пошук за ключовими словами або хэштегам.

 • Слідкуйте за публікаціями брендів та ЗМІ в соціальних мережах

  Щоб у вашій стрічці новин в тій або іншій соціальній мережі відображався тематичний контент, досить підписатися на сторінки і паблики брендів та ЗМІ. Це дозволить вам оперативно стежити за публікаціями, оцінювати їх популярність і легко ділитися з аудиторією.

  Соціальні мережі можна використовувати як настроюються новинних агрегаторів. До переваг цього інструменту перед класичними новинними рідерами відноситься можливість миттєвої оцінки популярності матеріалу. Серед недоліків необхідно відзначити ризик пропустити цікавий контент. Справа в тому, що великі ЗМІ анонсують на своїх сторінках у соцмережах не всі опубліковані матеріали.

 • Використовуйте сервіс «Оповіщення» Google

  «Оповіщення» дозволяють отримувати повідомлення про тематичних публікаціях на електронну пошту. Щоб скористатися цим сервісом, введіть вас зацікавив пошуковий запит у відповідне поле і натисніть кнопку «Створити оповіщення». В інших розділах меню можна залишити варіанти, запропоновані за замовчуванням.

  Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах

  Якщо ви з якихось причин захочете видалити оповіщення, скористайтесь меню «Керування оповіщеннями».

 • Знаходьте смішні публікації

  Не забувайте, що люди використовують соціальні мережі для спілкування та розваг. Не будьте занадто серйозними і нудними, дозволяйте аудиторії хоча б іноді посміятися. Розважальний контент публікують багато галузеві видання, наприклад, ресурс про рекламі і дизайні Adme.ru. Інтернет-маркетологи знайдуть багато цікавого на сайті «SEO демотиватори».

 • Як знаходити кращий контент для шерінгу в соціальних мережах
 • Використовуйте фотографії

  Візуальний контент швидко привертає увагу користувачів соціальних мереж. Публікуючи анонси контенту, включайте в превью зображення. Зазвичай соціальні мережі дозволяють робити це автоматично. Якщо в оригіналі публікації відсутня фото, знайдіть підходящу картинку самостійно.

  Фотографії можна шукати в фотобанках: Fotolia, Shutterstock, Depisitphotos та інших. У великих фотобанках є безкоштовні зображення, однак вони зазвичай багаторазово використовуються на різних ресурсах. Менш розповсюджені фото можна отримати, оформивши передплату. Безкоштовні фото можна знайти в розділі Creative Commons Flickr.

  Читайте також: Як використовувати Flickr для просування бізнесу

  Якщо ви хочете відредагувати фото, наприклад, додати напис, скористайтеся онлайн-фоторедакторами. Вас зацікавлять російськомовні сервіси Fotogramma або Fotor. Також ви можете зробити знімок екрана і відредагувати його. Це можна зробити з допомогою програми LightShot (про неї ми писали тут). Нарешті, ви можете скористатися програмами-редакторами, наприклад, Adobe Photoshop або MS Paint.

 • Слідкуйте за ефективністю ваших публікацій

  Це допоможе вам визначити найбільш популярні матеріали, виявити існуючі закономірності та уподобання аудиторії. Використовуйте для моніторингу і оцінки можливості відповідних соціальних мереж, наприклад, Facebook Insights, а також сторонні сервіси. Якщо ви публікуєте контент в Google+, вас зацікавить матеріал про оцінку ефективності використання цієї мережі.

 • Контент зацікавить аудиторію, якщо він вам сподобався

  Щоб знаходити цікавий контент, досить щиро цікавитися сферою діяльності вашого проекту. У цьому випадку ви виберете відповідний спосіб моніторингу інтернету і без зусиль визначите, які публікації заслуговують уваги.

  Ви можете слідкувати за публікаціями ЗМІ та брендів з допомогою агрегаторів і RSS-рідерів. Також ви можете отримувати анонси публікацій на електронну адресу. Активні користувачі соцмереж можуть стежити за публікаціями ньюсмейкерів у власному ньюсфиде. Публікуючи чужий контент, не забувайте коментувати його. Це привертає додаткову увагу аудиторії і підвищує цінність матеріалу в очах аудиторії.

  Адаптація How to Find the Best Content to Share on Social Media by Andrea Vahl.

  Читайте також:

  • Що таке контент-план для сайту комерційної тематики, і він створюється
  • Ознаки працюючого і непрацюючого текстового контенту
  • Лайфхак в SMM та блоггинге: 32 чарівних інструменту для маркетологів