Як зробити інфографіку: огляд кращих програм

464

Інфографіка – це графічний спосіб подачі інформації, що поєднує текст та малюнок. За допомогою інфографіки можна наочно і просто пояснити інформацію, викласти історію, коротко і в той же час повно представити який-небудь складний факт. Інфографіка з’явилася в 1982 році в журналі USA Today, і з тих пір цей вид подачі інформації став дуже популярний, сьогодні провідні видання спеціально виділяють провідних дизайнерів і журналістів для створення цих цікавих барвистих схем. Ми вважаємо, що інфографіка може допомогти будь-яким комерційним сайтів.

При створенні інфографіки потрібно робити ставку на:

 • корисну інформацію,
 • яскраве оформлення,
 • виразне і цікаве пояснення теми,
 • інтуїтивно зрозумілі символи і позначення

Багато власників сайтів задаються питанням: чому б не зробити добру інфографіку, яка б зацікавила читача і допомогла б йому розібратися з тим чи іншим питанням? І тут же відмовляються від цієї ідеї, виносячи собі вирок: «У мене немає здібностей до графічного дизайну». Але не варто впадати у відчай і опускати руки, в інтернеті є багато простих способів створення якісної інфографіки. І найголовніше – при бажанні все можна зробити самому.

Головне – зробити перший крок

Ви також можете замовити створення інфографіки в нашому агентстві.

Якщо ви ніколи не займалися створенням інфографіки, то в самому початку вам можна запропонувати наступні рекомендації:

 • Визначтеся з ідеєю, постарайтеся по можливості спростити її. Зробили? Тоді поверніться до ідеї і спростіть її ще раз.
 • Також зменшите кількість тексту, його не повинно бути занадто багато. Залиште найголовніше і цікаве. В ідеальній інфографіці кількість тексту повинно прагнути до нуля.
 • Варто замислитися про свою аудиторії, її бажання і захоплення, погляньте на матеріал з точки зору читача.

Потім можна зайнятися створенням контенту. Якщо у вас буде чітке уявлення про те, що ви хочете зробити, ви вже на півдорозі до успіху.

Коли схема готова, можна зайнятися вибором програми зі створення інфографіки.

У чому робити інфографіку: критерії вибору

Ми вважаємо найбільш оптимальними критеріями у виборі програми для створення інфографіки наступні:

 • Програма повинна бути безкоштовно (чи майже безкоштовно).
 • Вона повинна знаходитися в інтернеті.
 • Важливий фактор – простота у використанні; дуже добре, якщо в ній є технологія Drag-and-drop
 • При роботі вона не повинна вимагати наявність Photoshop на комп’ютері та інших «важких» програм.

Огляд безкоштовних сайтів і програм для створення інфографіки

GoogleDocs

Приклавши деякі зусилля, цілком можна створити просту інфографіку на Google Docs. Ця програма добре підходить для статистичних даних. Якщо вам потрібно наочно показати, наприклад, яка частка домогосподарок любить Філіпа Кіркорова або скільки відсотків водіїв не пристібаються за кермом, то Google Docs відмінно впорається з цим завданням.

Ease.ly

Сайт Ease.ly непогано робить інфографіку, з його допомогою можна виконати завдання практично з чистого аркуша, при бажанні можна скористатися готовими шаблонами. Програма сама по собі досить проста (хоча вона не російською мовою), а схеми виходять наочними і яскравими, що теж дуже хороший показник. Реєстрація на сайті безкоштовна (хоча, можливо, говорять блогери, коли-небудь введуть плату за використання).

Infogr.am

У Infogr.am просто відмінний інтерфейс, на цьому сайті легко зареєструватися звичайним способом, а також за допомогою Facebook або Twitter. До уваги користувачів пропонуються п’ять барвистих зразків для графіків і діаграм, з якими легко і просто працювати. Втім, в даний момент на Infogr.am можна побудувати інфографіку лише за статистичними даними з конкретними цифрами.

Piktochart.com

Мабуть, Piktochart.com – найкращий варіант з усіх представлених. На цьому сайті розміщено безліч різних зразків для діаграм і графіків, також є опція платного доступу. Приблизно за годину можна створити просту і красиву інфографіку, сайт не вимагає наявності Photoshop, там є технологія Drag-and-drop. Крім того, графічні елементи можна переміщати, додавати графіку, текст, змінювати дизайн, накладати бекграунд, в тому числі на безкоштовному акаунті. Є можливість зберегти малюнок у вигляді файлу з розширенням .png або у форматі RAW.

Як зробити інфографіку: огляд кращих програм

Платні сайти

Якщо вас цікавлять більш широкі можливості в інфографіці і ви володієте хоча б початковими знаннями в графіці і дизайні, можна звернутися до сайтів Avalaunch Media або BlueGlass.

Таким чином, ми переконалися, що створити хорошу та якісну інфографіку досить просто. Як бачимо, програма багато бере на себе, від користувача потрібно лише чітке уявлення про завдання і гаряче бажання втілити її в життя.

Немає часу на те, щоб робити цю роботу самостійно? Замовте створення інфографіки в нашому агентстві.