Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

326

Google+ входить в число найбільших соціальних мереж світу. Кількість користувачів цього ресурсу становить близько 400 млн осіб, щомісячна аудиторія сягає 100 млн осіб. Крім цього, Google+ входить у число найбільш перспективних соціальних платформ для B2B-маркетингу. В середині 2013 року користувачі Google отримали можливість публікувати повнорозмірні фото, редагувати зображення і створювати анімацію. Посилання з цієї соціальної мережі і позначки «+1» позитивно впливають на пошуковий рейтинг ресурсів. Схоже, Google+ перетворюється в один з найбільш зручних інструментів просування проектів за допомогою візуального контенту.

Щоб фотографії, фото або відео привертали увагу аудиторії, вони повинні володіти виральностью. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити візуальний контент в Google+ виральным.

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Експерти Університету Тренто опублікували результати дослідження виральности контенту в Google+. Дослідники порівнювали характеристики візуального контенту, щоб визначити формулу віральной публікації. Отримані результати також можна використовувати при роботі з більшістю популярних соціальних мереж.

Дослідження Університету Тренто присвячена пошуку відповіді на важливе для всіх маркетологів питання: як оптимізувати візуальний контент для Google+, щоб аудиторія коментувала, тиражувала і «лайкала» його? Фахівці вивчили пости 979 популярних авторів. Вони порівнювали це публікацій зі статичними фото, з gif-анімацією і постів без візуального контенту. При цьому нотатки з зовнішніми лінками виключалися з вибірки. В якості критеріїв виральности використовувалися соціальні інтеракції: кількість відміток «+1», коментарів і репостов.

Вибирайте контент у відповідності з завданнями бренду

Дослідники визначили мотиви користувачів, які відзначають публікації з допомогою «+1», які коментують і тиражують нотатки. Вони встановили, що не всі соціальні інтеракції мають однакову мотивацію. Зокрема, мотивація користувачів, тиражують контент, відрізняється від мотивації людей, які відзначають «+1» або коментуючих замітку.

Як виявилося, аудиторія коментує або «лайкает» пост, коли хоче висловити схвалення. А тиражування контенту пов’язане з рефлексією і самовираженням користувача. Простіше кажучи, людина робить репости, коли відчуває, що контент відображає його особистий досвід, почуття, настрої та переконання.

Що це означає для маркетологів? Плануючи публікації в соціальних мережах, фахівці повинні враховувати мотивацію користувачів і вибирати тип контенту згідно з маркетинговими завданнями. Якщо бренд потребує збільшення охоплення, експерти повинні публікувати контент, стимулюючий користувачів рефлексувати. Якщо компанія намагається поліпшити думку аудиторії про свій продукт і підвищити впізнаваність бренду, маркетологам варто публікувати контент, який схвалюють користувачі.

Наприклад, Starbucks стимулює схвалення, публікуючи брендований контент, до якого застосовні характеристики «забавний», «естетично привабливий», «емоційно позитивний», «надихаючий».

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Компанія Starbucks вміє мотивувати користувачів тиражувати контент. Наступна замітка (див. малюнок нижче) розповідає, як заварювати каву вдома. Як виявилося, багато користувачів Google+ люблять побалувати себе бадьорим напоєм з шоколадом. Тому вони не тільки схвалювали пост «+1» і коментарями, але і активно тиражували його.

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Використовуйте фото людей для підвищення впізнаваності бренду

За даними дослідження Університету Тренто, фотографії найчастіше генерують соціальні схвалення (коментарі і лайки «+1»). Всі інші типи візуального контенту краще підходять для генерації шерингов.

Користувачі найчастіше схвалюють фотографії, на яких є особи людей. При цьому вони рідко діляться цими фотографіями. Це означає, що аудиторія не схильна самовиражатися за допомогою фотографій інших людей, проте охоче коментує і «лайкает» цей тип вмісту.

Керуючись цією логікою, можна визначити, які типи фото використовувати для стимулювання «лайків»/коментарів і тиражування контенту:

  • Для стимулювання схвалень можна використовувати фотографії з людьми, включаючи співробітників компанії, випадкових персонажів, знаменитостей.
  • Для стимулювання шерингов підходять різні фото, на яких люди грають другорядні ролі. До них відносяться меми, gif-анімація, картинки з їжею, всіма улюблені коте і інші тварини і т. п.

Наприклад, замітка компанії PepsiCo із зображенням гравців тінейджерів підходить для стимулювання схвалень. Вона демонструє цінності бренду, збігаються з цінностями багатьох передплатників. Однак фото подібного типу рідко отримують багато репостов.

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Компанія wendy’s використовувала для стимуляції шерингов популярний мем ermahgerd і зображення чізбургера. Іноді, наприклад, в кінці робочого дня, люди мріють про величезному чизбургере, який не так просто з’їсти з-за великого розміру. Тому зображення великого бутерброда з сиром приречене на це.

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Публікуйте тексти, щоб стимулювати коментування

За даними експертів Університету Тренто, замітки без фотографій генерують коментарі частіше, ніж пости з фото. Користувачі воліють відповідати словами на слова.

Також дослідники встановили, що аудиторія Google+ частіше зазначає «+1» нотатки з фото. Однак більшість постів з зображеннями не отримує більше 75 «лайків». При цьому вдалі текстові публікації легко долають цей поріг. Це означає, що в середньому візуальний контент отримує більше схвалень, однак текстові замітки частіше стають супервиральными.

Маркетологам слід використовувати візуальний контент, щоб привертати увагу аудиторії і отримувати схвалення. Однак від цінності повідомлення і якості тексту залежить, чи стане примітка віральной. Наприклад, компанія Ford Motor органічно об’єднала фотографії і текст у наступній замітці:

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Текстова частина цієї замітки створює контекст для візуального компонента. Зміст замітки формує позитивний імідж бренду Ford, тому піст отримує «лайки». Зображення автомобіля в соціальній мережі Google+, аудиторія якої на 60% складається з чоловіків, стимулює репостинги. Крім цього, текст стимулює коментування.

Яку орієнтацію вибрати фото

Статичні фотографії в Google+ легко отримують позначки «+1», а gif-анімація багаторазово тиражується. Крім цього, доля візуального контенту в соціальній мережі Google залежить від орієнтації фото. Картинки з вертикальною орієнтацією отримують багато «лайків» та коментарів, а зображення, розташовані горизонтально, отримують багато репостов. Зверніть увагу, квадратні фото генерують інтеракції схвалення та тиражування з однаковим успіхом.

Користувачі Google+ охоче коментують і відзначають кольорові фото, проте не поспішають ділитися контентом цього типу. А максимально яскраві картинки швидко тиражуються, проте отримують мало коментарів.

Наприклад, наступна замітка компанії Walt Disney отримала багато репостов:

Як зробити візуальний контент в Google+ виральным

Успіх посту можна пояснити популярністю бренду, впізнаваністю зображеного персонажа та горизонтальною орієнтацією gif-анімації.

Як забезпечити це контенту в Google+ та інших соціальних мережах

Характеристики виральности контенту об’єднуються у дві групи. У першу групу входять ознаки, стимулюючі схвалення. Естетично привабливий, дотепний і надихаючий контент частіше отримує позначки «+1» і коментарі. У другу групу входить контент, стимулюючий шеринги. Матеріали цього типу викликають у людей рефлексію і допомагають їм самовиражатися.

Враховуючи характеристики вмісту при підготовці публікацій, бренди можуть керувати виральностью, використовуючи її для збільшення охоплення аудиторії або підвищення впізнаваності компанії та покращення її іміджу. Таблиця нижче допоможе вам швидко визначати, якими ознаками повинен володіти контент, призначений для тієї чи іншої мети.

Характеристики вмісту/Мета публікації

Збільшити охоплення аудиторії

Підвищити впізнаваність бренду і поліпшити імідж

Залучити аудиторію в дискусію

Тип вмісту

Gif-анімація, меми, зображення тварин, їжі, фото категорії «зроби сам».

Фотографії людей, включаючи членів команди, знаменитостей.

Інформативні та цінні для аудиторії тексти, інформаційні замітки з фотографіями.

Орієнтація вмісту

Горизонтальна орієнтація.

Вертикальна орієнтація.

Текст вгорі, візуальний контент внизу.

Мотиви, які стимулює контент

Потреба в рефлексії і самовираженні.

Потреба у вираженні схвалення, захоплення, констатація причетності.

Потреба в отриманні додаткової інформації.

До речі, ви можете комбінувати характеристики контенту, якщо хочете вирішувати з допомогою публікацій кілька завдань одночасно. Наприклад, квадратні фотографії з однаковим успіхом стимулюють шеринги і схвалення.

А як ви забезпечуєте це візуального контенту?

Адаптація матеріалу 4 Tips for Making Visual Content Go Viral — and Benefit Your Business by Dan Tynski і Social Media Images: 5 Ways to Go Viral by Heidi Cohen.

Читайте також:

  • Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу
  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
  • Що таке виральный контент (Інфографіка)