Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу

440

Використання SMM в якості інструменту B2B-маркетингу є одним з основних трендів інтернет-маркетингу сьогодні. Маркетологи, які планують просувати проекти в соціальних мережах, стикаються з необхідністю вибору майданчика, аудиторію якої вони будуть підкорювати. Практично всі популярні мережі, включаючи Facebook, Twitter, LinkedIn, Google і YouTube, надають фахівцям унікальні можливості для розкрутки бізнесу. Однак більшість B2B-маркетологів працює в умовах обмеженого бюджету. Це змушує їх фокусуватися на одній-двох майданчиках, реалізуючи маркетингові кампанії.

У цій статті ви знайдете порівняння найбільш популярних соціальних мереж в контексті можливості їх використання для маркетингу проектів у сегменті «бізнес для бізнесу». Воно допоможе вам визначити майданчики, які найвигідніше використовувати для просування проектів.

Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу
Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу

Ключі до перемоги в соціальному B2B-маркетингу

Організації, що працюють в сегменті B2B, використовують соціальні мережі для підвищення впізнаваності бренду, залучення аудиторії і генерації лідів. Вони повинні перетворити свої сторінки, паблики і групи в джерело авторитетної і релевантної інформації, щоб забезпечити успіх маркетингової кампанії. Щоб зробити це, бізнес повинен розробити якісний медіаплан.

Вибір конкретного інформаційного каналу — перший крок медіапланування. Вибираючи соціальну мережу для проведення маркетингових кампаній, орієнтуйтеся на наступні критерії:

 • Розбивка аудиторії майданчика за демографічними, соціальними та іншими ознаками.
 • Популярність соціальної мережі серед представників цільової аудиторії вашого проекту.
 • Типи контенту, бажані аудиторією майданчики і вашого бізнесу.
 • Цілі соціальної мережі (наприклад, мета LinkedIn — розвиток професійних контактів, а мережа «Вконтакте» спочатку замислювалася як майданчика для спілкування випускників Вузів).
 • Тон спілкування в соціальній мережі.
 • Рівень залучення аудиторії.
 • Наявність інструментів, які можна використовувати для реалізації B2B-маркетингу.

Крім цього, слід враховувати регіональні особливості, вибираючи соціальну майданчик для проведення маркетингової кампанії. Наприклад, популярний на Заході LinkedIn тільки завойовує свою аудиторію в Рунеті, що не можна ігнорувати при плануванні бюджету на розкрутку.

Читайте також: Ефективне просування «Вконтакте»: 50 рад і море корисних сервісів

Google+ — нові перспективи SMM в сегменті B2B

Google+ на наших очах перетворюється в нову велику соціальну мережу для бізнесу. Активна аудиторія майданчики становила 350 млн користувачів в березні 2013 року. За цим показником Google+ випереджає LinkedIn, Twitter, Pinterest і YouTube.

Публікуючи контент або посилання в Google+, ви безпосередньо впливаєте на його позиції в пошуковій видачі. В першу чергу, це можливо завдяки відображенню публікованих матеріалів на сторінці персональної видачі користувачів пошукової системи Google, які знаходяться у ваших колах Google+. Крім цього, Google+ підтримує публікацію різних типів контенту, включаючи онлайн-відео (пам’ятаєте, YouTube належить Google).

Публікація анонсів контенту вашого каналу YouTube, Google+, — хороша ідея. Посилання Google+ впливають на пошукову видачу, тому ви збільшуєте ефективність контент-маркетингу, анонсуючи відео в соціальній мережі, що належить найбільшому «пошуковику» у світі.

Соціальні сигнали, включаючи посилання, «лайки», репости, коментарі тощо, є золотими самородками для контент-маркетологів. Це пов’язано з прагненням пошукових систем достовірно визначати популярність і цінність контенту.

Google+ дозволяє створювати бізнес-сторінки брендів. Користувачі можуть підписуватися на них і взаємодіяти з проектами на персональному рівні. У свою чергу, бренди отримують можливість використовувати це взаємодія для вибудовування відносин з аудиторією. А B2B-продажу — це ні що інше, як вибудовування відносин.

Сервіс Відеокімнати — ще один подарунок Google+ B2B-маркетологам. Цей інструмент дозволяє моментально організувати відеоконференцію. Більш того, ви можете опублікувати запис конференції в Google+ після її завершення.

Масове використання Google+ для тиражування розважального контенту є негативною стороною використання цього майданчика для реалізації B2B-маркетингових кампаній. Багато користувачів цієї мережі ігнорують ділові повідомлення, що зменшує її цінність з точки зору маркетингу.

Крім цього, бізнесмени все ще не сприймають Google+ в якості серйозного маркетингового інструменту. Творцям мережі доведеться інвестувати додаткові ресурси в її розвиток і позиціонування в якості бізнес-ресурсу.

LinkedIn — можливості для професіоналів

Соціальна мережа для професіоналів LinkedIn відноситься до найбільш зручним майданчиків для реалізації маркетингових кампаній. Тут ви можете швидко знайти потенційних клієнтів в сегменті B2B, так як даний ресурс розроблявся для ділового спілкування. Аудиторія LinkedIn становить 225 млн користувачів станом на березень 2013 року.

Головними можливостями використання даної мережі в якості маркетингового інструменту є персональний брендинг топ-менеджерів, залучення нових споживачів у ході особистого спілкування і таргетована реклама. Щоденне взаємодія з колегами і партнерами і комунікації в тематичних групах відносяться до ключових факторів успіху маркетингу в LinkedIn.

Точне таргетування є одним з основних переваг реклами в соціальній мережі для професіоналів. Публікуючи оголошення, ви можете визначати цільову аудиторію за географічною ознакою, приналежності до конкретної галузі, демографічними і професійними критеріями. А інструмент Lead Collection, який представляє собою розширення для сайту, дозволяє реагувати на генеровані ліди в режимі реального часу.

Використовуючи LinkedIn, компанія може розвивати особисті відносини зі споживачами та партнерами. Для цього бізнес-проект повинен публікувати цікавий і корисний контент, стимулюючий аудиторію підписуватися на оновлення сторінки. Спілкування в тематичних групах також відноситься до потужного інструменту маркетингу в LinkedIn.

Соціальна мережа надає бізнесу платні інструменти стимулювання продажів. Lead Builder є одним з них. Він дає можливість фахівцям з продажу виконувати наступні дії:

 • Створювати і зберігати списки потенційних клієнтів.
 • Знаходити користувачів LinkedIn, відповідних заданим критеріям.
 • Об’єднувати потенційних клієнтів на групи за обраними ознаками, використовуючи інструмент Profile Organizer.

Мережа LinkedIn дозволяє B2B-маркетологу отримати важливу інформацію про потенційного клієнта. Крім цього, ресурс дає можливість легко встановлювати контакт з обраним користувачем, уникаючи неефективних «холодних» продажів.

Наявність безлічі непотрібних і зайвих функцій належить до негативних характеристик LinkedIn в якості маркетингового інструменту. Також дана мережа не входить в число найбільш популярних в Рунеті майданчиків. Чисельність російськомовної аудиторії LinkedIn склала 752 000 чоловік в квітні 2013 року.

Читайте також: Як використовувати Instagram для просування бізнесу: 13 практичних порад

Twitter — спілкування для зайнятих бізнесменів

Сервіс мікроблогінгу Twitter — найпростіший спосіб швидко повідомити світу важливу новину для завжди поспішають бізнесменів. Ця мережа дозволяє користувачам спілкуватися за допомогою коротких повідомлень і посилатися на важливі веб-сторінки.

Twitter — зручний інструмент для B2B-маркетологів. Зокрема, ви можете знаходити тут потенційних споживачів і групувати їх у приватні списки. Відстежуючи повідомлення користувачів, ви дізнаєтеся про їхні інтереси й переваги. Це перший крок до ефективної взаємодії з майбутнім партнером.

Успіх B2B-маркетингу в Інтернеті залежить від трьох основних факторів — онлайн-репутації, здібності впливати на аудиторію з допомогою ідей і впізнаваності бренду. Twitter можна використовувати для розвитку кожного з компонентів успіху.

Такі характеристики сервісу мікроблогінгу дозволяють розглядати його в якості ефективного інструменту маркетингу:

 • Гарячі новини часто з’являються саме в Twitter.
 • Користувачі Twitter часто спілкуються один з одним в режимі реального часу, що перетворює цей сервіс онлайн-чат з розширеною функціональністю.
 • Використовуючи додаток Twitter для смартфона, ви можете вести прямий репортаж про будь-які події.

Подієвий маркетинг відноситься до найбільш ефективних інструментів продажів у сегменті «бізнес для бізнесу». Пошуковий алгоритм Twitter і використання хэштегов дозволяє організаторам заходів швидко поширювати інформацію про конференції, воркшопах, семінарах та інших заходах.

Twitter не належить Google, що належать до його негативних характеристик. Це означає, що посилання на контент, опублікована в Twitter, в більшості випадків ранжируватиметься нижче аналогічної публікації в Google+. Крім цього, користувачі Twitter частіше ігнорують повідомлення порівняно з аудиторією інших мереж. Ви можете легко знайти тут потенційних клієнтів, але це не означає, що вони будуть взаємодіяти з вами. Нарешті, багато користувачів вважають сервіс мікроблогінгу заспамленним марними посиланнями, тому не сприймають його серйозно.

YouTube — найважливіший інструмент B2B-маркетингу

Онлайн-відео є одним з найбільш ефективних інструментів контент-маркетингу. У свою чергу, YouTube, що належить Google, — кращий майданчик для публікації відеоконтенту в рамках B2B-маркетингових кампаній. Опис одного з успішних прикладів використання відео для залучення клієнтів у сегменті «бізнес для бізнесу» ви знайдете тут. Якісні ролики, публікуються на даному ресурсі, залучають аудиторію і генерують ліди.

Зверніть увагу, під якісним відео в даному контексті слід розуміти цікаві, незабутні, корисні для аудиторії матеріали. Ми писали, що творцям маркетингового відео не слід змагатися з Голлівудом у масштабності спецефектів.

Основну корисну якість YouTube в якості маркетингового інструменту — можливість вбудовувати відео з цього сервісу на будь-які сайти і блоги. Дану соціальну мережу не варто розглядати в якості повноцінної самостійної майданчики для реалізації маркетингових кампаній. Складно уявити, як можна встановлювати відносини з цільовою аудиторією, використовуючи її. Набагато ефективніше транслювати свій канал на корпоративному ресурсі, підвищуючи впізнаваність бренду і залучаючи аудиторію корисними матеріалами.

Facebook — важковаговик B2C-маркетингу

Найбільша соціальна мережа у світі безперечно є найкращим майданчиком для маркетингу в сегменті «бізнес для клієнта». Однак її можна використовувати і в якості майданчика для B2B-кампаній.

Бізнес-сторінки і тематичний групи — головний інструмент B2B-маркетингу на Facebook. Крім цього, власники бізнес-сторінок мають доступ до зручних інструментів Email-маркетингу, що дозволяє здійснювати розсилання передплатникам або членам груп.

Розвиток відносин з бізнес-партнерами та прямі B2B-продажу можна здійснювати з допомогою Facebook. Однак це є важким завданням.

Читайте також: Як працюють хештегі в різних соціальних мережах

Отже, кращою соціальною мережею для B2B-маркетингу визнається…

…LinkedIn. Ця мережа є єдиною, що дозволяє ефективно і цілеспрямовано розвивати відносини між організаціями і здійснювати B2B-продажу. Сміливо вважайте LinkedIn головною маркетинговою майданчиком, якщо ваш ринок не обмежується пострадянським простором.

Головна професійна соціальна мережа світу поки тільки бореться за російськомовного користувача. Тому зверніть увагу на майданчик для B2B-маркетингу №2, якщо ваші споживачі переважно розмовляють російською мовою. А друге місце в нашому огляді поділили між собою Google+, Facebook, Twitter і YouTube.

Просунуті B2B-маркетологи повинні працювати з кожною з цих майданчиків, просуваючи проекти. Але якщо ви постійно працюєте в умовах браку часу, сфокусуйтеся на спілкуванні в одній-двох мережах.

Можливо, ви вже використовуєте соціальні майданчики для B2B-маркетингу? Напишіть в коментарях, які з них ви обрали.