Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

349

Копірайтери, веб-журналісти та інші сучасні представники друкарських професій використовують під час роботи комп’ютери з доступом до інтернету. Це допомагає авторам писати більше і краще. Уявіть, скільки часу витрачали журналісти на збір інформації до появи Мережі. Сьогодні вони можуть взяти інтерв’ю у ньюсмейкера з Владивостока, не встаючи з-за робочого столу в Санкт-Петербурзі. І це лише один приклад можливостей, отриманих письменниками в широкому сенсі цього слова завдяки комп’ютеру та інтернету.

Кожен копірайтер може значно підвищити ефективність роботи, використовуючи різні онлайн-інструменти і програмне забезпечення. Які саме ресурси допомагають веб-райтерам? Про це Читайте нижче.

Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Онлайн-ресурси, що підвищують ефективність роботи копірайтера, об’єднуються в наступні групи:

 • Інструменти для перевірки тексту.
 • Засоби перекладу.
 • Інструменти для роботи з зображеннями.
 • Засоби для створення інфографіки.
 • Ресурси для перевірки унікальності матеріалів.
 • Інструменти для роботи з ключовими запитами.

Використовуючи наведені нижче ресурси, письменники значно збільшують швидкість роботи, делегують деякі задачі машин і підвищують якість матеріалів. Незважаючи на зручність і інноваційність, онлайн-ресурси залишаються інструментами, для використання яких потрібна певна кваліфікація. Простіше кажучи, ці кошти не перетворять лікаря-венеролога у письменника, звичайно, якщо мова не йде про геніального Михайла Афанасьевиче. Однак дані ресурси допоможуть всім пишучим фахівцям працювати ефективніше.

Які інструменти підходять для перевірки тексту

Всі копірайтери знайомі з програмним забезпеченням і онлайн-сервісами для створення текстів. До них відносяться Microsoft Word, LibreOffice Writer, текстовий редактор Google Docs та інші. Зазвичай текстові редактори перевіряють орфографію за замовчуванням, виділяючи слова з помилками і пропонуючи автору варіанти правильного написання.

Також автор може використовувати онлайн-сервіси перевірки орфографії, наприклад, «Орфограф» Студії Артемія Лебедєва або аналогічний сервіс текстової біржі «Адвего». Зверніть увагу, автоматичні засоби перевірки орфографії не позбавляють вас від необхідності вичитувати текст самостійно. Докази на ілюстрації:

Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Аналогічний результат демонструють текстові редактори Google Docs, LibreOffice Writer і сервіс «Орфограф». А ось сервіс перевірки правопису «Адвего» бачить ще менше помилок.

Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Незважаючи на недосконалість машинних засобів перевірки орфографії, копірайтерам варто їх використовувати. Ці інструменти дозволяють практично миттєво знайти частину помилок і друкарських помилок. Самостійна вичитування тексту дозволить виправити інші неточності.

Машини справляються з перевіркою орфографії на «трійку» з плюсом або «четвірку» з мінусом. А ось за пунктуацію вони поки не отримують високого бала. На ілюстрації нижче представлені результати перевірки пунктуації за допомогою онлайн-сервісу «Орфограммка».

Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Варто відзначити, що сервіс тільки пропонує відокремити конструкцію «повинно бути», а не наполягає на відокремленні. Тому його можна використовувати в якості підказувачі.

Практична порада: використовуйте для перевірки орфографії програмне забезпечення або онлайн-сервіси, однак не покладайтеся виключно на комп’ютери. Вычитывайте кожен текст самостійно або віддавайте матеріали коректора.

Засоби перекладу

Глобалізація змушує копірайтерів працювати з іншомовними джерелами інформації. У процесі роботи автори можуть використовувати спеціалізовані онлайн-сервіси або програмне забезпечення. Зверніть увагу, машинні засоби не допоможуть вам перекласти текст або хоча б точно зрозуміти його сенс, якщо ви не володієте відповідною іноземною мовою. Спробуйте, наприклад, зрозуміти результат перекладу з японської на російську, зроблений за допомогою Google Translate:

Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Однак якщо ви володієте іноземною мовою, сміливо використовуйте засоби машинного перекладу. Вони допомагають швидко зрозуміти значення невідомих слів або фраз, що значно прискорює роботу.

А професійні перекладачі економлять час, використовуючи системи TM або накопичувачі переказів, наприклад, Trados. Ці програми прискорюють переклад повторюваних фрагментів тексту і гарантують однаковість перекладу термінів.

Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Практична порада: використовуйте інструменти машинного перекладу, наприклад, Google Translate або Trados, щоб прискорити роботу. Проте не намагайтеся перекласти текст за допомогою програм, якщо ви не володієте відповідною мовою.

Інструменти для роботи з зображеннями

Веб-райтери часто стикаються з необхідністю створення та обробки зображень для своїх публікацій. Для цього можна використовувати наступні інструменти:

 • Програма LightShot дозволяє зробити знімок всього екрана або певної його частини. Також за допомогою цієї програми можна редагувати отриманий знімок, зазначивши вибрані елементи покажчиком, маркером або підписавши їх. Також LightShot дозволяє миттєво опублікувати отримане фото в Мережі.
 • Графічний редактор Microsoft Paint дозволяє редагувати зображення. З його допомогою можна змінювати розмір фото, міняти розташування елементів малюнка, додавати нові деталі або видаляти наявні, робити підписи.
Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

Практична порада: використовуйте програми для створення знімків екрана та графічні редактори. Це допоможе вам ілюструвати свої матеріали.

Засоби для створення інфографіки

Людина сприймає графічну інформацію в десятки тисяч разів швидше, ніж текст. Тому автори повинні вміти візуалізувати дані, пропоновані читачеві. Одним із засобів візуалізації є інфографіка.

Щоб створити інфографіку, можна скористатися редакторами таблиць, наприклад, Microsoft Excel або LibreOffice Calc. Також ви можете скористатися онлайн-сервісами, наприклад, Infogr.

Щоб створити інфографіку за допомогою сервісу Infogr, виконайте наступні дії:

 • Увійдіть у свій обліковий запис і виберіть меню Create.
 • Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера
 • Виберіть дизайн шаблону інфографіки.
 • Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера
 • Подвійним клацанням миші виберіть необхідний елемент інфографіки і заповніть дані.
 • Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера
 • Опублікуйте інфографіку в Мережі, скориставшись кнопкою Share.
 • Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

  Практична порада: використовуйте зручні для вас сервіси створення інфографіки, щоб візуалізувати інформацію.

  Засоби перевірки унікальності тексту

  Професійні копірайтери, веб-журналісти і перекладачі можуть не витрачати час на перевірку унікальності своїх текстів. Слово «своїх» є ключовим у попередньому реченні. Якщо ви пишете матеріал самостійно, він не може бути неунікальним.

  Якщо ви все-таки маєте потребу в перевірці тексту на унікальність, скористайтеся сервісом Istio або програмою Advego Plagiatus. Ось результати глибокої перевірки унікальності чернетки цієї статті за допомогою останнього інструменту:

  Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

  Практична порада: забудьте про перевірку унікальності текстів, якщо створюєте їх самостійно. Якщо ви з якихось причин хочете перевірити себе, скористайтеся онлайн-сервісами або спеціальним ПО, наприклад, Advego Plagiatus.

  Читайте також: Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу

  Інструменти для роботи з ключовими запитами

  Поява алгоритму Google Колібрі практично завершило епоху так званого «seo-копірайтингу», сенс якого полягав у спробах замаскувати ключові слова в наборі полуосмысленных фраз. Однак пошукові системи не відмовилися і навряд чи повністю відмовляться від обліку семантичних факторів релевантності тексту пошуковим запитам. Тому кожен копірайтер повинен мати навички контент-маркетолога. Зокрема, він повинен вміти підбирати ключові фрази, релевантні інтересам потенційних читачів його матеріалів.

  Щоб підібрати ключові фрази, релевантні інтересам користувачів «Яндекс» і Google, скористайтеся сервісами «Яндекс. Підбір слів» і «Планувальник ключових слів» відповідно. А якщо ви плануєте професійно маркетингові кампанії і складаєте семантичне ядро, вам знадобиться професійний інструмент добору ключових фраз, наприклад, Key Collector.

  Які інструменти підвищують ефективність роботи копірайтера

  За допомогою яких інструментів можна підвищити ефективність роботи

  Щоб працювати ефективніше, копірайтери можуть скористатися рядом інструментів. До них відносяться засоби машинної перевірки орфографії та перекладу, інструменти для створення та обробки зображень і створення інфографіки. Також письменники можуть скористатися ресурсами для перевірки унікальності текстів та підбору ключових фраз.

  А які інструменти використовуєте ви?

  Статті по темі:

  • 30 ідей для створення крутого продає контенту (інфографіка)
  • Я не знаю, про що писати: як вийти з контент-ступору?
  • Роль редактора в реалізації контент-маркетингової стратегії. Частина 2. Як редагувати тексти