Які типи і формати контенту дають кращі результати

578

Кожен інтернет-маркетолог буржунете і вже майже всі вітчизняні фахівці знають, що контент-маркетинг — найбільш ефективний в середньо — і довгостроковій перспективі спосіб просування бізнесу в Мережі. Коротка суть цієї дисципліни полягає в наступному — створюйте експертний, корисний і цікавий аудиторії контент, щоб залучати клієнтів. Однак деякі бізнесмени і маркетологи стикаються з труднощами, так як використовують замість контент-маркетингу спагетті-маркетинг.

Спагетті-маркетинг — сленгове назва неорганізованого підходу до маркетингу. Наприклад, бренд, час від часу створює і публікує контент без будь-якого планування та моніторингу ефективності кампаній, займається не контент-маркетингом, а спагетті-маркетингом.

Чому спагетті? Деякі люди не вміють визначати ступінь готовності цієї страви під час варіння. Знавці рекомендують в цьому випадку дістати спагетті з киплячої води і кинути в стіну. Якщо продукт прилипає до неї, він готовий до вживання. Уявіть кухню, на якій доблесний холостяк два-три рази перевірив готовність спагетті таким способом.

Якщо ви дійсно хочете залучати клієнтів з допомогою контент-маркетингу, а не хаотично розкидати по Мережі статті і огляди, необхідно розібратися, який тип контенту найкраще підходить вашому проекту і його аудиторії. У цьому вам допоможуть результати дослідження маркетингової компанії MarketingSherpa, присвяченого використанню контенту для просування бізнесу. Нижче ви знайдете основні факти, встановлені фахівцями компанії в ході опитування маркетологів, проведеного влітку 2013 року.

Популярні типи і формати вмісту

Маркетологи активно публікують текстові матеріали на сайтах і в соціальних мережах. А от мобільні версії сайтів і мобільні додатки залишаються недостатньо популярними серед фахівців. Однак цей формат контенту відноситься до найбільш перспективним, про що ми писали в статті «9 інтернет-трендів, які ви зобов’язані знати».

Зверніть увагу на наступні факти:

 • Понад 70% маркетологів активно публікують контент на корпоративних сайтах і в соціальних мережах. Це найбільш популярний формат публікацій. Фактично, корпоративні сайти і паблики у соціальних мережах залишаються основними майданчиками для брендів.
 • B2B-маркетологи часто використовують white paper і кейси. Зокрема, whiter paper застосовується для просування 52% B2B-проектів і 10% B2C-проектів. Кейси застосовуються при просуванні 51% B2B-проектів і 10% B2C-проектів. Таким чином, white paper і кейси можна віднести до традиційних форматів B2B-маркетингу.
 • B2C-маркетологи активно використовують споживчі огляди. Цей формат застосовується при просуванні 44% B2C-проектів і 27% B2B-проектів. Споживачі хочуть знати, що говорять про компанії та її продукті експерти та інші покупці. Огляди та керівництва допомагають брендам давати клієнтам потрібну інформацію.
 • Низька популярність мобільних сайтів і додатків, серед маркетологів — важливий нюанс. Зростаюча армія власників смартфонів і планшетних ПК гостро потребує відповідному форматі контенту. Фактично, мова йде про тимчасово вільної ніші, так як зростаюча частка мобільного трафіку вже забезпечує вибухове зростання числа оптимізованих під мобільний трафік програм та сайтів.
Які типи і формати контенту дають кращі результати

Який контент найпростіше створювати

Кілька десятиліть тому вам довелося б сильно постаратися, щоб зняти відеозвернення до клієнтів або відеоінструкцію. Сьогодні ви можете просто включити смартфон, щоб зняти ролик стерпної якості.

Маркетологи вважають, що одні типи контенту створюються швидше і простіше, ніж інші. Детальніше про це:

 • Близько 70% маркетологів думають, що немає нічого простіше, ніж створювати фотографії. Дійсно, виробники персональної електроніки змагаються не лише в характеристиках камер, вбудованих в гаджети, але і, здається, скоро будуть випускати праски та чайники з можливістю зробити фото і миттєво опублікувати його в Pinterest. Крім цього, різні програми і сервіси дозволяють усім бажаючим швидко і просто створювати інфографіку, про що ми писали в статті «Як швидко і просто створити добру інфографіку». Зверніть увагу, навіть самі наворочені фотоапарати не допоможуть вам робити вірусні фото. Тут вам знадобиться не тільки техніка, а й уміння зробити гарний знімок і «заразливе» підписати його.
 • Більше 25% маркетологів вважають, що створювати мобільні додатки дуже важко і дорого. Також маркетологи вірять, що дуже складно змусити клієнта завантажити, встановити і регулярно використовувати комерційне додаток. Що стосується мобільного веб-контенту, тільки 11% фахівців вважають, що створювати його дуже складно.
 • Також чверть маркетологів вважають створення відео дуже складним і дорогим процесом. Ймовірно, вони не читали статтю «Як створювати маркетингове відео без голлівудських бюджетів». Представники малого бізнесу часто обмежуються озвучуванням презентацій або спілкуванням в чаті Skype, вважаючи, що у них немає ресурсів для створення повноцінного якісного відео. Насправді, успіх маркетингового відео мало залежить від спецефектів, якості картинки і акторського складу, який бере участь у зйомках.
 • Кожен п’ятий маркетолог вважає нездійсненним завданням створення об’ємних матеріалів, наприклад, white paper, кейсів, e-book, вебінарів. Бренди часто віддають створення контенту даного формату на аутсорсинг.
Які типи і формати контенту дають кращі результати

Який контент найефективніший

Оцінюючи ефективність того чи іншого типу формату контенту, думайте не тільки про простоту і невисоку вартість його створення. Вам необхідно визначати, досягаєте ви запланованого результату з допомогою статті, мобільного додатка або white paper.

Ось що думають про ефективність різних типів контенту маркетологи, опитані MarketingSherpa:

 • Тільки кожен п’ятий фахівець вважає соціальний контент дуже ефективним. Можливо, це пов’язано зі складнощами моніторингу впливу соціальних мереж на продажу.
 • Також кожен п’ятий вважає маркетолог дуже ефективним форматом мобільні версії сайтів. Компанія MarketingSherpa пояснює це специфікою активності користувачів, які найчастіше шукають за допомогою смартфона адресу або телефон компанії. Після цього вони дзвонять у відділ обслуговування клієнтів, а лід з мобільної версії сайту часто залишається неврахованим.
 • Трохи більше чверті маркетологів вважають блоги ефективним форматом взаємодії з аудиторією. Це пояснюється низькою інформаційною цінністю більшої частини веб-журналів.
Які типи і формати контенту дають кращі результати

Пропонуючи аудиторії різні типи і формати контенту ви збільшуєте охоплення і підвищуєте ефективність маркетингових кампаній. Однак навіть найбільші корпорації мають обмежений бюджет, тому намагаються вибирати найбільш ефективні способи просування бізнесу. Дослідження компанії MarketingSherpa допоможе вам вибрати найбільш підходящі вашому проекту і його клієнтам типи вмісту та уникнути долі кухарів, розкидачів спагеті по кухні.

До речі, ви теж вважаєте публікації фото самим простим і ефективним форматом взаємодії з аудиторією?

Адаптація матеріалу The Best Content Marketing Formats by Heidy Cohen.